WordPress וורדפרס - למה כן ולמה לא. #אתגר מתגלגל

• פותח הנושא s976
  • פורסם בתאריך

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
תוכל בבקשה למצוא בגוגל איזו רשימה של פריימוורקים שכוללת את Wordpress?

כן, rest api שמחליט על דעת עצמו להטעין את כל הפלאגינים שמותקנים לך בשביל כל קריאה שטותית שתעשה.
לא פלא שזה ״קצת״ איטי. בערך פי 30 יותר איטי מכל פתרון שתעשה בעצמך (אם מדובר בקריאה פשוטה לשרת, rest api של וורדפרס יעשה את זה בשבילך בממוצע ב1.5 שנייה. כמעט בכל שפת תכנות אחרת וכמעט עם כל מסד נתונים, התוצאה תהיה באזור 50ms)
ייתכן שיועיל לזה התוסף Plugin Organizer

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@שומע ומוסיף
מסכים אתך. אפשר לעשות את הדברים האלה בוורדפרס.
אבל לא זה היה הנושא. הטענה שלי הייתה שלא נכון לעשות כך.

למה הדבר דומה? לסכין שוויצרית. אפשר לעשות אתה המון דברים. אם אין פטיש אפשר לנסות להכניס אתה מסמר בקיר. אבל מאוד כדאי שיהיו תחבושות בהישג היד.

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
אבל אם בוורדפרס ניתן לעשות זאת עם תוספים מוכנים, אם כן למה לכתוב קוד חדש.
מלבד זאת, בוורדפרס אם ירצו לשנות את האתר למשהו אחר (לדוגמה להוסיף עוד דברים) במקרים רבים הדבר יהיה אפשרי בהגדרת תוסף בלבד.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אבל אם בוורדפרס ניתן לעשות זאת עם תוספים מוכנים, אם כן למה לכתוב קוד חדש.
מלבד זאת, בוורדפרס אם ירצו לשנות את האתר למשהו אחר (לדוגמה להוסיף עוד דברים) במקרים רבים הדבר יהיה אפשרי בהגדרת תוסף בלבד.
כי אם מי שמזמין את האתר, זה גוף קצת מבוסס, שווה לו לשלם עוד 10,000 בשביל שהאתר (אפליקציה, במקרה זה) זה יותר ממוקד לצרכים שלו.
לצורף העניין במקרה שדיברנו עליו. אם כל מה שהלקוח צריך מהדאשבורד - זה אפשרות להעלות קבצי וורד - זה בדיוק מה שהוא צריך לקבל.
פתרון אחר (שיש בו כל מיני דברים לא רלוונטיים) זה לא מקבועי.
ולך כבעל מקצוע עדיף לעבוד עם לקוחות שצריכים מוצר טוב יודעים לשלם בהתאם.

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
אבל אפשר לצמצם את הדאשבורד של וורדפרס עצמו שיהיה בו רק העלאת מאמרים (להגדיר זאת עבור חשבון הלקוח עם תוסף בכמה קליקים במקום לבנות מערכת מחדש בקוד חדש בשביל שיהיה בה אפשרות רק להעלות מאמרים).

נערך לאחרונה ב:

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אבל אפשר לצמצם את הדאשבורד של וורדפרס עצמו שיהיה בו רק העלאת מאמרים (להגדיר זאת עבור חשבון הלקוח עם תוסף בכמה קליקים במקום לבנות מערכת מחדש בקוד חדש בשביל שיהיה בה אפשרות רק להעלות מאמרים).
אני רוצה שלא יהיה שום עמוד בדאשבורד חוץ מעמוד העלאה.
ובעמוד הזה יהיה רק כפתור להעלאת קבצים, וכן יהיה אזור שאפשר לגרור לשם קבצים.
ולמעלה תהיה רשימה של הקבצים שכבר הועלו. וליד כל אחד יהיה כפתור של הסרה ועריכת השם.
וכשמעלים את הקובץ, אני רוצה שזה יעלה בשתי גירסאות. אחת עם נקוד (במידה והיה ניקוד בקובץ המקורי) ואחד בלי ניקוד (בשביל חיפוש).

אפשר לעשות את זה בוורדפרס?

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
אפשר עם תוספים (והגדרת הרשאות משתמש) לבצע דבר דומה.
רק בשביל הניקוד יהיה צורך מן הסתם בסקריפט חדש.
(ואגב הסרת ניקוד זו אופציה פשוטה של העתק החלף בוורד כבר, דהיינו התוכנה שאיתה הוא עורך את הקבצים).
עריכה: שוב עלה לי רעיון אפשרי להגיע גם לניקוד בלי צורך בסקריפט חדש אלא פשוט להשתמש באחד מתוספי ההחלפה, ולהגדיר סוג פוסט חדש מסוג "פוסט בלי ניקוד" ולבדוק אם יש דרך להגדיר שההחלפה תחליף את כל הניקוד לבלי ניקוד בסוג פוסט זה בלבד.

נערך לאחרונה ב:

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
אבל יתכן שבשביל ההתאמה הסופית המדויקת יש צורך פיתוח בקוד להגדיר זאת (לא בדקתי כעת כיצד עובדים בדיוק התוספים המציעים העלאת קובץ וורד לפוסט).
וכמובן שבמקרה שהלקוח אומר ומודיע שהוא צריך את זה דווקא בצורה הזאת ושווה לו לשלם על כך 10,000 ש"ח שלא יקבל תוצאה דומה עם כמה שינויים אז יש לבדוק לפתרון, או לשנות את התוסף הנצרך או לכתוב מחדש במידה והדבר לא אפשרי.
או במילים אחרות:
עצם העובדה שיש לוורדפרס פתרונות כמעט לכל הסוגיות המצויות אין זה אומר שכבר יש פתרונות מוכנות להכל, אלא שמטבע הדברים מכיון שיש סכום אדיר ועצום של תוספי וורדפרס, וכבר משתמשים רבים חפשו פתרונות קודמות לצורכיהם, לכן ע"פ הסטטיסטיקה והניסיון לרוב הבקשות יש פתרון דומה שיכול לענות על עיקרי הצרכים, אבל אם לקוח מעוניין בהתאמה אישית מאוד מדוייקת והוא מודיע ששווה לו לשלם 10,000 ש"ח שלא יהיו כמה הבדלים מההתאמה האישית המדוייקת, זה נושא נפרד.
יתכן שיש מה גם להתמקד בשאלה כמה אחוזים מלקוחות הנצרכים לאתרים מעוניינים שלא יהיו כמה שינויים מהבקשה שלהם תמורת 10,000 ש"ח.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אפשר עם תוספים (והגדרת הרשאות משתמש) לבצע דבר דומה.
עם איזה תוסף אתה עושה דבר כזה - כפתור להעלאת קבצי ומעל זה רשימת הקבצים שהועלו?
באופן כללי, אני משתדל לדבר אתך בצורה כמה שיותר קונקרטית עם דוגמאות מוגדרות. ואתה עונה ממש בכלליות בסגנון: ״כנראה שיש איזה שהוא תוסף שיעשה בדיוק את זה״.
לא נראה לי שזה דיון רציני.

רק בשביל הניקוד יהיה צורך מן הסתם בסקריפט חדש
ואיך תשלב את הסקריפט הזה עם תוסף מוכן?

ואגב הסרת ניקוד זו אופציה פשוטה של העתק החלף בוורד כבר, דהיינו התוכנה שאיתה הוא עורך את הקבצים
צודק. אבל אתה פשוט ניגש לנושא בראש אחר לגמרי לגמרי.
זכותך, כמובן. אבל קשה לי מאוד להאמין שתוכל להשתכר בצורה כזו בשכר שמתקרב ל-20K.

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
עם איזה תוסף אתה עושה דבר כזה - כפתור להעלאת קבצי ומעל זה רשימת הקבצים שהועלו?
באופן כללי, אני משתדל לדבר אתך בצורה כמה שיותר קונקרטית עם דוגמאות מוגדרות. ואתה עונה ממש בכלליות בסגנון: ״כנראה שיש איזה שהוא תוסף שיעשה בדיוק את זה״.
לא נראה לי שזה דיון רציני.
אנו מייצרים כאן בניה של מערכת עם שילוב של כמה תוספים:
1. מנהל הרשאות משתמש.
2. לוח בקרה בהתאמה אישית (עם אפשרות אפילו להסתיר את כל לוח הבקרה מלבד דבר אחד בתפריט).
3. מאפשר העלאות קבצי וורד והפיכתם לפוסט.
4. מנהל פוסטים כתיקיות. כמו זה או זה.
5. עוד תוסף אחד שעוזר להראות את הפוסטים מכיוון נוסף כמו קבצים.
6. תוסף חפש והחלף (יש אפשרות ברמה של מסד הנתונים ויש תוספים שעושים זאת ברמה של HTML של המשתמש בלבד).
תוסף אחד שהוא מנטרל את כל האפשרויות בלוח הבקרה מלבד ניהול פוסט וסוג נוסף של פוסט.
תוסף שני שהוא מאפשר את העלאת הוורד והפיכתו לפוסט.
לגבי עריכת פוסטים כמדומני שעם הגדרת הרשאות משתמש בתוסף הרשאות משתמש אפשר להגדיר שהוא יוכל רק למחוק פוסטים ולא לערוך אותם.
ממילא יש לך פה רשימת פוסטים שאפשר לקרוא לזה רשימת קבצים, יש לו לכל אחד רק הרשאות צפייה ומחיקה.
ועוד סוג פוסט נוסף של קובץ בלי ניקוד.
ועכשיו תוסף של חפש והחלף שיחליף ניקוד וימיר אותו בכלום.
ולתוספת ההשלמה כדי שתהיה לזה השוואה יותר כמו קבצים ולא כמו פוסטים אפשר להעזר בתוסף נוסף שלא נרחיב בו כעת.
הכל כאן קיים.
עכשיו יש כאן עוד שני דברים שנשאר להשלים: שהרשאות העריכה החסומות על המשתמש לא תתנגשנה עם הרשאות ההעלאה, ועוד דבר נוסף שהחפש והחלף יקרה רק בסוג פוסט.
כתבתי רק שאיני לוקח אחריות על כל התהליך מכיון שאין לי פנאי לברר את כל זה, אבל זה בערך הכיוון שהייתי מתחיל אם הייתי מקבל עבודה כזו.

נערך לאחרונה ב:

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
ואיך תשלב את הסקריפט הזה עם תוסף מוכן?
לא התכוונתי לשלב אותו עם תוסף קיים שיהיו שניהם תוסף אחד, אלא למצוא אופציה להקל על זה בשביל החיפוש, להוסיף כפתור בתפריט שיהיה אפשר לאחר כל גרירה לבצע את הפעולה הרצויה (אני לא מונח כרגע בנושא של תוספי חפש והחלף כדי למצוא את הדרך הנוחה ביותר, וכמו שכתבתי שזה אחד משני הדברים שנשארו לבדוק סופית).
[לחילופין אפשר לבדוק אולי במקום זה נמצא איזה אופן אחר שהחיפוש בוורדפרס לא יכלול תווי ניקוד. אבל זה אני כותב כתוספת בלבד].

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה