התקינו תוכנת מעקב למציאת המחשב במקרה אבידה גניבה!!

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בעקבות אחד האשכולות שקראתי פה אני רוצה להדגיש לכל המשתמשים, אם המחשב שלכם חשוב לכם תשימו עליו תוכנת מעקב מראש.
יש תוכנות שבמקרה וחס ושלום המחשב ייאבד/יגנב התוכנה תיתן לכם מיקום של המחשב, תמונות מהמצלמה, צילומי מסך, אפשרות לגרום למחשב לצפצף, ואפשרות לנעול את המחשב ולהקפיץ על המסך הודעות.
סוף מעשה במחשה תחילה.
תוכנה לדוגמא זה preyproject.com

אנשים לא מודעים לזה ופשוט חבל.

(אותו דבר לגבי טלפונים וטאבלטים, ברובם יש משהו מובנה אבל צריכים לאשר לו לפעול.)

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
את מה בדיוק צריך להוריד שמה?
להוריד מפה:
לבחור את מערכת ההפעלה של המחשב שלך.
לווינדוס 64 ביט זה:
לווינדוס 32 ביט זה:

לנוד יש משהו דומה אבל ברגע שנגמר לך המנוי בנוד אז הולך ההגנה פה זה חינם בנוסף נוד יותר מוכר לגנבים, זה תוכנה שאפשר לסדר שלא רואים אותה אחר כך בשום מקום במחשב, פשוט להתקין ולשכוח.

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
להוריד מפה:
לבחור את מערכת ההפעלה של המחשב שלך.
לווינדוס 64 ביט זה:
לווינדוס 32 ביט זה:

לנוד יש משהו דומה אבל ברגע שנגמר לך המנוי בנוד אז הולך ההגנה פה זה חינם בנוסף נוד יותר מוכר לגנבים, זה תוכנה שאפשר לסדר שלא רואים אותה אחר כך בשום מקום במחשב, פשוט להתקין ולשכוח.

מה עם פירמוט?
אולי זה לאנשים תמימים

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מה עם פירמוט?
אולי זה לאנשים תמימים
רוב הגנבים גם אם יפרמטו הם ידליקו אותו קודם בלי לפרמט לראות מה יש במחשב, (חוץ מזה שלפעמים יש בדפדפן כרטיסי אשראי ושאר דברים מעניינים) , בגדול ברגע שזה מדווח כגנוב אז באותו רגע מספיק הדלקה לדקה אחת של המחשב בשביל שתקבל תמונה מהמצלמה של המחשב בצירוף כתובת IP ומיקום משוער.

aeb

משתמש סופר מקצוען
רוב הגנבים גם אם יפרמטו הם ידליקו אותו קודם בלי לפרמט לראות מה יש במחשב, (חוץ מזה שלפעמים יש בדפדפן כרטיסי אשראי ושאר דברים מעניינים) , בגדול ברגע שזה מדווח כגנוב אז באותו רגע מספיק הדלקה לדקה אחת של המחשב בשביל שתקבל תמונה מהמצלמה של המחשב בצירוף כתובת IP ומיקום משוער.
אני כגנב(...), לא הייתי בחיים מפעיל את המחשב הגנוב לפני פירמוט, ובשביל לגנוב את החומר, הייתי מחבר את הדיסק (הקשיח) למחשב אחר

גישה חיובית

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לפני שנתיים ,היה לנו מקרה במשפחה...
ירדו לזרוק פח ,עם הטלפון ביד ,אתם כבר מבינים לבד את ההמשך ;)
ומי שלא הבין :rolleyes:..
חזרו ללא הטלפון-מדובר על משהו יקר בשווי 2000 ש"ח ועוד לא דברנו על מלא תוכן שמאוחסן בתוכו . המציאות היתה שללא התוכנה ידענו את המיקום!!!
ועדיין הוא תקוע הי שם באשפה ...
בסופו של דבר הוא לא נמצא .

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לפני שנתיים ,היה לנו מקרה במשפחה...
ירדו לזרוק פח ,עם הטלפון ביד ,אתם כבר מבינים לבד את ההמשך ;)
ומי שלא הבין :rolleyes:..
חזרו ללא הטלפון-מדובר על משהו יקר בשווי 2000 ש"ח ועוד לא דברנו על מלא תוכן שמאוחסן בתוכו . המציאות היתה שללא התוכנה ידענו את המיקום!!!
ועדיין הוא תקוע הי שם באשפה ...
בסופו של דבר הוא לא נמצא .
טלפונים זה נושא בפני עצמו, דבר ראשון עם התוכנה יכלתם לגרום לטלפון לצלצל ואז למצוא אותו בקלות.
דבר שני במקרה שהטלפון הלך אז יש אפשרות למחוק את התוכן מרחוק ולפרמט אותו שלפחות הגנב/המוצא לא יהיה לו גישה לכל הקבצים והמידע שלכם.
דבר אחרון זה שודאי שתמיד יהיה סיפורים אבל הרבה דברים אפשר למנוע עם העצה שהבאתי זה סך הכל 10 דקות פעם אחת בהיסטוריה של המחשב ובזה סיימתם, בלו יצויר ויקרה משהו אז יש לכם משהו שיכול לעזור למצוא את המחשב.

אני כגנב(...), לא הייתי בחיים מפעיל את המחשב הגנוב לפני פירמוט, ובשביל לגנוב את החומר, הייתי מחבר את הדיסק (הקשיח) למחשב אחר
בשביל זה אתה לא גנב.. סתם, אני בא לומר ש90% מהגנבים הם לא כמוך, תסתכל סביבך ותראה שרוב האנשים לא מודעים למחשבים כמוך.
כיום רוב הגנבים שפורצים לבתים לא לוקחים לא מחשבים ולא טלפונים חכמים בדיוק בגלל התוכנות מעקב למיניהם.

דרך אגב אני מכיר חבר שגנבו לו רכב ומצאו אותו בגלל שהיה לו כזאת תוכנה בטלפון חכם שנשאר ברכב, הוא עצר רכב סיור של מג"ב שהיה שמה והם נסעו לפי התוכנה והוציאו לו את הרכב מחוסאן (ליד ביתר)

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@3 פינות אז אם כבר הרמת את הכפפה
והודעת לנו את הנושא תסביר גם על הטלפונים .. ;)
בגדול חבל על זה שמידע מפוזר על פני כל האשכול, אולי המנהלים יוכלו לסדר את זה.
בכל מקרה בטלפונים הנושא הוא כזה:
כל מערכות ההפעלה לטלפונים חכמים שזה כולל הן אנדרואיד והן אפל כוללים בטלפון שלהם תוכנה מעין זו שאני המלצתי עליה שיכולה לאתר הטלפון במקרה גניבה/איבוד, הבעיה היא שכדי שהתוכנה תעבוד צריך להיכנס להגדרות במכשיר ולאשר לתוכנה לעבוד (חלק מהטלפונים זה כן אוטומטי מאושר אבל הרבה מהם לא), התוצאה היא שרוב האנשים נודע להם מזה רק אחרי שהטלפון נגנב/אבד ואז הטלפון לא אצליהם בשביל להפעיל את ההגדרה הזאת.
בכל מקרה הנה הדרכה איך לאשר את זה ואיך למצוא:

יש מדינות בעולם שכדי להילחם בתופעת הגניבות טלפונים יש אפשרות לחברות הסלולריות להשבית טלפון לצמיתות אם מדווחים להם עליו שהוא נגנב, אבל בארץ זה עוד לא הגיע.

דרך אגב היה לי חבר שבפורים שכך את הטלפון חכם שלו במונית עם נהג ערבי, כמובן שמהתחנת מוניות אין עם מי לדבר, היה לו את התוכנה מופעלת כמו שצריך והוא מצא את הנהג תקוע בפקק ברחוב מלכי ישראל בירושלים עם הטלפון שלו.....

bris

משתמש סופר מקצוען
בניידים עסקיים (רוב ה LATITUDEים למיניהם וה THINKPADים ) יש אפשרות למעקב ונעילת המחשב גם אחרי פירמוט מלא (גם בלי סיסמה) .

שיטה גאונית , שיש דרך ממש מסובכת לעקוף אותה.
אם תרצו לדעת איך זה עובד תשאלו...

bris

משתמש סופר מקצוען
יש כמה שיטות , הכי נפוצה היא של חברת COMPUTRACE (היום חלק מ ABSOLUTE )
ברגע שהפיצר מופעל בביוס , ה BIOS/EFI מזריק קובץ SYS קטן לתקית SYSTEM32 , הוא נקרא AGENT ,
והקובץ עולה בתור דרייבר יחד עם האתחול הבא של המערכת , ואז דרך האינטרנט ניגש לשרתים של החברה ומוריד ברקע את התוכנה המלאה .
אם המחשב דווח כגנוב , הוא יחסום את המחשב , לא יעזור שום פעולה כי הוא יזריק את עצמו מחדש כל פעם (רק אולי אם תתקינו לינוקס , אני לא בטוח שזה עובד על לינוקס)

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נו, אז חוסמים גישה לאתר שלהם, וגמרנו...
אתה שואל פה קבוע שאלות של גאון מחשבים שגנב מחשב והולך להמשיך להחזיק בו, שים לב ש:
1. רוב הגנבים הם אנשים פשוטים שפחז עליהם יצרם ברגע של חולשה והחליטו ל"הרשים" איזה מחשב שראו לרגע ללא השגחה.
2. הרבה מחשבים/טלפונים גנובים זה מתחיל באבידה שאחר כך האדם מחליט שלא להחזיר, ובמקרה כזה התוכנה תעזור למצוא את המכשיר מייד.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
יש כמה שיטות , הכי נפוצה היא של חברת COMPUTRACE (היום חלק מ ABSOLUTE )
ברגע שהפיצר מופעל בביוס , ה BIOS/EFI מזריק קובץ SYS קטן לתקית SYSTEM32 , הוא נקרא AGENT ,
והקובץ עולה בתור דרייבר יחד עם האתחול הבא של המערכת , ואז דרך האינטרנט ניגש לשרתים של החברה ומוריד ברקע את התוכנה המלאה .
אם המחשב דווח כגנוב , הוא יחסום את המחשב , לא יעזור שום פעולה כי הוא יזריק את עצמו מחדש כל פעם (רק אולי אם תתקינו לינוקס , אני לא בטוח שזה עובד על לינוקס)
ואיך מגדירים את זה?
מה צריך לעשות עכשיו? ואיך מדווחים על גניבה לע"ע?
(בTHINKPAD)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה