זכויות יוצרים בההדרת ספרים

אב"ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש אצלי רשימה של ספרים שאני רוצה לההדיר מחדש.
איך בודקים זכויות יוצרים?
יש בזה כללים? ספר שיצא לפני 100 שנה צריך לחפש את היורשים??
אשמח לכל מידע.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

א. כ..

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
צריך לחפש את היורשים

אב"ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
צריך לחפש את היורשים
אתה בטוח במה שאתה אומר?
אם למשל אני מוציא מחדש "נועם אלימלך" אני צריך לעבור בין אלפי צאצאיו כדי לקבל אישור??
השאלה מה הגבול.
אני מניח שיש חוקים בעניין.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
מענין לענין באותו ענין, היה איזה מיזם לאחרונה (אולי בפורום עריכה תורנית כאן), של שיתוף מסמך אודות ספרים לההדרה, כדי למנוע מכמה מכונים/יחידים לעבוד על אותו ספר במקביל...

א. כ..

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכון

אב"ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מענין לענין באותו ענין, היה איזה מיזם לאחרונה (אולי בפורום עריכה תורנית כאן), של שיתוף מסמך אודות ספרים לההדרה, כדי למנוע מכמה מכונים/יחידים לעבוד על אותו ספר במקביל...
לא יודע כמה זה יעיל.
עיקר הבעיה זה עם המכונים הגדולים שאי אפשר להתחרות איתם.
ולכן כל עוד שהמכונים הגדולים לא ישתפו פעולה עם המיזם לכאורה התועלת אינה רבה.

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כאן דובר על הענין הנ"ל.
ולכן כל עוד שהמכונים הגדולים לא ישתפו פעולה עם המיזם לכאורה התועלת אינה רבה.
המיזם הנ"ל לא בא להילחם במכונים הגדולים, אלא לסייע לאדם פרטי שלא מעוניין לעמול כמה שנים על ספר ולגלות ששכן ממולו עשה כמוהו... [במאמר המוסגר: המכונים הגדולים הם אלו שהכי יכולים ליהנות ממידע כזה, כדי שלא יהיה מצב של עבודה זהה בשני מכונים. מעשים שקורים בכל תקופה].
במהלך החודשים הבודדים שהמיזם קיים, הצטברה במאגר כמות פניות בסדר גודל דמיוני!!!
אנשים נעזרו במידע הקיים במאגר ואף נמנעה עוגמת נפש גדולה מאוד מהסוג שדובר עליה באשכול הנ"ל.
בכל מקרה, כיון שרוב מוסרי פרטי הספרים למאגר אינם מעוניינים בפרסום הספר שהם עובדים עליו [שמא יקדימנו וכדו'], לכן המאגר אינו זמין לצפייה כלל, וניתנת תשובה ספציפית לשאלה ספציפית, ותו לא.

אב"ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לסייע לאדם פרטי שלא מעוניין לעמול כמה שנים על ספר ולגלות ששכן ממולו עשה כמוהו...
ומה יקרה אם אני יגלה שמכון עוז והדר ההדיר את הספר שהדרתי??
עם השכן מולי אני עוד יכול להתחרות כי שנינו פחות או יותר באותה רמה...

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ומה יקרה אם אני יגלה שמכון עוז והדר ההדיר את הספר שהדרתי??
עם השכן מולי אני עוד יכול להתחרות כי שנינו פחות או יותר באותה רמה...
ראשית, בלי למעט מערכו של אף מכון, לא תמיד המכונים משקיעים יותר מאדם פרטי שזה פרוייקט חייו [ביודעי ומכירי קאמינא].
ב. זה שאינך יכול להתחרות עם 'עוז והדר' זו לא סיבה לפחות למנוע עוגמת נפש משאר האפשרויות והאנשים שסביבך. עיין באשכול שם בהרחבה.

עורך ותיק

משתמש צעיר
עריכה תורנית
א. המכונים לא יתחרו עם רמת העריכה, אבל יאכלו אותך בלי מלח בעימוד פרסום ושיווק וכו', ויעשו את זה גם אם יגלו את הספר שלך רק אחרי שהגיע למדפים (לא רוצה להרפות ידים, אבל לקחת בחשבון מראש).

ב. לבעל המאגר, הייתי מציע עוד שירות לציבור, רשימה של ספרים חשובים שעדיין לא ההדירו אותם, ויכול להיות בהם הרבה תועלת, לדוגמא פאת שולחן להגר"י שיקלאוור (אם יצא עד שמיטה הבאה יכול להיות הרבה ביקוש).

אולי חו"ר הפורום יכולים להעלות כאן ספרים נוספים.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

א. סופר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
במעגלי השנה ויסודות החינוך לרש"ר הירש בתרגומו של הנכד הרב ד"ר יצחק ברויאר...
האם יש תקוה...

שרביט קסמים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
מה עם 'דורות הראשונים'? יש אותו חדש או עובדים עליו?
בעבר ראיתי שהעלו אותו באוצר הספרים היהודי השיתופי כטקסט, כדאי לבדוק אם נוספו עליו הערות וכיו"ב, [וגם סתם אפשר לנסות לשאול שם בדף שיחה את מי שהעלה את הטקסט, האם יודע לגבי עבודה כלשהיא שנעשתה על זה].

שרביט קסמים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אפשר, לדוג' עוז והדר יש להם כמו קובץ מפרשים על שביעית, ובכל רוב מי שאני מכיר ניסה להשיג קובץ מפרשים מאולתר שמוציאים כל מיני כוללים.

כי גם למכונים הגדולים יש חסרונות גדלים, כמו בדוג' הנ"ל, אין תוכן עניינים לפי מספרי עמודים, הספר כבד משקל, עמוס בחומר מיותר, וחסר חומר בסיסי. ועוד ועוד.

כמו בהי טק שיש אלפי חברות מצליחות, אע"פ שישנם חברות ענק שחצו את הטריליון דולר, כי תמיד אפשר למצוא נישה ו/או מעלות שאין לחברות הגדולות, ואנשים ירצו דווקא את שלך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה