וורד 2016 - הערות שוליים

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
שלום רב

מספר שאלות בנוגע להערות שוליים:

א. האם ניתן להגדיר שהערות שוליים יהיו רציפות ולא שורה תחת שורה?

ב. האם ניתן לשלוט ברוחב העמודות של הטורים בהערות?

ד. איך מקשרים להערת שוליים [גם מתוך הטקסט וגם מתוך הערת שוליים אחרת] (למשל: 'עיין הערה 12') ובאם יהיה שינוי במספור הערות ההפניה תתעדכן אוטומטית?

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
א. לא ניתן
ב. הדבר החדש באופיס 2016 שאפשר לעשות טורים בהערות הוא מאד גולמי, ולא ניתן כנראה כמעט לשינויים.
ג. בהפניות > הפניה מקושרת.

יש תוכנה בשם 'המשלים לוורד' שמאפשר את שאלה א.

• תודה
Reactions: 2u2

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
א. לא ניתן
ב. הדבר החדש באופיס 2016 שאפשר לעשות טורים בהערות הוא מאד גולמי, ולא ניתן כנראה כמעט לשינויים.
ג. בהפניות > הפניה מקושרת.

יש תוכנה בשם 'המשלים לוורד' שמאפשר את שאלה א.

לגבי ג. ההפניה המקושרת בהערות שוליים להערות שוליים אחרת לא מתעדכנת (בטקסט עצמו לא ניסיתי).​

מה העלות של המשלים לוורד אני צריך את זה באופן חד פעמי לשימוש אישי אני לא מעמד במקצועי. אני מניח שזה פקודת מאקרו כל שהיא

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ההפניה מתעדכנת בשעת ההדפסה או ע"י קליק ימני > עדכן שדה
המשלים כפי שידוע לי עולה כ-500 ש"ח. אצל משפ' שטיינהוז מרח' כהנמן ב"ב. וזה אכן אוסף של מאות פקודות מאקרו.
אבל מי שיודע מעט יכול באופן חד פעמי לעשות זאת לבד, ע"י העתקה של ההערות למסמך אחר, מיספורם מחדש, והחזרה למסמך המקורי בתוך תיבות טקסט משורשרות בתחתית העמוד. (ואת ההערות המקוריות להשאיר כהערות סוף מסמך, בלי להדפיס אותם).

• תודה

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ההפניה מתעדכנת בשעת ההדפסה או ע"י קליק ימני > עדכן שדה

הבעיה שצריך לעבור אחד אחד.. וכמו שכתבתי בהערות שוליים אין אפשרות לעדכן שדה. לא נסיתי לבדוק מה קורה בשעת הדפסה אני צריך אופציה לעידכון לפני שמירה כPDF.

אבל מי שיודע מעט יכול באופן חד פעמי לעשות זאת לבד, ע"י העתקה של ההערות למסמך אחר, מיספורם מחדש, והחזרה למסמך המקורי בתוך תיבות טקסט משורשרות בתחתית העמוד. (ואת ההערות המקוריות להשאיר כהערות סוף מסמך, בלי להדפיס אותם).

תוכל לפרט יותר? איךלמספר מחדש, איך ליצור באופן אוטומטי תיבות טקסט מקושרות ואיך לגרום לכך שתהיה התאמה בין הערות בדף להערות שיופיעו בתיבה בתחתית העמוד?

עיגול רבוע

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
הבעיה שצריך לעבור אחד אחד..
בוחרים את כל המסמך יחד (Ctrl+A), ומבצעים בפעם אחת עדכן שדה (F9) עבור כל המסמך כולו. כל השדות במסמך מתעדכנים אבל לא כולל השדות שבהערות שוליים. לכן יש לבצע פעולה זו בנפרד עבור הערות שוליים: בחירת כל הערות השוליים יחד (Ctrl+A כאשר הסמן נמצא בהערות שוליים) ואח"כ F9.

• תודה

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תוכל לפרט יותר? איךלמספר מחדש, איך ליצור באופן אוטומטי תיבות טקסט מקושרות ואיך לגרום לכך שתהיה התאמה בין הערות בדף להערות שיופיעו בתיבה בתחתית העמוד?
אין משהו אוטומטי. זה רק ב'המשלים לוורד'. יש כאן בפורום גם מישהו בשם Rרחמים שעשה תוכנות דומות ל'המשלים', אולי יש לו גם כזה דבר יותר זול.
למספר מחדש: או ידני, או בהוספת שדה מספור אוטומטי. (הוספה> חלקים מהירים > שדה > AUTONUM).
אני מציע להשאיר את כל ההערות כהערות סוף מסמך (אפשר להמיר את כל ההערות שוליים להערות סוף מסמך), כך המספור בטקסט נשאר, וההערות בסוף המסמך לא מדפיסים.
המשחק בגובה תיבות טקסט זה ידני לפי ההערות שבפנים, צריך להצמיד את התיבות לתחתית העמוד ולעשות שהטקסט יהיה 'מעל ומתחת' או 'ריבוע'.
קישור בין תיבות כדי שהטקסט ירוץ ביניהם אוטומטי, עומדים על התיבת טקסט הראשונה, ובסרגל 'עיצוב אובייקט' לוחצים על 'צור קישור', ואז עוברים עם סמן העכבר לתיבה הבאה ולוחצים, וכך בין כל תיבה ותיבה. (יש הגבלה כמה תיבות אפשר לשרשר, אח"כ צריך להתחיל שוב).

בהצלחה.

• תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה