מידע התייעצות האם לקנות חוברת לימוד נגינה רק בשביל סולמות ואקורדים ?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
חמותי מורה לנגינה
והיא המליצה לי לקנות חוברת לימוד נגינה 'אורגנית עם כל שיר'.
אני מכיר את החוברת הזו, התחלתי איתה את לימודי הנגינה שלי. ולפי מה שאני זוכר - היא מיועדת בעיקר לכאלה מתחילים שרק לומדים מה זה דו ומה זה רה
אני לא צריך ללמוד תווים
  1. כי אני יודע תוים (הכל וגם את האצבוע הנכון - למדתי בעבר בחוברת הנ"ל)
  2. כי אני מנגן בעיקר משמיעה
אני צריך בעיקר ללמוד סולמות והרמוניה ושילוב אקורדים במדויק, כלומר שאת עצם האצבוע של האקורדים אני יודע, רק אני לא יודע מתי לשים אותו
האם כדאי לי לקנות את החוברת הזו או שזה לא ברמה שלי ?
כי נראה לי שהיא תהיה משעממת לי (מצחיק אותי היום לעשות תרגולים על דו דו - רה רה- דו רה דו)

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
(ראשית, אם חמותך אמרה, אין על מה להתווכח :) )

ראיתי כבר את החוברת הזו, היא מתחילה בבסיס אבל יש בה דברים יותר מתקדמים.
הרווח שלך יהיה ללמוד עוד סולמות וגם תוך כדי תרגול השירים עם האקורדים תפתח את השמיעה ההרמונית שלך וכך תוכל למצוא כבר בעצמך אקורדים ולדעת מתי לנגן אותם.

ואתה יכול לבחור גם איזו חוברת שתמצא מתאימה לרמה שלך (ואולי כדאי קצת מעל)

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ראיתי כבר את החוברת הזו, היא מתחילה בבסיס אבל יש בה דברים יותר מתקדמים.
הרווח שלך יהיה ללמוד עוד סולמות וגם תוך כדי תרגול השירים עם האקורדים תפתח את השמיעה ההרמונית שלך וכך תוכל למצוא כבר בעצמך אקורדים ולדעת מתי לנגן אותם.

ואתה יכול לבחור גם איזו חוברת שתמצא מתאימה לרמה שלך (ואולי כדאי קצת מעל)
כדאי לקחת את החוברת הבסיסית ?
יש רמה גבוה יותר מהבסיס ? (בחוברת הנ"ל, לא במוזיקה בכללי)

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש חלק א' וחלק ב'
בחלק ב' יש דברים נחמדים כמו צ'רדאש, ריקוד הונגרי.
אבל מצד שני...יש שם הרבה שירים חילוניים שלא כל כך מתאימים למגזר החרדי.

יותר מתקדם - "אורגנית עם כל יצירה" חלק ג' ד'
יותר חסידי - "כנגן המנגן"

אבל הכי טוב, לך לחנות ותבחר מה שהכי מדבר לסגנון שלך.

ALESIS

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
"אורגנית עם כל שיר" לא כ"כ מלמדת סולמות, אלא - תווים מהבסיס ממש עד לשמיניות (אם אני לא טועה)
ואקורדים בסיסיים. כך שאם המטרה שלך היא סולמות ואקורדים, לא יודעת אם זה ממש מה שיעזור...

ALESIS

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
"אורגנית עם כל שיר" לא כ"כ מלמדת סולמות, אלא - תווים מהבסיס ממש עד לשמיניות (אם אני לא טועה)
ואקורדים בסיסיים. כך שאם המטרה שלך היא סולמות ואקורדים, לא יודעת אם זה ממש מה שיעזור...

יונתן שטרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
רק עכשיו רואה את ההודעה. מגיב במידה ועדיין רלוונטי.. לדעתי מתוך מה שהבנתי אותך אין טעם שתרכוש את החוברת. היא בוודאי לא תוסיף לך הרבה. הרמה שם מיועדת למתחילים.

אמליץ לך במקום זה לנגן תווים של שירים חסידיים יש בפרום הזה https://www.prog.co.il/threads/אשכול-תווים-להורדה.228126/ מאות כאלה. הם מקיפים הרבה סולמות ואקורדים הרבה יותר מהחוברת ואולי דרך זה גם תצליח לפתח את השמיעה ההרמונית שלך.

בהצלחה

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אמליץ לך במקום זה לנגן תווים של שירים חסידיים יש בפרום הזה https://www.prog.co.il/threads/אשכול-תווים-להורדה.228126/ מאות כאלה. הם מקיפים הרבה סולמות ואקורדים הרבה יותר מהחוברת ואולי דרך זה גם תצליח לפתח את השמיעה ההרמונית שלך.
אבל עדיין צריך לדעת את הסולמות בעצמם ! לא ?!
אפשר ללמוד סולמות דרך שמיעה ?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ראיתי חלק מהשירים שם
יש שירים קשים למשל זה
מה זה השני תוים אחד על השני ?
1608059369106.png

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
זה אומר שמנגנים ביחד גם סי וגם רה שמעליו (אם המפתח הוא מפתח סול) בקצב של שמינית בכל הקשה. האמת, הסברים בכתב עלולים להיות מייגעים, ולא תפסיד אם תיקח כמה שיעורים אצל מורה (מקצועי - כבר פגשתי מי שקוראים לעצמם 'מורה לנגינה' והידע שלהם אפסי, לא ייאמן כי יסופר).

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
זה אומר שמנגנים ביחד גם סי וגם רה שמעליו (אם המפתח הוא מפתח סול) בקצב של שמינית בכל הקשה. האמת, הסברים בכתב עלולים להיות מייגעים, ולא תפסיד אם תיקח כמה שיעורים אצל מורה (מקצועי - כבר פגשתי מי שקוראים לעצמם 'מורה לנגינה' והידע שלהם אפסי, לא ייאמן כי יסופר).
תודה
איך יודעים שהוא מקצועי ? אם הוא מנגן בארועים וחתונות זה נקרא שהוא מקצועי ?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם אתה רוצה להבין בתווים ובאקורדים אתה לא זקוק למי שיודע להרים ארוע אלא למי שמבין בזה ויוכל להסביר לך פנים אל פנים, כי מה שייקח הרבה זמן (מהכותב) והרבה מאמץ (מהקורא) יהיה הרבה יותר פשוט וקליט כשאפשר להצביע על התווים ביד ולבצע אותם מיידית לעיניך...

יונתן שטרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אבל עדיין צריך לדעת את הסולמות בעצמם ! לא ?!
אפשר ללמוד סולמות דרך שמיעה ?
ללמוד סולמות זה רק עניין של תרגול. כדי לדעת כמה דיאזים/במולים יש בכל סולם מומלץ לתרגל זאת באמצעות מעגל הקווינטות (מצרף תמונה) האותיות הגדולות מציינות סולם מז'ור הקטנות שמתחתיהם (שנוסף להם גם m) מציינות סולם מינור. סולם C (ובמינור Am) ללא שום דיאזים ובמולים הסולם הבא אחריו. G (במינור Em) עם דיאז אחד ככל שמתקדמים נוספים דיאזים.. מקווה שזה עוזר. למי שלא יודע בכלל תווים יהיה צורך ללמוד היכן הצלילים ממוקמים כדי להבין את הציור אבל ציינת שאתה קורא תווים כך שמכאן תוכל להסתדר היטב. מה שכן לא תוכל ללמוד מפה את האיצבועים הנכונים.
3e98fe6d81efe338a24cfa06b9ade0db.png

בהצלחה

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חמותי מורה לנגינה
והיא המליצה לי לקנות חוברת לימוד נגינה 'אורגנית עם כל שיר'.
אני מכיר את החוברת הזו, התחלתי איתה את לימודי הנגינה שלי. ולפי מה שאני זוכר - היא מיועדת בעיקר לכאלה מתחילים שרק לומדים מה זה דו ומה זה רה
אני לא צריך ללמוד תווים
  1. כי אני יודע תוים (הכל וגם את האצבוע הנכון - למדתי בעבר בחוברת הנ"ל)
  2. כי אני מנגן בעיקר משמיעה
אני צריך בעיקר ללמוד סולמות והרמוניה ושילוב אקורדים במדויק, כלומר שאת עצם האצבוע של האקורדים אני יודע, רק אני לא יודע מתי לשים אותו
האם כדאי לי לקנות את החוברת הזו או שזה לא ברמה שלי ?
כי נראה לי שהיא תהיה משעממת לי (מצחיק אותי היום לעשות תרגולים על דו דו - רה רה- דו רה דו)
ממליץ לכולם, על האתר 'גיטר פריק' של עומר ושדי. אתר מקצועי מאוד, אמנם לנגני גיטרה, אבל יש לו חומרים חינמיים מאוד מאוד מקצועיים, גם על סולמות, הרמוניות ונוסחאות אקורדים.
מרמת מתחיל, ועד רמה מקצועית. אתר מעולה.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה אני אחפור לו איפה הוא למד ??
ובכלל, יכול להיות שהוא מוסיקאי, אבל להרים ארוע הוא לא יידע, אז מה עשינו ?
תתפלא כמה יוצרים הם גדולים ומוכשרים אבל לא יודעים ללמד. זו לא מגרעה, זה כישור נוסף שלא לכולם יש ולא כולם רוכשים אותו. לא כל אחד צריך אותו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה