התייעצות זוגות צעירים בפריפריה וסעודות פורים

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הסבתא אמרה לי בהרהור - מענין, כל כך התאמצתי כל השנים לארח את הילדים גם כשהמשפחות גדלו והיה לי ממש קשה.. - יכול להיות שהמאמץ שלי לעזור לילדים היה לחינם והם רק התאמצו לעשות לי טובה??
די ברור שהרבה פעמים זה מה שקורה...
כל הכבוד לך שהשכלת להביא להידברות.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
זוכרת את עצמי כזו"צ
גרה רחוק בפריפריה ו2 זוגות ההורים בעיר.
אז לפעמים נסענו אליהם וחגגנו יומיים פורים
אבל גם בי"ד לא היה לנו היכן לאכול ניסינו לקרא לאחים הנשואים לאכול יחד אבל כל אחד הלך לצד השני שגר בבני ברק ואנו- ירושלמים מ2 הצדדים נותרנו לבד, תמיד לבד
בעלי ניסה לעשות שמח אבל הרגיש שזה לא זה

שנה אחת עשינו 'ויברח'
שכרנו יחידה בירושלים ושהינו שם בי"ד ובאנו לט"ו לחמותי כאילו מחוץ לעיר והיא לא ידעה
עשינו זאת כי רצינו להגיע לכותל בליל פורים וממודיעין עילית לכותל בליל פורים זה לא אפשרי.
אבל בדיוק באותה השנה רצו סוף סוף האחים לאכול ביחד ואנחנו נעלמנו. לא יכולנו להתחרט מהתוכנית שלנו

בשנה שאחרי חמותי התה באבל ורצתה לאכול במקום שהוא לא הבית שלה.
היא התקשרה לכל בניה ושאלה בתמימות היכן הם אוכלים את סעודת הפורים, וכל אחד ענה לה בתמימות גם כן, שאצל הצד השני, עד שהיא התקשרה אלינו ושמעה שאנחנו אוכלים לבד. היא היתה בהלם שכל כלך הרבה שנים אנחנו אוכלים לבד והיא לא ידעה מזה כלל.
סיכמנו שנאכל יחד
אבל ברגע שהנשואים שלה שמעו שהיא באה אילינו, באו כולם והיא ממש רוותה נחת אח"כ היא אמרה לי גם ראיתי את הנחת גם נשאר לי בית נקי, תמיד אני בלחץ שכל מה שניקיתי לפסח עד פורים יהרס מהשיכורים וכ'..

מאז כל שנה היינו בבית של אחת הגיסות עד שהצאן גדל ויצאנו לאולם זול ליד אחד הילדים הנשואים

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זוכרת את עצמי כזו"צ
גרה רחוק בפריפריה ו2 זוגות ההורים בעיר.
אז לפעמים נסענו אליהם וחגגנו יומיים פורים
אבל גם בי"ד לא היה לנו היכן לאכול ניסינו לקרא לאחים הנשואים לאכול יחד אבל כל אחד הלך לצד השני שגר בבני ברק ואנו- ירושלמים מ2 הצדדים נותרנו לבד, תמיד לבד
בעלי ניסה לעשות שמח אבל הרגיש שזה לא זה

היא התקשרה לכל בניה ושאלה בתמימות היכן הם אוכלים את סעודת הפורים, וכל אחד ענה לה בתמימות גם כן, שאצל הצד השני, עד שהיא התקשרה אלינו ושמעה שאנחנו אוכלים לבד. היא היתה בהלם שכל כלך הרבה שנים אנחנו אוכלים לבד והיא לא ידעה מזה כלל.
מזדהה כל כך. בסיטואציה דומה של הורים באיזור זמן- פורים אחר, וכל מי שמסביב הולך להורים שבעיר. זוכרת פורים אחד שהאורחים שהיו אמורים להגיע מהפרזים ביטלו שעתיים לפני הסעודה. ירדנו לסופר לקנות חלה לסעודה (כי הם היו אמורים להביא), ואכלנו סעודת פורים עם 3 קטנטנים. ב5 וחצי כבר שטפתי רצפה ושמעתי את החגיגות מכל הבתים מסביב...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה