קורונה חג פורים... מה יהיה???

מאמרים אחרונים

רוצים חיזוק בעקבות האירוע במירון
בצעד לא שגרתי התקיימה אמש בפרוג הרצאה מרתקת וייחודית מאת הרב חיים הורוביץ רבה של שכונת צהלה בתל אביב ומרצה מבוקש. בהרצאה שלשם שינוי לא הייתה...
עת לשתוק!
מכתב לאמא
מכתב לאמא// אמא, כשהתקשרת והטלפון צלצל, היכן שהוא בסמטאות ההר, אז כבר ראיתי אותך מלמעלה, הרגשתי את ליבך הפועם, היוצא מחרדה, שמעתי את הדיבורים...
"הוציאה ממסגר נפשי"...
מצוקת הדיור האמיתית, יחידות הדיור המאתגרות

זכריה התימני

משתמש פעיל


משרד הבריאות מבין כי אינו יכול לאסור לחלוטין את חגיגות חג הפורים, ולכן גיבש מתווה ראשוני כיצד ייערכו אירועי היום בצל מגיפת הקורונה, מתוך רצון לצמצם מגעים מיותרים ככל הניתן ולמנוע את עליית התחלואה.

טיוטה ראשונית הוצגה על ידי משרד הבריאות לראשי ערים חרדיות, והיא נחשפה על ידי חנן גרינווד בעיתון ישראל היום. יודגש מראש כי מדובר בטיוטה בלבד הדורשת את אישור הממשלה, וצפויה להשתנות בהתאם לנתוני התחלואה העדכניים, סמוך יותר לחג פורים.

לפי המתווה, לראשונה מזה חודש הקיץ, יאשר משרד הבריאות התקהלויות המוניות. יותר לקיים אירועים, ובכללם תפילות, גם במקומות סגורים, כשההחלטה על סדר הגודל של ההתקהלות תהיה על פי מכסות הרמזור, זאת מתוך הנחה שלא יצליחו להפעיל את התו הירוק עד פורים.
על פי משרד הבריאות, בטיוטה שנחשפה כאמור בישראל היום, יחלקו את הפעילות לשני סוגים – בסיכון גבוה ובסיכון נמוך. פעילות בסיכון נמוך היא פעילות בישיבה בלבד ובהזמנה מראש, עם מסכות, ללא מזון. במקרים כאלו יותר להתקהל במקום סגור עד 30% מתפוסת המקום ובהגבלה למקסימום 50 איש. במקום פתוח יותר במקרה כזה להתקהל בתפוסה של עד 50% ועד 200 איש.
פעילות בסיכון גבוה היא כניסה מזדמנת, עם מזון, כשהפעילות תהיה בתנועה ולא בישיבה, כדוגמת בית כנסת בסגנון שטיבלך או חצר בית ספר. מכיוון שמזון מעורב בעניין, הציון הוא כי פעילות בסיכון גבוה היא גם ללא מסכות. על פי הטיוטה יותר במקרה כזה להתקהל ב-20% תפוסה ועד 25 איש במקום סגור, ואילו במקום פתוח תותר 40% תפוסה ובכל מקרה עד 50 איש.
אך בעוד קריאת המגילה תתאפשר ברוב עם, הרי שבכל הנוגע למשלוחי מנות, סעודות ומסיבות – הדבר יהיה אסור לחלוטין, מלבד בחיק המשפחה הגרעינית.
על פי הטיוטה שהוצגה יותר לערוך סעודות אך ורק בחיק המשפחה הגרעינית, ומשלוחי מנות יישלחו באריזות אישיות עם מינימום של מגע. יותר לקיים אירועים, כלומר מסיבות, במרחב פתוח ובהושבה בלבד, בקבוצות קבועות ועם כיסאות מסומנים ושמירת מרחק.
 

המספרים של פרוג:

337,452

משתמשים נכנסו לפרוג בחודש האחרון

351

משתמשים מבקרים ברגע זה באתר

4,986

הודעות נכתבו בממוצע ליום בחודש האחרון

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח מודעות | קניה מכירה

לוח דרושים

למעלה