השקעות השקעה עם תשואה של 7%

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
רק אם מישהו יכול לומר לי אם יש אפשרות השקעה פסיבית שכשרה לפי גלאט הון?
קראת את האשכול הזה ?
תכיני לך רשימת ניירות
למשל
קסם S&P 500 KTF

MTF מחקה MSCI World
ותשאלי את הרב לנדו מ'גלאט הון'. אם זה כשר.

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
קראת את האשכול הזה ?
תכיני לך רשימת ניירות
למשל
קסם S&P 500 KTF

MTF מחקה MSCI World
ותשאלי את הרב לנדו מ'גלאט הון'. אם זה כשר.
עכשיו קוראת, תודה,
בנוגע ללשאול את הרב לנדא,
לא כתבו כאן שהוא אמר שזה בדיעבד?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בנוגע ללשאול את הרב לנדא,
לא כתבו כאן שהוא אמר שזה בדיעבד?
לכתחילה.
אבל תשאלי אותו.
לפי מה שהבנתי
יש להם רשימה של קרנות סל כשרות
שהם שולחים לכל דורש במייל.

את המייל ומספר הטלפון של הרב לנדו בבית אפשר למצוא בקבצים של גלאט הון
שנמצאים באשכול הזה.

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
את המייל ומספר הטלפון של הרב לנדו בבית אפשר למצוא בקבצים של גלאט הון
שנמצאים באשכול הזה.
תודה, מצאתי!
למי שיחפש, זה בסוף הקובץ של הקרנות הכשרות,
בהודעה הזאת:

ב. היות והמדד נסחר בדולרים הוא חשוף לשער הדולר שקל
יצאתי מבולבל מה תכל"ס האם כששמתי לדוגמא 10 אלף ש"ח בS&P500 והדולר ירד ב .0.5 (נשתמש לצורך הדוגמא במצב בו הS&P נשאר באותו שווי ) אני יקבל רק 9500 ש"ח או שלא?

אני מבין שטוענים כאן שלא האם הבנתי נכון ? והאם ההסבר הוא כי בפועל אני אקבל שווי של חברה ואם בסופו של יום השווי של החברה נשאר אותו דבר אקבל אותו בשקלים

בקיצור מבולבל!!!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יצאתי מבולבל מה תכל"ס האם כששמתי לדוגמא 10 אלף ש"ח בS&P500 והדולר ירד ב .0.5 (נשתמש לצורך הדוגמא במצב בו הS&P נשאר באותו שווי ) אני יקבל רק 9500 ש"ח או שלא?
במקרה כזה תקבל 9950 [ולא 9500] וזה מהסיבה הפשוטה שזה אומר שהמדד בעצם ירד, רק כיוון שערך הדולר גם ירד, אז כשקונים את המדד בדולרים זה נשאר אותו דבר, אבל מבחינת השווי האמיתי זה אומר שהמדד ירד.

במקרה כזה תקבל 9950 [ולא 9500] וזה מהסיבה הפשוטה שזה אומר שהמדד בעצם ירד, רק כיוון שערך הדולר גם ירד, אז כשקונים את המדד בדולרים זה נשאר אותו דבר, אבל מבחינת השווי האמיתי זה אומר שהמדד ירד.
הבנתי
עכשיו לצורך העניין
ניקח דוגמא יותר במספרים ואקטואלית נגיד הכנסתי 100 אלף ש"ח לפני 3 חודשים (באמצעות קופת גמל להשקעה - אני יודע שזה רק מחקה מדד אבל לצורך הדוגמא נניח שזה אותו דבר) כשהS&P היה שווה 4300 נקודות אני מגיע אחרי 3 חודשים למשוך את הכסף והשווי הוא 4500 נקודות (שזה אומר עלייה של כ4.5%) אבל מצד שני הדולר ירד בזמן הזה (נניח ב1%) כמה אקבל עכשיו האם 104500 או 103500?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הבנתי
עכשיו לצורך העניין
ניקח דוגמא יותר במספרים ואקטואלית נגיד הכנסתי 100 אלף ש"ח לפני 3 חודשים (באמצעות קופת גמל להשקעה - אני יודע שזה רק מחקה מדד אבל לצורך הדוגמא נניח שזה אותו דבר) כשהS&P היה שווה 4300 נקודות אני מגיע אחרי 3 חודשים למשוך את הכסף והשווי הוא 4500 נקודות (שזה אומר עלייה של כ4.5%) אבל מצד שני הדולר ירד בזמן הזה (נניח ב1%) כמה אקבל עכשיו האם 104500 או 103500?
אין לי מושג מאיפה הנתונים האלו, לפני 3 חודשים המדד היה 4458 נקודות והיום הוא 4712 נקודות.
וכדי לדעת איך זה בהשקעה בשקלים אפשר לראות פה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה אומר אם כן שזה חשוף לדולר ולכן למרות שהעלייה במדד היה 4.5% אני יעשה על זה רק 3.5% בגלל שהדולר ירד הלא כן?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה אומר אם כן שזה חשוף לדולר ולכן למרות שהעלייה במדד היה 4.5% אני יעשה על זה רק 3.5% בגלל שהדולר ירד הלא כן?
אכן.
אבל האמת היא שהמדד עלה ב 3.5% ופשוט ערך הדולר ירד.
מי שרוצה להתעקש ולהשקיע גם ללא סיכון מט"ח יכול לקנות קרן מנוטרלת מט"ח.

הבנתי
תודה
קרן מנוטרלת מט"ח מה זה? איך מגיעים לזה? והאם החברות מיטב דש הפניקס בקופות גמל מנוטרלים או לא?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
קרן מנוטרלת מדד מה זה?
לא מנוטרלת מדד אלא מט"ח.
וזה אומר שההשקעה תהיה באחוזים לפי האחוזים בדולרים.
איך מגיעים לזה?
איך שמגיעים לשאר הקרנות.
והאם החברות מיטב דש הפניקס בקופות גמל מנוטרלים או לא?
לא.
מהסיבה הפשוטה, שזה ממש לא כלכלי לעשות זאת.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה