קורונה התפרצות מגפת הדבר בסין!! הקורונה כנראה, כבר "בקטנה" עליהם...

ציפי121

משתמש פעיל
1601494217902.png

ציפי121

משתמש פעיל
אם נשאיר אותו ענייני, הוא לא יעלם.
וכך נוכל לדעת קצת פרטים...
אני לדוגמא, ראיתי על כך רק עכשיו, וממש נלחצתי.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
באשכול אתמול טענו שקורה מידי פעם התפרצות של דבר או חיידק אחר כלשהו, וממגרים אותו כשהוא עדיין מקומי
עכשיו בגלל הלחץ מהקורונה העלו כוננות וסגרו מחוז שלם. אבל זה רק כאמצעי זהירות מוגזם.
בנוסף טענו שזה חיידק שניתן לטיפול באנטיביוטיקה

ציפי121

משתמש פעיל
נסי להיזכר איך התייחסנו בתחילה לקורונה. בדיחה אחת גדולה! לא האמנו, היינו בטוחים שזה רחוק מאיתנו!
אני זוכרת את האשכול הראשון על הקורונה! אף אחד לא האמין!

לכן, היום- אנ כבר פחות שוללת...

ציפי121

משתמש פעיל
באשכול אתמול טענו שקורה מידי פעם התפרצות של דבר או חיידק אחר כלשהו, וממגרים אותו כשהוא עדיין מקומי
עכשיו בגלל הלחץ מהקורונה העלו כוננות וסגרו מחוז שלם. אבל זה רק כאמצעי זהירות מוגזם.
בנוסף טענו שזה חיידק שניתן לטיפול באנטיביוטיקה
לפי מה שקראתי בויקירפואה- זה לא בדיוק שאפשר למגר אותו עם אנטיביוטיקה! צריך "לתפוס" את הימים הראשונים של הדגירה, וכו'. וגם אז- יש 10 % תמותה!
מי שיש לו גישה- מוזמן לבדוק שם ולהעלות. (לי אין אפשרות בבית)

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נסי להיזכר איך התייחסנו בתחילה לקורונה. בדיחה אחת גדולה! לא האמנו, היינו בטוחים שזה רחוק מאיתנו!

ועכשיו את לא חושבת שגם בקורונה הזה יש קצת פייק?

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים

רק כתבתי מה שראתי אתמול באשכולות פה.
כשאראה מידע נוסף אוכל להתייחס אליו. האשכול הראשון על הקורונה היה אחרי כמה וכמה ידיעות בעיתונים.
למה באתרי חדשות לא רואים כתבות על זה?

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נראה שנגמר לה מה לייצר התחילו לייצר מחלות...

אולי יש בכך טרנד שיווקי ריווחי ימים יגידו..
ואולי כבר אמרו אחרי הכל עשו אחלה כסף משיווק מיליארדי מסיכות..

דסי123

משתמש מקצוען
משיחה עם סינים שגרים בסין רבתי (לא באותו מחוז) הם לא יודעים על זה שום דבר (תרתי משמע)

מצאתי עכשיו פוסט שישראלי שגר בסין כתב
מצרפת את הפוסט:

"זה נכון שמחלת הדבר התפרצה בדרום סין ומחוז בשם יונאן נסגר?". לא יכול לספור כמה הודעות כאלה קיבלתי אתמול בערב ממשפחה וחברים בישראל. מישהו צירף גם לינק לידיעה בעיתון שמבשר באותיות מפחידות על מחלת הדבר שהתפרצה בסין. את הלחץ והפחד של אנשים בישראל אני מרגיש וגם מבין. הסגר החדש שהוטל, אי הוודאות שהוא יוצר, דאגות הפרנסה והבריאות יכולים לערער. על זה בדיוק מנגנת הכתבה הזאת. בגלל זה אני כותב. כי פה בסין אחד לא מכיר את הסיפור על התפרצות מחלת הדבר ואם מצאו משהו אז זה בטח משהו זניח ולא עניין של "בוא נסגור את המדינה או את המחוז".
"אבל ראיתי באינטרנט", כותב לי מישהו ושולח שוב לינק לכתבה בעברית על סגר כללי שהטילו השלטונות על מחוז יונאן בגלל שמצאו שלושה אנשים שחלו בדבר.
50 מיליון אנשים גרים במחוז יונאן. ערוץ "דילוג הנמר", שנגרילה (בתמונה המצורפת), דרך בורמה המפורסמת, יער האבן ובירת המחוז העיר היפה קונמינג הקרובה לעיר העתיקה דאלי הם בדרך כלל מה שמושך תיירים לפה. במחוז יונאן נמצאת גם העיר ליג'יאנג, העיר של בני מיעוט הנאשי שהוא מיעוט בהנהגה מטריארכאלית כשהנשים הן המנהיגות והקובעות את ענייני הקהילה. כל האזור הוא מקסים ביופיו, מזג אוויר בו נוח כמעט כל השנה, יש פה הרבה חקלאות, ובעיקר חקלאים המגדלים פרחים דבר שמוסיף עוד הרבה צבעים ליופיו של המקום.
"יכול להיות שיש סגר ביונאן ואף אחד לא מדבר על זה בסין?", אני מברר עם ננה כי בכל זאת 50 מיליון איש בסגר ומחוז שלם – בטח מישהו מכיר מישהו ויודע. ננה תמיד מכירה מישהו שאפשר לשאול אותו. "יש לנו את אמא של אוליביה שגרה ביונאן כבר שנה וקצת", ננה מדפדפת קצת ברשימת אנשי הקשר שלה ושולפת שם רלוונטי של חברים מגן הילדים של ליאם שעברו ליונאן לפני שהתפרצה הקורונה. "אוליביה היא אסתמטית, לכן הם עברו לשם", ננה מארגנת את כל המידע הרלוונטי לפני שהיא מתקשרת. "אמא של אוליביה נסעה במכונית שלה מווהאן עד לכפר שהם גרים בו עכשיו במחוז יונאן, מרחק של כ-2,200 ק"מ. תושבי הכפר קיבלו את אוליביה ואמא שלו בברכה והכל היה נהדר במשך שלושת החודשים הראשונים עד שפרצה הקורונה".
בסין, לוחית הרכב מציינת את המחוז שאליו שייך בעליו. האות הראשונה לפני המספר בלוחית מציינת את העיר ממנה הגיע. האות A במחוז הוביי, המחוז שלנו, מתייחסת לעיר הבירה במחוז, אלינו לווהאן. כשאמא של אוליביה נסעה עם הרכב שלה 2,200 ק"מ לדרום מערב סין היא לא העלתה בדעתה שלוחית הרישוי היא זו שתסגיר אותה לתושבי הכפר השלו שהם עברו אליו. כשפרצה הקורונה הגיעה אליה "בקשה מנומסת" וקרה מאנשי הכפר לפיה היא נדרשת להסתגר בבית ולא לצאת לשום עניין ובשום מקרה. אלו הימים שהקורונה רק התחילה ותושבי ווהאן שהיו מחוץ לעיר עצמה נדרשו לחזור לווהאן מפחד הפצת הקורונה ואו להסתגר ללא כל אפשרות ליציאה. "איך הם הסתדרו עם מזון ותרופות?", שאלתי אז את ננה. "התושבים עזרו להם והביאו להן לפתח הבית, אבל אסרו עליהן לצאת החוצה".
ננה מתקשרת לברר מה קורה היום במחוז יונאן. "אתם בסגר?", היא שואלת את אמא של אוליביה. "איזה סגר ועל מה?", עונה לה האישה שהופתעה מהטלפון. "עופר ביקש ממני לברר איתך, כי בישראל, במדינה שלו, מדווחים על התפרצות מחלת דבר ושכל המחוז סגור".
"לא שמעתי על שום סגר", אמא של אוליביה עונה.
"אין כלום", ננה מגלגלת אליי את הדיווח המעודכן.
"אין כלום", אני עונה בפרטי למי ששאל וגם לחברים המוטרדים. "אבל כתוב בעיתון", ממשיכים אנשים לכתוב לי.
ננה המומה מהשטף. "אולי בגלל שבישראל יש שוב סגר אז רוצים להראות להם שיש דברים יותר קשים במקומות אחרים", אני אומר לה ומנסח מחשבה שמתרוצצת לי כמה ימים בראש.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה