דרוש מידע זהירות! משקפי תלת מימד (מציאות מדומה)

מצב
הנושא נעול.

מאטל

משתמש פעיל
גילוי נאות: אני משכיר משקפות כאלו ע"ב יומי... (משחקים בלבד ללא פריצות / אלימות)

בוא נגיד את האמת - וטוב שהיא נאמרה
אנחנו כולנו אינטרסנטים....
כל השאלה היא למה -
האם לעוד כמה שקלים (ואולי עוד הרבה הרבה שקלים) אך בדרכים מפוקפקות שונות ומשונות, על חשבון גבם ומוחם ושכלם וטוהר מחשבתם של ילדים, בנים בנות, נשים וגברים (וזה במגוון תחומים)
או שאנחנו אינטרסנטים לקדושה וטהרה שלי, של בני משפחתי ושל ילדי.

אמור לי מה אינטרסך - ואומר לך מה דעתך...
ושכל אחד יבדוק את עצמו בשקט בשקט, ב-2 בלילה לבד מול המחשב, אלוקים והוא עצמו...,
רק שלא יהיו לו הפתעות... .

עכשיו, בא נתייחס לעוד כמה טענות "חביבות":
אנחנו מוקפים מכשירים דומים... שאמרו עליהם דברים דומים... ובפועל אנחנו חיים אותם...
כגון:
נגנים (גם כשרים)
טאבלטים (גם מוגנים)
הוברבורד / קורקינט חשמלי (מי דיבר על פציעות?)
מחשב גם עם נטפרי (אף אחד לא יושב על פרוג בשעה 3.00-4.00 בלילה לצרכי פרנסה)

הצועקים פה מבזבזים את זמנם (ואולי על הדרך עושים פרסומת למכשיר) משום שהמכשיר כבר פה ואף מושכר עם משחקים ע"י גופים חרדים ביותר (ביניהם סמינר מהחשובים בציבור החרדי...)
הגישה של "כלי מסוכן", לא הוכיחה את עצמה באינטרנט
אלא להיפך.
אנשים צעקו "כל באיה לא ישובון", ואנשים המשיכו להתרסק,

הגישות ה"מעניינות" / מטופשות שטוענות - בוא נתיר כי
- אי אפשר לעמוד בזה​
- בסוף לכולם יהיה את זה​
- זה לא עובד בדור של היום​
- הסינון הזה קשה, אף אחד לא ירצה​
- ועוד כל מיני שטויות​

אז ככה, נכון גם על האינטרנט אמרו את זה, ועובדה, ישנם אלפי אנשים שאין להם אינטרנט בבית, חדרי המחשבים המפוקחים (לפעמים כמעט הרמטית עד כדי עצבים...) ע"י ארגון 'חותם' באמצעות סינון 'נטפרי' מלאים באנשים שעושים את עבודתם נאמנה ועוד כל הצטרכויותיהם השונה דרכם, בלי להכניס הביתה בכלל כל סוג של אפילו מייל וכדו',
ואל תגיד לי שלא, ישנם כהיום עשרות אם לא מאות חדרי מחשבים - את מי הם משמשים, את אותם שטענו עליהם כבר לפני עשור++ שאין מצב שלא יהיה להם תוך שנה / שנתיים אייפון וכדו',
אז עובדתית זה לא נכון,
ובאמת, די תפסיקו כבר עם השטות הזאת שחוזרת בכל פעם מחדש, כשמגיע ניסיון חדש וישנם בעלי אינטרסים (שמושקעים בדבר...) שמקשקשים בזנבם...

ובוודאי עוד יותר הלכתית / תורנית / השקפתית, - אין דבר כזה, היום זה לא עובד, - זאת התורה לא תהא מוחלפת - לא אני כתבתי רמז - אלוקים, נדמה לי,

אז נכון, צריך למצוא פיתרון, ועדיף מה שיותר מהר,
אבל לטעון את כל אוסף השטויות האלו (וישנם עוד) - זה באמת באמת נראה לי ביזיון לאינטליגנציה האנושית של כולנו...

לגבי הטענות המקצועיות / נפשיות, כמדומני שהתגובות הקודמות של מי שחווה את זה על עצמו ו/או ילדיו ו/או ילדי חבריו, מוטב שאתן לדברים לדבר בעד עצמם (ואע"פ שאני בעצמי שמעתי תיאורים כגון אלו ועוד, מחבר שהביא את זה בתמימותו לילדיו בביתו שבוע שעבר),
אין אפילו צורך להתייחס לאותו כותב/ת נכבד/ה על דבריו ש
אני רק יכול לומר שרוב מוחלט מאלו שכותבים כאן אינם יודעים בכלל מה זה...
פשוט מאוד, הוא דומה לכל בעל חברה שמכחיש מעצם טבעו את התקלות והמכשולים שקיימים במוצריו...

לסיום - לא הבעתי נגד או בעד,
רק נדמה לי, שכל מי שחושב להכניס את זה לביתו בחופש דנן - צריך להיות מודע היטב היטב לדעת התורה שבדבר ולמשמעות הכלי הזה כתעסוקה של שקט של כמה שעות מול - נקודת המבט הרוחנית / דתית / הלכתית / נפשית / מוחית..

נערך לאחרונה ב:

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בוא נגיד את האמת - וטוב שהיא נאמרה
אנחנו כולנו אינטרסנטים....
כל השאלה היא למה -
האם לעוד כמה שקלים (ואולי עוד הרבה הרבה שקלים) אך בדרכים מפוקפקות שונות ומשונות, על חשבון גבם ומוחם ושכלם וטוהר מחשבתם של ילדים, בנים בנות, נשים וגברים (וזה במגוון תחומים)
או שאנחנו אינטרסנטים לקדושה וטהרה שלי, של בני משפחתי ושל ילדי.

אמור לי מה אינטרסך - ואומר לך מה דעתך...
ושכל אחד יבדוק את עצמו בשקט בשקט, ב-2 בלילה לבד מול המחשב, אלוקים והוא עצמו...,
רק שלא יהיו לו הפתעות... .

עכשיו, בא נתייחס לעוד כמה טענות "חביבות":

הגישות ה"מעניינות" / מטופשות שטוענות - בוא נתיר כי
- אי אפשר לעמוד בזה​
- בסוף לכולם יהיה את זה​
- זה לא עובד בדור של היום​
- הסינון הזה קשה, אף אחד לא ירצה​
- ועוד כל מיני שטויות​

אז ככה, נכון גם על האינטרנט אמרו את זה, ועובדה, ישנם אלפי אנשים שאין להם אינטרנט בבית, חדרי המחשבים המפוקחים (לפעמים כמעט הרמטית עד כדי עצבים...) ע"י ארגון 'חותם' באמצעות סינון 'נטפרי' מלאים באנשים שעושים את עבודתם נאמנה ועוד כל הצטרכויותיהם השונה דרכם, בלי להכניס הביתה בכלל כל סוג של אפילו מייל וכדו',
ואל תגיד לי שלא, ישנם כהיום עשרות אם לא מאות חדרי מחשבים - את מי הם משמשים, את אותם שטענו עליהם כבר לפני עשור++ שאין מצב שלא יהיה להם תוך שנה / שנתיים אייפון וכדו',
אז עובדתית זה לא נכון,
ובאמת, די תפסיקו כבר עם השטות הזאת שחוזרת בכל פעם מחדש, כשמגיע ניסיון חדש וישנם בעלי אינטרסים (שמושקעים בדבר...) שמקשקשים בזנבם...

ובוודאי עוד יותר הלכתית / תורנית / השקפתית, - אין דבר כזה, היום זה לא עובד, - זאת התורה לא תהא מוחלפת - לא אני כתבתי רמז - אלוקים, נדמה לי,

אז נכון, צריך למצוא פיתרון, ועדיף מה שיותר מהר,
אבל לטעון את כל אוסף השטויות האלו (וישנם עוד) - זה באמת באמת נראה לי ביזיון לאינטליגנציה האנושית של כולנו...

לגבי הטענות המקצועיות / נפשיות, כמדומני שהתגובות הקודמות של מי שחווה את זה על עצמו ו/או ילדיו ו/או ילדי חבריו, מוטב שאתן לדברים לדבר בעד עצמם (ואע"פ שאני בעצמי שמעתי תיאורים כגון אלו ועוד, מחבר שהביא את זה בתמימותו לילדיו בביתו שבוע שעבר),
אין אפילו צורך להתייחס לאותו כותב/ת נכבד/ה על דבריו ש

פשוט מאוד, הוא דומה לכל בעל חברה שמכחיש מעצם טבעו את התקלות והמכשולים שקיימים במוצריו...

לסיום - לא הבעתי נגד או בעד,
רק נדמה לי, שכל יי שחושב להכניס את זה לביתו בחופש דנן - צריך להיות מודע היטב היטב לדעת התורה שבדבר ולמשמעות הכלי הזה כתעסוקה של שקט של כמה שעות מול - נקודת המבט הרוחנית / דתית / הלכתית / נפשית / מוחית..
תאמת שנים לא התלהבתי מתגובה כמו מהתגובה הזו!!!
ישר כוח כפול אלף....
(דרכת על נקודה שמאוד מאוד כואבת, שיש כללית בציבור הרבה אינטרסנטים שמוכנים להרוס להפקיר ולקלקל הכל רק בשביל...)

נערך לאחרונה ב:

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אנחנו מוקפים מכשירים דומים... שאמרו עליהם דברים דומים... ובפועל אנחנו חיים אותם...
כגון:
נגנים (גם כשרים)
טאבלטים (גם מוגנים)
הוברבורד / קורקינט חשמלי (מי דיבר על פציעות?)
מחשב גם עם נטפרי (אף אחד לא יושב על פרוג בשעה 3.00-4.00 בלילה לצרכי פרנסה)
עצוב לראות שיש בתוכנו אנשים שבעבור בצע כסף יכולים להכשיר את השרץ בק"נ טעמים
מתוך הרשימה הזאת, האם היית משכיר לילדים טאבלט מוגן או מחשב עם נטפרי?
אני חושב שהתשובה מיותרת ומוכיחה כאלף עדים על הניתוק מהמציאות...

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
יש פה דבר אחד שוב ושוב
אנשים לא מבינים מה זה המשקפות האלו

לדמות אותם לטאבלט נטפרי או להבדיל טלוויזיה זה פשוט חסרון ידיעה משוועת.

המשקפות האלו הולכים לשנות את החיים ב360 מעלות בגשמיות וברוחניות.

מגיע עידן חדש שבו אנשים לא יחיו יותר בעולם הזה אלא בעולם הווירטואלי,
להגיד שצריכים לסנן את העולם ההוא זה צחוק אחד גדול, כמו שתגידו לסנן את רחוב דיזנגהויף.

מה לסנן?? לא מדובר פה על סרטונים!! ולא מדובר פה על אינטרנט!!

מדברים פה על עולם איפוא שאנשים חיים!!

מה לסנן?

לאיזה רחוב יוכלו ללכת ולאיזה לא??
עם איזה חברים תוכלו ליפגש באקראי ברחוב??
באיזה חניות תוכלו להיכנס??
באיזה חומר תותקלו ובאיזה לא??

אתם לא קולטים מה זה מטאוורס, בבקשה תקראו קצת חומר על הנושא ותבינו.
ערבבתם 2 דברים - סרטי תלת ממד ומטאוורס, בשביל לצפות בסרט תלת ממדי לא צריך להשתמש במטאוורס (אם כי בחלק מהמכשירים נדרשת כניסה באמצעות פייסבוק).

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
הבעיה במשקפות זה לא הסרטונים (לא שזה לא בעייתי אבל זה לא הנושא)
תקראו שוב מתחילת האשכול, תיארו כאן מספיק דברים גרועים שקרו בעקבות שימוש בכלי הזה לצפייה בסרטונים ומשחקים, ונכון שגם בהמשך זה יהיה הרבה יותר גרוע כי זה ירגיל אנשים גם ל-
הבעיה במשקפות האלו הוא עצם הכלי הזה, מי שמשתשמש בזה עכשיו לראות סרטים בעוד 10 שנים ישתמש בזה ל...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מי שקורה קצת ברשת מה מארק צוקרברג מחולל לנו עוד מעט, יודע שהמשקפות הללו הם הניסיון הבא של הדורות שלנו.
בעת שכל העולם ישכבו במיטה ויחיו רק בעולם הוירטואלי דרך המשקפות, הכול הכול יתנהל רק שמה, החל מעסקים, בריאות, פגישות, פנאי, קניות, וכדו'

מי שעכשיו יקת את ההחלטה שלא נוגע בזה יוכל אולי לעמוד בזה, אבל מי שכבר היום רק בגלל סרט מטופש (איך היה מודעה - משקפות חורבן בית המקדש) מתפתה לנגוע במכשירים האלו (גם אם הם כשרים), מה יקרה בעוד כמה שנים כשכל העולם יעבור לעולם הוירטואלי?
את זה אמרו גם כשהתחיל האינטרנט.
בעזרת ה' כשהעסקים והעבודות יתנהלו במרחב ה'מטא ורס' - יהיה לנו נטפרי גם למרחב הזה.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כנראה שכך
לדעתי כמו גיימבוי - איזה משחק שתטעין שם כך יהיה
אבל לא עשיתי דוקטורט בעניין
סתם ספרתי מחווית המשתמש שלי.
גיימבוי הרבה הרבה יותר מיושן ממנו
לפחות הנינטנדו הישנים

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא עירבבתי כלום

אני אומר שוב ושוב ואנשים לא מבינים את זה
הבעיה במשקפות זה לא הסרטונים (לא שזה לא בעייתי אבל זה לא הנושא)
הבעיה במשקפות האלו הוא עצם הכלי הזה, מי שמשתשמש בזה עכשיו לראות סרטים בעוד 10 שנים ישתמש בזה ל...
כן עירבבתם.
כי אם ה-VR וה-Meta-vers ישמש את המבוגרים לצרכי עבודה ופרנסה - הוא יכול להיות כלי יעיל מאד כשהוא מסונן, כמו האינטרנט, שלמרות שיש בו אלפי אתרים פרוצים ומתועבים, עדיין הוא מכשיר יעיל מאד כשלעצמו.

אבל באמת אין שום סיבה לקנות מכשיר כזה למטרות בילוי, וכל שכן לתת אותו לילד, אם יש אלפית הסיכוי שהילד ייחשף לתכנים נוראים ומתועבים שאיננו רוצים שהוא ייחשף אליהם לעולם.

מ. ה.

משתמש חדש
יש נקודה שלא מספיק הודגשה
דוד שלי קנה את המשקפות ובנו באחד המשחקים מרוב הלחץ והמתח התעלף
כלומר חוץ מהסכנה הרוחנית הגדולה יש ג"כ סכנה גשמית
וכל החכמים שמביאם ראיה מהמוסד הזה והסמינר ההוא יודעים בעצמם שלא כל דבר נעשה בסכות רוחנית והרבה מכשולות קרו גם במקומות הנ"ל

טיים ליין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מכירה סיפור מקרוב
משקפת מדומה
שראו שם כאילו הולכים על חוט בין 2 גורדי שחקים
ותוך כדי היו צריכים ללכת על מסלול מעץ(גובה 5 ס"מ)(מעין קפלה)
הילדה המסכנה צנחה ממרומי ה'גורד שחקים'
הישר על הרפצה (מרחק של 5 ס"מ)
ושברה את הרגל

יש נקודה שלא מספיק הודגשה
דוד שלי קנה את המשקפות ובנו באחד המשחקים מרוב הלחץ והמתח התעלף
כלומר חוץ מהסכנה הרוחנית הגדולה יש ג"כ סכנה גשמית
וכל החכמים שמביאם ראיה מהמוסד הזה והסמינר ההוא יודעים בעצמם שלא כל דבר נעשה בסכות רוחנית והרבה מכשולות קרו גם במקומות הנ"ל

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מה לסנן?

לאיזה רחוב יוכלו ללכת ולאיזה לא??
עם איזה חברים תוכלו ליפגש באקראי ברחוב??
באיזה חניות תוכלו להיכנס??
באיזה חומר תותקלו ובאיזה לא??
כן. בדיוק.
אולי לא יוכלו לסנן לאיזה רחוב יוכלו ללכת, אבל יוכלו לסנן כך שכל התמונות יהיו חסומות, ויהיה אפשר לצפות רק באלו שנבדקו ואושרו. בדיוק כמו באתרי האינטרנט כיום. אחרי הכל, מדובר על אותן שורות קוד, ועל אותו בסיס.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
כן. בדיוק.
אולי לא יוכלו לסנן לאיזה רחוב יוכלו ללכת, אבל יוכלו לסנן כך שכל התמונות יהיו חסומות, ויהיה אפשר לצפות רק באלו שנבדקו ואושרו. בדיוק כמו באתרי האינטרנט כיום. אחרי הכל, מדובר על אותן שורות קוד, ועל אותו בסיס.
רק נזכיר שתצוגת רחוב בנטפרי לא פתוחה היום בגלל שאין אפשרות (או רצון) לסנן כמות כל כך גדולה של תמונות

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לדוג' הוא תיאר לי משחק שהילד עושה תנועה והבובה על הפלזמה עושה את אותה תנועה כביכול ביחד איתו,
וזה יכול לגרום לילד / למשתמש לעשות תנועה מוגזמת או להיתקע בחפצים מרוב שהוא עעסוק בלוודא שהבובה תעשה כמוהו ואז הוןאעושה דברים עוד יותר מסובכים ועוד,
וזו רק דוגמה קטנה,
ישנה
וכבר שם היו פציעות,
אז היום
בבלגיה ניתקו שבוע שעבר מהנשמה ילד בן 11 שנפצע תוך כדי משחק במשקפיים האלו
הוא דילג מעל בתים נפל והפך לצמח...

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
(וההצלחה תהיה כמו ההצלחה הכושלת באינטרנט)
דווקא האינטרנט היא אחת ההצלחות הענקיות של המגזר.
עליך היא לא הצליחה? על מאות אלפים כן.
לחלק אין שום גישה לזה, לחלק יש רק למייל, ולחלק יש מסונן בהגנות המחמירות של נטפרי, וחלקם בסינון פחות מחמירים.
בודדים ממש ללא סינון כלל.

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
שימו לב,
גם מי שניסה לומר שאין בזה בעיות וכו' וכו' (תוך גילוי דעת שהוא משכיר את הכלי הזה)
עדיין אין אף אחד שהביא 'מעלות' לכלי הזה,
כלום! אפס! נאדה!
לא ערכי! לא לימודי! לא מפתח! לא בריא!
לכל היותר בילוי ריקני וחלול שלא מביא שום תועלת.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
שימו לב,
גם מי שניסה לומר שאין בזה בעיות וכו' וכו' (תוך גילוי דעת שהוא משכיר את הכלי הזה)
כלום! אפס! נאדה!
לא מדויק
יש את "ניצחה הרוח"
ויש גם סיור לימודי על השמיטה אצל הרב אפרתי

אבא לוי

משתמש פעיל
שימו לב,
כלום! אפס! נאדה!
ומה מביא כל הנאה אחרת? כל אטרקצייה? אם זה פארק או ים או משהו אחר?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה