ועוד שאלה בכפתור פלאש (או בתפריט פלאש)

• פותח הנושא א"ב
  • פורסם בתאריך

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
אחרי שבצעתי אנימצית מעבר לover של הכפתור,
איזה פקודה אני נותנת - כדי להמשיך את האנימציה עד סופה גם כשהחץ לא על הכפתור.
אני רוצה שבתפריט ארוך מאד, גם כשהעכבר כבר לא נוגע בפריט הרשימה האנימציה עדיין תמשיך עד שתגמר.
אני מקווה שהובנתי...

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
והנה גם צירפתי דוגמא:
אני רוצה שאנימציה של הרשימה של הספרים מצד ימין תגמר בכל כפתור גם אחרי שעזבתי אותו, ולא תעצר כמו בדוגמא המצורפת.

קבצים מצורפים

• סקיצה ראשונית.fla
    KB 352 · צפיות: 8

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מן הסתם שיש אופציה אחרת, אבל עד שמישהו יותר מקצועי ממני יענה לך, נסי שיטה קצת פרימיטיבית: ב hit של הכפתור, תני לו שטח יותר גדול, ולא רק את שטח הכפתור, ואז כל זמן שהעכבר בשטח זה האנימציה של הover תהיה פעילה.

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
ואזמ זה אפשרי שhit של כפתור אחד יעלה על הhit של כפתור אחר?

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא :(
מסתבר שאת צודקת.. ניסיתי וזה לא הולך.

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מנותבת ואין באפשרותי לראות..
אבל האתר שהעלית הוא אתר פלאש או html?

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
פלאש.
יש דרך לעלות אותו?

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מצאתי פיתרון אחר, אני לא בטוחה שזה הפיתרון, אבל אולי יעזור לך.
את הרשימה - התפריט לא לעשות ככפתור אלא כמובי קליפ, כשבפריים הראשון שלו לשים סטופ (שלא יפעל עם פתיחת הקובץ) ומהפריים השני תהיה האנימציה שאת רוצה לעשות ל"כפתור" הזה. על המובי קליפ תתני פקודה שב-rollover תפעל האנימציה - go to and play. תוכלי גם לעשות rollout באנימציה שתחזור למצב הקודם, וגם on release ושם לתת את הפקודה של הכפתור.
מקווה שהובנתי, מצורפת דוגמא.

קבצים מצורפים

• סקיצה ראשונית.fla
    KB 368.5 · צפיות: 9
  • סקיצה ראשונית.swf
    KB 6.8 · צפיות: 6

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
מיכל, זה מצוין! זה בדיוק מה שהייתי צריכה, ונדמה לי שגם זה ה-פתרון! ממש ממש תודהההההה!!!!

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
תוכלי להסביר לי קצת יותר בבירור מה היתה השיטה ומה העיקרון? פתחתי את הקובץ וניסיתי להבין, זה קצת לא מובן לי...

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
אוקי, יותר מובן, חיפתי כל הזמן את הפקודה של gotoandplay וכו'. מצאתי, אני מתחילה להבין. תודה עצומה.

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תוך כדי חיפוש פיתרון בעבורך נזכרתי במה שלימד אותנו דודי אשכנזי (בקורס פרוג, כמובן).
הוא הציע אז ליצור גלריה, שהתמונות הקטנות בה יהיו עם אנימציה אבל התמונות לא היו ככפתורים, אלא מובי קליפ. הוא טען (בצדק) שהמעבר של האנימציה יותר יפה כשזה עשוי בכזאת צורה ולא בכפתור (שהמובי קליפ נמצא ב'over' וברגע שאת יורדת מהכפתור האנימציה מפסיקה בבת אחת ולא נגמרת יפה). ובאותו עיקרון גם כעת בכפתורים שלך.
הכפתור שלך הוא בעצם מובי קליפ, שעליו נותנים פקודה בF9 (גם למובי קליפ אפשר לתת פקודה, ולא רק לbutton). בתוך הטיימליין של המובי קליפ את עושה אנימציה. את יכולה לעשות אנימציה לכניסה ואנימציה ליציאה. ובפקודה של המובי קליפ את עושה שבrollover תפעל האנימציה של הכניסה ובrollout האנימציה של היציאה (אחרי האנימציה של הכניסה פשוט שמים סטופ, לדוג' זה יהיה פריים מספר 10 ולאנימציה של היציאה את נותנת go to and play מפריים 11). ולאותו מובי קליפ אפשר גם לתת פקודה של on release - שזה למעשה הפקודה של הלחיצה.

לדוגמא:
קוד:
[LEFT]on (rollOver) {
    gotoAndPlay(2);

}
on (rollOut) {
    gotoAndPlay(11);

}
on (release) {
    gotoAndPlay(_root.nextFrame());

}

[/LEFT]

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
אין מילים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה