דרוש מידע חברות טובה/חברות חונקת

ישראלג

משתמש סופר מקצוען
איך אני מגדיר לבחור מה ההבדל בין חברות טובה לחונקת? [כלומר מתי חברות הופכת מחברות טובה לחברות חונקת?]
[אם יש למשהו מידע על ספר או משהו כזה, אשמח לשמוע].
ולפי הצפי שלי אני פוחד שהאשכול הזה יגיע למימדים גדולים.
אז כך, מדובר בבחור [כמו שצויין,] ומכיון שיש הבדל גדול בין בחורים לבחורות בענין הזה, אז נא לענות תשובות פרקטיות לבחור.
[אני פשוט מעונין בתשובה ולא באשכול מתמשך....]
תודה מראש.

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני לא יודע מה זה 'חונקת' והאם הכוונה לתלות
אבל אם באמת מדובר בתלות אז אפשר לבדוק את זה בצורה הזאת:

מה קורה ביום שהחבר לא נמצא
אם הוא תלותי בחבר הזה אז המצב רוח שלו ירד הוא יסתובב כל היום מתוסכל ויחפש כל כמה דקות אם החבר הגיע

במצב של חברות בריאה החיים ממשיכים כרגיל גם כשהחבר לא באזור

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
בחור תלותי, זה מעיד על חסר, בעיקר חוסר בטחון.
כדי לנתק אותו מזה, צריך למצוא לו תחליף [יותר קשר להורים/אחים] שיהווה בשבילו עוגן, אחרת הוא יפול ויישבר.
בכל אופן, גם הניתוק עצמו צריך להיות בהדרגה ולא בבת אחת [כל זה במידה ואכן הניתוק הזה מצדיק את עצמו, כי לא כל חברות קרובה היא שלילית או מוגזמת].

ישראלג

משתמש סופר מקצוען
בחור תלותי, זה מעיד על חסר, בעיקר חוסר בטחון.
כדי לנתק אותו מזה, צריך למצוא לו תחליף [יותר קשר להורים/אחים] שיהווה בשבילו עוגן, אחרת הוא יפול ויישבר.
בכל אופן, גם הניתוק עצמו צריך להיות בהדרגה ולא בבת אחת.
עדיין לא בטוח שזה בחור תלותי, כך שאין עניין לדבר על אופן כיצד לנתק...
[הדברים נכונים, אבל אני רוצה להצמד לשאלה,]

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
איך אני מגדיר לבחור מה ההבדל בין חברות טובה לחונקת? [כלומר מתי חברות הופכת מחברות טובה לחברות חונקת?]
[אם יש למשהו מידע על ספר או משהו כזה, אשמח לשמוע].
ולפי הצפי שלי אני פוחד שהאשכול הזה יגיע למימדים גדולים.
אז כך, מדובר בבחור [כמו שצויין,] ומכיון שיש הבדל גדול בין בחורים לבחורות בענין הזה, אז נא לענות תשובות פרקטיות לבחור.
[אני פשוט מעונין בתשובה ולא באשכול מתמשך....]
תודה מראש.
במילה וחצי:
חברות חונקת זה: מחויבות חונקת - האם אכפת לחבר אחד שמידי פעם חברו הולך עם חברים אחרים לטיול או מבלה איתם וכד', או שהוא קנאי ומקפיד ונעלב.
תלות זה: זה בד"כ חד סיטרי, שראובן תלוי בשמעון ולא להפך, וזה בא לידי בטוי שראובן יחפש תמיד לרצות את שמעון, ויכנס לדיכדוך בכל פעם ששמעון לא מספיק הסביר לו פנים.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
בכל חברות כזו יש את את זה שחונק/שולט/דומיננטי, לעומת זה שחנוק/נשלט/פאסיבי/נרפס.

שניהם תלותיים אחד בשני, אבל אצל כל אחד זה נובע מצורך נפשי אחר.

בלי קשר לתשובה שתענה לו, אם אתה בן משפחה שלו הייתי מציעה לך וגם לשאר בני המשפחה לחזק ולעודד מאוד את הביטחון העצמי של הבחור, להחמיא לו, לפאר ולרומם אותו. וכן לחשוף אותו למגוון תחומי ענין אחרים מאותו חבר. לצאת איתו לטיולים, לדרבן אותו לארגן משהו, וכולי.

ישראלג

משתמש סופר מקצוען
נראה לי שלא הגדרתי נכון את הבחורצי'ק.
הוא וודאי לא תלותי באופן כמו שמתארים כאן.
מדובר בבחור חכם, ויש לי דיון איתו האם הוא תלותי, [כלומר הוא ממש מודע למה שהוא עושה, והוא טוען שזה לא תלותי.]
הבחור בא מבית די הרוס, כך שהוא לא קיבל חום וכו' בבית, והוא מנסה לקבל את זה מחבר.
זה לא מפריע לו שהבחור הזה מדבר עם בחורים אחרים, לא מפריע לו שהבחור הנ"ל לא נמצא.
אבל הבעיה היא שכדי לקבל חום אז צריך לספר כל מיני דברים שיגרמו שחבר לתת חום, שזה כל מיני סיפרוים אישים, וכו'.
הוא מודע לזה שלכן הוא עושה את זה, [כלומר בחברה הוא ממש בחור מצויין, זורם וכו', אבל לא היה לו חבר אישי אמיתי לאורך זמן, והוא אמר לי מפורש [כלומר הוא מודע לזה] שהוא צריך את החבר, מכיון שהוא צריך שמישהו יתן לו חום ואהבה, [אני לא יכול לתת לו כל היום, כי אני גם עם בחורים אחרים וכו' וגם שחום מחבר זה יותר מאדם מבוגר,]
עכשיו אין בעיה כ"כ בזה, מכיון שבאמת מדובר בבחור חברותי וכו', וגם הסיפורים שהוא מספר על כל מיני התמודדויות שלו הם נכונות, מכיון שלא מדובר בבחור מדומיין וכו' שממציא, אבל אני חושש וגם הוא [וככה קרא כמה פעמים] שבשניה שבגדול החבר יתרגל או שיגמר לו הסיפורים האישים, אז החבר יפסיק לתת לו את החום, ואז הוא יאבד את העניין בחברות.
כלומר, החבר ימשיך לרצות להיות חבר שלו, אבל הוא יאבד את העניין.
השאלה היא מה עושים?
בלי קשר לתשובה שתענה לו, אם אתה בן משפחה שלו הייתי מציעה לך וגם לשאר בני המשפחה לחזק ולעודד מאוד את הביטחון העצמי של הבחור, להחמיא לו, לפאר ולרומם אותו.
לא רלוונטי, מכיון שהוא בא ממשפחה הרוסה, וכו'. [וכאמור הוא מודע לזה שחסר לו חום וכו'.

ישראלג

משתמש סופר מקצוען
בלי קשר לתשובה שתענה לו, אם אתה בן משפחה שלו הייתי מציעה לך וגם לשאר בני המשפחה לחזק ולעודד מאוד את הביטחון העצמי של הבחור, להחמיא לו, לפאר ולרומם אותו.
לא רלוונטי, מכיון שהוא בא ממשפחה הרוסה, וכו'. [וכאמור הוא מודע לזה שחסר לו חום וכו'.
כלומר , מצדכם התשובה היא נכונה, [ותודה על כך...] רק שלפי מה שהגדרתי אחרי כן, זה לא רלוונטי, [כלומר הכתיבה שלכם נכונה מצד עצמה, ובמקום הנכון, אך לפי מה שהתחדש זה לא רלוונטי].

cherry c

משתמש סופר מקצוען
כלומר , מצדכם התשובה היא נכונה, [ותודה על כך...] רק שלפי מה שהגדרתי אחרי כן, זה לא רלוונטי, [כלומר הכתיבה שלכם נכונה מצד עצמה, ובמקום הנכון, אך לפי מה שהתחדש זה לא רלוונטי].
בן כמה הבחור?

Sara10

משתמש פעיל
איך שלא יהיה, לקבל חום שחסר לו מחבר, חוץ מזה שזה לא יעיל לאורך זמן זה גם לא חכם,
מכיון, שחבר הוא בסך הכל אדם צעיר, והסיבה שהוא נותן לו את החום הזה היא לא כי באמת הוא מסוגל להכיל את האחר ולהרעיף עליו חום, אלא כי זה נותן לו תחושה טובה של מייבין בנפש ומוצלח...
וזה חוץ מזה שההוא יכול יום אחד להחליט שזה כבר לא מתאים לו ולעזוב אותו, ואז חוץ מזה שהוא ישאר עם לשון בחוץ, הוא גם יכול מאוד להתאכזב ולהרגיש ממש נבגד...
הכלל, חום ואהבה אפשר לקבל ממי שהוא בעצמו בעל נפש מבוססת ויציבה, שמסוגל באמת להכיל אדם אחר, ולרוב זה דוקא אדם מבוגר, וביותר שאדם מבוגר יש לו ניסיון חיים והוא יכול להבין מתי הוא עוזר לבחור ומקדם אותו, או שהוא נותן לו סתם לדשדש בעבר שלו בכדי לתרץ לעצמו כל מיני חולשות שלו.
ובפירוש יש ואפשר למצוא אנשים מבוגרים ומנוסים שיש להם לב חם שיוכלו להיות לו לחברה נעימה ומועילה, [הוא יכול גם לדוגמה ללכת להתארח אצלם שבתות וכדומה].
בהצלחה.

Exotic

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי זה לא קשור לחברות חונקת או לא,
הטיפול בד"כ אצל אנשים כאלו - זה ללמוד שאף אחד לא יכול להשלים את החסך (אמת אף אחד לא יכול, ובמוקדם או מאוחר זה יהיה מדי כבד לבחור השני) רק אלוקים רופא נפשות ויכול להשלים / ללמוד לחיות עם החסכים האלו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה