קורונה זוגות צעירים? איפה אתם בליל הסדר?

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אכן יש הבדל מבחינת הקושי הנפשי והמורכבות.
מבחינת הסיכון שהם עלולים לגרום חושבתני שאין הבדל מול זוג שנשוי יותר זמן.
יתכן ויש הבדל, כי בד"כ הם נצאים יותר אצל ההורים ויתכן והם מבלים שם כבר הרבה זמן
ואני כמובן התכוונתי למורכבות

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יתכן ויש הבדל, כי בד"כ הם נצאים יותר אצל ההורים ויתכן והם מבלים שם כבר הרבה זמן
ואני כמובן התכוונתי למורכבות
הם נמצאים יותר זמן אך בכל זאת הם גרים בבית משלהם ואם הם עבדו או התפללו במניין בשבוע האחרון הם בהחלט מסכנים את ההורים בסיכוי סביר לחשיפה בלתי מודעת.
זה קשה מנשוא. זה כואב. אבל זו חובתנו כיהודים לקיים מצוות "ונשמרתם".
ואני אומרת זאת מנקודת מבטה של בת בכורה הגרה קרוב מאד להורים שעדיין לא מעכלים שיצטרכו לערוך את ליל הסדר לבדם.

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ומה כדאי לעשות אם אני מהצד השני?
אמנם אנחנו לא מבוגרים. אבל בעלי בקבוצת סיכון.
וגיסי, זו"צ עם תינוק ממש מבקשים לבוא אלינו לסדר. גם כך הם עוד לא מעכלים שעושים פסח.
אני ממש רועדת, גיסי גם עובד בחנות (מזון) ונפגש עם קהל רב.
הם בכלל לא מבינים מה הבעיה, הם לא לוקחים ברצינות את ההנחיות, (כמו הרבה צעירים ולא רק..) אולי נראה להם שמצאנו תירוץ לא לארח אותםוזה ממש לא כך! בימים כתיקונם היינו יותר משמחים לארח אותם. (רק שאז הם לא היו מעיפים מבט לכיווננו, ואצים בשמחה להורים..)
ובכלל לא ברור שיוכלו טכנית לבוא, הם גרים במרחק הליכה די נכבד מאיתנו.

מצטרפת

משתמש מקצוען
וגיסי, זו"צ עם תינוק ממש מבקשים לבוא אלינו לסדר. גם כך הם עוד לא מעכלים שעושים פסח.
הם בכלל לא מבינים מה הבעיה, הם לא לוקחים ברצינות את ההנחיות, (כמו הרבה צעירים ולא רק..) אולי נראה להם שמצאנו תירוץ לא לארח אותםוזה ממש לא כך! בימים כתיקונם היינו יותר משמחים לארח אותם. (רק שאז הם לא היו מעיפים מבט לכיווננו, ואצים בשמחה להורים..)
אם בעלה עובד בחנות מזון
יש סיכוי לא מבוטל שהוא נשא של הנגיף
וכשבעלך בקבוצת סיכון
זה פיקוח נפש ממש!!!!
זה כמו לשתות משקה שבספק רעל!
זו סכנה!

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
האמת היא השקר הטוב ביותר.
תגידי להם שאת מפחדת מאוד לארח בגלל שבעלך בקבוצת סיכון. מקסימום יחשבו שאת פרנואידית.

קצרה

משתמש מקצוען
אני אומרת אחרי הבריאות.
גם אם הוחלט שבמחינת הבריאות זה בסדר רק לבוא ולקחת - מבחינת אכיפה זה לא יהיה אפשרי!
(ואגב לא יודעת אם זה נקרא הצטיידות באוכל, שבוע שעבר המשטרה דרשה חשבוניות מרכבים שהיו בחוץ...)

בתוך 100 מטר מותר ללכת.
אין איסור לסחוב שקיות בידיים כשהולכים.
זה לא רכב זה לא מרוחק מהבית - זו הליכה בתוך 100 מטר מהבית.

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הם בכלל לא מבינים מה הבעיה, הם לא לוקחים ברצינות את ההנחיות, (כמו הרבה צעירים ולא רק..)
תחזקי את עצמך, ותדעי שאת עושה את הדבר הכי נכון. וגם אם לא מתאים לך לומר שבעלך בקבוצת סיכון, את יכולה פשוט לומר בנעימות ובצורה של אחרי החלטה, שאתם מצטערים, ומבינים שזה היה מאד עוזר להם, אבל אין לכם אפשרות לארח אותם.
אנשים שיש להם טיפה שכל יכולים למצוא עוד רעיונות למה לפעמים אנשים לא יכולים לארח.

ובדרך כלל, האמירה של הלא היא מאד מפחידה לפני, אבל בשעת מעשה, אם לא מדובר באנשים חסרי טקט באופן קיצוני, הם יכבדו את האמירה שלכם.

וגם אם יחשבו או ייפגעו, ייקח להם רק כמה ימים או מקסימום שבועיים כדי לשמוע תוצאות של מעשים כאלו אצל אחרים ולהבין אתכם לגמרי.

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אני אומרת אחרי הבריאות.
גם אם הוחלט שבמחינת הבריאות זה בסדר רק לבוא ולקחת - מבחינת אכיפה זה לא יהיה אפשרי!
אבל מה לעשות שבמצב הנוכחי אין דבר כזה שמבחינת הבריאות זה בסדר??
נדבקים אנשים צעירים, מסתבכים אנשים ללא מחלות רקע, אף אחד לא יכול להחליט שהמארח שלו חסין.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אבל מה לעשות שבמצב הנוכחי אין דבר כזה שמבחינת הבריאות זה בסדר??
נדבקים אנשים צעירים, מסתבכים אנשים ללא מחלות רקע, אף אחד לא יכול להחליט שהמארח שלו חסין.
היא דברה על לבוא ולקחת אוכל שההורים מניחים מחוץ לדלת הבית.
חוקית אפשרי אבל לכי תוכיחי לגורמי האכיפה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
היא דברה על לבוא ולקחת אוכל שההורים מניחים מחוץ לדלת הבית.
חוקית אפשרי אבל לכי תוכיחי לגורמי האכיפה.
לפי ההנחיות של היום אין צרך להוכיח כלום
1585507502938.png

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
חבר של חמי נסע למטרה חוקית
וקיבל אזהרה שבנסיעה הבאה יחטוף דוח ולא משנה על מה.
הבעיה היא שכמו שהציבור מבולבל גם גורמי האכיפה לא יודעים בדיוק מה הם צריכים לעשות...
ובכל מקרה גם ההנחיות משתנות מעת לעת. כך שאי אפשר לבנות עליהם.
אני מקוה בשביל אמא שלי שנצליח לבא לקחת את הגפילטע פיש :) זה מלא אותה מוטיבציה לארגן את המטבח יותר מוקדם השנה כדי שתוכל לתת לנו טעם מסורתי של חג. היא בדכאון יותר גדול מכולנו על כך שלא נתארח בחג. אבל אם לא יצליח אני אקנה רול וויטפיש ואבשל ולא נאכל דג של פסח....
ממליצה לכולם לנסות לקחת את זה קליל.... בע"ה שנה הבאה יהיה עוד פעם פסח. השנה העיקר הבריאות שלנו, של היקרים לנו ושל כל עמ"י....

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על המידע
בדיוק התלבטנו אם יש מצב לנסיעה בינערונית שתעבור חלק...
ואם זה בתח"צ זה יותר חלק?
עוצרים בכבישים רק מכוניות פרטיות והולכי רגל. אבל על איזה תחבורה ציבורית את מדברת. גם לפי ההנחיות היום מליל בדיקת חמץ לא יהיה תח"צ. ומן הסתם זה רק יוחמר.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אם הם לא לוקחים ברצינות את ההנחיות, קחי אותן במקומם.
לא.
פשוט לא.
וקל וחומר שבעלך בקבוצת סיכון.
חד משמעית, לא.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
עוצרים בכבישים רק מכוניות פרטיות והולכי רגל. אבל על איזה תחבורה ציבורית את מדברת. גם לפי ההנחיות היום מליל בדיקת חמץ לא יהיה תח"צ. ומן הסתם זה רק יוחמר.

יש עוד זמן עד ליל בדיקת חמץ...
שאלתי בכללי בלי קשר לחג

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה