מצלמות עדשות וציוד טכני התיעצות

לקראת טיול החגים שלנו מתלבטת על ציוד...
כרגע יש לי מצלמת פול פריים של קנון עם עדשה אחת - 135 מ''מ שתתאים לצילום הילדים בטיול אבל לא לצילום נופים ואווירה.
חשבתי לקנות עדשה 16-35 לצילום נופים וקצת גם את הילדים (ב35,בדקתי,אפשרי) אבל היא מאד יקרה.
יש גם את ההתלבטות האם אצליח להיסחב עם תיק כבד של מצלמה ו2 עדשות ולהחליף בינהן תוך כדי טיול עם ילדים...
אז השאלה היא:
האם יש עדשה שתתאים לצילום נופים עם תוצאות מדהימות שפחות יקרה מה16-35 או עדשה מעולה שתתאים גם לצילום נופים וגם לפורטרטים ואוכל לחסוך ולהיסחב רק עם עדשה אחת בתיק...?

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
כמה רחב את רוצה לצלם?
לא עדיף לך 24-70 / 24-105 ?

סביר להניח יהיה לך יותר שימוש בטווח שמעל 35 מאשר בטווח של מתחת ל24

Yonif

משתמש פעיל
צילום מקצועי
24-70 ועוד עדשת פריים רחבה יצא לך יותר זול מאשר רק 16-35

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם זה טיול צילום, כשהמטרה היא צילום יש הצדקה לצאת עם סט עדשות כבד ויקר.
אם המטרה היא להנות ולחוות את הטיול עדיף שתהיה כמה שפחות התעסקות, ועל חשבון כמה מ"מ באורך מוקד ובצמצם.
לנסיעה האחרונה לקחתי עדשה שמקבילה ל-24-105 בקנון, היא גם קלה יותר מכל העדשות האחרות שיש לי, גם עם טווח נוח ... החסרונות שיש לעדשה - איטית יותר, צמצם קטן יותר וחדה קצת פחות לא הצדיקו החלפת עדשות תוך כדי טיול (ולצערי סחבתי איתי עוד עדשות כבדות שכמעט לא היו בשימוש).
בקיצור, ממליץ על ה-24-105 כעדשה בסיסית קלה ועוד עדשת פריים רחבה

דיצה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני לוקחת 4 24-105, 1.8 85 ו 2.8 100.
בפועל משתמשת בעיקר ב24-105 כי לאף אחד אין סבלנות לחכות שאגמור עם העדשות.
ברור שיש מקומות שמאד רוצה להחליף אבל נאלצת להתגמש למציאות.

לפעמים אני יוצאת עם קבוצות שיוצאות לנופש, והכל מאד רגוע, ואז הכל בא לשימוש...

1.8 85:
IMG_2662 copy.jpg

2.8 100:
IMG_8962 copy.jpg
IMG_8965 copy.jpg
IMG_9617 copy.jpg

4 24-105:
IMG_4621 copy.jpg

IMG_5025 copy.jpg

IMG_9823 copy.jpg

IMG_8525 copy.jpg

נוף קטן.jpg

IMG_8526 copy.jpg

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה