דרוש מידע וירוס של חוסר שיווי משקל-תחושת ריחוף וחולשה

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
קרוב משפחה סובל כבר שבועיים מתופעה של הרגשת חוסר יציבות בעיקר בשכיבה, מלווה לפעמים בשלשול והרגשת בחילה, גורם לחולשה ותחושת עומס בראש, עייפות רבה וקושי בתפקוד.
כל בדיקות הדם יצאו תקינות - זה לא ממקור נוירולוגי. לחץ דם וסוכר תקין.

אין כאבים בשום מקום-לא באוזניים ולא בראש, רק תחושה בלבד, אבל לא של כאב אלא חוסר יציבות כאילו משהו זז בתוך הראש.
אין חום וכו'...
ביררנו הרבה ונאמר לנו שזה סוג מוכר של וירוס שיושב על מנגנון היציבות בתעלת האוזן הפנימית וגורם להתקפים כאלו מדי תקופה. אין לרפואה משהו ברור להציע למגר את זה.

מישהו מכיר. נתקל? יודע להמליץ על משהו?
הוא גם ניסה ויטמין C וכו'.. ולא עזר.

תודה לכולם.

נערך לאחרונה ב:

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לבדוק קודם כל חוסר שינה

סבלתי חודשים ארוכים מהתופעות שתוארו לעיל, וחזרה למסלול של שנת לילה מספקת העלימה אותן לחלוטין.
והן חוזרות ששוב בכל תקופה שבה אני מזלזלת בשעות השינה שלי

m3

משתמש מקצוען
אולי זה תועות לוואי של משכך כאבים או תרופה מסויימת שנוטל?
היה לי בעבר בדיוק את הסימפטומים שפירטת .
היתה לי דלק בדרכי הנשימה הרופאה הביאה לי אנטיביטיקה סוג חדש {לא זוכרת את שמו}
וכך הרגשתי . שיניתי אנטיביוטיקה וזה עבר כלא היה
בריאות איתנה !!

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
אולי זה תועות לוואי של משכך כאבים או תרופה מסויימת שנוטל?
היה לי בעבר בדיוק את הסימפטומים שפירטת .
היתה לי דלק בדרכי הנשימה הרופאה הביאה לי אנטיביטיקה סוג חדש {לא זוכרת את שמו}
וכך הרגשתי . שיניתי אנטיביוטיקה וזה עבר כלא היה
בריאות איתנה !!

לא נוטל שום תרופות
אדם בריא לגמרי בד"כ.

יראת

משתמש מקצוען
לפני מספר שבועות סבלתי מזה כיומיים, ב"ה עבר.

זה נראה מדלקת באוזן. (גם אם לא כ"כ כואב באוזן)

בפעם הראשונה חשבתי שאני חווה התקף לב או התעלפות.

אח"כ התרגלתי. (בערך פעם בחצי שעה קבלתי סחרור שנמשך כדקה)

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
אולי בדיקת ראיה?

בדקנו...
יש לו משקפיים ואין ירידה בראיה לאחרונה...

אני רואה שכתבו על ורטיגו-אבל ממה שמצאתי בויקיפדיה וכו' נשמע שזה ממש סחרחורות שהבנ"א רואה את הכל מסתובב או מרגיש שהוא עצמו מסתובב סביב משהו. אבל לו אין סחרחורות בסגנון הזה רק תחושה של חוסר יציבות וכאילו משהו זז בתוך הראש...

אבל אולי יש גם ורטיגו שמתבטא ככה גם בלי סחרחורות סיבוביות ממש?

שושן ורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אולי זה תחילה של ורטיגו?
יש גם הקאות?אם כן צריך להזהר מהתיבשות
אני אושפזתי בעקבות הוירוס הנ"ל אבל עם סחרחורות איומות ללא יכולות ללכת כלל לבד.
הרבה רפואה שלימה

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
היה לי לפני שנה, עד היום לא ברור לי מה זה היה בדיוק.
אצלי היה מלווה חוץ מהרגשת ראש מרחף, גם הרגשה של לחץ וסתימת האוזניים, והיו כמה ימים שהייתי נטולת חוש ריח לחלוטין. הייתי כמה פעמים אצל הרופא, הוא טען שזה סוג של צינון יותר קשה מהרגיל, בסוף זה עבר כמו שהוא הבטיח...

פיציקטו

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
קרוב משפחה סובל כבר שבועיים מתופעה של הרגשת חוסר יציבות בעיקר בשכיבה,
אם מדובר בתנוחה ספציפית של הראש, אולי משהו באמת זז, ישנם קריסטלים בתעלת האוזן שאחראים על האיזון, אם הם זזים, זה גורם לסחרחורות, כי הקריסטלים משדרים על שינוי במנח הגוף, ואילו הגוף מצהיר שזה לא נכון. כשאני חוויתי את זה, הפתרון היה להניח את הראש במצב נגדי,
או לסובב את הראש בעדינות ובאיטיות בכל הטווח שהצוואר נותן.
ולהימנע מתנוחות שמעוררות את הסחרחורת.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
היה לי בעבר את הוירוס ורטיגו - והסחרחורות היו רק בשכיבה, כל החדר הסתובב.
לפני תקופה קצרה שוב חוויתי סחרורות - אבל הפעם דווקא בעמידה וישיבה. אמרו לי שאולי זה חוסר ברזל או B12, התחלתי להקפיד לקחת את שניהם - וזה נרגע!

לפי התיאור שלך, שהסחרחורת היא בשכיבה - זה נראה שהמקור הוא כן האוזניים/עצב שיווי משקל.
זה יכול לקרות מווירוס, אך יכול גם להיות שהראש היטלטל בפתאומיות [לדוג' ברקס פתאומי] שגרם לזה.
יכול לקחת כשבועיים עד שזה נרגע לגמרי

שיינדי אייזנבך

מנהלת 'מכון שי' המרכז להכשרה לאבחון ייעוץ וטיפול
מנוי פרימיום
רוב משפחה סובל כבר שבועיים מתופעה של הרגשת חוסר יציבות בעיקר בשכיבה, מלווה לפעמים בשלשול והרגשת בחילה, גורם לחולשה ותחושת עומס בראש, עייפות רבה וקושי בתפקוד.
כל בדיקות הדם יצאו תקינות - זה לא ממקור נוירולוגי. לחץ דם וסוכר תקין.

אין כאבים בשום מקום-לא באוזניים ולא בראש, רק תחושה בלבד, אבל לא של כאב אלא חוסר יציבות כאילו משהו זז בתוך הראש.
אין חום וכו'...
ביררנו הרבה ונאמר לנו שזה סוג מוכר של וירוס שיושב על מנגנון היציבות בתעלת האוזן הפנימית וגורם להתקפים כאלו מדי תקופה. אין לרפואה משהו ברור להציע למגר את זה.
יש לי פתרון זמין וקל לתופעה. אוכל להסביר לו בטלפון מה לעשות.
05331-30123

gyh

משתמש מקצוען
בדקנו...
יש לו משקפיים ואין ירידה בראיה לאחרונה...

אני רואה שכתבו על ורטיגו-אבל ממה שמצאתי בויקיפדיה וכו' נשמע שזה ממש סחרחורות שהבנ"א רואה את הכל מסתובב או מרגיש שהוא עצמו מסתובב סביב משהו. אבל לו אין סחרחורות בסגנון הזה רק תחושה של חוסר יציבות וכאילו משהו זז בתוך הראש...

אבל אולי יש גם ורטיגו שמתבטא ככה גם בלי סחרחורות סיבוביות ממש?
לא בהכרח וורטיגו- יכול להיות מנייר
כדאי ללכת לרופא אא"ג ולבקש לעשות בדיקת ENG. אחרי שיאפיינו את סוג וטיב הסחרחורת יהיה קל יותר להתאים טיפול.
אם זה עניין של קריסטלים שזזו ממקומם בתעלת האוזן אז הטיפול הוא ממש פשוט וגם על זה כדאי להתייעץ עם רופא אא"ג או עם קלינאית תקשורת בהצלחה!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה