התפטרות כפיטורין - אחרי לידה - כמה צריכים להיות דמי הפיצויים?

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
שלום,
תודה רבה לכל העוזרים.

עבדתי כמה שנים במקום עבודה, ועזבתי למקום עבודה אחר קרוב יותר לבית בצורה משמעותית (3 חודשים אחרי חל"ד).
המעסיק מסכים כי מגיע פיצויים מלאים.
רציתי לשאול איך אמורים להיות מחושבים הפיצויים. קיבלתי דף חשבון על מענק פיצויים המגיע מקרן הפנסיה, אך התשלום די נמוך ואינו נכון לפי החשבון שלי. האם כל הפיצויים אמורים להגיע מקרן הפנסיה? כלומר האם יש עוד סכומים המגיעים לי עפ"י דין?

חיה.

משתמש מקצוען
אם המעסיק הפריש לך מידי חודש 8.3% לקרן פנסיה + החתים אותך על סעיף 14, אז מה שיש בקופה זה הפיצויים שלך.
אם המעסיק הפריש לך מידי חודש פחות מ-8.3%, או שאת חתומה על סעיף 14 באופן חלקי או בכלל לא חתומה, צריך לחשב את הפיצויים בהתאם לנתונים האישיים, והמעביד אמור לשלם מכספו את ההפרש.

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י nיה;n4934250:
אם המעסיק הפריש לך מידי חודש 8.3% לקרן פנסיה + החתים אותך על סעיף 14, אז מה שיש בקופה זה הפיצויים שלך.
אם המעסיק הפריש לך מידי חודש פחות מ-8.3%, או שאת חתומה על סעיף 14 באופן חלקי או בכלל לא חתומה, צריך לחשב את הפיצויים בהתאם לנתונים האישיים, והמעביד אמור לשלם מכספו את ההפרש.

ככל הנראה איני חתומה על סעיף 14. מה הכוונה לחשב עפי נתונים אישיים?

חיה.

משתמש מקצוען
אם המעביד הפריש לך לגמל רק לפי חוק פנסיה חובה, אז אוטומטית, כל ההפרשות שמכח החוק חל עליהן סעיף 14, והמשמעות שעל אחוזי ההפרשה האלו אין השלמות.
על אחוזי הפרשה שהמעביד לא הפקיד הוא אמור לתת משכורת אחרונה * השיעור הרלוונטי * מספר השנים.

בגדול, אכן פיצויים אמורים להיות משכורת אחרונה * מספר שנות העבודה,
אבל על החלק שחל עליו סעף 14 זה לא משכורת אחרונה, אלא כל שנה לפי גובה המשכורת של אותה שנה.

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י nיה;n4934302:
אם המעביד הפריש לך לגמל רק לפי חוק פנסיה חובה, אז אוטומטית, כל ההפרשות שמכח החוק חל עליהן סעיף 14, והמשמעות שעל אחוזי ההפרשה האלו אין השלמות.
על אחוזי הפרשה שהמעביד לא הפקיד הוא אמור לתת משכורת אחרונה * השיעור הרלוונטי * מספר השנים.

אבל על החלק שחל עליו סעף 14 זה לא משכורת אחרונה, אלא כל שנה לפי גובה המשכורת של אותה שנה.

תודה רבה!!
הופרשו עבורי רק בחצי שנה האחרונה 8.33 על כל השנים שלפני הופרשו רק 6 אחוז. מה אני אמורה להסיק' מכך? ומה לומר למעסיק?

חיה.

משתמש מקצוען
על איזה שנות מס 6%? מאיזה שנה את עובדת שם?

חיה.

משתמש מקצוען
משנת 2014 אכן הפרשות חובה הן 6%.
זה אומר שעל ה-6% שהפריש לך אין השלמות, כי חל על זה סעיף 14.
ובנוסף המעסיק צריך לשלם 2.3% מהמשכורת האחרונה * מספר שנות העבודה.

את צריכה לבדוק שאת ה-6% שהפריש לך כל השנים הוא חישב נכון על כל המשכורת, לא כולל שעות נוספות.

בנוסף, אם המשכורת שלך גבוהה יותר מהשכר הממוצע - בערך 9,600 ש"ח, והמעביד הפריש 6% רק על השכר הממוצע, הוא צריך לבצע השלמות גם לחלק השכר שעולה על ה-9,600 ש"ח.

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
תודה רבה! הסבר מפורט וברור.
אבדוק את העניין

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י nיה;n4934302:

שלום,
מה קורה אם המעסיק לא הפריש בכלל? המקרה כזה:
ב-6.2015 התחלתי לעבוד
ב-12.2015 היה אמור המעסיק להתחיל להפריש
ב-4.2016 ילדתי בשעטו"מ
ב-7.2016 כשהייתי אמורה לשוב מחל"ד - החברה הייתה בקשיים והמעסיק ביקשני להישאר בבית באין לו משכורת לשלם... הגשתי התפטרות על רקע הרעת תנאים.
למעשה לא הופרשה לי אגורה, כי כשפנה אליי המעסיק ב-11.2015 ע"מ לפתוח קרן - הוא הציע לעשות זאת אצל אביו הסוכן הפנסיוני. התנאים אצלו היו לא משהו, ועד שבררתי וקיבלתי הצעה והשוויתי ושלחתי טפסים ונפתחה הקרן - כבר ילדתי.

אציין שאיני חתומה על שום סעיף 14.
האם על המעסיק להשלים לי ל-100% פיצויי פיטורין, או שאם הקרן ריקה אז אין לי פיצויים?

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אלישקף;n4997320:
שלום,
מה קורה אם המעסיק לא הפריש בכלל? המקרה כזה:
ב-6.2015 התחלתי לעבוד
ב-12.2015 היה אמור המעסיק להתחיל להפריש
ב-4.2016 ילדתי בשעטו"מ
ב-7.2016 כשהייתי אמורה לשוב מחל"ד - החברה הייתה בקשיים והמעסיק ביקשני להישאר בבית באין לו משכורת לשלם... הגשתי התפטרות על רקע הרעת תנאים.
למעשה לא הופרשה לי אגורה, כי כשפנה אליי המעסיק ב-11.2015 ע"מ לפתוח קרן - הוא הציע לעשות זאת אצל אביו הסוכן הפנסיוני. התנאים אצלו היו לא משהו, ועד שבררתי וקיבלתי הצעה והשוויתי ושלחתי טפסים ונפתחה הקרן - כבר ילדתי.

אציין שאיני חתומה על שום סעיף 14.
האם על המעסיק להשלים לי ל-100% פיצויי פיטורין, או שאם הקרן ריקה אז אין לי פיצויים?

המעסיק אמור להפקיד לקופת הפנסיה שעל שמך
את כל הסכומים שהופרשו משכרך + הסכומים שהמעביד צריך לשלם

הפיצויים הם תוספת להפרשות.

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י שריתיש;n4997537:
המעסיק אמור להפקיד לקופת הפנסיה שעל שמך
את כל הסכומים שהופרשו משכרך + הסכומים שהמעביד צריך לשלם

הפיצויים הם תוספת להפרשות.

תודה, לא הבנתי - או שאולי לא הובנתי כראוי, מתי אמור המעסיק להפריש??? אני כבר לא עובדת שם שנה, האם התכוונת שהוא אמור עכשיו להפקיד רטרואקטיבית?
אבהיר שוב: כשהוא אכן היה אמור להפריש לי (כשעבדתי באופן סדיר לפני החל"ד) - טרם הייתה על שמי קרן פנסיה כל שהיא. כשהיא נפתחה סו"ס - כבר לא עבדתי שם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה