התינוקת בוכה הרבה- עזרתכן הדחופה!

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י Efratush;2013506:
קראתי את כל האשכול, עד שהגעתי לקטע של היום ואני פשוט מזועזעת ברמה שאין לתאר.
ומה שמתסכל אותי זה שהמטפלת הזו הייתה אמורה להיות בכלא כבר לפני שנתיים. כן, כן.
חבל שאנשים לא מבינים שפשוט צריך לדווח למשטרה. גם על התעללות בבעל חיים אז קל וחומר וללא השוואה בכלל על התעללות בילד.
כולם שומרים על קשר שתיקה, וח"ו לא להפליל מטפלת שאולי התכוונה ואולי לא ורצתה ולא הרגישה טוב והיה לה קשה והיא לא התחברה לילדים וזה לכלך לה את הרצפה.
אבל. (ועכשיו זה נוקב מידי אבל זה אמיתי בהחלט) כרגע לך, ולכולנו פה בעצם יש חלק באשמה של הילד שמאושפז בבית חולים. בוודאות.
המסקנות שעולות מזה פשוט להתלונן. מדובר פה בחיים (!!!) של ילדים. אף אמא לא הייתה רוצה שהילד שלה ח"ו יגמור את חייו כמשותק במקרה הטוב, או שהחיים שלו יגדעו בגיל שנה במקרה הרע בגלל שמישהי לפני כמה שנים חסה על המטפלת וחשבה שהיא אולי תשתפר.
אין מה לרחם פה. באותה מידה שאם היית רואה איש מבוגר עומד ומרביץ מכות לאדם אחר שכבול ומוגבל, היית באותו רגע מתקשרת למשטרה בלי לחשוב פעמיים.

די. וזה כבר כואב לי שאנחנו עסוקים בלרחם כל היום על האנשים הלא נכונים.
כמה עשרות מקרים שמעתי על אנשים שלא דיווחו על מקרים שונים והפוגע רק המשיך לעבור מקורבן לקורבן ולרצוח עוד נשמות ועוד (והמבין יבין).

אני אישית למדתי מהמקרה הזה לא להסס. אני בעז"ה מקבלת על עצמי לעשות קצת צעד מעבר. לא לחשוב ולהתלבט ולהתחבט ולחוס ולרחם פשוט לקום ולאזור אומץ ולדווח.
וכולי תקווה שלא יהיו עוד כאלה מקרים.

זה נכון שאסור לרחם ואיפילו לא קצת על כזאת אשה,
אבל היא עשתה את הדבר הנכון,
אם היא שאלה רב ועשתה לפי הוראתו אז היא עשתה את הדבר הנכון,
והיא לא אשמה ולא כלום!

3632

משתמש צעיר
נכתב ע"י Efratush;2013506:
קראתי את כל האשכול, עד שהגעתי לקטע של היום ואני פשוט מזועזעת ברמה שאין לתאר.
ומה שמתסכל אותי זה שהמטפלת הזו הייתה אמורה להיות בכלא כבר לפני שנתיים. כן, כן.
חבל שאנשים לא מבינים שפשוט צריך לדווח למשטרה. גם על התעללות בבעל חיים אז קל וחומר וללא השוואה בכלל על התעללות בילד.
כולם שומרים על קשר שתיקה, וח"ו לא להפליל מטפלת שאולי התכוונה ואולי לא ורצתה ולא הרגישה טוב והיה לה קשה והיא לא התחברה לילדים וזה לכלך לה את הרצפה.
אבל. (ועכשיו זה נוקב מידי אבל זה אמיתי בהחלט) כרגע לך, ולכולנו פה בעצם יש חלק באשמה של הילד שמאושפז בבית חולים. בוודאות.
המסקנות שעולות מזה פשוט להתלונן. מדובר פה בחיים (!!!) של ילדים. אף אמא לא הייתה רוצה שהילד שלה ח"ו יגמור את חייו כמשותק במקרה הטוב, או שהחיים שלו יגדעו בגיל שנה במקרה הרע בגלל שמישהי לפני כמה שנים חסה על המטפלת וחשבה שהיא אולי תשתפר.
אין מה לרחם פה. באותה מידה שאם היית רואה איש מבוגר עומד ומרביץ מכות לאדם אחר שכבול ומוגבל, היית באותו רגע מתקשרת למשטרה בלי לחשוב פעמיים.

די. וזה כבר כואב לי שאנחנו עסוקים בלרחם כל היום על האנשים הלא נכונים.
כמה עשרות מקרים שמעתי על אנשים שלא דיווחו על מקרים שונים והפוגע רק המשיך לעבור מקורבן לקורבן ולרצוח עוד נשמות ועוד (והמבין יבין).

אני אישית למדתי מהמקרה הזה לא להסס. אני בעז"ה מקבלת על עצמי לעשות קצת צעד מעבר. לא לחשוב ולהתלבט ולהתחבט ולחוס ולרחם פשוט לקום ולאזור אומץ ולדווח.
וכולי תקווה שלא יהיו עוד כאלה מקרים.

אם קראת את כל האשכול מסתבר שגם נתקלת בכך שהיא שאלה רב, והוא אמר לה לא לעשות את כל מה שאת הייתי עושה במקומה...

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אגב,
אם תקראו טוב,
עכשיו הרב אמר לה לא להתלונן רק אם ההיא לא תורשע,
ז"א היא כבר בטיפול המשטרה,
אז או קי,
אבל אם תצליח ללצאת זכאית
כבר הדין יהיה שונה

Efratush

משתמש צעיר
נכתב ע"י 3632;2013520:
אם קראת את כל האשכול מסתבר שגם נתקלת בכך שהיא שאלה רב, והוא אמר לה לא לעשות את כל מה שאת הייתי עושה במקומה...

באמת לא קראתי את החלק עם הרב. או זה כבר נמחק לי מהמוח מרוב המידע באשכול הזה.
עדיין הרעיון והעיקרון מאוד חשוב למקרים אחרים.

mmn

משתמש רשום
פשוט מזעזע ...
אין מילים לתאר .....

הורים אנו חייבים להיות יותר עירניים , נכון שכסף הוא שיקול וכשיש מטפלת זולה שמוכנה לשמור הרבה שעות זה קורץ , אך חייבים לזכור שנשמות אלו הם פיקדון בידינו ואנו חייבים לעשות את כל ההשתדלות מצדינו שלא יקרה להם שום דבר ... גם אם ההשתדלות הזו עולה יותר ממון וכח

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שזו שאלה לפוסק גדול.
לא יודעת אם זו הכרעה לרב שכונה.
אבל יתכן שאני כותבת כך מחוסר התמצאות.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לשון הרע??
למדת הלכות לשה"ר?

תדמית, שם המטפלת הוא ס"ר?
כי אם כן, פשוט תשאלי רב גדול.

אם תרצי, אוכל להעביר את השאלה לאחד מפוסקי הדור.

סביונים

משתמש צעיר
נכתב ע"י מלפפון;2013926:
לשון הרע??
למדת הלכות לשה"ר?

תדמית, שם המטפלת הוא ס"ר?
כי אם כן, פשוט תשאלי רב גדול.

אם תרצי, אוכל להעביר את השאלה לאחד מפוסקי הדור.

שימי לב שהאשכול הוא מלפני שנתיים
והוקפץ עכשיו כדי לומר שאכן המטפלת הזו נתפסה בפרשיית "המטפלת המטלטלת..."

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
שמתי לב. (הגבתי גם לפני שנתיים:) ).
היא אמרה שזו כנראה אותה המטפלת.
וכדאי לוודא עם רב גדול מה החובה שלה בענין.
מבחינתי- מישהו שמתעלל בחסרי ישע, אינו ראוי לרחמים.
בכלא יתייחסו אליה יפה יותר מאשר היא התייחסה לתינוקות שברשותה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה