וחי אחיך עמך, קבלנים ובעלי מקצוע יהודיים / ערביים

בן המלאך

משתמש פעיל
אני רוצה להעלות נושא טעון שנקרא לקחת בעלי מקצוע ערביים (קבלנים, מטבחים, מסגרים, ועוד....)
אנשים משפצים, והרבה מחפשים בעלי מקצוע ערביים, מתוך הנחה שזה יעלה להם יותר זול.
וגם אדריכלים ומפקחים, יש כאלו שמצעים ללקוחות שלהם מתוך הכירות, בעלי מקצוע ערביים, ולטענתם במחיר יותר טוב.
(שמעתי בעל מקצוע יהודי שאמר לאדריכלית שהוא ישמח שיגיע היום הזה שבו אדריכליות סיניות יעשו את העבודה ובמחיר יותר זול וישברו גם את השוק הזה)

האם אין קבלנים ובעלי מקצוע שונים יהודים, שיכולים לתת תמורה ערבית, ואף יותר טוב, באותו מחיר ?

האם הסיבה שקבלנים ערביים נותנים מחיר זול, זה כי הם מרוויחים פחות מיהודי, או מסיבות שונות שקשורות לאיכות, חומר זול, זילזול בבטיחות ו/או דברים שונים ?

איזה עוד נתונים יכולים להיות בהבדל בין קבלן יהודי לערבי ?

אשמח לכל מידע בעניין

יצחק!

משתמש מקצוען
אני רוצה להעלות נושא טעון שנקרא לקחת בעלי מקצוע ערביים (קבלנים, מטבחים, מסגרים, ועוד....)
וגם אדריכלים ומפקחים, יש כאלו שמצעים ללקוחות שלהם מתוך הכירות, בעלי מקצוע ערביים, ולטענתם במחיר יותר טוב.
(שמעתי בעל מקצוע יהודי שאמר לאדריכלית שהוא ישמח שיגיע היום הזה שבו אדריכליות סיניות יעשו את העבודה ובמחיר יותר זול וישברו גם את השוק הזה)

האם אין קבלנים ובעלי מקצוע שונים יהודים, שיכולים לתת תמורה ערבית, ואף יותר טוב, באותו מחיר ?

האם הסיבה שקבלנים ערביים נותנים מחיר זול, זה כי הם מרוויחים פחות מיהודי, או מסיבות שונות שקשורות לאיכות, חומר זול, זילזול בבטיחות ו/או דברים שונים ?

אשמח לכל מידע בעניין
צריך להבין לא מקבלים תמיד את אותו דבר כמו במקצועיות ואמין
בניה לדוגמה זה לדוגמה כמו רכב ,
יש רכב חברה פחות אמינה וזה יותר זול אותו סיבה
עוד סיבה
קבלן ערבי תמיד ייתן מחיר יותר זול
זה לא חיסכון מי שלא מכיר את התחום יפסיד מזה את המכנסיים
= זה זול בהתחלה שייקר בסוף =

כך רוב פעמים

יש קבלנים ערבים בודדים ממש. שמקצוענים ואמין וזולים וגם צריך לדעת איך להתנהל על המחיר
והסיבה כי "יודע צדיק נפש בהמתו
קבלנים ערבים יודעים איך לרדות בפועלים ומשלמים לפועלים יומית פחות לא תמיד וד"ל

הבעיה אמתית בתחום שיש אנשים שנותנים מחירים זולים בלי חשבון
וקבלן מקצועי רואה שזה לא שווה בכזה מחיר
ושלושה מפסידים
לקוח בסוף ישלם מחיר מלא מלא
הקבלן יקבל צעקות ועצבים ,
הקבלן מקצועי יושב בבית !!!

נערך לאחרונה ב:

אלגנטי

משתמש פעיל
ריך להבין לא מקבלים תמיד את אותו דבר כמו במקצועיות ואמין
בניה לדוגמה זה לדוגמה כמו רכב ,
יש רכב חברה פחות אמינה וזה יותר זול אותו סיבה
עוד סיבה
קבלן ערבי תמיד ייתן מחיר יותר זול
זה לא חיסכון מי שלא מכיר את התחום יפסיד מזה את המכנסיים
= זה זול בהתחלה שייקר בסוף =

כך רוב פעמים

יש קבלנים ערבים בודדים ממש. שמקצוענים ואמין וזולים וגם צריך לדעת איך להתנהל על המחיר
והסיבה כי "יודע צדיק נפש בהמתו
קבלנים ערבים יודעים איך לרדות בפועלים ומשלמים לפועלים יומית פחות לא תמיד וד"ל

הבעיה אמתית בתחום שיש אנשים שנותנים מחירים זולים בלי חשבון
וקבלן מקצועי רואה שזה לא שווה בכזה מחיר
ושלושה מפסידים
לקוח בסוף ישלם מחיר מלא מלא
הקבלן יקבל צעקות ועצבים ,
הקבלן מקצועי יושב בבית !!!
כל מילה נכונה!!!!!!!!!

מתי העולם ילמד שלא יוצא זול לקחת ערבי?????????

מנסיון כואב

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אחותי עשתה פעם השוואה אחד על אחד לפי מפרט לשיפוץ בית מהיסוד
ההבדל הסתכם בסוף ב5000 שח,כמובן שהיא לקחה את היהודי והרוויחה!
אנחנו לקחנו קבלן ערבי ואוכלים קש עד היום!!!
צנרת מונחת בזווית לא טובה
חסימת ברזים בזדון על ידי אבנים
התקנה לא נכונה של אסלה סמויה
בקיצור זול עולה ביוקר!!!

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
אחותי עשתה פעם השוואה אחד על אחד לפי מפרט לשיפוץ בית מהיסוד
ההבדל הסתכם בסוף ב5000 שח,כמובן שהיא לקחה את היהודי והרוויחה!
אנחנו לקחנו קבלן ערבי ואוכלים קש עד היום!!!
צנרת מונחת בזווית לא טובה
חסימת ברזים בזדון על ידי אבנים
התקנה לא נכונה של אסלה סמויה
בקיצור זול עולה ביוקר!!!
היה לכם מנהל עבודה/פקח בניה יהודי?

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען

בן המלאך

משתמש פעיל
מנהל העבודה היה יהודי,אבל מסתבר שלא הבין כלום!!
אז הוא לא מנהל עבודה סתם נוכל שיווק את עצמו כאיש שמבין בבניה
אני לקחתי אברך שמבין בבניה שפיקח על הערבים והם לא ראו שקל (יומית) אם לא עשו הכל על הצד הטוב ביותר
זה עוד נושא, האם פיקוח שווה כמו קבלן טוב, היום הרבה ממליצים על שניהם, לתוצאה מושלמת.
כי קבלן טוב יש לו פועלים שהוא עובד איתם שנים ויודע את האיכות שלהם ויש לו את הסטנדרט הבניה שהוא נותן
ולפועלים אין שום סיבה לעשות לא טוב א. כיון שזה לא על חשבונם ב. כי הם רוצים שימשיכו להעסיק אותם
אבל כשלוקחים רק פיקוח הוא הרי לא נמצא כל הזמן אז אולי מבחינה ויזואלית אכן זה נראה טוב והוא יכול לעמוד על זה שהקבלן ישלים עד הסוף.
השאלה הטיב והאיכות לאורך שנים הערבי יחסוך על כל דבר שלא ייתן, אז מתי שאין פיקוח יחסוך בחומר ועוד, ומבחינת המוצר הסופי, קיבלת מוצר לא מושלם, שזה יבוא לידי ביטוי עוד כמה שנים, לדוג' שהאיטום לא 100%, הריצוף נעשה ללא מילוי של חומר כמו שצריך, ועוד ועוד.

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
ולפועלים אין שום סיבה לעשות לא טוב א. כיון שזה לא על חשבונם ב. כי הם רוצים שימשיכו להעסיק אותם
אבל גם לעשות טוב הם לא כ"כ יודעים, הם פשוט חפפנים ולכן הם חייבים השגחה.
אבל כשלוקחים רק פיקוח הוא הרי לא נמצא כל הזמן אז אולי מבחינה ויזואלית אכן זה נראה טוב והוא יכול לעמוד על זה שהקבלן ישלים עד הסוף.
הרוצה לאבד כספו ישכור פועלים ואל ישב עמהם
השאלה הטיב והאיכות לאורך שנים הערבי יחסוך על כל דבר שלא ייתן, אז מתי שאין פיקוח יחסוך בחומר ועוד, ומבחינת המוצר הסופי, קיבלת מוצר לא מושלם, שזה יבוא לידי ביטוי עוד כמה שנים, לדוג' שהאיטום לא 100%, הריצוף נעשה ללא מילוי של חומר כמו שצריך, ועוד ועוד

הכל תלוי בתוכנית העבודה וזה לא פותר מפקוח

יצחק!

משתמש מקצוען
אז הוא לא מנהל עבודה סתם נוכל שיווק את עצמו כאיש שמבין בבניה

זה עוד נושא, האם פיקוח שווה כמו קבלן טוב, היום הרבה ממליצים על שניהם, לתוצאה מושלמת.
כי קבלן טוב יש לו פועלים שהוא עובד איתם שנים ויודע את האיכות שלהם ויש לו את הסטנדרט הבניה שהוא נותן
השאלה הטיב והאיכות לאורך שנים הערבי יחסוך על כל דבר שלא ייתן, אז מתי שאין פיקוח יחסוך בחומר ועוד, ומבחינת המוצר הסופי, קיבלת מוצר לא מושלם, שזה יבוא לידי ביטוי עוד כמה שנים, לדוג' שהאיטום לא 100%, הריצוף נעשה ללא מילוי של חומר כמו שצריך, ועוד ועוד.
מפקוח בניה זה דבר ניפלא לדבר שמיועד לו כגון
אדם שלוקח קבלן ודווקא אמין
ורוצה ללכת לעבוד בבוקר בראש שקט
לחזור הביתה ללכת לנוח אין לו עצבים לדבר עם פועלים ולהסתובב כול הלכלוך
בקיצור המטרה של מפקח בניה שייקח את עול בעל הדירה

אנשים טועים וחושבים שמפקח וקבלן זה אותו דבר זה לא
מפקח נועד לעמוד להשגיח במקום בעל הדירה שאולך לעבוד ולהראות נוכחות בשטח הבניה

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
מפקוח בניה זה דבר ניפלא לדבר שמיועד לו כגון
אדם שלוקח קבלן ודווקא אמין
ורוצה ללכת לעבוד בבוקר בראש שקט
לחזור הביתה ללכת לנוח אוין לו עצבים לדבר עם פועלים ולהסתובב כול הלכלוך
בקיצור המטרה של מפקח בניה שייקח את עול בעל הדירה

אנשים טועים וחושבים שמפקח וקבלן זה אותו דבר זה לא
מפקח נועד לעמוד להשגיח במקום בעל הדירה שאולך לעבוד ולהראות נוכחות בשטח הבניה
נכון מאוד

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אצל ערבים יש הרבה כח עבודה זול
ולכן גם נגר ערבי, יכול לפתוח נגריה בבית לחם
והוצאות הארנונה / מיסים / שכר יעלו לו הרבה פחות מאשר לנגר יהודי בישראל.
גם מקובל מאד שערבי מעסיק את בניו איתו , מגיל צעיר מאד, ושוב ההוצאות שלו על העבודה מתמעטות.

איכות החומר - בזה צריך פיקוח, ידע ואמון
לדעת שהקבלן/ נותן שרות ערבי (ויהודי!) יתן את החומרים הטובים שהבטיח.

איכות העבודה - יש עבודות שבהם דווקא הפועלים הערבים הם טובים יותר
בעיקר העבודות הבסיסיות של בניה / ריצוף/ טיח וכו'

קבלן - גם אם לקחתם קבלן יהודי, זה לא אומר כלום על העובדים ועל איכות העבודה
בד"כ קבלן יהודי יעסיק פועלים ערבים איכותיים יותר ופחות.

פיקוח בניה - בזה חשוב לקחת איש מקצוע עם המלצות, עם נסיון , ועם קשרים
כדי שלפועל/ לקבלן לא יהיה שווה לנסות לרמות... הוא ידע שיפסיד במקומות האחרים.
הפיקוח צריך להיות על החומרים, על צורת העבודה, על סדר העבודה, על התוצאה ועם נוכחות מוגברת, בעיקר בזמנים משמעותיים.

והכי חשוב: תפילות!!! אפשר ליפול עם יהודים ועם ערבים!

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אני לא חושבת שיש בזה תשובות ברורות.
יש לזה הרבה צדדים:
לקחתי הרבה בעלי מקצוע מ2 הדתות.

1. המחיר - אם זה זניח, ודאי שחי אחיך. אבל אם הפער הוא ענק, אז קודם כל תחיה אתה. ההבדל בקבלן בין הערבי שלקחנו לבין יהודי התחיל מ200,000!!! בשבילנו זה היה ההבדל בין להיות או לא להיות.
זה לא רק בקבלן, בנגרות למשל זה היה תוספת של 30%.
אז נחמד מאוד כל הדיבורים, אבל אילו הייתי עושה בניה יהודית לגמרי, אז קודם כל, לא הייתי עושה, כי הבנק לא היה מאשר לי את הסכום הזה במשכנתא לבניה, ונניח שכן? שה' ישמור, כמה הייתי משלמת יותר.

2. יהודים יותר דעתניים/יותר עצלנים - אני לא יודעת ממה זה נובע, אבל עם בעלי מקצוע ערבים פחות נתקלים בויכוחים על ענין של טעם ונוחות, מה שאומרים להם עושים, יהודים אתה צריך יותר להתוכח איתם על כך שיעשו בבית שלך את מה שאתה רוצה, כי הם החליטו שזה לא מתאים/לענין יפה. ה' יודע מה אכפת להם מדירה שהם לא יראו אותה דקה אחרי הבניה, אז לא יודעת אם זה נובע מדעה או מעצלנות-גאווה אישית. בבניה אתה גם ככה מתחרפן מאינספור דעות של אנשים, ואם החלטת שאתה רוצה משהו, אז נחמד אם מזהירים אותך מטעויות עיצוביות, אבל בעל מקצוע יהודי גם עובר את הגבול בזה.
(אני לא בונה לכם בוידם כי זה מכוער/אני לא עושה את השלחן ככה כי הילדים יתקעו בזה/אני לא עושה לך את זה כי אני אומר לך שאת תתחרטי)

3. פחות גמישים לשינויים, כל שינוי עולה כסף והרבה. אצל ערבים יש גמישות גדולה יותר.

4. אם יש תקלה, אתה לא יכול לתבוע. הבעל מקצוע שהכי נפלתי איתו בבניה זה @דלתות פולימר שלקחתי מפרוג!!!
קניתי 9 דלתות, שכבר במשלוח הגיעו פגומות, מנעולים חסרים ועוד, הביאו מתקין מחריד וחאפר, שלא התקין דלת אחת ישר, וכל ההלבשות חתך מזעזע. אפילו הביאו מישהו שיעשה דוח ליקויים. עשו דוח ליקויים לתיקון, ומאז נעלמו-התאיידו. לא עונים ומנתקים. נבהלו כנראה מכמות התיקונים שצריך לעשות. העיקר אמרו לי אחריות 7 שנים. קדחת!
אני רוצה לתבוע אותם בבית משפט לתביעות קטנות. בעלי אומר שאני צריכה קודם ללכת לבין דין.
הענין שבית דין זה יותר מסובך, ובסוף כנראה מתייאשים. אני עוד מקווה לעשות את זה.
אז קח בחשבון!!!

לסיכום: אם הצלחת ומצאת בעל מקצוע יהודי-חרדי שעושה עבודה טובה, אין כיף מזה.
יכולה להמליץ על אדריכלית, מעצבת פנים, מהנדס אינסטלציה(להיתר), מתקין מזגנים, מנעולן. חרדים כולם. בירושלים.

נערך לאחרונה ב:

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שמעתי ממישהו ששאל את ר' חיים קנייבסקי, ואמר לו שעד שתות (שישית מלבר = 20% תוספת) חייבים לקחת יהודי.
אגב לפי הרמב"ם זה עד שליש.
בדרך כלל גם אם הפער גדול יותר, ההבדל במחיר האמיתי קטן יותר כי היהודי בדרך כלל נותן עבודה טובה יותר וצריך לשאול רב במקרים כאלו.
בנגרות אני יכול להעיד שברוב המקרים אין בכלל מה להשוות בתוצאות, ויש אמנם נגרים ערבים טובים, אבל הם לא זולים יותר מיהודים.
לדוגמה - לאחרונה שמעתי מאחת המעצבות הטובות הפעילות פה, שעל מטבח שאני נתתי הצעת מחיר 46 אלף נגר ערבי טוב נתן הצעה 75 אלף.
באופן כללי מי שמחפש עבודה זולה - הערבים יהיו זולים יותר, מי שמחפש עבודה טובה - לא בהכרח שהם יהיו זולים יותר.
אפשר להביא ראיה טובה לכך מהרשתות הגדולות שמאד חוסכות כסף איפה שאפשר, אבל בדרך כלל כל החנויות שלהם בעלי המקצוע בדרג הגבוה יהודים או ערבים יקרים, ויש לכך סיבות טובות.

יוסף..

משתמש רשום
המשתמש נחסם

אשמח לכל מידע בעניין
בדרך כלל הקבלנים הערבים עולים יותר זול זה מציאות אין מה לעשות
אמנם עבודה יהודית בדרך כלל יותר מקצועית

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כשקורה משהו לא צפוי אפשר לראות הבדלים גדולים יותר, למשל עכשיו בקורונה הורגשו הבדלים משמעותיים מאד.

יוסף..

משתמש רשום
המשתמש נחסם
צ
אני לא חושבת שיש בזה תשובות ברורות.
יש לזה הרבה צדדים:
לקחתי הרבה בעלי מקצוע מ2 הדתות.

1. המחיר - אם זה זניח, ודאי שחי אחיך. אבל אם הפער הוא ענק, אז קודם כל תחיה אתה. ההבדל בקבלן בין הערבי שלקחנו לבין יהודי התחיל מ200,000!!! בשבילנו זה היה ההבדל בין להיות או לא להיות.
זה לא רק בקבלן, בנגרות למשל זה היה תוספת של 30%.
אז נחמד מאוד כל הדיבורים, אבל אילו הייתי עושה בניה יהודית לגמרי, אז קודם כל, לא הייתי עושה, כי הבנק לא היה מאשר לי את הסכום הזה במשכנתא לבניה, ונניח שכן? שה' ישמור, כמה הייתי משלמת יותר.

2. יהודים יותר דעתניים/יותר עצלנים - אני לא יודעת ממה זה נובע, אבל עם בעלי מקצוע ערבים פחות נתקלים בויכוחים על ענין של טעם ונוחות, מה שאומרים להם עושים, יהודים אתה צריך יותר להתוכח איתם על כך שיעשו בבית שלך את מה שאתה רוצה, כי הם החליטו שזה לא מתאים/לענין יפה. ה' יודע מה אכפת להם מדירה שהם לא יראו אותה דקה אחרי הבניה, אז לא יודעת אם זה נובע מדעה או מעצלנות-גאווה אישית. בבניה אתה גם ככה מתחרפן מאינספור דעות של אנשים, ואם החלטת שאתה רוצה משהו, אז נחמד אם מזהירים אותך מטעויות עיצוביות, אבל בעל מקצוע יהודי גם עובר את הגבול בזה.
(אני לא בונה לכם בוידם כי זה מכוער/אני לא עושה את השלחן ככה כי הילדים יתקעו בזה/אני לא עושה לך את זה כי אני אומר לך שאת תתחרטי)

3. פחות גמישים לשינויים, כל שינוי עולה כסף והרבה. אצל ערבים יש גמישות גדולה יותר.

4. אם יש תקלה, אתה לא יכול לתבוע. הבעל מקצוע שהכי נפלתי איתו בבניה זה @דלתות פולימר שלקחתי מפרוג!!!
קניתי 12 דלתות, שכבר במשלוח הגיעו פגומות, מנעולים חסרים ועוד, הביאו מתקין מחריד וחאפר, שלא התקין דלת אחת ישר, וכל ההלבשות חתך מזעזע. אפילו הביאו מישהו שיעשה דוח ליקויים. עשו דוח ליקויים לתיקון, ומאז נעלמו-התאיידו. לא עונים ומנתקים. נבהלו כנראה מכמות התיקונים שצריך לעשות. העיקר אמרו לי אחריות 7 שנים. קדחת!
אני רוצה לתבוע אותם בבית משפט לתביעות קטנות. בעלי אומר שאני צריכה קודם ללכת לבין דין.
הענין שבית דין זה יותר מסובך, ובסוף כנראה מתייאשים. אני עוד מקווה לעשות את זה.
אז קח בחשבון!!!

לסיכום: אם הצלחת ומצאת בעל מקצוע יהודי-חרדי שעושה עבודה טובה, אין כיף מזה.
יכולה להמליץ על אדריכלית, מעצבת פנים, מהנדס אינסטלציה(להיתר), מתקין מזגנים, מנעולן. חרדים כולם. בירושלים.
צודקת במאה אחוז מסכים עם כל מילה

יוסף..

משתמש רשום
המשתמש נחסם
יהודים יותר יקרנים ויותר עצלנים סליחה על הביטוי

styehoshua

משתמש מקצוען
אני דוקה חושבת שהקטע הזה נובע ממסירות הם מסורים לעבודה נקשרים אליה רותים שיצא יפה ואת הערבי בד"כ ממש לא מעניין יותר מלצאת עם הכסף בסוף היום.
אני לקחתי חלק ערבים וחלק יהודים זה ברור שעם היהודים הייתה שיחה יותר נעימה אבל היו דברים עם פערים שלא עמדתי בהם ולקחתי ערבי, לדעתי הוא הפסיד עלי המחיר ממש לא היה הגיוני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה