ורוד....(הגיל: שנה, ללא חולצה!)

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י גרנולה;1535523:
אם התינוקת ערומה, זה לא אומר שהתמונה שלה גרועה כמו - של תינוק ערבי.

ההקבלה באה להראות
פורום דתי לא יעלה תמונה של ערבי שלא מכבדת את רגשות גולשיו
כך פורום חרדי לא יעלה תמונה שלא מכבדת את רגשות גולשיו.

ואם מעירים פעם ועוד פעם ואתן רואות שזה ממש מפריע לנו. כבדו אותנו!
אנחנו חרדיות ולא רוצות לפגום בטוהר נפשינו. גם אתן חרדיות מה יותר פשוט מלהבין לליבינו?

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
תקוה תכבדי את עצמך ואת כולנו ופשוט אל תכנסי איפה שיש שלט אזהרה.
לך זה מפריע ולאחרים לא
אז באו לקראתך ושמו אזהרה מיד בכותרת - למה את מכניסה את עצמך בכח?

pninap

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לא מדברים כאן על הלכה/ מותר /אסור

אנחנו מחנכים לצניעות, כמו לכל מצווה, מגיל אפס.
איך לומד תינוק שיש בורא לעולם, ביום אחד?
לא
כי מאז בואו לעולם, הוא שומע "ברוך ה'" "ותודה ה'" ו"מודה אני" ו"שמע ישראל".
באותה דרך נקנית הצניעות לבנותינו.

עצם העובדה שנבחרה התינוקת המתוקה הזאת להיות מצולמת כמו שהיא מצולמת, ולא להלביש לה מתוך המבחר שוודאי קיים אצלה בארון, מלמד על מסר של מה יפה ושווה הנצחה.
לתינוקת יש אחיות ואחים אולי, ויום אחד היא תגדל גם. האם התמונה הזאת תשדר לה מסר של צניעות?

באופן אישי, לא ראיתי פנים, לא ראיתי זווית צילום ולא תאורה ולא כלום, אולי בגלל שאני לא אשת מקצוע, אבל אני סבורה שיש כמה נשות מקצוע, שגם להן זה מה שקפץ.

אני זוכרת שבתי בגיל מאד צעיר, צפתה בתמונה אחת ויחידה שצלמנו באמבט, רובה מכוסה מים: אבל למה צלמת אותי ככה? זה בכלל לא יפה

לכן, לעניות דעתי, לפורום לפחות, תעלו תמונות שלא פוגעות ברגשות
(והמענין לראות, כמו בבגדי המלך החדשים, איך כולם חוששים למחות, עד שמגיעה האמיצה הראשונה, ואז מצלצלים ומצטרפים...)

pninap

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י RacheliM;1535534:
תקוה תכבדי את עצמך ואת כולנו ופשוט אל תכנסי איפה שיש שלט אזהרה.
לך זה מפריע ולאחרים לא
אז באו לקראתך ושמו אזהרה מיד בכותרת - למה את מכניסה את עצמך בכח?

לא חושבת שאת צודקת
תחת שלטי אזהרה גם אי אפשר להכניס כל דבר, בפורום שאמור לכבד את אורחותינו.

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תקוה;1535530:
ההקבלה באה להראות
פורום דתי לא יעלה תמונה של ערבי שלא מכבדת את רגשות גולשיו
כך פורום חרדי לא יעלה תמונה שלא מכבדת את רגשות גולשיו.

ואם מעירים פעם ועוד פעם ואתן רואות שזה ממש מפריע לנו. כבדו אותנו!
אנחנו חרדיות ולא רוצות לפגום בטוהר נפשינו. גם אתן חרדיות מה יותר פשוט מלהבין לליבינו?

אני מבינה ששתי המצבים האלו יפגעו ברגשותייך, אבל קצת כבוד לאחייך היהודים.
הרי בטוח הרגשות הפגועים שלך, עדיין יהייו שונים בין שתי המצבים. (....)

שוב, אני לא מבינה מה הקשר בין הזעזוע של מצב1 לבין הזעזוע של מצב2 ???

לא חייבים לענות. בהצלחה לכולן!

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם יצא לי לצלם תינוק לא יהודי אני לא רואה סיבה שאני לא אעלה אותו לפורום.
בכלל לא קשור לנושא הצניעות.

אני לא יודעת מה קרה לציבור היום, לאמא שלי (בית חסידי חזק) יש תמונות בגיל שנתיים על חוף הים בחיתול בלבד ואף אחד לא חשב שזה לא צנוע, זה מתנוסס לראוה באלבום הפרטי שלה.
שמתחילים להמציא חומרות מתחילות הבעיות.

אז שאנשים מגיבים פה על ילדות מעל גיל 3 יש להם לפחות על מה להתבסס, אבל ילדה בת שנה??? אולי נלביש אותם עם שאלים ברחובות.

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
תראי
הכל טוב ויפה,חרדים ערבים וכו׳...
אבל תכלס את לא יכולה לחנך את כל העולם,ובטח לא להכתיב לאמהות כיצד לחנך את ילדיהן...
יש מי שזה מפריע לה ובחיים לא תעלה בדעתה לצלם ככה ויש מי שזה זורם לה באצבעות לתעד את השומנים דוקא בצורה הזו.
את אולי חונכת לצניעות מגיל 0,ויש כאלה שלא. יש גם כאלה שרמת הצניעות אצלם שונה משלך.
אז בואי נצא מנקודה כזו שלא כולם משקיפים כמוך -
ובנתיים את יכולה רק לשמור על עצמך ולא על אחרים
ואולי לנסות לפנות למנהלי הפורום למען יווצרו חוקים יותר ברורים,אם זה באמת בנפשך...

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י RacheliM;1535525:
שאני יוריד את התמונת פרופיל???....

לניו-בורן עוד יש הצדקה מסוימת, כי באמת כך נראה תינוק שזה עתה נולד.
אך כשהילד גדל? מהיכן בא הטרנד לצלם במינימום לבוש?

ומי שיש לה הסבר אינטלקטואלי מה הטעם בתמונות גוף חשוף, שתקום!

איילת 100

משתמש פעיל
אמא שלי היתה מצלמת אותנו באמבטיה- תמונות מתוקות מאוד (כמובן שרואים רק חלק עליון)
אני מוכחה לספר לך שהיינו מתביישות נורא עם התמונות ואמרנו על אימי שזה לא לענין שהיא צילמה אותנו ככה וקרענו את התמונות.
(ואין לי שום בעיה דתית עם הענין הזה)

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ETStudio;1535555:
לניו-בורן עוד יש הצדקה מסוימת, כי באמת כך נראה תינוק שזה עתה נולד.
אך כשהילד גדל? מהיכן בא הטרנד לצלם במינימום לבוש?

ומי שיש לה הסבר אינטלקטואלי מה הטעם בתמונות גוף חשוף, שתקום!

זה בכלל לא משנה.
שכל אחד ינהג לפי השקפותיו.
אני מבינה את אלה שזה מפריע להם,
אבל אי אפשר לחנך את כולם,ותחת קטגוריית ״חרדים״ נכנסים כל מיני סוגים.
וכרגע כשהנושא לא מגובש ברמה מוחלטת ומבוקרת לא יעזרו הצעקות וההתלהמות.
אני במצב כזה פשוט לא היתי נכנסת.

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אם יש על הנושא הזה ויכוחים, סימן שאין לזה מקום בהלכה. (פסק הלכה)
זה פשוט ענין של רגש. ועם רגשות לא מתווכחים :)

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
ביריד של המבשר גם צילמתם בגוף חשוף?

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכון, גם לא נתווכח עם רגשות הקנאה של קיצוני בית שמש וכדו',
ונלבש כולנו 4 שאלים ברחוב כדי לא לפגוע ברגשותיהם.

יש לך בעיה רגשית עם נושא לא הלכתי, תסתדרי עם זה- תמנעי מילדייך בכל צורה שנראית לך להיחשף לזה.
אל תצפי שאחרים יכירו ברגשות וגם ישתנו לכבודך.

רחלים

חומרי הוראה מדהימים, לבית, לגן ולכיתה ttps://www.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
גם אני לא אוהבת תמונות של ילדים עירומים, אפילו לא ניו בורן,
אבל זה טעם אישי שלי ולא אכפה את דעתי על אחרים במקום שהוא לא הלכה.
יש הלכות לצניעות ובמקרה תמונה של תינוק ללא חולצה לא נכללת בהלכות האלו,
למי שיש לה רגישות, כל הכבוד, אם כל כך מפריע לה שלא תפתח, יש אזהרה, ואי אפשר להזדעק על משהו שהוא לא הלכה פסוקה, זה לא הוגן.
ולמרות שאני באופן אישי לא מתלהבת מתמונות כאלו הייתי מבקשת דווקא מהצלמות לא להמנע מלהעלות תמונות כאלו כדי לא לתת יד לאלו שבדעה מסוימת גם אם היא טובה לכפות דעתם על אחרים.
אדם יכול לבקש שיתחשבו בו. לדרוש? לא!

פיגי ו.

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י RacheliM;1535553:
תראי
הכל טוב ויפה,חרדים ערבים וכו׳...
אבל תכלס את לא יכולה לחנך את כל העולם,ובטח לא להכתיב לאמהות כיצד לחנך את ילדיהן...
יש מי שזה מפריע לה ובחיים לא תעלה בדעתה לצלם ככה ויש מי שזה זורם לה באצבעות לתעד את השומנים דוקא בצורה הזו.
את אולי חונכת לצניעות מגיל 0,ויש כאלה שלא. יש גם כאלה שרמת הצניעות אצלם שונה משלך.
אז בואי נצא מנקודה כזו שלא כולם משקיפים כמוך -
ובנתיים את יכולה רק לשמור על עצמך ולא על אחרים
ואולי לנסות לפנות למנהלי הפורום למען יווצרו חוקים יותר ברורים,אם זה באמת בנפשך...
אני ממש לא מהסוג שמטיפים לעולם, ושומרת את דעותי לעצמי בעניני רוחניות.
בכל אופן הפריע לי מה שאמרת לגבי סוגים שונים של חרדים, למרות שלצערינו זה מציאות שקיימת, אבל היא לא נכונה, כי אמת יש אחת, ואני לא מדברת על המקרה הזה, שגם חרדית שמרנית ביותר יכולה לאהוב תמונה עם בטן חשופה ומשתפלת, אבל באופן כללי חרדי- זה רמה אחת זה ליגה מסוימת, יש מי שיקרא לעצמו חרדי, ואת יודעת בדיוק כמוני עד כמה הוא רחוק מזה, יש מינימום שצריך בשביל להיות חרדי והמינימום הזה כולל ציות מלא לגדולים, להלכות ולמשמר התורה, וכן, גם כל מיני רגישויות דקות של מה מתאים ומתי, לא כל מה שמתאים לחילוני יתאים לנו כחרדים, גם לא שנתיים אחרי.
מי שלא בתלם הנ"ל יכול להיות שהוא נחשב כחרדי, בפועל הוא לא.
היה חשוב לי לכתוב זאת, כדי שלא יהיה לאיש תחושה שכל אחד בוחר מ1 עד 10 איזה רמה של חרדי הוא בוחר להיות.
ושוב, אם יש משהו שלצערינו לא בחר בדרך האמיתית, עדיין צריך לכבד אותו ולקוות שיגיע למקום הנכון בקרוב.

אפקטיבי

משתמש רשום
מותר להתחשב

נכון, אז אם זה כל כך מפריע, אז באמת למה לא להתחשב? מה הקטע להעלות דווקא משהו שנוגע להרבה מאיתנו בנקודות כ"כ רגישות? אף אחד לא כופה על אף אחד ומותר לשמוע מה אחרים חושבים, לא חייבים להסכים, אפשר להתחשב, כולנו בני אדם.

מירי קוגלמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד מישהו לא אמר את דעתו?

קדימה...!

פיגי ו.

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
איני מתערבת בענין ההשקפתי.
וכן חושבת שכדאי דוקא בפורום חרדי כל כך מכובד ושמור להמנע מזה, ודווקא בגלל שזה כל כך מציק פה לחלק מהגולשים, למה לא להעלות דברים יפים ומתוקים שכולם נהנים ומצלצלים ברוחב לב, בלי לעורר פולמוסים? מה הענין להציג לראווה דווקא את התמונות הבעיתיות שברור לצלמת מראש שיעוררו פה דובים משנתם?
ואגב, לפרסומון האזורי תכניסי את התמונה הזו?

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פייגוש;1535588:
אני ממש לא מהסוג שמטיפים לעולם, ושומרת את דעותי לעצמי בעניני רוחניות.
בכל אופן הפריע לי מה שאמרת לגבי סוגים שונים של חרדים, למרות שלצערינו זה מציאות שקיימת, אבל היא לא נכונה, כי אמת יש אחת, ואני לא מדברת על המקרה הזה, שגם חרדית שמרנית ביותר יכולה לאהוב תמונה עם בטן חשופה ומשתפלת, אבל באופן כללי חרדי- זה רמה אחת זה ליגה מסוימת, יש מי שיקרא לעצמו חרדי, ואת יודעת בדיוק כמוני עד כמה הוא רחוק מזה, יש מינימום שצריך בשביל להיות חרדי והמינימום הזה כולל ציות מלא לגדולים, להלכות ולמשמר התורה, וכן, גם כל מיני רגישויות דקות של מה מתאים ומתי, לא כל מה שמתאים לחילוני יתאים לנו כחרדים, גם לא שנתיים אחרי.
מי שלא בתלם הנ"ל יכול להיות שהוא נחשב כחרדי, בפועל הוא לא.
היה חשוב לי לכתוב זאת, כדי שלא יהיה לאיש תחושה שכל אחד בוחר מ1 עד 10 איזה רמה של חרדי הוא בוחר להיות.
ושוב, אם יש משהו שלצערינו לא בחר בדרך האמיתית, עדיין צריך לכבד אותו ולקוות שיגיע למקום הנכון בקרוב.

אני לא מסכימה איתך.
ולא נכנסת לדיון הזה בכלל.
בכל מקרה,
אינטרנט הוא נושא פרוץ.אפילו שזה פורום חרדי - הבקרה פה על הרגישויות האלה לא מספיק גבוהה.
יש כאלה שמפריע להם ויש כאלה שלא.
כרגע אין לכם מה לעשות מול זה חוץ מלשמור על עצמכם ולבקש ממי שכן יכול לפעול בעניין אם באמת יש צורך.
אני מכירה הרבה חרדים טובים שקוראים עיתון מסויים בשעה שאחרים לא יעיזו להכניס אותו הביתה.

אולי מעניין אותך גם...