מידע שימושי ויטמין D, אנשים. זה הדבר!

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ויטמין די לא מסוכן מצריכת יתר הסכנה בהחשפות יתר לשמש זה סרטן העור

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
גם בקפסולות: :)
הרב איצ'ה מאיר טאומן, מקורבו ויד ימינו של האדמו"ר מגור, השאיר הודעה להורי בחורי ישפ"א ("ישיבת שפת אמת"), לצייד את הבחורים בויטמינים D ו - C לקראת זמן החורף ע"פ המלצת רופאים, בשל סכנת הקורונה

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

azi

משתמש פעיל
עמית גנור, מנכ"לית עמותת עתיד, עמותת הדיאטנים בישראל: "לאור המחקרים והעבודות המראות את הקשר בין חוסר בויטמין D לבין הסיכון לחלות בקורונה נייר העמדה ממליץ לתיסוף גורף של כלל האוכלוסיה בויטמין D במטרה להגיע לחורף בסטטוס תקין של הויטמין .

היות וייצור ויטמין D הוא בעיקר דרך החשיפה לשמש יחד עם העובדה שאנשים רבים סובלים ממחסור של הויטמין בארץ מומלץ לתסף מדי יום בויטמין D במידרג עלפי מצב ההשמנה.
יש להביא לתודעה הציבורית כי יש חשיבות מירבית לתיסוף היומיומי של הויטמין, בדומה ללקיחת תרופות קבועות. מומלץ לא לזלזל בהמלצה למרות שמדובר בתוסף תזונה ולא בתרופה".המלצה דומה פורסמה גם בניתוח של אגף המודיעין בצה"ל-מרכז הידע והמידע למערכה בקורונה בתחילת החודש.

קבצים מצורפים

• הרופאים ממליצים.pdf
    KB 232.6 · צפיות: 22

efrat1

משתמש סופר מקצוען
אני שמעתי המלצה מרופאה לקחת מינון מטורף בבת אחת פעם בחודש,
טענה שאין הבדל בינו לבין לקיחה יומיומית. ונדמה לי שאמרה שזו ההמלצה של ארגון הבריאות האמריקאי.

מחשבת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אם בבדיקות דם כתוב לי ויטמין די - 13
מה המינון המומלץ להוסיף?

חיולה

משתמש מקצוען
אם בבדיקות דם כתוב לי ויטמין די - 13
מה המינון המומלץ להוסיף?
אני לא רופאה;)
אבל היה לי מינון נמוך משלך (10)
ולקחתי 400 יחב"ל ביום ולא העלה לי בכלל (מדברת על טיפות לא על כדורים)

אז העליתי למינון של 6 טיפות ביום כל טיפה של 400 יחב"ל (ובקיצור מינון של 2400 יחב"ל בטיפות ליום)
וב"ה בבדיקות דם שעשיתי אחרי חצי שנה שלקחתי את המינון הנ"ל, עלה מ-10 ל-34 (בקופ"ח שלי זה נחשב בתוך התחום. תלוי באיזה קופה את..)

haiosi

משתמש פעיל
ביום שלישי פורסם ביתד נאמן, המלצה של מנהלת אגף התזונה במשרד הבריאות על 1000 יחב"ל ביום (המלצה שמעודכנת לשנת 1992 - לפני 30 שנה!).
היום (יום רביעי) יש ביתד כתבה נרחבת על ויטמין D - וההמלצה שם לקחת 2000 יחב"ל ביום.
במודעה שפורסמה ביתד מטעם הרב יחזקאל אסחייק - הומלץ לקחת 3000 יחב"ל ביום.

נקווה שבהמשך הם יישרו קו עם המלצתו של יוסף גיל שחר - לקחת 8000 יחב"ל ביום.

נערך לאחרונה ב:

azi

משתמש פעיל
הנהגות על פי הרפואה המונעת בעידן הקורונה

ויטמין D הוא ויטמין מסיס שומן כך שיש לקחתו בסביבות ארוחה שאכלו בה משהו שומני – גבינה, ביצה, בשר וכדומה, לא עם כוס מים או פרי בלבד

הרב יחזקאל אסחייק
ג' חשון התשפ"א 12:26 21.10.2020

כתב הגר"י סלנטר מכתב כ"ב, דבר הנוגע גם לזמננו. "… כעת אשר המחלה הלזו נראתה בארץ ר"ל גם פה… וגם לשמור ההנהגה את אשר יורונו חכמי הרופאים, אשר לאור דבריהם נלך גם עפ"י הדת, ולהקים על חיי עוה"ז לטוב ומטיב – והניסיון הורנו בימים חולפים אשר גברה ר"ל המחלה למאוד, כי כל אשר נשא שכמו לסבול עול הנהגת הרופאים באכילתו וכו' כחכם ולא ככסיל, לא נראה בו נגע ומחלה ר"ל. עכ"ל.

אין צריך לומר להתנהג כפי הכללים להקפיד על המסכה כולל לכסות את האף. שמירת מרחק 2 מטר לפחות. להתרחק מכל התקהלויות של אנשים.

המלצה ראשונה היא. מזה זמן רב ידוע שוויטמין D מלבד פעולתו להכניס את הסידן מהמזון לגוף לבניין העצמות, הוא גם מחזק את המערכת החיסונית, וכאשר הגוף מחוסן יותר נמנעות ממנו מחלות, למשל הצטננויות בחורף. (במאמר מוסגר, הסוכר מלבד הנזק הידוע שלו הוא גם מחליש את המערכת החיסונית ולכן על אחת כמה וכמה שיש להתרחק ממנו).

ראיתי במחקרים שעשו השוואה בין שתי קבוצות של חולים והתוצאה הראתה שבקבוצה של אלו שרמת הויטמין D בדמם היתה נמוכה הם נפגעו יותר קשה לעומת אלו שרמת הויטמין D שבדמם היתה גבוהה. תופעות לוואי לוויטמין D הן נדירות ביותר אך בכל זאת רצוי להתייעץ לפני כן עם רופא המשפחה שלכם.

לכן מי שיודע את הרמה בדמו בעקבות בדיקת דם שעשה צריך להעלות את הרמה, בשלושת קופות החולים מכבי לאומית ומאוחדת להגיע לרמה של 40 וזאת באמצעות נטילת תוסף של ויטמין D שניתן לקנותו ללא מרשם בחנויות טבע ובבתי מרקחת, בטיפות או בטבליות. חישוב המינון הוא כך: היות והויטמין D נמדד ביחידות בינלאומיות שבעברית נכתבים בראשי תיבות יחב"ל או בלועזית I.U. ויטמין D אינו יקר.

יש לדעת כי כל 1000 יחב"ל מעלות את הרמה בעשר לכן מי שלדוגמא הרמה בדמו היתה 20 עליו לקחת 2000 יחב"ל כל יום חוץ משבת. ויטמין D הוא ויטמין מסיס שומן כך שיש לקחתו בסביבות ארוחה שאכלו בה משהו שומני – גבינה, ביצה, בשר וכדומה, לא עם כוס מים או פרי בלבד.

לחברי קופ"ח כללית שם המדידה שונה, להם אני מציע להגיע לרמה של 170 ויטמין D בדם ואצלם כל 1000 יחב"ל מעלה את הרמה בארבעים בערך, לכן אם התוצאה בבדיקה היא 40 יקחו 3000 יחב"ל ליום.

מי שלא עשה בדיקת דם ואינו יודע את הרמה, המלצה גורפת היא ליטול 3 אלף יחב"ל ליום.

דבר נוסף, היות והחיידק מקום מושבו הוא בריאות שהן "המכונה המייצרת לנו את האויר". כידוע שככל שהמקום נקי יותר כך החיידקים לא נמצאים עליו, וככל שמקום מעופש ופחות מאוורר החיידקים נמצאים עליו, ומכאן נובעת ההוראה של הרופאים להימצא במקום פתוח ובבית לאוורר את החדרים על ידי פתיחת חלונות.

הריאות מקבלות את החמצן מהאוויר שנכנס אליהן, והחמצן מועבר למחזור הדם ונותן לנו את החיות. מכאן החשיבות הרבה לכמות החמצן שנכניס לגופנו. אולם בדרך כלל הנשימות של אדם ממוצע הן די שטחיות, ורק כ-30% מכמות האויר שמצויה בריאות מתחלפת ושאר האויר כמעט ואינו מתחלף, וממילא הוא אינו נקי אלא אפילו "מעופש".

באופן רגיל אין לנו אפשרות לגרום להכנסת אויר מקסימלית מכיוון שהריאות הם לא שריר שיש לנו יכולת שליטה עליו, אלא שיש דרך להתגבר על כך וזאת באמצעות תרגיל פשוט ביותר, לקחת כוס רגילה מזוג לתוכה מים עד רבע, קח קש שתיה, והתחל לנשוף לתוך הקש, כמו שילדים עושים בועות במים, נשוף אויר לתוך הקש למים ככל שביכולתך, במצב של נשיפה יש לנו יכולת לשלוט על הראות מכיוון שהוצאת האויר מהראות יכולה להיות מושפעת משריר הסרעפת שלוחץ על הראות וגורם להם להתכווץ ולהוציא מתוכן אויר רב ככל שאפשר. לאחר פעולת הנשיפה באופן טבעי תבוא פעולת שאיפת אויר לריאות. שאיפה זאת תכניס הרבה אויר לריאות בגלל החסר (ואקום) שנוצר בעת נשיפת האויר החוצה, כך נוכל לשפר את תחלופת האויר בריאות באופן משמעותי.

בעידן הקורונה תרגיל זה חשוב ביותר לכל אחד ובפרט לאנשים בגיל המבוגר ולאנשים שרגישים לדלקות של הריאות. התרגיל מעלה את כמות האויר החדש שנכנס לריאות וממילא כמות החמצן בדם משתפרת. הזמן הרצוי לתרגיל זה הוא בבוקר על קיבה ריקה, או במשך היום כאשר הקיבה יחסית ריקה. אין צורך לעשות יותר מאשר שתים שלוש דקות של נשיפות ושאיפות. כל אחד יכול להרגיש על עצמו כמה פעמים לעשות.
בברכה מרובה ובתפילה לבורא עולם שיסיר מעמו ישראל כל מגיפה ומחלה.

הכותב הינו מחבר הספר "חיים בריאים כהלכה"

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
מצו"ב פרוטוקול הויטמינים המדויק של ארגון 'חסדי עמרם' - הלא הוא משרד הבריאות האלנטרנטיבי לענייני קורונה... :)

שימו לב שכל הכמויות שכותבים כאן זה פי כמה וכמה מפורמולת ויטמינים ממוצעת. למשל, בהקשר של ויטמין D, בדקתי בפורמולה אחת, כל כדור מכיל 400 IU (יחידות) ויטמין D, וההמלצות כאן נעות בין 3000 (אסחייק), לבין 5000 (חסדי עמרם). כלומר צריך לקחת 12 כדורים!...
(ברגע שמדובר בפורמולה, זה כמובן בעיה להכפיל. כי למשל לפי תכולת האבץ, דווקא לא צריך יותר מ2 כדורים).

קבצים מצורפים

• פרוטוקול קורונ1.pdf
    KB 232.8 · צפיות: 92
נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
בפורמולה אחת, כל כדור מכיל 400 IU (יחידות) ויטמין D, וההמלצות כאן נעות בין 3000 (אסחייק), לבין 5000 (חסדי עמרם). כלומר צריך לקחת 12 כדורים!...
הכי נוח לקחת בטיפות, וייתכן שטיפות נספגות טוב יותר.
ויטמין D של סובהרב למשל הוא באישור בד''ץ, ויש בו כבר שומן (צמחי, כמובן), כך שהויטמין נקלט טוב.
אם בפורמולה שלוקחים יש 400 יחידות, אפשר להוסיף את היתרה על ידי לקיחת טיפות ויטמין D.
מי שרוצה לקחת לדוגמא 4,000 יחידות, יוסיף לפורמולה 9 טיפות של 400 יחידות לטיפה, כך שיחד עם הפורמולה יצא לו המינון שרצה.

מרחבית

משתמש מקצוען
יש גם טיפות של אלף יחידות, ואף יותר.
היתרון שלהן - שצריך פחות טיפות.
החיסרון - שלא תמיד שולטים לגמרי במספר הטיפות. פתאום בסוף חומקת עוד טיפה וכדו'. כשמדובר ב 400 - זה פחות משנה מאשר כשמדובר ב 1,000 ויותר.
אך זה באמת שיקול של כל אחד, לפי איך ש'הולך' לו.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
מעניין למה אין איזה יזם זריז שמוציא "פורמולת קורונה", לבלוע כדור אחד כל יום. יכול לעוף.

נערך לאחרונה ב:

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לי יש ויטמין די טיפות מiherb של 5000 יחב"ל.
אמנם צריך להתרכז כשמטפטפים אבל גם אם מתפספס אפשר פשוט לחשב את זה כנגד עוד יום.
ואגב זה מגיע בתוך שמן זית אז לא צריך לאכול משהו נוסף עם זה.

Chasdei hashem

משתמש פעיל
לי יש ויטמין די טיפות מiherb של 5000 יחב"ל.
אמנם צריך להתרכז כשמטפטפים אבל גם אם מתפספס אפשר פשוט לחשב את זה כנגד עוד יום.
ואגב זה מגיע בתוך שמן זית אז לא צריך לאכול משהו נוסף עם זה.
אפשר קישור?

מרחבית

משתמש מקצוען
אני שמעתי המלצה מרופאה לקחת מינון מטורף בבת אחת פעם בחודש,
טענה שאין הבדל בינו לבין לקיחה יומיומית. ונדמה לי שאמרה שזו ההמלצה של ארגון הבריאות האמריקאי.

גם אני שמעתי המלצה מרופא לקחת פעם בשבוע את כל המינון בשביל כל השבוע. אם מדובר על 2000 ליום, לקחת 14,000 פעם בשבוע.
גם הוא טען שאין הבדל.
היתרון של זה, שפחות שוכחים ופחות מתעצלים. קובעים יום קבוע, ומתרגלים לקחת באותו יום. ואם שכחו, נזכרים למחרת, ואז לוקחים. זה לא כמו לקחת יום כן יום לא.

גם מי שלוקח כל יום, חשוב לדעת את זה שאם שכחו יום או יומיים או שלושה - אפשר ביום שלוקחים לקחת את המינון עבור כל הימים שדלגנו. ואין בזה בעיה.

חשוב לציין, שזה לא ככה בויטמינם ומינרלים אחרים!
בדרך כלל לוקחים כל יום את מה שמיועד ליום, ואסור לעשות 'השלמות' בלי לדעת שזה מותר!
בויטמין D זה מותר.

נערך לאחרונה ב:
  • תודה
Reactions: y&m

מרחבית

משתמש מקצוען
ראיתי שדברו באשכול על תוצאות בדיקת דם של 10 ו 13. זה נמוך מאוד מאוד.
גם בלי חשש מקורונה זה לא תקין. לויטמין D תפקידים רבים וחשובים מאוד בגוף. וחשוב להעלות את הכמות שלו!
אני לא רופאה ולא מכירה את האנשים המדוברים ואת מצב בריאותם. לכן אין אפשרות להמליץ ככה באוויר.

אך אם לי היתה יוצאת תוצאה כזו, הייתי לוקחת בתחילה מינון גבוה למשך חודשיים שלוש לפחות. והייתי עושה אחרי זה בדיקה ומנסה (לפי הערכים בקופה שלי!) להגיע לתוצאה של לפחות 30 בבדיקת דם, ואז להפחית כמות התוסף ל 2,000 או 3,000 ליום - ולהגיע אחרי עוד תקופה לתוצאה של 50 בבדיקה.

צריכים לזכור שויטמין D הוא אחד מהויטמינים שכמות עודפת שלו בגוף בהחלט מזיקה!
מה זה כמות עודפת? כשבבדיקת דם יוצא 100 ומעלה (לפי הערכים בקופה שלי).
לא כל-כך מהר מגיעים לזה! ודאי לא ממצב של חוסר בולט.
שמעתי על אדם שלוקח תקופה ארוכה 5,000 ביום אף שהגיע למלאי גדול מהרגיל - עדיין לא קרוב ל 100.
אמנם כדאי לו להוריד מינון, כדי שלא ימשיך לעלות. אלא רק לשמר את הקיים.

במקביל למודעות החשובה שלא להיות בחסר, חשוב להיות מודעים לסיכון שבמינון יתר, ולהתנהל בהתאם.
בפרט שזה אינדיבידואלי ותלוי בכמה גורמים.
(כמו כמה חסר היה, באיזה גיל מדובר, ומה מצב הבריאות).
לא להחליט לקחת ברוב התלהבות מינונים אסטרונומיים, וכן לעקוב מידי פעם על ידי בדיקת דם.

עוד נקודה חשובה: כשמגיעים למספר רצוי בבדיקה, אין זה אומר שצריכים להפסיק.
מכיוון שאיננו חשופים הרבה לשמש, וגם איננו מעוניינים להיות חשופים אליה, הרי שאם לא נמשיך בתוסף - תוך תקופה יש סיכוי גבוה ששוב נגיע למספרים נמוכים מידי.

אין בעיה לעשות הפסקה. אך לא לחשוב ש'פתרנו את הבעיה' וזהו, כבר לא צריך יותר תוסף.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה