התייעצות תכנית מטבח

לילי 1

משתמש מקצוען
עזרה בעיצוב מטבח שלום

פירסמתי גם באישת את רעהו, אשמח לדעת המומחים

מעלה שרטוט של הבית שלי
אני בשלב המטבח, (עובדים על אינסטלציה וחשמל)
אשמח מאוד להתייחסות. המטבח ממוקם בצד שמאל למטה, החלון מערבי
בפינה הריקה מתוכנן שולחן. אין לי כרגע תכנון עם מידות מפורטות יותר
אשמח להתייחסות ורעיונות בכללי, ובפרט:
1. הפרופורציות בין חלבי לבשרי
2. ההפרדה בין בשרי לחלבי
3. מיקום המיקרוגל- ממוקם כרגע בצד ה"גבוהים". נראה לי לא נח, הייתי רוצה מעל השיש
4. יש מקום למקפיא. אין לי כזה כרגע אבל בעתיד יהיה. מה כדאי לעשות עם השטח הזה בינתיים שלא ישאר פתוח ו"בלאגן בעיניים"

לא מצליחה להעלות כקובץ תמונה פתוח

קבצים מצורפים

• תכנון קירות.pdf
    KB 59.8 · צפיות: 27

אמא של חני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
1. הייתי מציעה לך לחשוב האם את שמאלית או ימנית, ובהתאם לזה לתכנן את הצדדים, שהצד שיותר שימושי לך יהיה גדול יותר. לדוג', אם את ימנית, והצד שאת יותר משתמשת איתו הוא בשרי, אז הייתי ממקמת את הכיור בצד ימין והכיריים בשמאל. (מקווה שהובנתי).
2. ההפרדה נראית לי בסדר.
3. מיקום המיקרוגל לדעתי הוא הרבה יותר מוצלח בגבוהים מאשר מעל השיש.
4. בקשר למקפיא, אז תתכנני קודם את הארונות הגבוהים בחידה אחת הכניסה למטבח, (ולא כמו ששרטטת פה, אחד מימין ואחד משמאל), ואח"כ המקרר, ואז הפינת אוכל, ובהמשך בעז"ה, הפינת אוכל תקטן.
אגב, ניסית עוד צורות של חלוקת המטבח?

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אמא של חני;2335139:
1. הייתי מציעה לך לחשוב האם את שמאלית או ימנית, ובהתאם לזה לתכנן את הצדדים, שהצד שיותר שימושי לך יהיה גדול יותר. לדוג', אם את ימנית, והצד שאת יותר משתמשת איתו הוא בשרי, אז הייתי ממקמת את הכיור בצד ימין והכיריים בשמאל. (מקווה שהובנתי).
2. ההפרדה נראית לי בסדר.
3. מיקום המיקרוגל לדעתי הוא הרבה יותר מוצלח בגבוהים מאשר מעל השיש.
4. בקשר למקפיא, אז תתכנני קודם את הארונות הגבוהים בחידה אחת הכניסה למטבח, (ולא כמו ששרטטת פה, אחד מימין ואחד משמא.ל), ואח"כ המקרר, ואז הפינת אוכל, ובהמשך בעז"ה, הפינת אוכל תקטן.
אגב, ניסית עוד צורות של חלוקת המטבח?
קודם כל, תודה
מה שאת אומרת לגבי הימין שמאל הוא מעניין. אני ימנית ומשתמשת יותר בבשרי. את ממליצה לי להחליף שהצד שקרוב לכניסה יהיה הצד הבשרי?

מיקרוגל, התכוונתי לא מונח על השיש אלה בתוך מדף משלו, פתוח, מעט מונמך, מעל השיש הבשרי. נראה לי סופר לא אסטטי לייצר הנמכה כזו אבל נח מאוד. מה אומרת?

הרעיון שלך לגבי מיקום המקרר נראה לי טוב גם מבחינת נוחות עבודה, שיהיה קרוב יותר לשולחן אכילה ולצד הבשרי. אני חושבת שהאדריכל שם אותו מיד בכניסה כדי שלא לחסום את המטבח, להשאיר מרחב בעין ובמציאות

ניסיתי עוד צורות של חלוקה, תאמיני לי שאני כבר לא זוכרת למה בחרתי בזאת. מה שהיה חשוב לי הוא להשאיר גישה לחלון והיה נראה לי חסכוני שאין פינות.

גודל משטחי העבודה סביר?

בגדול, הפרקטיקה מאוד חשובה לי. יותר מהאסטטיקה.

אתי שיף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לך ארוונת גבוהים מעל למשטחי העבודה?
(איפו את מתכננת למקם את המדף למיקרו)

בכל מקרה לדעתי זה נטו עניין של הרגל.
-גם למקרר מסתובבים, ובכל מקרה שולחן האוכל הוא בקצה החדר,

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אתי ר;2335296:
יש לך ארוונת גבוהים מעל למשטחי העבודה?
(איפו את מתכננת למקם את המדף למיקרו)

בכל מקרה לדעתי זה נטו עניין של הרגל.
-גם למקרר מסתובבים, ובכל מקרה שולחן האוכל הוא בקצה החדר,
כן, ארונות עד התקרה לכל אורך הקיר שמעל המשטחים

saral

משתמש רשום
דווקא יותר אהבתי את התכנית הראשונית.
רק הייתי שמה את המקרר צמוד לקיר. ואז ארון בילד אין ומזווה.
במקום מקפיא, אולי תשקלי לקנות שני מקררים עם מקפיא תחתון אחד ליד השני, כאשר שניהם נפתחים מהאמצע (ככה הם יכולים להיות צמודים אחד לשני). אסטתי זה הרבה יותר יפה...
אולי - צריך לשאול את הנגר) יש אפשרות כרגע לשים את היחידת בילד אין צמוד למקרר אם אפשרות להזיז ימינה אח"כ כשאת קונה מקפיא (או מקרר שני)

אמא של חני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אני גם חושבת שהפינת אוכל יותר מתקטנת לך בזה. (באופ' השניה).

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זאת רק סקיצה ראשונית מהירה. ברור שניתן להגדיל את פינת האוכל

אביגיל 24

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הכיור הבשרי יכול להיות יותר קרוב לגז וכך להרוח שאת ימנית ויותר נח
מה עם מיקסר ומגמיקס איפה פינת אפיה?
לא את לא עושה שיש ריש ?

ואם את מזיזה את הכיר לצד של הגז את יכולה לעשות ארון שיש עם טריס בדץ שכעת עומד כיור ושם זה גם בשיש בשרי וגם פינת אפיה , תמקמי במגירות ובארונות הקרובים את המרשימים ואת כל אביזרי המיקסר

מנגנת

משתמש מקצוען
אני לא אדריכלית
אבל לי אישית היה חשוב בין השאר כמה שיותר מקומות ישיבה סביב השולחן
בשרטוט שלך יש לך אפשרות לעשות ספסל בצורת ריש, שזה היה החלום שלי. הכי הרבה מקום לילדים.
באופציה השניה שהשולחן בפתח, אצלי זה די דומה, הייתי מציעה אם כבר שהשולחן יוצמד לקיר השמאלי כי כשהוא כך צריך לעקוף אותו (ואת הכסאות שסביבו) כדי להכנס למטבח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה