התייעצות - מטבח מקבלן + תוספת מאוחרת או מטבח מתוכנן מראש?

ייישייי

משתמש חדש
שלום לכולם,
אני צופה רבות בפורום (וגם בקהילה) ונהנה מאוד.

לאחרונה רכשנו (בשעטומ"צ) דירה מקבלן במסגרת מחיר למשתכן.
לצערנו בדירה מתוכנן מטבח עם כיור כפול.
אני מתלבט אם כדאי לקחת את המטבח מהקבלן (6 מטר אורך, רק ארונות תחתונים) ולאחר מכן לבצע עליו מספר תוספות (ארונות עליונים, משטח עבודה עם כיור נוסף וכדו'), או לחילופין לוותר על המטבח תמורת 6,000 ש"ח בלבד ולתכנן מראש מטבח לשביעות רצוני (ההתקנה תהיה רק לאחר מסירת הדירה).

ב"ה אנחנו משפחה גדולה שמבלה רבות במטבח.

מצ"ב התכנית + אופציה ראשונית לשינוי של המטבח שחשבתי עליה.
אשמח לשמוע את דעתכם ואם אפשר גם רעיונות לתכנון שונה של המטבח :eek: (אני חשבתי על אופציה לאי/דלפק לרוחב הכניסה הכולל תריס, ככה שיהיה ניתן לשבת לאכול שם ומצד שני גם לסגור את המטבח כשרוצים).

קבצים מצורפים

• ביאור 2020-05-18 091419.jpg
    ביאור 2020-05-18 091419.jpg
    KB 62.3 · צפיות: 140
  • תכנית.jpg
    תכנית.jpg
    KB 216.5 · צפיות: 151

ייישייי

משתמש חדש
יש לך את המפרט של המטבח מהקבלן? בטח מפרט בסיסי מאוד.
אז אם אתם מבלים הרבה במטבח, רצוי להתאים את כל המטבח.
המפרט הוא לפי סעיפים 6-9 במפרט 12 של מחיר למשתכן (מצ"ב).
אנסה לצלם את המפרט שבחוזה.
השאלה היא כמה גמישות יש בתכנון חדש של המטבח לפי המצב הקיים (שכחתי לציין שאני לא מתכוון להזיז קירות. המקסימום זה להוסיף קיר בכניסה למטבח).

קבצים מצורפים

• mifrat_mechir_lamishtaken_012.pdf
    KB 676.7 · צפיות: 62

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
השאלה היא כמה גמישות יש בתכנון חדש של המטבח לפי המצב הקיים (שכחתי לציין שאני לא מתכוון להזיז קירות. המקסימום זה להוסיף קיר בכניסה למטבח).
קודם כל.. במטבח שלך לא משתלם להזיז קירות, גם לא נראה שצריך.

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
עברתי על המפרט
מטבח בסיסי מאוד מבחינה תכנונית ועיצובית.
לדוגמה: סט מגירות 60, דלתות פוסטפורמינג..

כאחד שמבין את החשיבות בתכנון מדוייק של המטבח ההמלצה היא לתכנן את כל המטבח

ייישייי

משתמש חדש
כמה יעלה לי יותר מטבח מתוכנן אחרי שאקבל את מטבח הקבלן? או במילים אחרות - כמה אפסיד (מלבד הזיכוי) את אחליט עכשיו על מטבח הקבלן ולאחר קבלת הדירה אתחרט וארצה מטבח אחר? האם פירוק המטבח זה עלות משמעותית?

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אתם זכיתם במקום ייעודי לחרדים? אם כן, במחיר למשתכן הוא חייב לתת לכם בחירה בין כיור כפול 84 לשני כיורים של 60!
(אני עובדת עם כמה לקוחות של מחיר למשתכן שמתכננים שיפוץ אחרי טופס 4 ומכירה את כל הכללים של משרד השיכון בעל פה...)
וכן, מאד משמעותי איזו חברת מטבחים הולכת לעשות לכם את המטבח, שתהיה חברה טובה. מה מיקום הכיורים כיריים וכו'. ואם השיש מוצא חן בעינכם. ואיזה שיש ישימו לכם. גם את השיש לשדרג, כבר לא משתלם. בכל מקרה לעצמו כדאי להתייעץ.

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
כמה יעלה לי יותר מטבח מתוכנן אחרי שאקבל את מטבח הקבלן? או במילים אחרות - כמה אפסיד (מלבד הזיכוי) את אחליט עכשיו על מטבח הקבלן ולאחר קבלת הדירה אתחרט וארצה מטבח אחר? האם פירוק המטבח זה עלות משמעותית?
זה משתנה בהתאם לצרכים ורצונות. כדאי להתייעץ עם מישהו מנוסה בתחום.

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תלוי מאוד ביכולות הכלכליות שלכם. וכמובן הצרכים שלכם.
מטבח קבלן ובמיוחד דרך מחיר למשתכן המפרט שלו בסיסי מאוד.
לעשות בנתיים ואח"כ לפרק חבל על הכסף של פירוק ולפחות תרוויחו את הזיכוי שהם נותנים.
להוסיף אח"כ על הקיים זה כמו להוסיף טלאי לבגד. (אפשרי, השאלה מה התוצאה)
ברור שמלכתחילה עדיף לקבל זיכוי ולתכנן מטבח בהתאמה לצרכים שלכם אישית
מטבח שיכלול את גודל הארונות והמגירות שאתם רוצים וצריכים, שחלוקת המשטחי עבודה יהיו נכונים ומתאימים.
כנ"ל הכיורים ועוד. וכן תהיה לכם קשת רחבה של בחירת החומרים.
אך זה עלות. ולא בהכרח זולה.
גם ההמתנה אחרי טופס 4 צריכה להילקח בחשבון. מה שכן, אפשר מראש לתכנן מטבח ולהוריד אותו לייצור חודש לפני קבלת המפתח. כך שמיד אח"כ יתקינו את המטבח בלי המתנה מיותרת.

במקרה שכרגע אין אפשרות כלכלית. תנסו ממה שיש לקחת את מה שהכי מתאים לכם ואתם אוהבים.
ותקחו בחשבון את מה שתוסיפו בעתיד שיהיה מותאם.

מעצבת פנים ומטבחים

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ההמלצה שלי היא לקחת את הזיכוי של הקבלן ןלתכנן מטבח שיתאים בדיוק לצרכים ורצונות שלכם .כך יהיה לכם גם יותר מבחר מבחינת פרזול .צבעים וכו .
אני מתעסקת הרבה עם עיצוב מטבחים אשמח לעזור לכם

ייישייי

משתמש חדש
טוב, אז בהמשך לשאלה הראשונה שלי, בדקתי מול הספק על התשתיות שיוכנו במידה ואזדכה על המטבח. התשובה היא שזה לפי תכנון סטנדרט (מצ"ב).
אני חשבתי שאולי כדאי לי לתכנן את המטבח קבלן בצורה אחרת. לתכנן את המטבח מול המרפסת שירות (ליד קיר הכניסה) כולל גז וכיור וככה להרוויח תשתית שתעבור לכל אורך החדר ותקל עלי בעניין התשתית של המטבח שלי.
בנוסף, חשבתי לתכנן את המטבח בצורה של שני משטחי עבודה מקבילים - חלבי יהיה מטבח הקבלן כאמור, ובשרי יהיה תוספת של מטבח מנגר. אותו נגר גם ישדרג לי את המפרט הנמוך של מטבח הקבלן.
1. אשמח לשמוע את דעתכם על הרעיון .
2. האם ביצוע התשתית הוא עם עלות משמעותית והרעיון שלי אכן יצמצם את העלות באופן ניכר?
3. אם אכן הרעיון מוצלח, האם כבר כדאי ללכת לחברת המטבחים של הקבלן עם מעצב/ת מטבח כדי לתכנן הכל מראש (אני מניח שהתשובה תהיה כן, אבל אשמח להבין למה....).

קבצים מצורפים

• מטבח סטנדרט.pdf
    KB 700.5 · צפיות: 33

2bdesign365

משתמש פעיל
תכנון מראש חוסך לך הרבה כאב ראש.
כמו הזזת צנרת ,חשמל ,גז ,שבירה של ריצוף וכד..
בקשר לזיכוי תראי מה משתלם לך יש הרבה שמוכרים אחר כך ביד 2אם הזיכוי מאוד נמוך. יש אפשרות לחשוב איך את מנצלת את המטבח לאזור אחר בבית אם אפשרי.
יכולה לבדוק עלות שידרג או כמה יעלה אצל נגר.
כדי לעשות רשימה מה את רוצה במטבח ומה שיכנס בו וקצת לחקור בתמונות וכתבות וכד של מטבחים ולקבל רעיונות כדי לקבל כיון לפני שפונים למעצבת או נגר חשוב מאוד שיש משהו שינחה אותך כדי להבין מה המשמעות של כל דבר כמו אורך שיש לעבודה כמה גודל כיור כדי לך לעשות (בשרי גדול חלבי קטן) מה צורה העבודה שלי במטבח מה חשוב לי אזור חלבי בשרי גודל ארון ומראה הכללי.
איפה מוצרים יכנסו כמו מוצרי חשמל, פלטה , אוכל ,מיקסר , קופסאות ,חד פעמי וכד' .
עוד רעיון קטן שעושה הרבה ללקוחות ארון קטן מעל מקרר לפלטה כדי שיהיה נגיש

קבצים מצורפים

• IMG-20200727-WA0003.jpg
    IMG-20200727-WA0003.jpg
    KB 64.4 · צפיות: 70

מיריומה

משתמש מקצוען
אנחנו גם זכינו במחיר למשתכן והסתפקנו גם האם שווה לקחת את המטבח ואח"כ לשפץ אותו או לקבל זיכוי, וכולם אמרו ששווה לקחת זיכוי, וגם שמענו אח"כ שרובם עשו כך

קפה קפה

משתמש מקצוען
אני גם קניתי דירה מקבלן והזמינו אותי לאינסייד מטבחים, אבל נשמע לי שדווקא לא משתלם לקבל זיכוי על המטבח כי אם אני משדרגת מעט למשהו עדכני ומעוצב יעלה לי בסה"כ עוד 20-30K וזה לא סכום גדול ביחס למחיר של מטבח חדש ומפנק.
תקנו אותי אם אני טועה.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני גם קניתי דירה מקבלן והזמינו אותי לאינסייד מטבחים, אבל נשמע לי שדווקא לא משתלם לקבל זיכוי על המטבח כי אם אני משדרגת מעט למשהו עדכני ומעוצב יעלה לי בסה"כ עוד 20-30K וזה לא סכום גדול ביחס למחיר של מטבח חדש ומפנק.
תקנו אותי אם אני טועה.
השאלה מה באמת אתם מקבלים, ראיתי כבר אנשים ששידרגו (בחברות אחרות אמנם) וזה עדיין לגמרי לא מטבח ברמה של תכנון פרטי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה