זהירות מ-usb

צל99

משתמש פעיל
תמיר.
אני לא קראתי את ההודעה של דלית כטענה ,אלא כ"אויש, חבל שלא אמרתם קודם"?

ממילא ההתיחסות שלי אחרת.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י צל99;361167:
תמיר.

ממילא ההתיחסות שלי אחרת.

יכוליות....

המילה "חכמולוגים" אצלי יושבת על דברים אחרים.

יעלולה

משתמש מקצוען
צר לי לשמוע על אובדן המצלמה. אך באמת מפליא שצלמים מקצועיים לא יודעים דבר כ"כ בסיסי. כשקניתי כרטיס ב"צמצם" בעל החנות מייד אמר לי שכדי להגן על המצלמה כדי לי לרכוש קורא כרטיסים שמא תווצר בעיית מתח, וממש לא בגלל וירוסים.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעלולה;361252:
צר לי לשמוע על אובדן המצלמה. אך באמת מפליא שצלמים מקצועיים לא יודעים דבר כ"כ בסיסי. כשקניתי כרטיס ב"צמצם" בעל החנות מייד אמר לי שכדי להגן על המצלמה כדי לי לרכוש קורא כרטיסים שמא תווצר בעיית מתח, וממש לא בגלל וירוסים.

זה שהמוכר רצה למכור לך עוד מוצר - זה בודאי לא ראיה אובייקטיבית.:)

רבקה.

משתמש מקצוען
איזה מחשבים מוזרים יש לכם. חיברתי את המצלמה שלי ישירות למחשב כמה פעמים (לא המון, אבל כמה עשרות פעמים מאז שהתחלתי לצלם) ובחיים לא היתה לי בעיה כתוצאה מנפילות מתח וכדו'. שמעתי על הסיפור הזה, אבל כשדיברתי על זה עם חברים צלמים, הבנתי מהם שזו מעין אגדה אורבנית או דבר שהיה קורה בעבר וכבר לא מתרחש.
לעומת זאת, על וירוסים שתוקפים מצלמה (לא, שעיה, הם לא נכתבו למערכת ההפעלה של המצלמה. תקרא את התגובה שאתה מגיב אליה... אם הם היו נכתבים למערכת ההפעלה של המצלמה היא היתה נפגעת גם מהידבקות על ידי כרטיס זכרון) שמעתי.

בכל מקרה, עם כ"כ הרבה נסיונות עצובים של חברים פה בפורום, אני מבינה שגם הסיפור של נפילת מתח מתרחש במחוזותינו. חבל שבטכנולוגיות של ימינו עוד לא מצאו דרך לטפל בזה.

תמיר - אתה מכיר את דלית ויודע באיזה טון היא כתבה את התגובה שלה. לא צריך להתעצבן, אני משוכנעת שהיא לא התכוונה להתלונן על אף אחד מאיתנו.
(אגב, דלית, לפני שבוע הזהרתי אותך לא לחבר את המצלמה למחשב. אבל לא נהיה קטנוניים...)

ASUS

משתמש צעיר
חברים בואו נעשה סדר בדברים,
למי שלא יודע USB זה חיבור ישיר ללוח אם ולמערכת החשמל..., היה לי מקרה שקניתי קופסה לדיסק קשיח חיצוני 3.5" שלוקח חשמל ישיר, היה בעיות במגעים וזה העביר מתח מהחשמל של הקיר למחשב דרך הקופסה והלוח אם ועוד הרבה חלקים נשרפו... שלא לדבר על הפיצוץ המפחיד שזה עשה,
ובכן, חשוב להשתמש בחלקים מקוריים ורשמיים, ומיבואנים אמינים, שזה אומר לוודא שהמחשב הוא לא מחודש, דבר שני להשתמש בספק כח אקטיבי חזק, כמו של חברת אנרמקס או אנטק או בדיעבד קולר מאסטר, שהם ספקים יקרים אבל הם מספיק חזקים כדי לקבל את הקפיצות מתח, דבר אחרון לפני שמנתקים התקן USB יש לנתק אותו קודם דרך הוינדוס, ולא ישר למשוך את החוט, יש לוינדוס תכונה שנקראת הוצאת חומרה בטוחה זה מיועד למנוע את רוב הבעיות מהסוג שהוזכר, בנוגע לוירוסים, אני תמיד שאני הולך לפתח או להעביר את הכרטיס לחבר אני נועל את הכרטיס על ידי הטיית הזיז שבצד ואז אי אפשר להעתיק לי שום דבר על הכרטיס כולל וירוסים, למחוק את הכרטיס אני עושה דרך המצלמה
מקווה שעזרתי לכם

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה אריאל;361290:
איזה מחשבים מוזרים יש לכם. חיברתי את המצלמה שלי ישירות למחשב כמה פעמים (לא המון, אבל כמה עשרות פעמים מאז שהתחלתי לצלם) ובחיים לא היתה לי בעיה כתוצאה מנפילות מתח וכדו'. שמעתי על הסיפור הזה, אבל כשדיברתי על זה עם חברים צלמים, הבנתי מהם שזו מעין אגדה אורבנית או דבר שהיה קורה בעבר וכבר לא מתרחש.
לעומת זאת, על וירוסים שתוקפים מצלמה (לא, שעיה, הם לא נכתבו למערכת ההפעלה של המצלמה. תקרא את התגובה שאתה מגיב אליה... אם הם היו נכתבים למערכת ההפעלה של המצלמה היא היתה נפגעת גם מהידבקות על ידי כרטיס זכרון) שמעתי.

בכל מקרה, עם כ"כ הרבה נסיונות עצובים של חברים פה בפורום, אני מבינה שגם הסיפור של נפילת מתח מתרחש במחוזותינו. חבל שבטכנולוגיות של ימינו עוד לא מצאו דרך לטפל בזה.

תמיר - אתה מכיר את דלית ויודע באיזה טון היא כתבה את התגובה שלה. לא צריך להתעצבן, אני משוכנעת שהיא לא התכוונה להתלונן על אף אחד מאיתנו.
(אגב, דלית, לפני שבוע הזהרתי אותך לא לחבר את המצלמה למחשב. אבל לא נהיה קטנוניים...)

בכלל לא אגדה אורבנית...

אני אישית ראיתי מצלמה הולכת בדרך הזו (לא, לא שלי)

רבקה.

משתמש מקצוען
לצערי לא הייתי מודעת לנעילת הדיסק-און-קי לפני שקניתי את שלי (8 ג'יגה), אז אני תקועה עם אחד חמוד וטוב, אבל בלי נעילה למניעת כתיבה.
מה שכן, אני משתדלת לא לתת אותו לאנשים לא בטוחים (כלומר אנשים שעלולים להדביק את המחשב שלהם בוירוס. שזה רוב העולם...).

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
במשך השנתיים האחרונות (מאז שהתקדמתי ממחשב IDE ישן לדיסקים קשיחים עם חיבור SATA, שנאלצתי לחבר למחשב הישן) התקלקלו לי בעקבות בעיות בUSB, לא פחות מחמישה דיסקים קשיחים, כשבכל אחת מהפעמים (גם עם IDE) זה קרה רק כשזה היה מחובר בUSB, ואיבדתי ים חומרים, אבל אפילו פעם אחת לא העלתי בדעתי להאשים את חיבור הUSB שלי בזה. תמיד האשמתי גורמים אחרים.

לגבי דברים אחרים, לפעמים כן האשמתי את הUSB, וכבר שנים אני יודע שלא מומלץ להכניס לUSB דברים כמו מצלמות. (מצלמתי לא הוכנסה למחשב ישירות).

בזכות השרשור הזה עשיתי אחד ועוד אחד והגעתי למסקנה לגבי הארדיסקים. תודה לכם.

twiti, יש לי רעיון קטן לעצמי שאולי יעזור לך, אשאל אותו כשאלה לשאר המומחים.
אישית סימנתי כ'המצלמה הבאה שלי', את ה-D300S, בין היתרונות שלה קיים חיבור לשני כרטיסי זיכרון: קומפקט פלאש וSD. אני אישית, מצלם תמיד על מצב RAW + JPG. יהיה נכון לצלם JPG על הSD, ולהוריד ממנו למחשב, ואת הRAW לשמור בקומפקט פלאש? ואת זה אני שואל גם אותך, twiti, פעולה כזו לא תגן על המצלמה? חריץ SD קיים במחשבים ניידים ישירות במחשב, בלי להסתבך עם קוראי כרטיסים, ולפי מה שקראתי, אם יש בעייה עם הSD היא האמינות, שלא 'נעלמות' פתאום תמונות (לכשעצמו הדבר הזה קרה לי בעבר אבל רק עם כרטיסי SD ועם כרטיסי SDHC זה מעולם לא קרה לי). אז יש גיבוי בקומפקט פלאש אם נמחק מהSD...

twiti

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לאחר בירור אצל מומחים נאמר שרוב הנפילות מתח בusb קורא בUSB קידמי שלא מחובר ישירות ללוח את החיבור חיברתי למחשב חדש כי המחשב הנייד שלי בתיקון וזו גם הפעם הראשונה ואחרונה שחברתי מצלמה ישירות
בכל אופן שמתי את המצלמה להצעת מחיר אצל ארליך לא שאני מצפה שיעלה בחצי אבל בחינם שווה לנסות
אני בכל אופן כבר בדרך לרכישה מצלמה חדשה אני מתלבט בין הD300S ל D700

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
חתיכת התלבטות. הD300S יותר זולה יש בה וידאו ויש לה שני חריצים...
על סמך זאפ, היתרון של ה700, מתבטא בגודל הפריים, זה כל כך משמעותי? הדבר השני (טווח הרגישויות) אומר משהו? הרי גם המצלמה שלי (D5000) מגיעה ל6400 ISO במצב היג אפילו שכתוב עד 3200... אני טועה?

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י twiti;361370:
לאחר בירור אצל מומחים נאמר שרוב הנפילות מתח בusb קורא בUSB קידמי שלא מחובר ישירות ללוח את החיבור חיברתי למחשב חדש כי המחשב הנייד שלי בתיקון וזו גם הפעם הראשונה ואחרונה שחברתי מצלמה ישירות
בכל אופן שמתי את המצלמה להצעת מחיר אצל ארליך לא שאני מצפה שיעלה בחצי אבל בחינם שווה לנסות
אני בכל אופן כבר בדרך לרכישה מצלמה חדשה אני מתלבט בין הD300S ל D700

ה700 עדיפה בהרבה.

שלמה

משתמש מקצוען
השתמשי בעבר הרבה פעמים בהכנסת USB למצלמה תוך כדי זהירות מכסימלית של כבוי והדלקת המצלמה.
וב"ה לא היה תקלות.אני חושב שאם משתמשים בחוט USB תקני שסופק עם המצלמה, הוא קצת יותר יציב חיקוי זול.

D700 זה פול פריים, שזה אומר רכישת עדשות מתאימות.

dalit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י צל99;361169:
תמיר.

ממילא ההתיחסות שלי אחרת.

נכתב ע"י tamiro;361222:
יכוליות....

המילה "חכמולוגים" אצלי יושבת על דברים אחרים.

אכן, התכוונתי למה שצבי כתב, וה"חכמולוגים"היה חצי בצחוק אבל גם חצי ברצינות - לא כי ציפיתי שיגידו לי קודם, אלא כי כשבן אדם נמצא בהמתנה לשמוע שאולי הוא הולך להוציא המון כסף על המצלמה שלו ואולי היא בכלל הלכה קאפוט, זה לא ממש עוזר וגם לא נחמד (ונחמדות זה כן משהו שאני מצפה לו מהאנשים כאן) שאומרים לו - טיפש, איך לא ידעת דבר כל כך בסיסי?

לא, לא ידעתי, לא שמעתי. לא אמרו לי כשקניתי, ואחר כך אולי שמעתי אמירות ערטילאיות על זה שעדיף קורא כרטיסים, אבל אף פעם לא משהו כל כך קיצוני. אחרת תאמין לי שלא הייתי לוקחת את הסיכון.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י רבקה אריאל;361290:

ככל הידוע לי אין בסיס עובדתי כלשהו לתאוריה שלך על וירוסים.

לעומת זה, יש תיעוד נרחב של נזקים חשמליים שנגרמו להתקנים שמשתמשים בחיבור USB.

לכן, האגדה האורבנית היא דווקא זו המספרת על וירוסים ש"תוקפים" מצלמות...
אין שום טעם להפיץ דיס-אינפורמציה מבלבלת

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
וירוסים בכרטיס, יכולים רק להרוס את המחשב הבא אליו הוא יכנס... לא את המצלמה. וגם לכרטיס נגוע יש פתרונות...

אבל לאומת זאת, בעיות חשמליות, הן דבר שיכול להזיק לכל מכשיר חשמלי ובוודאי שלהרוס מצלמות.

רבקה.

משתמש מקצוען
לא מכירה את ה-D300S, אבל ברור שההבדל הראשון הוא שהיא אינה פול פריים.
שלמה צודק בנוגע לרכישת עדשות חדשות (אבל עדשות מסויימות כן יתאימו, ואולי יש לך אותן), אבל זה פשוט עולם אחר. כל שיקול אחר לא נספר.

ASUS

משתמש צעיר
בנוגע לוירוסים, אני ממליץ להשתמש במחשב בתוכנת נוד 32 היא עושה עבודה מצויינת, אבל בתנאי שהיא מקורית, אם היא לא מקורית הם יכולים לעשות כאילו היא עובדת ובפועל היא לא!!! ראו הוזהרתם, מה גם שזה לא תוכנה יקרה אפשר להשיג אותה ב100 ש"ח מקורי או ב120 עם הגנה גם לאינטרנט, כמו כן בנוגע לUSB כבר כתבתי לכם למעלה איך להתנהג עם החיבור הזה, תזכרו שהוא חיבור ישיר לזרם לא לשכוח להשתמש בתכונה של הוינדוס לניתוק

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נוד 32 שווה 32 נודים. אני לא סומך עליה, בעיקר לא על הפרוצה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה