התייעצות זה נקרא "מכור"?

ישראלג

משתמש סופר מקצוען
כל אחד מכור במידה מסויימת. אם לא הייתי מכור, לא הייתי היום בפרוג..
רק מה, יש כאלו שבהתחלה כשגילו עולם - אחרי שהיו מודרים ממנו לגמרי, הם מתלהבים וחורשים כל פינה נידחת בשאול הרדום אי שם [שאל את כל המתחילים כאן בפרוג..]. אבל עם הזמן.. זה יורד. כנראה זה המצב של הבחורצ'יק הלז. אל תדאג יותר מדי.
לפחות הוא נכנס לפרוג בעידן המיתון שלו.. מאז ההשתדרגות [ואולי הוא היחיד שישאר לצפות כאן בסוף.. ;)]
אני חושב שההגדרה אני כ"כ נכונה, כל אחד אוהב לכתוב בפרוג, התמכרות זה מתי שזה יוצא מגדר אהבה גרידה ונהיה לדבר אחר [אני לא יודע בדיוק את ההגדרה אולי עושה אפי' שהוא לא רוצה, אולי מפספס דברים חשובים וכו'.

ישראלג

משתמש סופר מקצוען
יכול להיות שהוא אכן מכור, ואם כן כאן המקום לאיש מקצוע. (כמובן שזו החלטה של האדם או הקרובים לו ביותר).
יכול להיות שהוא בדרך להיות מכור- ואם כך יש ביכולת חברים ומכרים לסייע לו להמנע מהתמכרות.
יתכן שהוא סתם סקרן, חובב ידע או מסך. אולי זה חבל, אך עדיין אין זו התמכרות.
ויש מצב- כפי שכבר נכתב- שזו התלהבות ראשונית שתחלוף.
איך?

האיש המסתורי

משתמש פעיל
גם אם הוא מכור אין צורך לפחד מזה..
יש אנשים שמכורים לסיגריות יש לנעייס ויש לאוכל..
שזה יהיה הצרות שלו..
אז זה שונה ב100 אחוז
א: סיגריות זה אולי תופס 15 דקות ביום
לעומת מחשב שזה כול הזמן
ב: במידה והוא באמת ממוכר לך תדע מה יהיה בהמשך...
ג: תכלס זה הורס את כול החברה

הופ!

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני רק מאוד מקווה בשבילו שהוא עדיין עם סינון כולשהוא...

בדרך כלל שבלב כזה אט אט יורד הסינון...

ואין עם מי לדבר
זה לא דווקא, אפשר להיות מכורים למחשב גם אם אין בו אינטרנט בכלל...

ישראלג

משתמש סופר מקצוען
הוא לא רוצה שיגבילו לו הוא רוצה להגביל לעצמו, אבל הוא שואל כמה להגביל, מה נקרא יותר מידי וכו'.
אולי כ"א יגיד כמה זמן הוא יושב על המחשב [בפרוג וכו'] וכך נראה מה זה נורמלי?

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
4.00 לפנות בוקר יכול להיות משכימי קום

לילי 1

משתמש מקצוען
מיהרו פה לחרוץ שהוא מכור.
אני מכירה המון נשים שנמצאות בפרוג הרבה יותר ממה שהיו רוצות ושהבית שלהם סובל מזה. זו לא ההגדרה למכור.
לא מומחית בזה אבל יכולה לספר שתלמידה שלי העידה על עצמה שהיא מכורה לסמארטפון: לקראת סוף שבת האצבעות שלה מדגדגות, פיזית, והיא מרחיקה את עצמה מהחדר בו נמצא הסמארטפון

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מיהרו פה לחרוץ שהוא מכור.
אני מכירה המון נשים שנמצאות בפרוג הרבה יותר ממה שהיו רוצות ושהבית שלהם סובל מזה. זו לא ההגדרה למכור.
לא מומחית בזה אבל יכולה לספר שתלמידה שלי העידה על עצמה שהיא מכורה לסמארטפון: לקראת סוף שבת האצבעות שלה מדגדגות, פיזית, והיא מרחיקה את עצמה מהחדר בו נמצא הסמארטפון
שני רמות של התמכרות.
אבל גם הראשונה היא התמכרות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  33  פעמים

לוח מודעות

למעלה