עזרה ה' צריך את התפילה שלי?

אש א.ש.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אוקיי
זה באמת נכנס לדיונים עמוקים של 'האם הוא יכול לברוא אבן שהוא לא יכול להרים'
בדיוק
ועל זה ענה כבר הרמב"ם..
וכתב עליו הראב"ד שחבל שכתב את השאלה והתשובה כי לא כל אחד יכול להבין את התשובה
לכן ודאי שזה לא נושא לפורום שמאחסן את כולם ללא בקרת איכות בכניסה....

ששונית

משתמש מקצוען
אדם הגיע לרבי מחבד ואמר לו שהוא מאמין בהשם ובגדלותו ודוקא מתוך ההכרה הזו הוא לא מבין למה עליו להתפלל, וכי השם הגדול והנורא זקוק לתפילות שלי? משנה לו בכלל אם יצור אחד ביקום יטול ידיים או לא? יברך או לא?
ענה לו הרבי השם הגדול והנורא אוהב אותך ורוצה שיהיה לך רק טוב והוא יודע שהטוב הזה יגיע אליך באמצעות המצוות, כל מצווה יוצרת עוד קשר בינך לבין הבורא והקשר הזה כל כך טוב לך שהוא נתן לך 613 אפשרויות ודרכים להתקשר אליו והתפילה היא עוד דרך לזכות אותך בעוד קשר לבורא

דודקע

משתמש פעיל
אדם הגיע לרבי מחבד ואמר לו שהוא מאמין בהשם ובגדלותו ודוקא מתוך ההכרה הזו הוא לא מבין למה עליו להתפלל, וכי השם הגדול והנורא זקוק לתפילות שלי? משנה לו בכלל אם יצור אחד ביקום יטול ידיים או לא? יברך או לא?
ענה לו הרבי השם הגדול והנורא אוהב אותך ורוצה שיהיה לך רק טוב והוא יודע שהטוב הזה יגיע אליך באמצעות המצוות, כל מצווה יוצרת עוד קשר בינך לבין הבורא והקשר הזה כל כך טוב לך שהוא נתן לך 613 אפשרויות ודרכים להתקשר אליו והתפילה היא עוד דרך לזכות אותך בעוד קשר לבורא
אני לא מבין את השאלה, אם הוא לא יתפלל לא יהיה לו מה שהוא צריך אז אם רוצה את צרכיו שיתפלל ויבקש אותם

ששונית

משתמש מקצוען
אני לא מבין את השאלה, אם הוא לא יתפלל לא יהיה לו מה שהוא צריך אז אם רוצה את צרכיו שיתפלל ויבקש אותם
תפילה היא לא כספומט
האם החרדים מקבלים הכל בחיים וחילונים לא??
תפילה היא דרך להתקשר לבורא שפעמים רבות לא נותן את מה שבקשו והתפללו

מיסי

משתמש פעיל
תודה תודה!
בדיוק לזה התכוונתי.
השיעור הזה הפך לי את ההבנה על נושא התפילה.
כי יש מקום להתבוננות מחדש
על נושא שאנחנו מכירים מגיל הגן.

ותודה לכל מי שכתב חיזוקים.
התפילה היא אכן בשבילנו ולטובתנו.
אבל איך, ובאיזו עמדה נפשית להגיע לתפילה-
זה בדיוק הנושא.

בר כוכבא

משתמש מקצוען
רבותי.

דובר בעבר כבר מספיק פעמים.
אתר פרוג מיועד למידע מקצועי וענייני.
נוסף על הפורומים המקצועיים המיועדים לסייע מקצועית, יש גם את הפורום הנוכחי המיועד לבקשות סיוע ועזרה ספציפיות ואישיות עבור אנשים, וזאת כדי לנצל את פלטפורמת פרוג המכסה אלפי אנשים יראי שמים מכל רחבי העולם.

הפורום לא מיועד להחלפת דיעות, דיונים שונים בנושאי השקפה, גם לא נועד למוסר והתחזקות, לא בנושאי לשון הרע, לא בנושאי לימוד התורה, לא בנושא האינטרנט והטלפון, ולא בשום נושא, בשביל זה הולכים לדרשות בבית כנסת. ושכל אחד יחזק את חבירו באופן אישי.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
רבותי.

נוסף על הפורומים המקצועיים המיועדים לסייע מקצועית, יש גם את הפורום הנוכחי המיועד לבקשות סיוע ועזרה ספציפיות ואישיות עבור אנשים, וזאת כדי לנצל את פלטפורמת פרוג המכסה אלפי אנשים יראי שמים מכל רחבי העולם.

הפורום לא מיועד להחלפת דיעות, דיונים שונים בנושאי השקפה, גם לא נועד למוסר והתחזקות, לא בנושאי לשון הרע, לא בנושאי לימוד התורה, לא בנושא האינטרנט והטלפון, ולא בשום נושא, בשביל זה הולכים לדרשות בבית כנסת. ושכל אחד יחזק את חבירו באופן אישי.

מדובר באישה שביקשה עזרה בתפילות מול ה'
'איש את רעהו' נועד לסייע לאנשים.
סיוע הוא גם בדברים רוחניים....

מסכים שלא צריך להיגרר לויכוחים אמוניים.

נערך לאחרונה ב:

צלמת 0940

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה התשובה של נטפרי:
‏‏לכידה.JPG

?????.
אוף זה גירה אותי כבר

דודקע

משתמש פעיל
תפילה היא לא כספומט
האם החרדים מקבלים הכל בחיים וחילונים לא??
תפילה היא דרך להתקשר לבורא שפעמים רבות לא נותן את מה שבקשו והתפללו
תפלה זה לא רק כספומט אך בהחלט גם כספומט.
מה לדעתכם הכוונה מתאווה לתפלתן של צדיקים אם לא הפירוש הפשוט שהקב"ה מתאוה לתפלתן וכשיתפללו הם יקבלו את מבוקשן/ם

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
בספק הקדוש 'נפש החים' כתוב: שהתפילה היא כאוכל אצל הקב''ה..

דודקע

משתמש פעיל
רבותי.

מי אומר שאסור לדון כאן בפרוג על נושאים רוחניים ורק על עוגות גבינה ועוגיות לוטוס.......

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה