קורונה זוגות צעירים? איפה אתם בליל הסדר?

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
למה רק על הורים בקבוצת סיכון צריך להזהר???
כבר יש מספיק מקרי מוות של צעירים ללא מחלות רקע.
נכון ליום חמישי הצעיר ביותר שמת מהקורונה בארה"ב - בחור בן 17 !!!

הזהרו - על תצאו מהבתים ועל תסכנו את ההורים
אם ח"ו המשיח לא יגיע עד פסח
אני אעשה פעם ראשונה סדר בבית למרות שהורי ב"ה בריאים, צעירים וללא מחלות רקע.
נכון להיום
תינוקת בת שנתיים

mina

משתמש מקצוען
אני גר במרחק 5 דקות מההורים שלי ומרחק 10 דקות מהורי אשתי ולא חשבנו שנעשה את הסדר אצלם אלא ברור שבבית!
רק ברור שאת האוכל והכל לליל הסדר ניקח מההורים!!!
איך תגיעו לקחת?
במצב הזה, אם ההורים אינם בקבוצת סיכון, מה הבעיה כבר להשאר אצלם?
אם הם מבוגרים בקבוצת סיכון זה משהו אחר. אבל הורים צעירים.. מה העניין לבוא ולקחת. כבר יצאת מהבית? תשאר.

Esty S

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הפקות ואירועים
הורי צעירים מאד, (אני הבכורה) אני מאד מקווה שנוכל ללכת אליהם... אין לי ממש כלום, אין לי כלים לפסח סירים... אני לא יודעת איך בכלל מתחילים לחשוב על סדר בבית... אבל ברור אם הורי היו בקבוצת סיכון לא הייתי הולכת בשום פנים ואופן החיים חשוב יותר.
אגב סבתא שלי נסעה לגול בחו"ל בשנה ראשונה... ועשתה סדר לבד עם סבא שלי, והיא שאלה את ארבע קשיות... היא תמיד מספרת לנו על הסדר הזה של השנה ראשונה...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איך תגיעו לקחת?
אם הם מבוגרים בקבוצת סיכון זה משהו אחר. אבל הורים צעירים.. מה העניין לבוא ולקחת. כבר יצאת מהבית? תשאר.
כי לפעמים ההורים צעירים ובריאים אבל המעגלים שלהם כוללים אנשים מבוגרים וחלושים כמו סבים וסבתות שהם מבקרים.
והוא לא ציין שהם לא בקבוצת סיכון.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני גר במרחק 5 דקות מההורים שלי ומרחק 10 דקות מהורי אשתי ולא חשבנו שנעשה את הסדר אצלם אלא ברור שבבית!
רק ברור שאת האוכל והכל לליל הסדר ניקח מההורים!!!
איך תקחו?
אם תהיה אכיפה?
אם אין אכיפה אנחנו הולכים ברגל...

mina

משתמש מקצוען
הפוך זה עדין חוויה ולא צריך לנקות
תחשבו מה זה עם שלשה ילדים קטנים (מתחת לשלש הגדולה...)
מבחינת ההתארגנות ומבחינה טכנית - ברור שלזוגות הצעירים - קל הרבה הרבה יותר
מבחינת מורלית, ואווירה - לא. ממש לא מקנאה, וזה ממש לא נחמד. ואל תשכנעו אותי (אני כבר לא תחת התואר של זוג צעיר..)

מיוזניק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איך תגיעו לקחת?
איך תקחו?
אם תהיה אכיפה?
אם אין אכיפה אנחנו הולכים ברגל...
אנחנו לא מעניין אותנו אכיפה או לא לנו חשוב הבריאות ולנו חשוב לשמור על ההנחיות ולכן אנחנו לא הולכים להורים שלנו גם אם הם לא בקבוצת הסיכון וגם אם הם מסכימים שנבוא [הם לא מסכימים] ולכן אנו ניקח את האוכל והציוד כי הרי מותר להצטייד באוכל ולא נכנס הביתה אלא ישאירו את זה בחוץ!!!!!

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אנחנו לא מעניין אותנו אכיפה או לא לנו חשוב הבריאות ולנו חשוב לשמור על ההנחיות ולכן אנחנו לא הולכים להורים שלנו גם אם הם לא בקבוצת הסיכון וגם אם הם מסכימים שנבוא [הם לא מסכימים] ולכן אנו ניקח את האוכל והציוד כי הרי מותר להצטייד באוכל ולא נכנס הביתה אלא ישאירו את זה בחוץ!!!!!
אני אומרת אחרי הבריאות.
גם אם הוחלט שבמחינת הבריאות זה בסדר רק לבוא ולקחת - מבחינת אכיפה זה לא יהיה אפשרי!
(ואגב לא יודעת אם זה נקרא הצטיידות באוכל, שבוע שעבר המשטרה דרשה חשבוניות מרכבים שהיו בחוץ...)

מיוזניק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני אומרת אחרי הבריאות.
גם אם הוחלט שבמחינת הבריאות זה בסדר רק לבוא ולקחת - מבחינת אכיפה זה לא יהיה אפשרי!
(ואגב לא יודעת אם זה נקרא הצטיידות באוכל, שבוע שעבר המשטרה דרשה חשבוניות מרכבים שהיו בחוץ...)
אני לא חושב שהנושא לוויכוח פשוט אין לי את הכלים והחפצים לליל הסדר ואם לא יהיה לי את זה לא יהיה לי ליל הסדר לכן זה חיוני ויתנו לי כן ללכת!!!

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אני לא חושב שהנושא לוויכוח פשוט אין לי את הכלים והחפצים לליל הסדר ואם לא יהיה לי את זה לא יהיה לי ליל הסדר לכן זה חיוני ויתנו לי כן ללכת!!!
זה מה שאתה חושב, השאלה מה חושב השוטר שיפגוש אותך...

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
קשה קשה קשה!
אנחנו זוג עם ילדה נמצאים בתוך ה-100 מטר של ההורים בנתיים מתארגנים שנוכל להיות שם (לא בקבוצת סיכון ומתחת ל-60) כן קנינו מס' דברים שאם נצטרך להיות "פתאום" בבית לא נתקע. וכן, אם נצטרך להיות בבידוד...

דובונים

משתמש פעיל
D I G I T A L
@דובונים נראלי שלא חשבתם על זה עד הסוף
זוג שהתחתן לפני כמה ימים עדיין לא מכיר מספיק וזקוק למשפחה.
אני מאמינה שרוב הנשואים הטריים מרגישים בבעיה אמיתית
זה תלוי בסוג הזוג המגזר וכ"ו.
אבל נראה לי שאם לוקחים את זה בתור מנוף לחיים להכיר יותר ולהבנות ולחזק קשר אני חושב שהייתי שמח להזדמנות הזו

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אז תקחו מההורים את החפצים והכלים.
תבקשו שיארזו לכם וישלחו עם שליח, 2 סטים של צלחות, סירים קטנים, כוסות, הגדות, וכל מה שיש להם עבורכם באופן אישי. וכו'.
מצות יין מרור חרוסת, וחד פעמי אפשר להזמין אוןליין

תמימה

מעטפת אישית מושלמת. בשבילך.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
באמת מבינה את הקושי וגם אני מתכננת להיות בבית בסדר לראשונה
לגבי פסח עשיתי שנה אחת עם תינוקת שצרחה כל היום והלילה ועוד אחת בת שנה וחצי שהיתה לה דלקת בש. שבוע שלם לפני פסח עם חום של 41 מעלות ועד שעלינו על זה והקיאה את התרופה... היה סרטים לגמרי, אבל הגענו בסוף לפסח, כך שזה אולי קשה אבל לא בלתי אפשרי. ובאמת מבינה מאד את הקושי וגם הסדר שלי ודאי לא ישווה לסדרים שהיינו רגילים ובכלל חשבנו ללכת לגיסתי שהיא צעירה, עדיין במצב הנוכחי לא נראה לי מתאים ונכון לצאת ולקחת סיכון עלי ועל אחרים, כשאין ברירה עושים את זה, חשוב להפנים שאנחנו במצב מלחמה ולא במצב רגיל!

MACHAK

משתמש מקצוען
@דובונים נראלי שלא חשבתם על זה עד הסוף
זוג שהתחתן לפני כמה ימים עדיין לא מכיר מספיק וזקוק למשפחה.
אני מאמינה שרוב הנשואים הטריים מרגישים בבעיה אמיתית

לחשוב עד הסוף זה לדמיין את היום שאחרי אם הדביקו מישהו וזה יכול להיות גם יחסית צעיר ולא בקבוצת סיכון. נגיד שאתם זוג אחרי השבע ברכות ונראה לכם לא שייך לעשות בבית. תדמיינו מצב שבחול המועד מודיעים לכן שאתם הייתם בקרבת חולה או שיומיים אחרי ליל הסדר עולה לכם החום ומתגלה קורונה (בעז"ה הכל יהיה בסדר אבל אם....)
עכשיו יש לחץ אולי משהו נדבק ואז מגלים שאבא או אמא או שניהם חולים. והם מתקשים לנשום ומישהו מתאשפז....
האם זה שייך? זה יותר קל מליל הסדר לבד? וזה לא תרחיש תאורטי זה תרחיש הגיוני.
ההורים שלי משני הצדדים בצער רב יעשו את הסדר לבד וחמותי אמרה כלכך יפה: הם לבד שנה אחת כדי שיהיו איתנו עוד שנים ארוכות. לאמא שלי זה קשה אבל אמרתי לה שמאהבתנו הגדולה אותם אנחנו השנה בבית וזו שנה ראשונה וקשה לדמיין ליל הסדר צעיר לבד אבל לא לוקחים שום סיכון על חיי מישהו.

כשאבא לא עלינו חולה ילדים עושים בשבילו הכל נכנסים לחובות של מיליונים, יושבים לידו שעות נוסעים איתו לחו"ל לחודשים העיקר שיבריא. ופה מבקשים חג אחד לבד כדי שאבא יהיה בריא - זה לא שווה?
זה נקרא לחשוב עד הסוף. לחשוב מה יכולות להיות התוצאות של החג עם כולם יחד.

MACHAK

משתמש מקצוען

חג עם אבא ואמא יותר חיוני מחג עם כלים. זה לא משנה שוטר או לא. זה משנה כמה אתה דואג להוריך ושומר עליהם. סליחה על הדוגמה, אבל זה אחד מול השני - חג בבית חולים גם עושים עם כלים חד פעמיים. ואם את החג הזה תחגגו עם כלים של ההורים איפה תחגגו את החג הבא? על זה תחשוב לא על הכלים. ויש מספיק זמן להתארגן עכשיו ולא שתצטרכו חס ושלום לבכות אחרכך. כי לפי מה שקרה עד עכשיו לא לפי תרחישים עתידיים יש סיכוי רב שההורים ידבקו האם זה שווה לכם? (סליחה שציטטתי דוקא אתכם זה קול ששומעים כאן ובחוץ מזוגות צעירים וזה משמעותי)
יש אנשים בארה"ב שחשבו כמוך אבל ההורים שלהם כבר לא יהיו בחג הזה איתם. (תבדקו גילאים זה ממש לא רק מבוגרים עם מחלות רקע) זה לא בדיחה וזה לא סתם זהירות. לא לחינם משביתים מדינה שלימה וסופגים נזקים כלכליים ונפשיים. תעמיד את כל ההפסדים מול חג עם ההורים. ויותר מזה זה מוריד את כל המאמצים וההסגר לחינם אם אנשים בודדים ממשיכים לצאת ולהפיץ את הנגיף.
תחשבו על שבועות - כדי שנוכל לחגוג אותו ואת החגים הבעל"ט יחד, את החג הזה צריך לחגוג כל אחד לבד.

נערך לאחרונה ב:

פייגיפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כפי שכתבתי למעלה אנחנו זוג עם ילדה אמנם לא זוג צעיר נשואים 11+ ובאמת לשבת בסדר עם תינוקת בת שנה וחצי מאד קשה וממש לא כמו הסדר שחלמנו שיהיה .... אבל יש ברירה? זה באמת מציף מאד ומעצים את הקושי הקיים.. אבל מה ישווה לבריאות הורים ולבריאות הציבור כולם... ולחשוב שיש זוגות לא צעירים בכלל שישבו השנה לבדם בסדר... קשה לי מאד לחשוב על כל הסיטואציות שיווצרו שהן לא נעימות וקשות מאד... תיכנסו לפרופרציות ותראו את התמונה הגדולה... לא רק זוג צעיר שלא התארגן לחג... אלא התפרצות המונית של הקורונה אחרי החג.... דוקא מההודעות כאן נראה שבאמת רובם מתכננים לעשות בבית.. הלוואי ונשב כולם בירושלים הבנויה ונשמח בגאולה השלמה...

כוכב מתכנת

משתמש פעיל
D I G I T A L
קודם כל אי אפשר שלא לחוש בצער ובקושי לחגוג פעם ראשונה ליל הסדר ללא הכנה (רוחנית וגשמית) ראויה לשמה.
אבל מנסיוני האישי אוכל לשתף ולומר כך:
  • ליל הסדר הוא זמן עילאי ומרומם ויש בו הרבה זמני עת רצון גדולים כפי שמופיע בספה"ק וכפי שמצטט הרב אלימלך בידרמן שליט"א בשיחות ההכנה לחג מדי שנה ועוד רבנים טובים וידועי שם, ולכן במחשבה שניה תנצלו את ההזדמנות שנקרתה בדרככם להיות לבד בליל הסדר ולשפוך דמעות כמים ולבקש על כל צרכיכם בלי להתבייש מההורים/האחים/הגיסים וכדו' (זוג ללא ילדים - להיפקד בזש"ק, זוג עם ילדים - פרנסה בריווח ונחת מהילדים ועוד ועוד).
  • סדר ההגדה מחולק ל-4 חלקים שכל חלק נגמר בשתיית כוס מ-4 כוסות (הרב שלמה לוינשטיין ממחיש ומסביר זאת בטוב טעם)
  • ההלכות הנדרשות לדעת לקיום ליל הסדר עצמו אינם מסובכים ואינם קשים, במיוחד שהיום יש הרבה הגדות לפי נוסחים ולפי מנהגים שונים שמפורט שם במהלך כל הסדר שלב אחרי שלב מה צריך לעשות ואיך. פשוט מומלץ לבעל לעבור על זה לפני ליל הסדר בעיון ובמתינות ולהתכונן בהתאם.
  • להכין את הבישולים לליל הסדר זה לא מסובך (אני לא צוחק!!! אני מיד מסביר...) אם תחשבו קצת לעומק תשימו לב שהבישולים לחג בסך הכל שונים ממהלך השנה אבל זה לא (הרבה) יותר, פשוט, תכינו רשימה מסודרת מה צריך לבשל לחג (תיעזרו בהורים ובאחים) ותתכננו את עצמכם כך שלפחות חלק מהבישולים תבצעו עוד ביום בדיקת חמץ (אם מתאפשר לכם).
  • כדי להכין שולחן חגיגי אין צורך לקנות ולהשקיע כלים אמיתיים ויקרים אלא אפשר היום לקנות הכל חד פעמי יפה ומהודר במחיר אפסי (פחות מ-100 ש"ח) וחלק מהכלים אפשר אפילו לשמור לשנים הבאות...
  • הכי חשוב: לא להיכנס ללחץ ולפאניקה!!! צריך קצת התארגנות וסדר אבל בסופו של דבר כל אחד חייב לעשות את זה באיזה שהוא שלב, למרות שזה קצת מוקדם עדיין זה מציאותי והכרחי, פשוט להירגע ולהתארגן בהתאם...
סליחה על האריכות
בברכת הכנות קלות וחג כשר ושמח!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה