מידע שימושי זהירות מהונאה בכרטיס אשראי

פפרר

משתמש מקצוען
אולי כבר כתבו על זה כאן ולא לא יצא להיחשף ...
התקשר אלי נציג שהזדהה מחברת ויזה כאל , ואמר שהיה לי חיוב גבוה וחריג במיוחד בכרטיס שמסתיים בספרות _ _ _ _
והוא רוצה לתת לי פרטים אך לפני כן יעביר אותי לצינתוק שם עלי להזדהות
קבלתי צינתוק עברתי לשיחה ממתינה ובמקום שאזדהה קבלתי קוד חד פעמי לשירותים של כאל
חזרתי אליו והוא שאל אותי מה הקוד שקבלת , משהו לא הריח לי ואמרתי לו "זה לא משנה, מה שכן משנה לי זה שתגיד לי איזה חיוב חריג היה לי
הפחדת אותי"... ,
ואז הוא אמר , לא , אני רק רוצה להציע לך שאם יהיה לך חיוב גבוה מהרגיל אז את יכולה להחליט על סכום קבוע שתחויבי בו
אמרתי שאני אבדוק באיזור האישי מה החיוב החריג שהיה לי ואם ארצה לדבר עם כאל אני אתקשר
הוא התקשר ממס' לא חסוי , התקשרתי למשטרה והם אמרו שזה לא מס' של כאל
והפנו אותי לתחנת משטרה באיזור מגורי
במשטרה אמרו לי שטוב מאוד שלא העברתי לו את הסיסמא שקבלתי , עם הסיסמא הוא יכל להכנס לאיזור האישי שלי ומה היה עושה עם זה הלאה אינני יודעת ....
ראו הוזהרתם

פפרר

משתמש מקצוען
התקשר אלי נציג שהזדהה מחברת ויזה כאל , ואמר שהיה לי חיוב גבוה וחריג במיוחד בכרטיס שמסתיים בספרות _ _ _ _
חזרתי אליו והוא שאל אותי מה הקוד שקבלת , משהו לא הריח לי ואמרתי לו "זה לא משנה, מה שכן משנה לי זה שתגיד לי איזה חיוב חריג היה לי
הפחדת אותי"... ,
ואז הוא אמר , לא , אני רק רוצה להציע לך שאם יהיה לך חיוב גבוה מהרגיל אז את יכולה להחליט על סכום קבוע שתחויבי בו
אמרתי שאני אבדוק באיזור האישי מה החיוב החריג שהיה לי ואם ארצה לדבר עם כאל אני אתקשר
במשטרה אמרו לי שטוב מאוד שלא העברתי לו את הסיסמא שקבלתי , עם הסיסמא הוא יכל להכנס לאיזור האישי שלי ומה היה עושה עם זה הלאה אינני יודעת ....
ראו הוזהרתם
אגב בדקתי לאחר השיחה באיזור האישי , ולא היה שום חיוב גבוה וחריג כלל

מרחבית

משתמש מקצוען
וואו מפחיד. טוב שהרגשת שמשהו לא בסדר.
איך באמת הוא יכל להעביר אותך לצנתוק שם מקבלים סיסמא אמיתית של כאל??

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
מאוד פשוט,
אבל אני לא יודע אם לכתוב פה, שמא יש רמאים שיקבלו ממני רעיונות.

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
ראיתי על זה כתבה לפני תקופה. המשטרה מנסה לתפוס אותם כבר זמן מסוים. אלו שני נוכלים דיי מתוחכמים. מוזר שהמשטרה לא אמרה לך כלום על זה והעבירה אותך הלאה. נראה שיד ימין לא יודעת מיד שמאל, כרגיל.
והדבר הכי חשוב, כרטיס האשראי אצלך????
למה אני חושד שהוא אצלם...?!

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מאד פשוט, כשנכנסים לאתר של כאל, אפשר להקיש תעודת זהות וארבע ספרות אחרונות של הכרטיס, ואז מקבלים שיחה לנייד שמעודכן אצלם, ומקבלים סיסמה. וזה מה שהוא עשה, רק שהוא היה צריך את בעל החשבון כדי שיגיד לו מה הסיסמה. גנב פשוט ולא מדי מתוחכם.

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
רמאים שיקבלו ממני רעיונות
לרמאים כבר יש את הרעיונות, ולא מפרוג... העלאת המודעות יכולה דווקא לעזור במקרה זה.
ועוד יותר מזה, חברות האשראי עצמן מפרסמות את ההונאות שהן יודעות עליהן, בדיוק למטרה זו. למען ידע הציבור ויזהר.
אנשים צריכים לדעת למה כשמישהו פונה בצורה כזו ונשמע אמין, עלול להיות בעצם מלכודת דבש ומאוד בקלות אפשר להגיע למידע איתו הגיע הנוכל.

נערך לאחרונה ב:

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש בגמרא אמורא שהסתפק אם כדאי לומר את דרכי הרמאים, כדי שהם ידעו שאנו מכירים את נכלוליהם,
או שלא לומר כדי שלא יבואו עוד ללמוד מכך.

הכהן הגדול

משתמש פעיל
מאד פשוט, כשנכנסים לאתר של כאל, אפשר להקיש תעודת זהות וארבע ספרות אחרונות של הכרטיס, ואז מקבלים שיחה לנייד שמעודכן אצלם, ומקבלים סיסמה. וזה מה שהוא עשה, רק שהוא היה צריך את בעל החשבון כדי שיגיד לו מה הסיסמה. גנב פשוט ולא מדי מתוחכם.
היתי אומר מתוחכם גדול

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מאוד פשוט,
אבל אני לא יודע אם לכתוב פה, שמא יש רמאים שיקבלו ממני רעיונות.
הרמאים ימצאו את הרעיונות לבד. התמימים יראו את הרעיונות כאן וידעו להיזהר.

מרחבית

משתמש מקצוען
העניין של מספר זהות וארבע ספרות אחרונות - שנחשבים לזיהוי בכמה וכמה מקומות - אף פעם לא הבנתי את זה. מה הבעיה לדעת מספר זהות וארבע ספרות אחרונות? אלו לא מספרים שנשמרים בסוד. מספר זהות כתוב על כל צ'ק למשל, וארבע ספרות על כל חשבון ששולם באשראי.

שיש

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הפחדת אותי"... ,
ראו הוזהרתם
אולי תפרסמו את המספר שממנו הוא התקשר כדי שנוכל להיזהר

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
פה המקום לדווח על רמאויות של חברות נוספות שאני פוחד שאם רק אגיד את תחום העיסוק שלהם, אחסם לצמיתות בגלל שאותם חברות משלמות המון כסף על פרסום בכל מקום (וחלק גדול מהפרסום שלהם נכתב בצורה של המלצת חברים, כמו ברשות הרבים של יתד נאמן שיש להם שם פרסומת קבועה, ובעוד מקומות)

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מצוי שהנציג תו''כ שיחה שולח לך קוד אימות בהודעה קולית או בsms, וזה בשביל לוודא שהמספר ממנו אתה מחייג הוא המספר שרשום אצלם (בנוסף לאמצעי הזיהוי הרגילים) כי מאוד קל לזייף זיהוי שיחה ולכן זה שהתקשרת מהמספר שלך זו לא ראיה, אבל אם החברה התקשרה אליך אין שום סיבה בעולם שהן יבקשו ממך קוד זיהוי לא בשיחה קולית ולא בsms.

פפרר

משתמש מקצוען
איך עלית על זה שזה הונאה?? אני ישר הייתי נותנת את הספרות, מבאס לפעמים להיות תמימה...
אם הוא מתקשר לנייד שלי והוא מויזה כאל , למה הוא צריך את הקוד שהגיע לנייד שלי ?
לא נשמע סביר

ולמה לא היה לו מידע בקשר לעסקה הגדולה שנעשתה בכרטיס שלי ?

הכהן הגדול

משתמש פעיל
אם הוא מתקשר לנייד שלי והוא מויזה כאל , למה הוא צריך את הקוד שהגיע לנייד שלי ?
לא נשמע סביר

ולמה לא היה לו מידע בקשר לעסקה הגדולה שנעשתה בכרטיס שלי ?
ממש לא נכון
אם מתקשרים לכאל לבטל כרטיס אשראי הם עושים בדיוק כך הם שולחים קוד וצריך להגיד להם מה הקוד ( זה אימות למס טלפון שרשום להם במערכת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה