שיתוף וימפל - מי יודע

מצב
הנושא נעול.

שמעון שפירא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ישנו מנהג עתיק בקהילות יוצאי אשכנז [- גרמניה, יקים] לכרוך את ספר התורה ביריעת בד ארוכה [במקום החגורה המקובלת בקהילות מזרח אירופה]. היריעה נגללת סביב הספר תורה ומכסה את כולו, ומעליה מלבישים את המעיל. יריעה זו מכונה 'וימפל' או 'מפה' [בהגיה אשכנזית, 'מַפֶּה'...].
מקובל מזה מאות שנים שמכינים את המפה הזו מבד בו ליפפו את התינוק בברית המילה, מקשטים אותה, כותבים עליה את שמו של הילד בתוספת ברכות שונות, וכאשר מגיע הילד לגיל בו הוא ראוי ללכת לבית הכנסת , בדרך כלל גיל שלוש או חמש, הוא מביא את ה'וימפל' שלו בשבת הסמוכה ליום הולדתו.
עד כאן ההקדמה...

הפעם נפלה בחלקי הזכות להכין וימפל. מצורפים הציורים אותם נתבקשתי לצייר עליו, הציורים מלווים את שם הילד, את תאריך לידתו, ואת הברכה שיזכה לגדול 'לתורה לחופה ולמעשים טובים'.
יצחק.jpg
זאב.jpg
אלול.jpg
לתורה 1.jpg
לתורה 2.jpg

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
ישנו מנהג עתיק בקהילות יוצאי אשכנז [- גרמניה, יקים] לכרוך את ספר התורה ביריעת בד ארוכה [במקום החגורה המקובלת בקהילות מזרח אירופה]. היריעה נגללת סביב הספר תורה ומכסה את כולו, ומעליה מלבישים את המעיל. יריעה זו מכונה 'וימפל' או 'מפה' [בהגיה אשכנזית, 'מַפֶּה'...].
מקובל מזה מאות שנים שמכינים את המפה הזו מבד בו ליפפו את התינוק בברית המילה, מקשטים אותה, כותבים עליה את שמו של הילד בתוספת ברכות שונות, וכאשר מגיע הילד לגיל בו הוא ראוי ללכת לבית הכנסת , בדרך כלל גיל שלוש או חמש, הוא מביא את ה'וימפל' שלו בשבת הסמוכה ליום הולדתו.
עד כאן ההקדמה...

הפעם נפלה בחלקי הזכות להכין וימפל. מצורפים הציורים אותם נתבקשתי לצייר עליו, הציורים מלווים את שם הילד, את תאריך לידתו, ואת הברכה שיזכה לגדול 'לתורה לחופה ולמעשים טובים'.צפה בקובץ המצורף 964262צפה בקובץ המצורף 964263צפה בקובץ המצורף 964264צפה בקובץ המצורף 964265צפה בקובץ המצורף 964266
מרתק , שמעון, כמו תמיד !
ואגב, ממש מסקרן אותי לראות איך זה נראה על הספר תורה .
יש מצב לתמונה ?
מה אומר ? :)

שמעון שפירא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מרתק , שמעון, כמו תמיד !
ואגב, ממש מסקרן אותי לראות איך זה נראה על הספר תורה .
יש מצב לתמונה ?
מה אומר ? :)
תודה על הפירגונים, יחיאל היקר!
שכחתי לציין שתודה גדולה לך על עשרות תמונות הזאבים שסיפקת לי, שנתנו לי את הכיוון לדמות הזאב שציירתי בסוף.
תמונה של הוימפל הזה עצמו? אנסה לבקש מאחד המתפללים שיצלם לי אולי ביום שני הבא, אבל תמונות אחרות של וימפל על ספר תורה אני יכול למצוא בקלות, כמדומני. פעם גם ציירתי, ואפילו התחלתי לצבוע, ילד גולל וימפל על ספר תורה, אחפש אצלי.

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
תודה על הפירגונים, יחיאל היקר!
שכחתי לציין שתודה גדולה לך על עשרות תמונות הזאבים שסיפקת לי, שנתנו לי את הכיוון לדמות הזאב שציירתי בסוף.
תמונה של הוימפל הזה עצמו? אנסה לבקש מאחד המתפללים שיצלם לי אולי ביום שני הבא, אבל תמונות אחרות של וימפל על ספר תורה אני יכול למצוא בקלות, כמדומני. פעם גם ציירתי, ואפילו התחלתי לצבוע, ילד גולל וימפל על ספר תורה, אחפש אצלי.
גם וגם מעניין.
תעלה, תעלה !:)

שמעון שפירא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ואלו ציורים של הבאת הוימפל על ידי הילד לבית הכנסת בשבת, האחד ציור של מוריץ דניאל אופנהיים, והשני לא יודע.
ווימפל 27.jpg
ווימפל 10.jpg

השודקד הלטס

משתמש רשום
עד כאן ההקדמה...

הפעם נפלה בחלקי הזכות להכין וימפל. מצורפים הציורים אותם נתבקשתי לצייר עליו, הציורים מלווים את שם הילד, את תאריך לידתו, ואת הברכה שיזכה לגדול 'לתורה לחופה ולמעשים טובים'.צפה בקובץ המצורף 964262צפה בקובץ המצורף 964263צפה בקובץ המצורף 964264צפה בקובץ המצורף 964265צפה בקובץ המצורף 964266

השודקד הלטס

משתמש רשום
הייתי שמח לקבל מחיר לדבר כזה כבן למשפחה של יקים
אשמח אם תיצור קשר במייל s0586002009=gmail.com ה= זה שטרודל כמובן
או בשיחה 0586002009

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה