ותשואה ברוב יועץ ...

עוף החול

משתמש פעיל
כבר תקופה ארוכה מאד מעונין לפתוח קרן השתלמות עבור אשתי שעובדת כעצמאית. קראתי הרבה חומר בנושא. בין היתר כאן בפורום.
שוחחתי עם ’מבינים’. וכו’. בשורה התחתונה יצאתי די מבולבל מכל הנתונים. ואם אני מוסיף לזה את הפוביה שיש לי מכל מה שנודף ממנו ריח של מתמטיקה. וכשאני רואה כל מיני טבלאות של אחוזי תשואה ודמי ניהול, אני בכלל מרגיש שאיבדתי ידיים ורגליים.
ולכן אציג כאן מספר שאלות, ואשמח לתשובות ממוקדות.
1) דמי ניהול. האם אפשר לקבל מידע מהי הקופה שגובה הכי פחות? (ראיתי טבלאות ודוחות ולא הבנתי כלום).
2) כשרות. מהי הכשרות המקובלת. ובנוסח אחר מה המקבילה של לנדא רובין ושארית?

וכמובן שכל מי שעונה לי אני לא רואה בו יועץ השקעות או מי שיש לו תעודה בנושא. אלא רק בקשה לחלוק מידע. שניסיתי להשיג לבד ובעוונותי לא עלתה בידי.

פרידא

משתמש מקצוען

avim10

משתמש מקצוען
) כשרות. מהי הכשרות המקובלת. ובנוסח אחר מה המקבילה של לנדא רובין ושארית?
על השאלות המקצועיות אשאיר למומחים ממני לענות. את מה שסביב הענין ההלכתי אנסה להסביר.
בשונה מכשרויות בתחום המזון, אין בתחום הזה כמעט ענין של נסיון ומיומנות בפיקוח על ייצור/שיווק וכד', כך שההבדלים בין הכשרויות הם רק המדיניות ההלכתית, ועל פי פסקיו של מי היא מותווית.
כך שאתה צריך לקבל את המידע הזה, ולהצליב את זה עם השאלה - מי הם הרבנים שפסקיהם מקובלים עליך בד"כ, ועל פי זה להחליט. אין בזה "כשרות מקובלת" או "מקבילה" לכשרויות בתחום המזון.
המידע שאני יודע לתת בענין הוא: ישנם 3 גופי כשרות (חרדים, יש גם מכון כתר ששייך לרבנים מציבור אחר וכבודם במקומם מונח) בתחום הפיננסים:
1. ועד להשקעות ופיננסים שע"י בדץ העדה"ח. רב הועד הוא הגר"נ לינדר שליט"א.
2. ועד ההלכה להשקעות וקרנות "גלאט הון", שע"י דייני בתי הדין בני ברק (ביד"ץ זכרון מאיר של הרב וואזנר זצ"ל, וביד"ץ בני ברק מייסודו של הגר"נ קרליץ זצ"ל. מונחה ע"י ועדת רבנים בעיקר מבתי הדין הנ"ל, אפשר לראות רשימה כאן
[יש לציין שכמה פוסקים מובהקים מבד"ץ העדה"ח כמו הראב"ד הג"ר משה שטרנבוך שליט"א והג"ר נתן קופשיץ שליט"א, נמנים עם פוסקי גלאט הון ואינם מסכימים בכמה מההלכות שנהוגות ע"י ועד הפיננסים של העדה"ח].
3. "תשואה כהלכה", הנותן כשרות לאלטשולר שחם. רבני הועד הם: הרבנים הגאונים: 1. רבי מרדכי גרוס שליט"א. 2. רבי שמואל דוד הכהן גרוס שליט"א. 3. רבי דוד שלמה זולדן שליט"א. 4. רבי אברהם צבי הכהן שליט"א. 5. רבי בצלאל וקסלשטיין שליט"א. 6. רבי אהרן זיכרמן שליט"א.

עוף החול

משתמש פעיל
תודה רבה על התשובות.
קראתי את רוב מה שנכתב כאן על הנושא, אבל כפי שכתבתי די נאבדתי בין כל הנתונים....
ושוב תודה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
1) דמי ניהול. האם אפשר לקבל מידע מהי הקופה שגובה הכי פחות? (ראיתי טבלאות ודוחות ולא הבנתי כלום).
תסתכל בתגובה השניה באשכול
2) כשרות. מהי הכשרות המקובלת. ובנוסח אחר מה המקבילה של לנדא רובין ושארית?
בגדול יש 3 הכשרים כפי שכתבו לך וכולם מהודרים!
אם כי גלאט הון הוא הכי מהודר, כי הוא כמעט לא נותן להשקיע בכלום, וזה נועד לאנשים שלא רוצים לסמוך כלל על היתר עיסקא, שהם גם לא לוקחים משכנתא מהבנק.

עוף החול

משתמש פעיל
מודה לכם על ההרחבה.
אז אם הבנתי נכון, גלאט הון הכי מחמיר/מהודר. אחריו הועד להשקעות של העד"ח. והשלישי זה תשואה כהלכה. הבנתי נכון?
ורק להבהיר, אני יודע שישנם אשכולות שהמידע שאני מחפש מצוי שם, וכפי שראיתי גם שם יש לכם חלק גדול מאד.
הסיבה שאני לכאורה ממחזר נושאים שכבר נגעו בהם זה לא מחמת זלזול חלילה או עצלות.
בחצי השנה האחרונה אני מקדיש לזה זמן רב, וכמובן שהתעמקתי ולמדתי עד כמה שידי מגעת באשכולות המצוינים הנ"ל.
אבל אחרי הכל ראיתי שאני עדיין זקוק למיקוד ולתוספת הסבר.
תזכו למצוות

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אחריו הועד להשקעות של העד"ח. והשלישי זה תשואה כהלכה. הבנתי נכון?
פה כבר לא הבנת נכון.
יש דברים שמחמירים יותר בבד"ץ, ויש דברים שמחמירים יותר בתשואה כהלכה.
בבד"ץ לא קונים מניות מחשש לחברות מחללות שבת וחמץ בפסח, אבל מצד שני מקלים מאד בענייני היתר עיסקא.
בתשואה כהלכה כן משקיעים במניות אחרי ניפוי חברות שהם כשרות ולא מחללות שבת וחמץ בפסח, ומצד שני הם יותר מחמירים בעניין של ההיתר עיסקא.

avim10

משתמש מקצוען
וזה נועד לאנשים שלא רוצים לסמוך כלל על היתר עיסקא, שהם גם לא לוקחים משכנתא מהבנק.
צר לי לומר, אך את טועה ומטעה.
ענין ההיתר עיסקא הוא חלק אחד, ממש לא כל ההבדל בין גלאט הון לאחרים. (הרבה יותר מרכזית ואקוטית ביחס להשקעות היא המחלוקת לגבי תעודות סל).
וגם ביחס לענין זה, ישנם הרבה אנשים שלוקחים משכנתאות ומבצעים חתימה אישית על היתר עיסקא מול הבנק (ישנם בנקים שהפקידים מונחים לאפשר זאת למבקשים), ובכך לא נצרכים להסתמך על היתר עיסקא כללי, שזה הדבר הבעייתי מבחינת גלאט הון.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
(הרבה יותר מרכזית ואקוטית ביחס להשקעות היא המחלוקת לגבי תעודות סל).
אין היום מוצר כזה.
צר לי לומר, אך את טועה ומטעה.
ענין ההיתר עיסקא הוא חלק אחד, ממש לא כל ההבדל בין גלאט הון לאחרים. (הרבה יותר מרכזית ואקוטית ביחס להשקעות היא המחלוקת לגבי תעודות סל).
וגם ביחס לענין זה, ישנם הרבה אנשים שלוקחים משכנתאות ומבצעים חתימה אישית על היתר עיסקא מול הבנק (ישנם בנקים שהפקידים מונחים לאפשר זאת למבקשים), ובכך לא נצרכים להסתמך על היתר עיסקא כללי, שזה הדבר הבעייתי מבחינת גלאט הון.
אני לא הולכת להתווכח על הנושא הזה.
כבר יש על זה אריכות באשכולות אחרים.

עוף החול

משתמש פעיל
אם כי גלאט הון הוא הכי מהודר, כי הוא כמעט לא נותן להשקיע בכלום, וזה נועד לאנשים שלא רוצים לסמוך כלל על היתר
תודה על הסיוע והנגשת המידע. היה לי לעזר רב.
לאחר כשבועיים של שיעורי בית בנושא, הכיוון המסתמן הוא לפתוח קה"ש בהראל. מאחר ומבחינה הלכתית אני מוגבל
רק לגלאט הון וועד הכשרות של העד"ח.
שאלתי לאור המשפט המצוטט, אם גלאט הון כמעט ולא נותן להשקיע בכלום, האם קיים רווח משמעותי בפתיחת קה"ש?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מתנצל מראש על הנודניקיות אבל לגבי התשובה

התכוונתם לרווח מינורי, או שזה משהו משמעותי.
פשוט הגישה תמיד לגבי קה"ש היא שזה פספוס גדול לא לעשות, השאלה אם זה חל גם אם יש אפשרות רק בגלאט הון.
אני לא יודעת מה ההגדרה שלכם לרווח משמעותי,
אבל זה לא פחות מהממוצע של תשואה משכירות של דירה להשקעה.
וכל השאלה היא, מה אופציות ההשקעה האחרות שלכם?

מאיר530

משתמש פעיל
הרווח. גדול הוא פטור ממס בפתיחה לאחר 6שנים ויש גם את התשואות שנעות בין 1ל6 7אחוזים בכשרות ולא שווה לפתוח כי בהלוואה בנקאית בדרכ הריבית פחות יקרה מהתשואה של הקרן השתלמות ויש אפשרות לקחת הלוואה מהקרן שמנהלת את הקרן השתלמות על כמעט כל הסכום שנצבר בריבית של בין 1% ל3% כל אחד יעשה שיעורי בית על התשואות באתר מיי גמל נט

עוף החול

משתמש פעיל
עדכון:
קיבלתי היום הצעה מהראל על פתיחת קה"ש בסכום של כ 18 אל"ש (שזו התקרה לגבי תשלום מס) לי ולאשתי.
ודמי הניהול שהם הציעו לי הוא 0.5. אשמח לשמוע את דעתכם. תודה רבה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עדכון:
קיבלתי היום הצעה מהראל על פתיחת קה"ש בסכום של כ 18 אל"ש (שזו התקרה לגבי תשלום מס) לי ולאשתי.
ודמי הניהול שהם הציעו לי הוא 0.5. אשמח לשמוע את דעתכם. תודה רבה.
לדעתי זה הצעה טובה בשבילכם.

לכמה זמן הם מתחייבים לדמי ניהול האלו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה