חוב קיצבת יתר בדמי לידה

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכנסתי לאתר של ביטוח לאומי, קיבלנו שם דמי לידה על שני מעסיקים, הבקשה למעסיק השני הגיעה בחודש אחרי הראשון, ועכשיו אני רואה שהורידו 2,500 ש"ח בגין "חוב קצבת יתר", מה זה אומר, האם יש אפשרות לקבל את בחזרה?
אשמח לכל מידע בענין

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
תפנה למייצג שלך שיבדוק מה המצב חשבון בביטוח לאומי. יתכן והוא יכול לדעת.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד

פרידא

משתמש מקצוען
נכנסתי לאתר של ביטוח לאומי, קיבלנו שם דמי לידה על שני מעסיקים, הבקשה למעסיק השני הגיעה בחודש אחרי הראשון, ועכשיו אני רואה שהורידו 2,500 ש"ח בגין "חוב קצבת יתר", מה זה אומר, האם יש אפשרות לקבל את בחזרה?
אשמח לכל מידע בענין
לי זה גם קרה. במוקד ביטוח לאומי לא ידעו להסביר לי, הלכתי לסניף והסבירו לי שקיבלו תחילה את התביעה הראשונה ונכנס לי הסכום לבנק. לאחר מכן הגשתי תביעה שניה ואז קיבלו אותה - וביטלו את הראשונה- ומאחר והשניה היא פחות כסף מהראשונה- נוצר חוב.
יש אפשרות להגיש ערעור. עוד לא ניסיתי.

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לי זה גם קרה. במוקד ביטוח לאומי לא ידעו להסביר לי, הלכתי לסניף והסבירו לי שקיבלו תחילה את התביעה הראשונה ונכנס לי הסכום לבנק. לאחר מכן הגשתי תביעה שניה ואז קיבלו אותה - וביטלו את הראשונה- ומאחר והשניה היא פחות כסף מהראשונה- נוצר חוב.
יש אפשרות להגיש ערעור. עוד לא ניסיתי.
לא הבנתי למה ביטלו את הראשונה?
עד מתי אפשר להגיש עירעור? ועל מה העירעור?

פרידא

משתמש מקצוען
הייתי באבטלה ומיד כשסיימתי פתחתי עוסק פטור וכן חזרתי לעבוד כשכירה. כך שהיו לי 2 תביעות- כעצמאית וכשכירה. רק שלא היו לי מספיק חודשי עבודה ולכן הבנתי שתקופת הכשרה כאבטלה תחשב רק לגבי העבודה כשכירה. לאחר שראיתי שקיבלתי דמי לידה כעצמאית שמחתי מאד והגשתי את התביעה מהמעסיק. רק שלא ידעתי שתקופת הכשרה מהאבטלה תחשב רק לאחד משני העבודות. (או כעצמאית או כשכירה) ולכן ברגע שהגשתי את התביעה כשכירה הם קיבלו אותה וביטלו את התביעה של העצמאית ומאחר וזה פחות כסף אני נדרשת לשלם את ההפרש.
אני לא יודעת מה הסיפור אצלכם אבל נראה לי הכי פשוט לגשת לסניף ביטוח לאומי ולשאול (ולא לשכוח לקבוע תור קודם דרך האינטרנט כי אם לא התורים ארוכים)
הפקידה הציעה לי להגיש ערעור על ההחלטה הנ"ל ולהסביר שלא הבנתי את החוק וכו'. שווה לנסות, מה אפשר להפסיד?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  31  פעמים

לוח מודעות

למעלה