התשובה לחילוני שתקע אותי עם שאלה אתמול

סטאר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני לא בקי בפרטים על הקניון הזה, אבל אני מבין שפה מדובר בגלגל שלג שיתחיל להתפשט בכל אשדוד, משהו שיגרום חילולי שבת לא רק בביג וגם יפריע בסופו של דבר לחרדים עצמם, ולכן זה לא כמו טלויזיה בבית של החילוני, אלא נטרול המכה שיכה את החרדים עצמם.

ובקשר למחאות, אני אישי חושב שאם העסקנים לא היו עושים את ההפגנה כעניין פוליטי בין חרדים לחילונים, אלא היו פועלים לעשות חרם צרכני של חילונים מסורתיים ודתיים ששומרים קצת על השבת, ושהם יעשו כביכול חרם, כי הרי חילוני מסורתי לא רוצה לפתוח את העסק שלו או לעבוד בשבת וכאן יש מקור שיכול להביא אותו לידי כך שיצטרך לעבוד בשבת,
ויש מספיק אנשים כאלו באשדוד אני מאמין שהיו יכולים לעשות עצומה נגד הקנייה בביג כשהיא מחללת שבת, ואז לביג לא תהיה הרווח של הקניות בשבת, כי הקהל יעד שידיר את עצמו במשך כל השבוע יהיה יותר משמעותי כי זה לכל השבוע,

רק שברגע שזה הפך למחאה חרדית הם כבר לא יכולים להזדהות, כי הם מקשרים את המחאות של החרדים להפגנות של הקיצונים ולברבריות של החרדים מנקודת מבטם,
לכן במקרה הזה היה עדיף בעיקרון לא לקשר את החרם לחרדים.

♦ברכי קעניג♦

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
צריכים להסביר שההפגנה לא נועדה על מנת להפגין
אלא-
כמו קבוצת תמיכה
הורים שילדם נהרג במלחמה מה הם עושים בשביל לחזק את המורל-
מתאספים כולם ובוכים יחד תומכים אחד בשני ומעודדים
ואפילו עושים עצומה נגד מלחמות ובעד שלום
להבדיל
אנחנו
כואב לנו
מציק לנו
ובמקום שכל אחד ישאר בביתו ויבכה את כאבו
אז מתאספים כולם ובוכים יחד ונותנים כח להמשיך להיות חזקים
כי כשלא מבטאים את הכאב הוא נחלש ומתרגלים אליו
זה נורא להתרגל לחילול שבת
נורא!​

היסמין יר

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י סטאר;1629475:
אני לא בקי בפרטים על הקניון הזה, אבל אני מבין שפה מדובר בגלגל שלג שיתחיל להתפשט בכל אשדוד, משהו שיגרום חילולי שבת לא רק בביג וגם יפריע בסופו של דבר לחרדים עצמם, ולכן זה לא כמו טלויזיה בבית של החילוני, אלא נטרול המכה שיכה את החרדים עצמם.

ובקשר למחאות, אני אישי חושב שאם העסקנים לא היו עושים את ההפגנה כעניין פוליטי בין חרדים לחילונים, אלא היו פועלים לעשות חרם צרכני של חילונים מסורתיים ודתיים ששומרים קצת על השבת, ושהם יעשו כביכול חרם, כי הרי חילוני מסורתי לא רוצה לפתוח את העסק שלו או לעבוד בשבת וכאן יש מקור שיכול להביא אותו לידי כך שיצטרך לעבוד בשבת,
ויש מספיק אנשים כאלו באשדוד אני מאמין שהיו יכולים לעשות עצומה נגד הקנייה בביג כשהיא מחללת שבת, ואז לביג לא תהיה הרווח של הקניות בשבת, כי הקהל יעד שידיר את עצמו במשך כל השבוע יהיה יותר משמעותי כי זה לכל השבוע,

רק שברגע שזה הפך למחאה חרדית הם כבר לא יכולים להזדהות, כי הם מקשרים את המחאות של החרדים להפגנות של הקיצונים ולברבריות של החרדים מנקודת מבטם,
לכן במקרה הזה היה עדיף בעיקרון לא לקשר את החרם לחרדים.

יש צדק בדבריו אם היו רוצים באמת להשקיע במאבק היו צריכים להכניס את החילונים
לתמונה זאת אומרת להסביר להם למה ובמה זה יפגע בהם .היום היחיד עם המשפחה
הזוגיות מנוחת הגוף והנפש את כל זה הולכים לקחת ממכם תרצו או לא תרצו יסבירו להם שאשדוד נכנסת לסחרור שאין אחורה פנה
בצורה כזאות יהיה הרבה יותר קל לעשות דעת קהל על סגירת ביג

חוצניק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לא קראתי את כל התגובות אז אולי אני חוזר על דברים שכבר כתבו
כבר יצא לי לא מעט פעמים להתפלסף עם מגדלי קוקו ולבושי נזמים למינהם בנושאים כגון "צאו לנו מהווריד".
לעניות דעתי התשובה פשוטה וברורה
הפתגם הישן והמוכר "א"א לאכול את העוגה ולהשאירה בשלמותה", הקמתם פה מדינה על בסיס זכותנו ההיסטורית - קרי התנ"ך.
זרקתם אלפי ערבים מהמדינה החדשה שוב באותה זכות - התנ"ך.
דרשתם מכל מדינות העולם להכירכם ולגבות אתכם שוב כנ"ל - התנ"ך.
באיזה זכות כשזה מגיע לדרישות מינימליות ממכם אתם מנפנפים את התנ"ך לפח של ההיסטוריה.
לא טוב לכם? רוצים מדינה ככל מדינות העולם?
אין בעיה!!
באוגנדה!!!

כי לשבת פה בארץ ועוד בזכות התנ"ך זה דורש את המינימליות

חוצניק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ועוד דבר אחד שחשוב לדעת
לפני שנכנסים לויכוח

הדבר האחרון!!! שיהודי חרדי צריך לחשוב, זה מה יאמרו אותם אנשים שיודעים את בוראם ומורדים בו, כי מנסיון רוב הצועקים על החרדים זה כאלו,
כשיהודי חרדי הולך להפגנה כזאת הוא צריך ללכת מתוך באמת תחושה של כאב תחושה של השתתפות בכאבה של השבת וכאבו של בורא עולם.
מי שחושב שצריך להיות חיה ותן לחיות ושכל אחד יעשה מה שבראש שלו, הוא רק מגיע בשביל העקשן, באמת טוב יעשה אם יישאר בביתו.
אבל מי שמגיע באמת כי אכפת וכואב לו לא אמור להטריד אותו כהוא זה מה חושבים עליו בפרט הם....

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י מנדי שלום;1700852:
ובשביל מה ההקפצה ה'חשובה' הזאת?

אולי כדי לעזור לי בתגובה ל"עליהום" שהחילונים בעקבות הפרסום באמצעי התקשורת על כל מיני מקרים נוראיים שקרו/ לא קרו במגזר שלנו.
כבר ארבע נשים חילוניות שאלו אותי על זה, אני מרגישה נציגה, ומפחדת לחלל שם שמיים, אבל מה עונים?

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י מנדי שלום;1700945:

מי שלא שמע... עדיף.
האמת, נראה לי שבעקבות פרשייה חדשה שקרתה לא-עלינו אצל רב בציבור הדתי-לאומי, החליטו לשים פוקוס בתקשורת על פרשיות ישנות, ועשו כתבות ממש מזעזעות שכל המדינה ראתה. כולם מבקשים לדעת איך דברים כאלה קורים דווקא אצלנו (כשאני אומרת שזה קורה אצל כולם- הם אומרים שמדתיים מצפים ליותר, ובפרט מרבנים, פייר, לא?)
בתחומים שלא נפרט כאן.... מה עונים? הצילו!!!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רוח סערה;1700937:
אולי כדי לעזור לי בתגובה ל"עליהום" שהחילונים בעקבות הפרסום באמצעי התקשורת על כל מיני מקרים נוראיים שקרו/ לא קרו במגזר שלנו.
כבר ארבע נשים חילוניות שאלו אותי על זה, אני מרגישה נציגה, ומפחדת לחלל שם שמיים, אבל מה עונים?

עונים דבר פשוט:
התורה מסבירה איך יהודי צריך להתנהג. לא כל היהודים החיים כיום מתנהגים לפי התורה.
גם חרדים, וגם חילונים, ואפילו רבנים. :eek:

ניצן

משתמש פעיל
למה הפגנה

אכן כולנו כואבים את כאב השבת ונדיר את רגלינו לא להיכנס ולא לקנות במקומות כאלו כמובן גם באמצע השבוע !
אבל הפגנה לכאורה זה לא דרך
כי בסופרלנד כבר שנים לא מבקרים אבל לא מפגינים שם בחוץ

וברור שאם הציבור החרדי היה איתן מול השבת שזה הדבר הכי חשוב בעיניו
ולא בהפגנות אלא בהדרה אמיתית היו רואים פירות מבורכים !

כשחילוני שואל אותי באופן אישי אני מרגיש חייב לספק תשובה !
והתשובה היא "אינני נמנה על הקהל המפגין -אבל זה כואב הרבה יותר מאלו שעומדים וצועקים
ולהסביר לו את ערך חשיבות השבת ושמירת שבת ,ושיבין עד כמה הציבור החרדי מכבד את הקהל החילוני גם בדברים מסויימים בכדי להשביע את רצונו ולכבדו בשביל לא לדרות על דברים מהותיים ,אז ממילא על תדרוך עלי זה יקר לי כמו החשבון עו"ש האישי שלי לפחות
וכשזה כואב באמת הצד השני מקבל ומתרצה

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י גלבוע;1700975:
עונים דבר פשוט:
התורה מסבירה איך יהודי צריך להתנהג. לא כל היהודים החיים כיום מתנהגים לפי התורה.
גם חרדים, וגם חילונים, ואפילו רבנים. :eek:

שבע יפול צדיק וקם

לא כתוב שבע יפול אדם פשוט ואח"כ יקום ויהיה צדיק

הם גם בשר ודם עם יצר הרע ונסיונות, וכמובן שמנסים להתגבר

אבל בכלל מי אומר שמה שמראים בתקשורת הם נתוני אמת בלבד, יש הרבה הוצאת דברים מהקשרם וכדו' וכדו', מי כמוהם יודעים איך ללכלך ולגמור אנשים, ובפרט חרדים...

רמז

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רוח סערה;1700937:

מגדירים להם [ולנו] מחדש מה ההגדרה של חרדי -
"חרד לדבר השם"

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י bbr;1701008:
שבע יפול צדיק וקם

לא כתוב שבע יפול אדם פשוט ואח"כ יקום ויהיה צדיק

הם גם בשר ודם עם יצר הרע ונסיונות, וכמובן שמנסים להתגבר

אבל בכלל מי אומר שמה שמראים בתקשורת הם נתוני אמת בלבד, יש הרבה הוצאת דברים מהקשרם וכדו' וכדו', מי כמוהם יודעים איך ללכלך ולגמור אנשים, ובפרט חרדים...

על אף שזה נכון, זה הסבר מסוכן.
כי יש עבירות שאתה לא אמור לסנגר על מי שעושה אותן.

ומי שעומד מולך רק ילמד שהציבור החרדי / דתי מחפה ומשתיק מקרים קטסטרופליים, ונוטה להגן על הפוגעים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רמז;1701038:
מגדירים להם [ולנו] מחדש מה ההגדרה של חרדי -
"חרד לדבר השם"

זאת הגדרת קסמים -
כל מי שעושה משהו פסול, הופך אוטומטית לחרדי לשעבר :eek:

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
לחילוני צריך לענות מנקודת מבט שלו, להאיר לו את הזוית שהוא רואה בה את הנושא.
ואגב, זה לא כזה פשוט לענות, ולפעמים עדיף לא להכנס לזה.

עדין

משתמש רשום
התשובה מאד פשוטה:
"כי יצר לב האדם רע מנעוריו" - גם אם הוא חרדי!
מי ביקש ממכם להיות חרדים? חרדים תהיו חילונים שומרי תורה ומצוות!

היסמין יר

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י חוצניק;1630125:
לא קראתי את כל התגובות אז אולי אני חוזר על דברים שכבר כתבו
כבר יצא לי לא מעט פעמים להתפלסף עם מגדלי קוקו ולבושי נזמים למינהם בנושאים כגון "צאו לנו מהווריד".
לעניות דעתי התשובה פשוטה וברורה
הפתגם הישן והמוכר "א"א לאכול את העוגה ולהשאירה בשלמותה", הקמתם פה מדינה על בסיס זכותנו ההיסטורית - קרי התנ"ך.
זרקתם אלפי ערבים מהמדינה החדשה שוב באותה זכות - התנ"ך.
דרשתם מכל מדינות העולם להכירכם ולגבות אתכם שוב כנ"ל - התנ"ך.
באיזה זכות כשזה מגיע לדרישות מינימליות ממכם אתם מנפנפים את התנ"ך לפח של ההיסטוריה.
לא טוב לכם? רוצים מדינה ככל מדינות העולם?
אין בעיה!!
באוגנדה!!!

כי לשבת פה בארץ ועוד בזכות התנ"ך זה דורש את המינימליות

אולי דבריך צודקים אבל אם ככה תענה לחילונים תשובות אז עדיף שלא תענה להם בכלל
זה יהיה בכלל משנאי זה שזה השקפת עולמך מעולה וגב גם צודק אבל צריך לדבר איתם בצורה אחרת

היסמין יר

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י נאסד;1629481:
צריכים להסביר שההפגנה לא נועדה על מנת להפגין
אלא-
כמו קבוצת תמיכה
הורים שילדם נהרג במלחמה מה הם עושים בשביל לחזק את המורל-
מתאספים כולם ובוכים יחד תומכים אחד בשני ומעודדים
ואפילו עושים עצומה נגד מלחמות ובעד שלום
להבדיל
אנחנו
כואב לנו
מציק לנו
ובמקום שכל אחד ישאר בביתו ויבכה את כאבו
אז מתאספים כולם ובוכים יחד ונותנים כח להמשיך להיות חזקים
כי כשלא מבטאים את הכאב הוא נחלש ומתרגלים אליו
זה נורא להתרגל לחילול שבת
נורא!​

זה שפה שמדברים לחילונים .להסביר ,לא להתקיף ולאיים, ויש בזה גם משהו שמאוד מתיישב על הלב מבחינה רגשית זה נקרא לחבר אותו להזדהות שלנו אם השבת אתה לא מפליל אותו רק אתה מביע את הכאב על קדושת ה' שמתחללת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה