קורונה התחסנתם נגד נגיף הקורונה?היו לכם תופעות לוואי?

התחסנתם נגד נגיף הקורונה?

• כן

• לא

• יש לי נוגנים(בדקתי)

• לא התחסנתי שיאפשרו לי אעשה זאת בעז"ה

• ההיתי חולה ולא בדקתי נוגדנים

• לא היה לי קורונה ויש לי נוגדנים(בדקתי)

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

לווים

משתמש מקצוען
כול
הבנתי אותך מצויין
פשוט זה לא מה שפייזר מפרסמים
הם מסבירים למה צריך לקחת את המנה השנייה, בשביל להעלות מ 89% ל-95%
הם לא כתבו שהנוגדנים לא מספיקים וצריך להעלות את רמת היעילות שלהם
כול השאלה בעצם למה לא לקחת את מנת החיסון השניה???

עוקר הרים

משתמש מקצוען
הבנתי אותך מצויין
פשוט זה לא מה שפייזר מפרסמים
הם מסבירים למה צריך לקחת את המנה השנייה, בשביל להעלות מ 89% ל-95%
הם לא כתבו שהנוגדנים לא מספיקים וצריך להעלות את רמת היעילות שלהם
בכל אופן, זכור לי שראיתי שרמת הנוגדנים מתחזקת לאחר המנה השנייה - כבר סיבה לקחת את המנה השנייה.

מירי עוס

משתמש מקצוען
אם נלך לפי נתוני חברת פייזר המנה השנייה כמעט מיותרת
הבדל של 6 אחוז
שלוש שבועות אחרי החיסון הראשון יש ל- 89% מהמתחסנים הגנה !

לדעתי לא כדאי להיחפז לקחת את המנה השנייה
השאלה מה החיסרון בלקחת גם את השני (אפי' אם זה רק בשביל ה-6%).

זנב בכל מקרה צומח כבר אחרי הראשון ;)

Rochit

משתמש מקצוען
השאלה מה החיסרון בלקחת גם את השני (אפי' אם זה רק בשביל ה-6%).

זנב בכל מקרה צומח כבר אחרי הראשון ;)
אם אני מבינה נכון - השאלה האם חשוב חיסון שני רלוונטי לכך שאין מלאי בלתי מוגבל, וזאת הסיבה שיש תיעדוף לפי רמות סיכון (מעל 65, מעל 50 וכו')
אם החיסון השני פחות חשוב, או מיותר לחלק מהאוכלוסיה אז ניתן יהיה לחסן יותר אנשים עם אותו כמות של חיסונים שכבר יש.

מירי עוס

משתמש מקצוען
אם אני מבינה נכון - השאלה האם חשוב חיסון שני רלוונטי לכך שאין מלאי בלתי מוגבל, וזאת הסיבה שיש תיעדוף לפי רמות סיכון (מעל 65, מעל 50 וכו')
אם החיסון השני פחות חשוב, או מיותר לחלק מהאוכלוסיה אז ניתן יהיה לחסן יותר אנשים עם אותו כמות של חיסונים שכבר יש.
זו שאלה נכונה בהחלט.
אני עניתי ביחס לזה:
לדעתי לא כדאי להיחפז לקחת את המנה השנייה

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
התחסנתי אתמול חיסון שני (עובדת בבית חולים), והפעם קצת יותר תופעות לוואי מהראשון
בראשון כאב היד יום וחצי, וקצת חולשה ביום של החיסון
עכשיו כואב לי היד בער אותו הדבר אבל הרבה יותר חולשה, כאבי שרירים, והרגשה של "שפעת לייט"

עדיין מעדיפה את זה מאשר לחלות בקורונה ככה שאין תלונות ;)

אגב, בדקו לי נוגדנים שבועיים אחרי והיה לי כמות מכובדת בהחלט, ושוב אחרי שלושה שבועות (מיד לפני החיסון השני), וזה עלה עוד יותר.
בדקו לכם נוגדנים לפני המנה הראשונה ???

מרחבית

משתמש מקצוען
החיסון השני נועד לא רק לחזק את רמת הנוגדנים הנבדקים, אלא שמנה נוספת גורמת לעוד סוגי מנגנונים (או נוגדנים או זיכרון חיסוני) לפעול ולהתחזק נגד הנגיף, וכך החיסון יותר יעיל לטווח ארוך.
בערך כך שמעתי ממישהו שמבין הרבה בעניין, אם כי איננו מוסמך.

נערך לאחרונה ב:

אני וביתי

משתמש מקצוען

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מומחה התזונה פרופ' חיים גמליאל ממליץ:

לקראת החיסון לקורונה: מומלץ להעשיר את התזונה בחלבון

בימים אלה נקרא הציבור להתחסן נגד מחלת הקורונה. בדומה לדברים שפירסמתי בעבר לפני החיסון לשפעת, כך גם כאן – חשוב לדעת שניתן לשפר את יעילות החיסון ולמנוע את תופעות הלוואי שלו, אם ממלאים אחר כמה תנאים פשוטים וקלים ליישום.

מי שמדווחים על תופעות לוואי בעקבות קבלת חיסונים, סובלים לאמיתו של דבר מתגובה חיסונית מוגברת הנגרמת בשל מחסור באבני בניין (חלבונים וחומצות אמינו) ליצירת נוגדנים נגד הנגיף. תזונה עתירת חלבונים לפני, בזמן ואחרי החיסון, מונעת תופעות אלו, מאחר שהיא תורמת את אבני הבניין (חומצות אמינו) ליצירת אותם נוגדנים.

מדובר בתזונה הכוללת מזונות עתירי חלבון כגון: דגים, בשר (צאן, בקר, הודו, עוף), ביצים, גבינות קשות ועוד, שישולבו בכל אחת מהארוחות במהלך היום. על צמחונים וטבעונים להשלים את מכסת החלבונים הדרושה להם בעזרת שילובים חכמים של קיטניות ודגנים, או בצריכת מזונות צמחיים המכילים חלבון מלא (סויה, קינואה, כוסמת), או בצריכה משלימה של אבקות חלבון ממקור צמחי.

מינון יומי מומלץ של חלבון לאנשים בריאים נע בין 1 ל- 1.5 גרם חלבון נקי לכל ק"ג משקל גוף (מסה רזה). לפי זה, כמות החלבון הדרושה לאדם במשקל ממוצע נעה בין 70 ל- 100 גרם חלבון בכל יום. על פי שיטת הרפואה המונעת התכליתית (רמ"ת) מומלץ שמחצית הכמות הזאת תבוא ממזונות עתירי חלבון והמחצית השנייה תבוא מאבקת חלבון (רצוי ממי גבינה). בממוצע, מדובר בכ- 40 גרם אבקת חלבון לאדם, ליום. ניתן לתת אבקת חלבון גם לילדים במינון של חצי גרם לכל ק"ג משקל גוף, מחולק לשתי מנות, בבוקר ובערב. ניתן להכין מהאבקה שייק טעים בטעמים רבים ושונים (שוקו, וניל, בננה ועוד). כאמור, לצמחונים וטבעונים ניתן להמליץ על אבקות חלבון ממקור צמחי כמו סויה ו/או קיטניות אחרות.

במקביל, מומלץ להפחית למינימום צריכת סוכרים פשוטים, מזונות עתירי עמילן ופחמימות פשוטות (ראו 'טבלת מזונות דלי סוכר ועמילן' באתר רות"ם), ולהרבות בשתיית משקאות בריאות כמו תה ירוק, תה צמחים, קקאו, מי הבישול של סלק וכדומה. רצוי להיעזר גם בקומפלקס ויטמינים מקבוצה B, החיוני לאספקת קו-אנזימים שמשפרים את יצירת הנוגדנים בדם, כמו גם אספקטים שונים של פעילות מערכת החיסון.

לא פחות חשובה מכך היא ההמלצה להקפיד על שינה מספקת לאחר קבלת החיסון, שכן עפ"י מחקרים שונים נמצא מתאם (אם כי לא קשר סיבתי) בין רמת החיסון המתקבל – לבין משך שינה תקין, בימים שלאחר החיסון.

בבריאות טובה ואיתנה תמיד

© פרופ' חיים גמליאל

מריםהצדיקה

משתמש פעיל
מעניין לדעת:
למשהו יש מידע האם מי שקיבל את המנה הראשונה וחלה בקורונה לקח את זה יותר בקלות?????
אני מכירה כאלו שדווקא קיבלו את זה מאד קשה ואפילו נפטרו מספר ימים לפני קבלת החיסון השני

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
מעניין לדעת:
למשהו יש מידע האם מי שקיבל את המנה הראשונה וחלה בקורונה לקח את זה יותר בקלות?????
קשה מאוד לאמוד דבר כזה

יותר קל ממי?

צריך הרבה חולים בשביל להביע דיעה על דבר כזה כי תמיד יש הרבה רמות בתוך החולים

מרחבית

משתמש מקצוען
קשה מאוד לאמוד דבר כזה

יותר קל ממי?

צריך הרבה חולים בשביל להביע דיעה על דבר כזה כי תמיד יש הרבה רמות בתוך החולים

גם צריך לעקוב באיזה יום אחרי החיסון חלו.
זכור לי שבניסויים של החברות, החולים בקבוצת המתחסנים חלו קל יותר מהחולים בקבוצת הפלצבו.
אולם לא מדובר על אלו שנדבקו בימים הראשונים שלאחר החיסון, אלא בשלבים מאוחרים יותר.

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
גם צריך לעקוב באיזה יום אחרי החיסון חלו.
זכור לי שבניסויים של החברות, החולים בקבוצת המתחסנים חלו קל יותר מהחולים בקבוצת הפלצבו.
אולם לא מדובר על אלו שנדבקו בימים הראשונים שלאחר החיסון, אלא בשלבים מאוחרים יותר.
מי שמקבל חיובי יומיים אחרי כנראה שנדבק כבר לפני החיסון

loving music

משתמש מקצוען
מי שמקבל חיובי יומיים אחרי כנראה שנדבק כבר לפני החיסון
ככל הנראה
אני מכירה מישהו שנחשף כשבוע לאחר קבלת החיסון, במקום שבו הייתה הדבקה קיצונית. רוב הנחשפים שם נדבקו - אנשים שישבו רחוק, אנשים שעד עכשיו "לא הצליחו" להדבק, והא קיבל תוצאה חיובי גבולי (מה זה בכלל?) ואחר כך שלילי

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  36  פעמים

לוח מודעות

למעלה