קורונה וזה למה הקורונה ממשיכה להתפשט אצל חרדים!

מצב
הנושא נעול.

מרחבית

משתמש מקצוען
יאוש זה בחירה. לא אילוץ. אדם יכול לבחור להתייאש.
אם אין תועלת במה שהוא עושה ומתאמץ, וזה מה שמשדרים כאן כל הזמן, אין שום סיבה הגיונית שימשיך להתאמץ ולהתייסר! אלא אם הוא מזוכיסט.

yl

משתמש צעיר
עוד משהו לכל אלה שצועקים לעבר הזוגות שהולכים לטייל עם ילדיהם,
בטענה שהשכן עם מחלת הרקע עלול ללהדבק כשיצא,

מחילה, אבל כשמישהו עם מחלת רקע יוצא מפתח ביתו הוא מאבד עצמו לדעת
הרבה לפני שזוגות הולכים לטייל עם ילדים לפי ההוראות הם רוצחים.

תשמרו על עצמכם!
תלכו עם מסיכות!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מרחבית

משתמש מקצוען
חושבני שזו קצת חוצפה והרבה לשון הרע [או ליתר דיוק הוצאת שם רע!] להגיד שבפורום חרדי מחכים לתמותה ושמחו כששמעו שיש יותר חולים בקורונה, מהרו לתקן!
לא מחכים לתמותה. חס ושלום. כן רוצים להראות שצדקו! בפירוש! ומי שמכחיש את זה, שאנשים רצו להראות מאוד שצדקו, גם אם זו לא היתה ממש התמונה - הוא לא צמוד לאמת!

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם אין תועלת במה שהוא עושה ומתאמץ, וזה מה שמשדרים כאן כל הזמן, אין שום סיבה הגיונית שימשיך להתאמץ ולהתייסר! אלא אם הוא מזוכיסט.
שזה מטופש.
כאילו אם אין תועלת בלברוח מהחרב, אגיש לה את צאוורי.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כן.
אני אזעק על כל מי שמפר את הכללים "חשוד להיות רוצח" זה מה שהוא!
בזמן שאני ומשפחתי וכמונו רוב בני הציבור החרדי יושבים בבית ומאבדים את השפיות, את הפרנסה, את שלום הבית, ומי יודע מה עוד...
הפושעים האלה מפירים את הכללים ואתם עוד מסנגרים עליהם!
במקום להוקיע אותח אתם מוקיעים אנשים כמוני שרק רוצים שהדבר הזה יגמר ושוצפים קוצפים על המרשיעים האלו שרק מאריכים את הסגר, ואתם משמיצים אותנו שאנחנו שמחים בחולים ובמתים?
יצאתם מדעתכם!

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רק מעדכנת
אחד מכללי הפורום, שמי שיקרר את השמירה של הנחיות משרד הבריאות יושעה מהאתר ויחסם.

כדאי לכם להיזהר....

מרחבית

משתמש מקצוען
רק מעדכנת
אחד מכללי הפורום, שמי שיקרר את השמירה של הנחיות משרד הבריאות יושעה מהאתר ויחסם.

כדאי לכם להיזהר....
אז זהו. מי שכל הזמן משדר שאין שום תועלת ברוב ששומרים כל-כך בקפדנות, בגלל המיעוט שלא בסדר ולא שומרים, הוא בדיוק גורם להתקררות!
יש תועלת! המספרים יורדים!
וזה לא מצדיק כהוא זה את אלה שמזלזלים בהוראות!

נערך לאחרונה ב:

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נו... נו...

אין מזהירין אלא לנזהרין

Ok - מירי טריטל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ולמה רוב הציבור ששומר במסירות נפש ובקשיים גדולים צריך לשמוע כל הזמן ללא הרף כמה נוראים החרדים, כולל הוא? ולמה צריך לתת את התחושה שהרוב לא שומרים, ושהמצב לאחר ייאוש?

לא רק שזה לא אמת, ההתמקדות המופרזת הזאת גורמת יותר נזק מתועלת. שיהיה ברור שאנשים שמשקיעים המון - וזה הרוב - ולא מואילים כאן להתמקד גם בתועלת ובשיפור הגדול שכל זה מביא, אלא שוב ושוב במיעוט הבעייתי, ככל שיעבור הזמן - המוטיבציה רק תרד! וציבור שאין לו מוטיבציה, רק ייאוש, ולא רואה כל תועלת במאמציו - לא ימשיך להתאמץ!

העניין הוא, שיש ויש תועלת! מרובה מאוד! רק שאנשים כאן שבויים בראיית הרע בלבד. ומרוב הפחד מנזקים, הם בעצמם גורמים לנזקים! ומתעלמים מכל מאמצי הרוב והשיפור הקיים.

כמה זוגות ובודדים וזקנים עשו מאמצי על ויותר מזה בליל הסדר, וויתרו על המון? ומה הם קוראים כאן כל הזמן? - הנה. זאת התוצאה של ליל הסדר. עלייה בתלואה. לא משנה שזה לא נכון. אנשים כאן מחפשים למצוא את הנזק.

אז מספיק עם ההגזמות הללו. הרוב היו לבד בליל הסדר וויתרו בשביל זה המון. האם לא מגיע להם להראות להם את השיפור, שאכן קיים גם קיים?
ולא רק מליל הסדר.

מי שרק מתמקד ברע, גורם לרע להתעצם.
מי שמתמקד גם בטוב, גורם לטוב להתעצם ולמוטיבציה להמשיך במאמצים כי יש תוצאות.
בגדול אני מסכימה עם דבריך
גם לפי מה שאני רואה - רוב הציבור אחראי ואפילו משלם מחירים כבדים על שמירת הכללים.
אבל עדיין, רוב הציבור זה לא כולו.

ואיפה ראית שכתבו שאין כל תועלת בשמירה?
מי שממשיך לעורר לשמור על הכללים נחשב כמי שכותב שהמאמצים שנעשו עד עכשיו לא הועילו?
חוששני שגם את נופלת בעיוות החשיבה 'או הכל או לא כלום'...

אז נכון שצריך לעודד את מי ששומר (כמו שצריך לעודד את מי ששומר שבת :rolleyes: )
אבל במקביל - צריך לעורר את אלה שלא שומרים. והרבה דרכים כשרות לכך. גם פתיחת כאלה אשכולות.
מוזמנת לפתוח אשכול מקביל של עידוד.

רוצה יותר

משתמש מקצוען
תגידו, הירושלמים קוראים פה בפרוג? הקהלים האחרים שלא נשמרים, קוראים פה בפרוג?
ונניח שכן, אם הם קראו עד עכשיו ולא הושפעו, למה שעכשיו יושפעו?
אתם מזכירים לי , במחילה על ההשוואה, בדיוק את השכנים שלי שצווחים "שאבעס" "נאצים" וזורקים טיטולים.
אף אחד לא בא לקרר את הוראות משרד הבריאות.
רק להבהיר שהדיונים המזוכיסטיים וההתמסכנות וההלקאה העצמית הבלתי פוסקת בלתי יעילים לחלוטין.
נקודה. ואל תקראו "מקרר" "מפר הוראות" רוצח" כי אני בבית כבר חודשיים ונמאס להיות בסגר ולשמוע
כל הזמן כמה זה עדיין לא יעיל כי אנחנו ציבור פרימיטבי שלא יודע לצעוק חזק מספיק "רוצחים"

מירי סגל

משתמש סופר מקצוען
אם אנשים משלנו היו באופן המוני מחללים שבת חלילה, היינו צועקים מרה על זה. גם אם יש המון חילונים שמחללים שבת - למה?
כי אין דבר כזה מגזר חילוני.
יש דבר כזה מגזר חרדי, ודתי.
החילונים לא שייכים לשום מגזר, הם פשוט אנשים שלא שומרים תורה ומצוות.
ולכן אין טעם לחלק אותם לקטגוריות.
ואותנו כן. אנחנו שייכים לקבוצה, אם נרצה ואם לא.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תגידו, הירושלמים קוראים פה בפרוג? הקהלים האחרים שלא נשמרים, קוראים פה בפרוג?
ונניח שכן, אם הם קראו עד עכשיו ולא הושפעו, למה שעכשיו יושפעו?
אתם מזכירים לי , במחילה על ההשוואה, בדיוק את השכנים שלי שצווחים "שאבעס" "נאצים" וזורקים טיטולים.
אף אחד לא בא לקרר את הוראות משרד הבריאות.
רק להבהיר שהדיונים המזוכיסטיים וההתמסכנות וההלקאה העצמית הבלתי פוסקת בלתי יעילים לחלוטין.
נקודה. ואל תקראו "מקרר" "מפר הוראות" רוצח" כי אני בבית כבר חודשיים ונמאס להיות בסגר ולשמוע
כל הזמן כמה זה עדיין לא יעיל כי אנחנו ציבור פרימיטבי שלא יודע לצעוק חזק מספיק "רוצחים"
למה אתם חושבים שהם לא נמצאים כאן (ומגיבים כאן)?

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אחד הדברים שהכי מקוממים אותי,
כל הזמן מדברים על אנשים שנפטרו ממחלות רקע קשות

תגידו? חשבתם על המשפחה שלהם? על הכאב והגעגוע? על האובדן? על הקושי להתרגל לחיים בלעדיו?
כל הזמן כותבים נתונים טכניים.

יש לי כמה במשפחה בעלי מחלות רקע קשות, ואני לא מצליחה לדמיין את חיי בלעדיהם.

אז תחשבו גם עליהם, וגם עלינו-המשפחה שלהם.

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
אין שום ערך השוואתי בין תאונות דרכים להדבקה בקורונה,
כל השוואה, היא ללא קשר כלל, וטעות גמורה

תאונת דרכים, זה או יקרה, או לא יקרה,
הדבקה בקורונה, שונה לחלוטין, הנושא הוא: לא סיכויי המוות למי שנדבק ישירות,

העניין הוא, שיש לראות כל חולה קורונה, בדיוק כמו החולה הראשון שהגיע מסין, והדביק באופן מתגלגל 15,000 אנשים (נכון להיום..)ול200 מתים ל"ע (נכון להיום), כולם, מתייחסים לראשון שהגיע לישראל עם הנגיף, הוא ייבא אותו לכאן,

כל חולה קורונה, ממש כל אחד, יכול לגרום לתפוצה ברמה כזו !
הוא מהווה ממש פצצה מתקתקת, אלא אם כן, הוא יכנס לבידוד מוחלט / מלונית

לכן גם מי שיש רק חשש שנדבק, שזה בעצם כולל את כולנו, אף אחד אינו בטוח שאינו חולה,
מהווה חשש של מפיץ על,

לכן כל אחד שמזלזל ולא רואה את עצמו כאפשרות למדביק פוטנציאלי כללי, הוא פושע,
בשוגג או במזיד, אבל הוא פושע

Sara10

משתמש פעיל
לא מבין בכלל את ההשוואה.
כשאדם עושה פעולה חוקית - הוא לא רוצח בפוטנציאל. לכן כשאדם נוהג באופן חוקי - הוא בסדר.
כשאדם עושה פעולה לא חוקית, כגון לצאת לרחוב שלא באופן המותר - הוא לא בסדר.
בלי להיכנס לכל הנושא,
המשפטים האלו הם ממש מוזרים בעיני.
למה החוקי והלא חוקי קובע משהו לענין הגדרת רוצח?
כבר הביאו כאן אלף פעמים וכך גם התבטא היום בנט, שהמדינה מקלה בהנחיות כיון שעכשיו הם יוכלו להכיל את המצב, למרות שההדבקה תימשך!
וזו סתם דוגמא קטנה לכך שמערכת השיקולים שקובעת מה חוקי ומה לא, ממש לא עושה את זה בהשוואה למי יקרא רוצח בפונטציאל ומי לא.

yl

משתמש צעיר
הנתונים שלך אחרי בידוד רציני!
אם לא היה בידוד לא רק שהיו חלילה הרבה יותר, אלא שהיתה התפשטות יותר ויותר גדולה, ואז האחוזים היו חלילה גוברים והולכים בחודשים הבאים!
לא מביאים נתונים ממה שקרה עם בידודים רציניים למה שהיה עלול לקרות לולא הסגר!
צודקת לגמרי.
באמת חייבים לשמור על הכללים,
כי הם מצילי חיים!

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למה החוקי והלא חוקי קובע משהו לענין הגדרת רוצח?
כבר הביאו כאן אלף פעמים וכך גם התבטא היום בנט, שהמדינה מקלה בהנחיות כיון שעכשיו הם יוכלו להכיל את המצב, למרות שההדבקה תימשך!
וזו סתם דוגמא קטנה לכך שמערכת השיקולים שקובעת מה חוקי ומה לא, ממש לא עושה את זה בהשוואה למי יקרא רוצח בפונטציאל ומי לא.
חברה המבקשת לנהל מערכת חיים תקינה אמורה לנסח קוד מסויים לפיה כולם פועלים.
החורג ממנה - פושע. כי הוא מפריע לחיים התקינים.
כאן במקרה - המדינה ניסחה את הקוד בחוק, ואנו לא יכולים לדרוש מאנשים להחמיר יותר מהחוק. וודאי שעדיף להחמיר.
לכן הפועל על פי חוק - לא יואשם בפשיעה, מה שאין כן מי שעובר על החוק.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה