דרוש מידע ומה עם "טרמפ מזווית הטרמפיסט"

מצב
הנושא נעול.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לי זה עושה סיפוק לקחת טרמפיסטיות. להרגיש שלא נסעתי נסיעה ריקה וכמה יהודיות נהנו על הדרך.
אבל מכאן ועד לדרוש את זה?
זה חוצפה! וסליחה על המילה.
אני עושה את זה כשמתאים לי. ואם אני ממהרת להוציא ילד מהגן וכל הרכב מאחורה תפוס כיסאות תינוק אף אחת לא יכולה לבוא בטענות שלא קיימתי את מנת החסד היומית שלי.
זה עניין אישי ביני לבין קוני.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מה הקשר אני מדבר על מישהו שתקוע באמת ואפילו אם יש כאלו שלא עוצרים "בשיטה" כדי לחנך את הטרמפיסטים, בכל אופן יש סיטואציה שצריך להבין שזה לא הזמן

א. יהודים צריכים לעשות חסד. נקודה.
ב. יהודי נצרכים יכולים לבקש חסד.
ג. הם גם יכולים להרגיש איזה קפידא כשלא עוצרים להם.
ד. אני עושה את זה בעצמי משני צדדי המטבע.
ה. זה המשחק!
ו. לשלוח אצבע. להגיד מזמור לתודה. נשמת כל חי. יושב בסתר (עיין בסיפור שלי באתגר סיפורים לסוכות).
ז. אני לא מכיר מישהו שנשאר לגור בכביש.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני הגעתי כבר למסקנה שלא יצא מהדיון הזה כלום.
ואתם?
ממש לא, לפני כחצי שעה יצאתי מקרית מלאכי בצומת קסטינה, ואחרי שפניתי שמאלה, גיליתי בנתיב הימני טרמפיסט.
לא יכלתי לחתוך את כל הנתיבים ולהגיע אליו, בגלל התנועה הצפופה, והוא כנראה קיבל טרמפ מנהג אחר.
אבל את הצומת הבאה כבר לקחתי מהנתיב הימני. (ולא היה שם שום טרמפיסט..)

mum

משתמש מקצוען
@הילוך גבוה, שמתי לב שציינת שכשהתחלת ללכת עצר לך יהודי צדיק.
יתכן שקודם עמדת בזווית שלא אפשרה לנהג לראות אותך, או בכל אופן ראה אותך מאוחר מידי?

goaty

משתמש פעיל
כאחד שאוסף וגם מאריך את הדרך בשביל לקרב טרמפיסטים ליעדם חשוב לי לומר מספר דברים מנסיון אישי שלי לכל מי שעדיין נמצא בצד השני של המטבע.
דבר ראשון, הרכב הוא כמו חדרו הפרטי של הנהג, תבינו את זה.
אנשים משקיעים כסף ברכבם הפרטי בשביל שיהיה להם רכב פרטי.
ועכשיו כמה כללים לטרמפיסטים החכמים שגורמים לי בכל פעם להסתפק מחדש האם לעצור...
  • טלפונים חשובים מנהלים אחרי שיורדים מהרכב!! גם אם זה לשמוע בקל קו מתי האוטובוס מגיע לתחנה והשמע לא עובד ואין לך ברירה אלא לשמוע דרך הרמקול...
  • זה שהנהג הסכים להעלות את החבר שלך איתך לא הופך את זה לחדר הפרטי שלכם בפנימיה.
  • את האריזות הריקות של העוגיות קחו איתכם (לגבי הפירורים אני כבר לא מצפה ממכם...)
  • לא מעלים לרכב שקיות עם בצלים וכו' שיגרמו לרכב להריח עוד שעות אח"כ (לא סתם קניתי עץ ריחני...)
  • את הארוחה הבשרית המבושלת בבקשה תארזו בשקית נוספת.
  • לא מתישבים על הכובע של בעל הרכב.
  • גם לא מתישבים על הכיסא תינוק, הוא מיועד למשקל של עד 15 ק"ג.
  • משום מה קשה לי לעצור באמצע כביש סואן בשוליים... כנל במחלפים שזה ממש סכנת חיים.
  • תעצור לי פה פה ממש פה! איפה בדיוק??? באמצע הכביש???
  • כשעוצרים לכם אל תתנפלו על הרכב.
  • את הדלת אל תטרקו בכל הכוח זה לא דלת של מקלט.
יש עוד הרבה דברים אבל במילה אחת, פשוט תכבדו את מי שהעלה אתכם.

אביגיל2

משתמש רשום
כאחד שאוסף וגם מאריך את הדרך בשביל לקרב טרמפיסטים ליעדם חשוב לי לומר מספר דברים מנסיון אישי שלי לכל מי שעדיין נמצא בצד השני של המטבע.
דבר ראשון, הרכב הוא כמו חדרו הפרטי של הנהג, תבינו את זה.
אנשים משקיעים כסף ברכבם הפרטי בשביל שיהיה להם רכב פרטי.
  • טלפונים חשובים מנהלים אחרי שיורדים מהרכב!! גם אם זה לשמוע בקל קו מתי האוטובוס מגיע לתחנה והשמע לא עובד ואין לך ברירה אלא לשמוע דרך הרמקול...
  • את האריזות הריקות של העוגיות קחו איתכם (לגבי הפירורים אני כבר לא מצפה ממכם...)
  • לא מעלים לרכב שקיות עם בצלים וכו' שיגרמו לרכב להריח עוד שעות אח"כ (לא סתם קניתי עץ ריחני...)
  • משום מה קשה לי לעצור באמצע כביש סואן בשוליים... כנל במחלפים שזה ממש סכנת חיים.
יש עוד הרבה דברים אבל במילה אחת, פשוט תכבדו את מי שהעלה אתכם.

לא תמיד נעים לקחת טרמפיסטים. במיוחד לא שאני מגדירה את הנסיעה עם בעלי זמן איכות.
בפעמים שכן לקחנו, היו הטרמפיסטים בלתי מורגשים.
כנראה שבנסיעות ארוכות יותר הסיכוי לחיכוך עולה בהתאם.
עדיין צריך לחשוב פעמים לפני שלוחצים את הרגל על הגז ונעלמים.

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כל אלו שנואמים כאן על מצוות חסד שחובה על כל יהודי וכו'

אשמח שתתנו כתובת וטלפון...

אני המון פעמים תקוע בלי מזומן בסוף חודש, ואני מכיר גם מישהו (פגשתי אותו שרוע על הספסל באיצקוביץ') שממש מחפש מיטה חמה בחדר ממוזג (בחדר שינה שלכם יש מזגן, נכון?)

אני לא מתכוון ח"ו לנצל, רק לאפשר לכם למלאות את חובתכם. יאללה שלחו פרטים.

אני מאמין שיש כאן עוד כמה יהודים טובים שממש ישמחו לעזור לכם למלאות את חובתכם בעולמכם.
תפנה לחפץ חיים רק ציטטתי את דבריו וכמו שכתבתי לעיל
החפץ חיים כותב כל אחד לפי כוחו וכל אחד יעשה חשבון נפש
כדאי לעבור על הספר אם לא נלמד לא נידע
זה לא בדיוק דבר שבן אדם בוחר לפי רצונו אלא לפי יכולתו ואם יש ספק יעשה שאלת חכם

איש טוב.......

משתמש צעיר
מי שמבין מעלת חסד ע"פ רוב יעצור טרמפ !! האמת אחרי הכל, יותר ממה שבעל האוטו עושה עם....!!! כך אנחנו מאמינים. (אא"כ חווה טראומה של ממש עם טרמפיסטים)
תני ר' יהושע אומר יותר ממה שבעל הבית עושה עם העני העני עושה עם בעל הבית, ...
עיין בסיפור של @וויינער יואל

וויינער יואל

משתמש מקצוען
אתם לא צריכים להתנצל בפני אף אחד, גם אם מישהו כאן כתב באותיות גדולות שאתם ממש רעי לב, ושאתם צריכים לפשפש בשושלת היוחסין שלכם, כדי לבדוק אם יש לכם שורשים בסדום סיטי או בעמורה עילית.
כשמישהו כותב כאן בפורום, זה ממש לא מזיז לי ואני חושב שגם לאחרים, מבחינתי זה אחד שעומד ומחכה לטרמפ ובינתיים מנצל את המקלדת
הבעיה באלה שפוגשים אותך פיזית ומתלוננים ובד"כ אלה לא מקבלים תירוצים, וודאי שהם לא חושבים לבד על כל הסיבות שיש לך, ואם היו באים בפרטיות זה עוד היה נסבל אולי איכשהו
וה"אבל" הגדול הוא באלה שבאים אליך בשטיבלאך בפני כל עם ועדה, והוא רוצה שעכשיו מיד תתן לו הסבר למה לא לקחת אותי וכו'
ברור שזה מיעוט שעושים כן, אבל כדאי שגם זה לא יהיה.

אז אולי כאן זה הבמה להסברה לטרמפיסטים שיבינו קצת העניין, ובתקוה להבנה.

חובב מוזיקה מושבע

משתמש מקצוען
שמעתי שיש מכתב מהסטפיילער שאומר שבזמנם הכנסת אורחים היה שייך בזה שאדם מביא את חבירו או כל אדם אחר לביתו ומאכיל אותו וכו' אבל כיון שהיום יש לכולם דירות ללון בהם (מי בשכור ומי בקנוי) אז ההכנסת אורחים הכי גדולה זה אדם שמכניס אדם אחר לרכבו כיון שהרבה אנשים אין רכב ואין ל הכנסת אורחים גדולה מזו
אדם שנמצא תחת שמש קופחת או תחת גשם זלעפות ולא חסר מקרים ברגע שאדם עוצר לו טרמפ' הוא ממש מחיה אותו
וברור שיש קרטיריונים גם לאדם שעולה על הרכב איך להתנהג בשביל שהנהגים ימשיכו לעלות טרמפיסטים
אני זוכר שפעם בהיותי בחור צעיר עצרתי טרמפ' בצומת גבעת מרדכי לכיוון הישיבה ובלי משים לב דפקתי על חלון של מישהו מאנ"ש קצת בחוזקה כדי לברר האם מגיע למקום פלוני ואותו אדם דיבר עם אשתו ברכב כנראה שיחה קצת אשית והוא כ"כ נפגע שדפקתי על החלון חזק ואז הוא אמר לי את המשפט הבא " אולי תדפוק חזק גם בבית שלי ותכנס לשם בכח"
לאחר מכן הבנתי את הטעות שלי ואת הצורה בה דפקתי על הרכב
הקיצר מי שעוצר טרמפים קצת אובר טאקט בשביל שפעם הבאה יעצרו לכם שוב (מניסיו אישי)

112123

משתמש מקצוען
מעולם לא עצרתי טרמפ (אף שבד"כ אני בלי אוטו) אבל בהחלט יצא לי לעצור לטרמפיסטים ומהפוסטים כאן אני מבין שהבעיה היא כוח ההרגל
כי כשמשהו מציע לקחת אותי ברכב שלו אני מודה לו מקרב לב ומנסה לגרום לו מינימום של של אי נעימות - שלא ירגיש שאני שם בכלל...
אבל אני מאמין שאם הוא היה עושה זאת בדרך קבע הרגש הזה היה נשחק, ואולי אפי' הייתי נפגע אם יום אחד הוא לא היה לוקח אותי.
בדיוק כמו שאדם חש שהוריו או בני ביתו חייבים לו.
לדוגמה: כמה הבעל מודה לאשתו בשנה הראשונה על כל ארוחה שהיא מכינה לו..
ומה אחרי שנה, האישיות שלו נפגמה? לא. פשוט כוח ההרגל - זה כבר מובן מאליו

אם הטרמפיטים ידעו לשמר את ההרגשה שאחרי הכל עושים איתם חסד עצום ושיש כאן הקרבה לא קטנה מצד הנהגים, כנראה שיעצרו להם יותר.

מני דגני

משתמש מקצוען
כל ה"טיפים" האלו שציינת עושים עוול גדול לרוב הטרמפיסטים שהם בחורי ישיבות מתורבתים
וציבור הנהגים הקלאסי שמוכן מדי פעם לאסוף טרמפיסטים יכול להירתע מלאסוף בגלל משפטים מתנשאים כאלו.

נערך לאחרונה ב:

ניחוחות

משתמש מקצוען
עוד כלל חשוב נא לא לעשן ברכב שלא שלך

איש טוב.......

משתמש צעיר
עוד כלל חשוב נא לא לעשן ברכב שלא שלך
הזכרת לי מקרה דוקא מהצד השני

פעם עליתי על טרמפ, והחזקתי סיגריה ביד, בכוונה להדליק אחרי שאצא מהרכב
אומר לי הנהג באדיבות יוצאת מן הכלל, אתה יכול להדליק, ואפתח קצת החלון. ומידיעה שלי הוא לא מעשן

ועל זה איתא בגמ', אין הצדקה משתלמת אלא לפי חסד שבה, וגדול המלבין שיניו יותר ממשקהו חלב.

ירבו כמותו בישראל

ישראליס

משתמש פעיל
בתור אחד שמשתדל לעלות טרמפיסטים כל יום.
א. אני רואה שכמה התלוננו שהטרמפיסט התיישב להם על הכובע, אז ככה, אני עוד לפני שאני עוצר אני מעביר את הכובע למושב האחורי, כי אחרת אין לכובע סיכוי, צריך להבין את הסיטאוציה שהטרמפיסט נמצא בה ברגע שרכב נעצר לידו, הוא נכנס לרגע למין התרגשות שסוף סוף מישהו עצר לו, ולא רואה מה קורה סביבו, ולפעמים אפילו מתוך רצון טוב לא לעכב את הנהג הוא מתיישב בבהילות על מה שיש....
ב.הטרמפיסטים צריכים להבין שגם אנחנו בעלי הרכבים, בני אדם, ולפעמים בלי שום סיבה מיוחדת אנחנו זקוקים לשקט, לכל אחד ישם יום ורוד, ויום שקצת פחות , שעות שאתה בעניין להיות טוב , ושעות שאתה בקוצר רוח ,וכו' ולכן לא תמיד מסוגלים לעצור
אז בבקשה תבינו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה