כללי זכויות יוצרים

אוש

משתמש צעיר
לקוח חדש שהתחלתי לעבוד איתו. הגיע אלי עם סדרת תוויות שגרפיקאית אחרת עשתה.
הוא הוסיף עוד מוצרים לליין, ורוצה שאעצב לו בדיוק אותו דבר רק תמונה וכיתוב שונה למוצרים החדשים שהוסיף. יש לו גם את הקבצים בPDF.
האם זה הפרת זכויות יוצרים של הגרפיקאית השניה אם אני אעשה זאת?האם יש פה בעייתיות?
הלקוח טוען שהוא הביא את הרעיון...

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אם היא מסרה לו קבצים פתוחים, סימן שידעה והתכוונה שמעצב אחר ימשיך לעבור על הפרוייקט, לכן זה בסדר בעיניי. בכל זאת, אם זה לא קשה מדי, הייתי יוצרת איתה קשר ליידע אותה ולוודא שזה בסדר מבחינתה.

again

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בקטנה, ברגע שאת פונה לגרפיקאית ליידע אותה, את "מסתכנת" בזה שהיא יכולה להתקשר לצעוק על הלקוח... אז תדאגי ליידע גם אותו שאת פונה אליה.
דבר נוסף, ברגע שאת מוסיפה עוד מוצרים לליין, זה לא הפרה של זכויות יוצרים, לפחות כל עוד את לא עובדת על הקבצים המקוריים של הגרפיקאית. הלקוח לא חייב לייצר אצל גרפיקאית אחת את כל המוצרים

סטודיו נעה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
גם למיטב ידיעתי,
הלקוח משלם על הגרפיקה שעשו לו, ז"א הגרפיקה שייכת לו. אומנם עם הקרדיט של ההיא, אבל הזכות פה על הקנין הזה היא שלו. אם אני לא טועה.

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י dolevdesign;663732:
גם למיטב ידיעתי,
הלקוח משלם על הגרפיקה שעשו לו, ז"א הגרפיקה שייכת לו. אומנם עם הקרדיט של ההיא, אבל הזכות פה על הקנין הזה היא שלו. אם אני לא טועה.

אמרת פה עכשיו דבר שהוא הפוך ממה שדנים פה כל הזמן.

נפתחו עשרות אשכולות על הנושא של לקוחות ששילמו על גרפיקה ואחר כך ביקשו את הקובץ פתוח. זה בדיוק מה שאמרת אבל מהצד ה"טעותי" של הלקוח.

כשלקוח מזמין עבודה מסוימת הוא משלם רק על העיצוב הסופי. לא על קובץ המקור.
רוצה את המקור פתוח? תשלם יותר. הגרפיקה ששייכת אליו, זה רק הסופי, לא המקור.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
השאלה כאן היא לגבי הרעיון העיצובי, אם מותר להמשיך באותו רעיון ובאותו קו עיצובי.
לענ"ד כל זמן שמדובר בקבצים חדשים שרק מתבססים על אותו רעיון, אין לגרפיקאי הראשון זכות לכעוס.

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מבחינה הלכתית, מובא בספר "זכויות יוצרים" להדיין הגרי"א כהן שליט"א [ספר קלאסי בתחום זכויות יוצרים], שעובד המייצר יצירה מסויימת למעסיקו, ומקבל תשלום עבור עבודתו, היצירה שייכת קניינית למעסיק לחלוטין. [כמובן שאם הותנה מפורשות אחרת, הכל לפי ההסכם]
אי לכך, במקרה דנן מסתבר שאם הלקוח שילם לגרפיקאית עבור עבודתה, היצירה שייכת לו, וזכותו להשתמש בכך.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מעסיק ולקוח אלו שני עניינים שונים לחלוטין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה