התייעצות - בנייה ושיפוצים מניסיון אישי

mirif

משתמש מקצוען
התחלנו לפני כשנה בהוצאת אישורי בנייה על הגג באמצעות אדריכלית מסוימת. האדריכלית מבקשת שנחליט כעת על כמות החלונות ומיקומם, למרות שנראה שהתהליך ייקח עוד מס' שנים עד לסיום הוצאת הרישיונות. התוכניות שהיא הציעה על הגג ממש לא נראות לנו ולא מתאימה לצרכים שלנו.
מניסיונכם, אשמח אם תענו לי על 2 שאלות:
1. כמה משמעות יש להחלטה בעניין החלונות כעת?
2. ואם אכן שווה להשקיע כעת עוד סכום כסף בעניין, אשמח לקבל המלצה על אדריכלית מעולה עם ראש גדול ופרקטי ובעלת ניסיון בשבירת קירות, הוספת יחידה ובניה על הגג.

שרה טירהויז

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י mirif;1318978:
התחלנו לפני כשנה בהוצאת אישורי בנייה על הגג באמצעות אדריכלית מסוימת. האדריכלית מבקשת שנחליט כעת על כמות החלונות ומיקומם, למרות שנראה שהתהליך ייקח עוד מס' שנים עד לסיום הוצאת הרישיונות. התוכניות שהיא הציעה על הגג ממש לא נראות לנו ולא מתאימה לצרכים שלנו.
2. ואם אכן שווה להשקיע כעת עוד סכום כסף בעניין, אשמח לקבל המלצה על אדריכלית מעולה עם ראש גדול ופרקטי ובעלת ניסיון בשבירת קירות, הוספת יחידה ובניה על הגג.

אני לא אדריכלית
אבל עובדת עם אדריכל כבר כמעט שנה...
דבר ראשון - לא אני אמרתי לו כמה חלונות וכמובן שלא החלטתי על מיקומם - לכן לוקחים אדריכל שמבין בזה, חלונות זה תאורה - ולתאורה יש משמעות נכבדת ביותר בבית, זו לא החלטה של מה בכך
אבל כמובן שאין צורך עכשיו לשלם על חלונות.... כשתחזיקי בבניה בשלב הזה אז תיקני

yaffab

משתמש מקצוען
אני סימתי עכשיו בנית קומה נוספת ושיפוץ הקומה הקיימת.
קודם כל, אין לי מושג היכן את מתגוררת אבל בערים מסודרות תהליך אישורים לוקח זמן רב.
שנית, האדריכל הטוב ביותר הוא הלקוח.
הוא היודע מה הוא רוצה, מה חשוב לו והיכן.
לכן, חשוב לקחת מהנדס טוב אבל להיות צמודים אליו כל הזמן.
מיקום החלונות, גם הוא כמו הכל, צריך להיות החלטה משותפת שלכם.
המהנדס יחליט ואתם תבדקו האם זה מתאים לצרכיכם.
לגבי חלונות: מעבר למיקום שלהם שימי לב שהם לא גדולים מדי, שלא יפריעו להעמדת ריהוט.
אני , למשל, טעיתי בחדר שינה, והחלון הפריע לגב המיטות, כי הוא רחב מדי.
קשה להתייחס לפרטים הללו לפני שרואים תוכנית באופן מעשי.

זוהר טל

משתמש מקצוען
עד כמה שאני יודעת, צריך לדעת את מיקום החלונות בשביל הוצאת ההיתר.
כך בזמנו אמרה לנו האדריכלית כשהוצאנו אנחנו היתר לבניה על הגג.
בפועל את לא חייבת להצמד אח"כ בבניה לתוכנית שעשית.
מה שכן, בד"כ העיריה מבקשת להתאים את החלונות בגג לבנין הקיים.
אני יכולה להביא לך המלצה לאדריכלית בירושלים, אם זה עוזר לך, פני אלי באישי.

yaffab

משתמש מקצוען
ראיתי שלא התייחסתי לשאלה שלך:
מאד חשוב לקבוע את מיקום החלונות, אין אפשרות להזיז אותם לאחר שמוציאים אישורים. זה צריך להיות בגרמושקא.
ושנית, לא יודעת מי האדריכל/מהנדס שלקחת. אבל לדעתי, אין היום אדריכל טוב, לכל הגדולים יש טעויות. כנראה שאי אפשר להמנע מכך.
לקחתי אדריכלית ואח"כ מומחה מדרגות לצוך בניית המדרגות. ומשום טעות מסוימת נאלצנו לשבור את תקרת המדרגות לאחר שכבר נכנסנו לדירה ולבנותה מחדש. פירושו של הדבר: שבירה, בטון, הרס ולכלוך רב, לאחר שהיתה כבר חברת נקיון ובני הבית שבו סוף סוף לביתם. (מי מדבר על עוד כסף...)
וכמובן, כל אחד טוען שזה לא היה בתחום אחריותו.
וגם אם כן, לכולם הרי סיימנו לשלם.
אז אם את מאד לא מרוצה מהאדריכל - חפשי אחר.
אבל קחי בחשבון שאי אפשר להמנע מטעויות.

תהילה חזקיאן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י mirif;1318978:
קודם כל שיהיה לכם בהצלחה רבה בכל התהליך, שהוא ארוך, תתכוננו.
דבר שני - החלטה על החלונות, מיקומם, גודלם ומספרם יכולה להיעשות עכשיו באופן כללי בלבד שכן מניסיון (אני עכשיו כבר בונה) בשטח דברים משתנים כי לא הכל אפשר לראות על הנייר ופתאום רוצים משהו אחר.
דבר שלישי - יש לי אדריכלית מעולה שבמעולים, אצלנו היא שברה ה- כ- ל ותכננה תוכנית מדהימה למרות שהשטח שלנו היה מלא בעמודים קרובים (בניה בניברקית עתיקה...)
אשמח לתת לך באישי.
בלי סוף סיעתא דשמיא!!

פראדי אנגלרד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י yaffab;1318993:
אני סימתי עכשיו בנית קומה נוספת ושיפוץ הקומה הקיימת.
קודם כל, אין לי מושג היכן את מתגוררת אבל בערים מסודרות תהליך אישורים לוקח זמן רב.
שנית, האדריכל הטוב ביותר הוא הלקוח.
הוא היודע מה הוא רוצה, מה חשוב לו והיכן.
לכן, חשוב לקחת מהנדס טוב אבל להיות צמודים אליו כל הזמן.
מיקום החלונות, גם הוא כמו הכל, צריך להיות החלטה משותפת שלכם.
המהנדס יחליט ואתם תבדקו האם זה מתאים לצרכיכם.
לגבי חלונות: מעבר למיקום שלהם שימי לב שהם לא גדולים מדי, שלא יפריעו להעמדת ריהוט.
אני , למשל, טעיתי בחדר שינה, והחלון הפריע לגב המיטות, כי הוא רחב מדי.
קשה להתייחס לפרטים הללו לפני שרואים תוכנית באופן מעשי.
זה נכון שהלקוח הוא האדריכל הטוב ביותר
אך יש טעויות שאדריכל אף פעם לא עושה
לאדריכל ראיה מרחבית והוא כן יכול לראות עוד לפני שהתכנית בנויה שהחלון יפריע לגב המיטות
ועוד כהנה וכהנה...
אחת הסיבות שלוקחים אדריכל הוא להתייחס לפרטים שהלקוח אפילו לא יודע שהוא צריך לחשוב ע''כ
כמובן שאדריכל עם ניסיון.
מהנדס אחראי לחוזק ויציבות המבנה ולא לתכנונו

חולי

משתמש סופר מקצוען
אני הוצאתי מסיימת להוציא עכשיו אישורים, לא קראתי את כל ההודעות אבל דעי לך שאורך הזמן של הוצאת האישורים תלוי במוציא האישורים, ז"א באופן עקרוני זה זקוק לוועדה אחת ואז יש צורך במוציא האישורים להביא תכוניות מתוקנות ואת כל המסמכים הנדרשים, זה תהליך של חודש עד כמה שנים.
אני וחברתי הוצאנו את אותם האישורים אצל אותו אדם אני ישבתי לו על הראש לקח לי חצי שנה! חברתי נתנה לו לזרום עם העבודה לקח לה ארבע שנים.
עכשיו לגבי החלונות, את יכולה לעשות חלונות איפה שהם רוצים בתוכנית ואז את מביאה את הפקח לאישור ומסדרת את החלונות לפי מה שאת רוצה.

ניקול

משתמש מקצוען
עונה כאדריכלית:

מאחר ומדובר בבניה על גג, ההמלצה שלי היא להיצמד למיקום החלונות של הקומות התחתונות.
כך הבניה תיראה טוב יותר מבחוץ, הבניין יראה יפה יותר (מקווה שגם כעת הוא נראה טוב).
(סטיות של אפילו "רק" 10 ס"מ- זה נראה מאד מכוער).

המשמעות של החלטה על החלונות כעת, חשובה מאחר והחלונות מופיעים בהיתר הבניה ואין אפשרות 'לשחק' עם זה אח"כ (כמובן תלוי באיזו עיר, יש ערים שמקפידים על זה ויש ערים שלא...).

אדריכלית טובה לא אמורה לשאול אתכם 'כמה חלומות ובאיזה מיקום'- היא אמורה להציע את זה בעצמה... (כאמור לפי הקומות למטה)

המשמעות הכלכלית של החלונות- 'חלון' עולה יותר מ'קיר'

בהצלחה!

Chagit Weksler

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תקשיבי לאדריכלית שלך, לאחר הוצאת ההיתר, לא תהיה לך אופציה לשנות.
הנורמה בד"כ זה לעשות כמו הקומות שמתחת, מבחינת חזות הבנין.
לגבי תשלום נוסף- אולי תשאלו אותה והיא תסכים לעשות לכם תוכנית עקרונית לתוספת שתאהבו כדי למקם את החלונות נכון.- זה לא צריך להיות תכנית מלאה, אלא רק מיקום בגדול של חדרים, כדי שאחרי שההיתר יצא, לא תבואו לתכנן ותגלו חלון 150 ס"מ באמבטיה וחלון 50 ס"מ במטבח...

ציורית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
מנסיון אישי - תתכנני הכל עכשיו ומראש!!!
ברוב הערים ה'תקינות' א"א אחר כך לשנות את מיקום החלונות ..

mirif

משתמש מקצוען
ז"א שכדאי לי לשלם כעת בנפרד לאדריכלית אחרת מוצלחת יותר על תכנון הקומה השניה....
יש לכם המלצה על מישהי. בי-ם?

ניקול

משתמש מקצוען
אם את לא מרוצה מהתכנון שלה ואין 'קליק' של הבנה ביניכן (חוץ מזה שאני מבינה שממילא לא חתמתן בהסכם על כך שהיא מתכננת את הפנים, אלא רק מוציאה היתרים), נשמע שכדאי להשקיע ולהכניס אדריכלית נוספת לתמונה כבר עכשיו...

בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה