חוות דעתכם החשובה - גאוני כמה זה פשוט - ההגדה!!!---

• פותח הנושא b.m
  • פורסם בתאריך

b.m

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
אשמח לשמוע את חוות דעתכם על הציורים המצורפים שציירתי להגדה של הרב מאיר למברסקי שליט"א, (סדרת "על הניסים")
הגדה חדשה ויוצאת דופן, שעושה בדיוק את הדבר הפשוט כל כך, שכל אחד מאתנו מחפש בליל הסדר: מספרת את סיפור יציאת מצרים, בליווי ציורים מרהיבי עין שמבוססים כולם על המדרשים ודברי רבותינו גדולי הדורות.

ההגדה כולה, מא' ועד ת', מכוונת לילדים: ההלכות מתאימות לילדים, הסברים פשוטים וברורים על מהלך ליל הסדר לאורך כל ההגדה, וכמובן, הסיפור - בשפה קולחת ובגובה העיניים.

הגדות מצויירות - יש הרבה, אבל שילוב מיוחד כזה בין הסיפור לציורים- אני עוד לא ראיתי...

תהליך העבודה על ההגדה הזו הייתה חוויה מרתקת ומדהימה, לקח אמנם זמן רב (חורף שלם!) אך כל דקה היתה שווה!
לעבוד בצמוד למדרשים ולסיפורי חז"ל, עם התאורים החיים והמפורטים, להבין מה עבר על אבותינו בזמן שיעבודם ויותר- בזמן גאולתם.
וכימי צאתינו מארץ מצרים הראנו נפלאות.
אמן!

קבצים מצורפים

• צפרדע מוקטן.jpg
    צפרדע מוקטן.jpg
    KB 915.8 · צפיות: 36
  • ברד מוקטן.jpg
    ברד מוקטן.jpg
    KB 823.4 · צפיות: 30
  • ערוב מוקטן.jpg
    ערוב מוקטן.jpg
    KB 917.4 · צפיות: 30
  • קריעת ים סוף מוקטן.jpg
    קריעת ים סוף מוקטן.jpg
    KB 961.3 · צפיות: 33
  • IMG-20160328-WA0000.jpg
    IMG-20160328-WA0000.jpg
    KB 114.7 · צפיות: 33

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מרשים ביותר! ממחיש לילדים באופן חי את יציאת מצרים.

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
יפה!
איזו אוירה חזקה בקריעת ים סוף!

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נראה משכנע.......!!!!!!!!!!!!
וואו אגדי!!
בעיקר הציורים
אח איז צבעים! איזו אווירה!
הכל סופר סופר מקצועי!!

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איורי היהודים והאווירה מסביב יפה מאוד.
לגבי המצרים לא מדויק.תווי פנים , גזרת הגוף (המבנה שלהם היה רזה מאוד, יותר כמו סודנים של היום) ובגדים.
אם תצטרכי בפרויקטים אחרים ובכלל מי שצריך יעוץ שקשור לתולדות אמנות\הלבוש אשמח לעזור.
המון הצלחה.

golstein

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הפקות ואירועים
אהבתי,מאוד מביע.

yaakovh

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ללא ספק אחד הספרים ההיסטוריים. רואים את ההשקעה, גם של הציירת, בציורים מדהימים ומושקעים, וגם של הסופר הענק, בטקסט המשובח...
זכיתי לקרוא קצת מההגדה הזו, והוא ההידור הכי מושלם למצוות "והגדת לבנך"!

Yael

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מיוחד! אני במיוחד אוהבת את האוירה שיש באיורים שלך, זה מכניס לי את תחושת החג כהייתי ילדה, לא יודעת להסביר אבל הצלחת להחזיר לי את זה. בלי קשר הצבעים והאיור מקסימים. כיף לך (:
אני רוצה כזה לבן שלי.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י אהרן2;2041244:
בלגן בעינים

לפחות אם היית משחיל גם מחמאה יחד עם ההערה...

משה יאקאב

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
הרבה זמן לא כתבתי כאן, אבל היה שווה להיכנס ולראות את היצירה הזאת.
כל שנה מחדש אני מחכה למישהו שיוציא הגדה עם תוכן אמיתי לילדים ובצורה ויזואלית עדכנית אבל עם תמימות יהודית טהורה.
יש לציורים האלה יופי והרבה עדינות ותמימות טהורה. ובשילוב התוכן (הקצת שהצלחתי לראות) זה יוצר ספר מושלם.
מחכה כבר לראות את זה בחנויות.
עלו והצליחו.

מירי ו.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
טוב, זה פשוט מעולה!!!!
הציור מביע ומעולה
ובכלל אני מאוהבת בסגנון הצבע שלך.
מבחינתי הוא מקור השראה בלתי נדלה!

גם את הספר הזה חייבים להכניס לסל הקניות הפסחי שלנו.
כייף לנו:)

yaakovh

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י מרים ליף;2040577:
איורי היהודים והאווירה מסביב יפה מאוד.
לגבי המצרים לא מדויק.תווי פנים , גזרת הגוף (המבנה שלהם היה רזה מאוד, יותר כמו סודנים של היום) ובגדים.
אם תצטרכי בפרויקטים אחרים ובכלל מי שצריך יעוץ שקשור לתולדות אמנות\הלבוש אשמח לעזור.
המון הצלחה.

תמיד חיפשתי מישהו שפגש את המצריים ויודע איך הם נראים... ;)

lambrski

משתמש פעיל
עימוד ספרים
למתעניינים, הספר כבר בחנויות של יפה נוף פלדהיים...

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י yaakovh;2042806:
תמיד חיפשתי מישהו שפגש את המצריים ויודע איך הם נראים... ;)

לא פגשתי את המצרים אישית, אבל כן פגשתי ציורי קיר וציורים ע"ג פפירוס מאותה התקופה.
אפשר להגיד את זה על כל תקופה, לא חייתי בימי הביניים וגם לא במתן תורה, אבל כנראה שמשה רבינו לא חבש שטריימל כפי שאחי היו מקבלים בחיידר לפני שנים...
כל מאייר\מאיירת צריך ידע בסיסי בתולדות אמנות\לבוש או לפחות לדעת לחפש או לשאול...
ניתן לראות דוג' בהגדה של גדי פולק בציורי הקיר שאייר כי יש לו ידע קודם, והוא משתמש בו עבור ההגדה. (ועבור כל ספריו)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יפהפה, הצביעה משהו לא רגיל.
כל שנה מחפשים להתחדש בהגדות... נהדר!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה