השקעות השקעה עם תשואה של 7%

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
דיברת על הדולר ועכשיו את שוב חוזרת לאינפלציה?
על תערבבי ביניהם.
פשוט ענו לי שמניה היא נכס ולכן לא משנה שער המטבע, רק נשארה בעיה קטנה שאת הרווחים מראים פה בהשוואה למטבע הדולר שהייתה לו אינפלציה של 50% בעשרים שנה האחרונות.
(גם אם במקום מדד היית קונה חבילת סוכר השווי שלה היה עולה ב50%)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
אבל משום מה, שכחת לציין את הפרט הקטן הזה..
את שכחת לציין בכל הרווחים של הs&p את האינפלציה
לדוגמא ב20 שנה האחרונות (הגרועות של הs&p) בניכוי האינפלציה הרווח הוא של 50% (2.5 שנתי) ובניכוי הירידה של הדולר מגיעים לעוד פחות
בנדל"ן הרווח 3% מהשכירות לא מושפע מהאינפלציה (המחיר מתייקר ביחד איתה)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לדוגמא ב20 שנה האחרונות (הגרועות של הs&p) בניכוי האינפלציה הרווח הוא של 50% (2.5 שנתי)
הבאתי לך קודם מספרים מדויקים, חבל להמשיך לנקוב במספרים לא נכונים.
אני לא נכנסתי לנושא האינפלציה כי לא לכל דבר חייבים להיכנס, וזה ממש לא אומר שהתעלמתי מזה.
[מה אפשר לעשות שבפורום הזה אנשים בקושי יודעים מה זה מניה, ולכן אני מנסה להקל כמה שיותר במקום לסבך]

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
יש קרן אחרת גם על מדד של SP 500?
האם יש הבדלים מבחינת הרווחים?
יש הרבה קרנות שעוקבות אחרי מדד סנופי, אבל לא חייבים דווקא אחריו. זה נסיון תזמון.אפשר לעקוב אחרי כל השוק.
יש הבדל - הקרנות האמריקאיות עוקבות טיפה יותר טוב.
ומדוע זה מהוה בעיה
אני צריכה לשלם מס גם לישראל וגם לאמריקה?
יש שתי אפשרויות מה לעשות עם דיבידנד שמתקבל על ידי החברות.
יש קרנות שבוחרות לחלק אותו מיד לכל המשקיעים , ויש קרנות שצוברות אותו לטובתם ומשקיעות את הכסף בקניית עוד יחידות (להלן "צוברות" ו"מחלקות")
האמריקאים , משום מה , החליטו שחוקית חייבים רק לחלק מיד את הדיבידנד.
אבל יותר מזה, הם החליטו "להעניש" כל אזרח אמריקאי שקונה קרן צוברת, ולמסות אותו בצורה הזויה.
ולכן זה מאד לא משתלם לאמריקאים להחזיק קרנות צוברות , שהן רוב הקרנות - האיריות והישראליות.

עכשיו , אם את בוחרת לקנות דרך האזרחות האמריקאית, שווה לקנות קרנות אמריקאיות , למרות שיש גם איריות מחלקות,
כי אם כבר ממירים כסף ובכל מקרה תשלמי מס על הדיבידנד (כי הוא מתחלק מיד) לפחות תרוויחי קרנות שעוקבות טוב .

הקרנות האמריקאיות (קוראים להן VT, VTI+ VXUS) הן קרנות מעולות, למעשה לטווח של פחות מ20 שנה בערך הן עוקפות את המקבילות האיריות אפילו שהן מחלקות.

אז מה החסרון? שבשביל לקנות אותן צריך לשלם עמלת המרה גבוהה (לדולרים ) ועמלות קניה גבוהות מאד בבתי השקעות ישראלים , מה שהופך את זה לבלתי שווה לחלוטין.

מה האופציה? ללכת דרך ברוקר אמריקאי (נניח, IB, יש עוד אפשרויות) ולקבל עמלות המרה וקניה מצחיקות.
מה החסרון ? א. אם יש לך פחות מ100K $ יש עמלת מינימום לא קטנה 20$
אפשר לעבוד דרך מתווך קפריסאי , אבל לא ברור כמה זה בטוח, לצורך ההבנה, הוא עבר מישראל לקפריסין בגלל שלא עמד בפיקוח של רשות ההון בישראל.
ב. יש צורך לדווח כל שנה דרך רו"ח לישראל על ההכנסות מהדיבידנד . עוד עלות.

עכשיו תעשי חשבון מה את מעדיפה, עקיבה קצת יותר טובה אבל לשלם יותר , והתעסקות ,
או לקנות תחת אזרחות ישראלית בבית השקעות קרנות שנסחרות בישראל.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
הבאתי לך קודם מספרים מדויקים, חבל להמשיך לנקוב במספרים לא נכונים.
אני לא נכנסתי לנושא האינפלציה כי לא לכל דבר חייבים להיכנס, וזה ממש לא אומר שהתעלמתי מזה.
[מה אפשר לעשות שבפורום הזה אנשים בקושי יודעים מה זה מניה, ולכן אני מנסה להקל כמה שיותר במקום לסבך]
לא ניכית את האינפלציה מדויק (חישבת לפי2% שנתי למרות שזה 2.5%) ולא חישבת את שער הדולר
המדד המדויק למשקיעים פה גם לפי פורומים מקבילים הוא מחיר המדד בשקלים ועל פיו לחשב את התשואות

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אלא דירות לילדים.
אם את חיה בישראל , את מושפעת מיחס הדולר - שקל, בכל תחומי החיים , אם תרצי ואם לא.
גם הדירות מושפעות מהיחס הזה, גם השכר במשק, גם חומרי הבנייה. וממילא - כמה אנשים נותנים לדירה וכמה אפשר לקנות עם זה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לא ניכית את האינפלציה מדויק (חישבת לפי2% שנתי למרות שזה 2.5%) ולא חישבת את שער הדולר
המדד המדויק למשקיעים פה גם לפי פורומים מקבילים הוא מחיר המדד בשקלים ועל פיו לחשב את התשואות
תקשיבי, באמת את פשוט מתווכחת במקום הלא נכון.
אני בטוחה שאת טועה, אבל לא יודעת להוכיח לך את זה, אם את יודעת לאיפה ללכת, פשוט תכתבי את הטענות שלך שם ותקבלי תשובות ברורות על הכל . או שתקראי קצת .

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
לא הפסדת 20% , קיבלת את התשואה בצורה אחרת. הדולר שווה משהו אחר , ולכן קיבלת סכום אחר.
בפועל אם החיים שלי בשקלים והמסחר בדולרים הפסדתי
אם את חיה בישראל , את מושפעת מיחס הדולר - שקל, בכל תחומי החיים , אם תרצי ואם לא.
גם הדירות מושפעות מהיחס הזה, גם השכר במשק, גם חומרי הבנייה. וממילא - כמה אנשים נותנים לדירה וכמה אפשר לקנות עם זה.
אין שום קולרציה בין מדד המחירים הישראלי לשער הדולר
חישבתי במדויק לפי האינפלציה!!
חישבת 2 אחוז שנתי בקישור המצורף רואים שזה 2.5 (את חישבת לפי האינפלציה הישראלית למרות שהמסחר התבצע בדולרים)

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
תקשיבי, באמת את פשוט מתווכחת במקום הלא נכון.
אני בטוחה שאת טועה, אבל לא יודעת להוכיח לך את זה, אם את יודעת לאיפה ללכת, פשוט תכתבי את הטענות שלך שם ותקבלי תשובות ברורות על הכל . או שתקראי קצת .
במקומות שאני אמורה להתווכח אומרים שחישוב הרווח אמור להתבצע לפי מחיר המדד בשקלים, פה מראים את הרווח לפי המחיר הדולרי

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
חישבת 2 אחוז שנתי בקישור המצורף רואים שזה 2.5 (את חישבת לפי האינפלציה הישראלית למרות שהמסחר התבצע בדולרים)
חבל שאת מתעקשת
החישוב הוא מדויק לפי האינפלציה בדולר!!!!
[יש מחשבונים בשביל זה]

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
במקומות שאני אמורה להתווכח אומרים שחישוב הרווח אמור להתבצע לפי מחיר המדד בשקלים, פה מראים את הרווח לפי המחיר הדולרי
אוקי, ומה שם המסקנה ? מה הרווח ב20 שנה האחרונות?
אני אגב חושבת שלא נכון להראות רווח על סנופי (שבמקרה הצליח מאד בעשורים האחרונים ) אלא על מסלולים עוקבים כל העולם.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
[יש מחשבונים בשביל זה]
את יכולה להפנות אותי אליהם?
אוקי, ומה שם המסקנה ?
המסקנה שמי שמרוויח בשקלים וחי בשקלים צריך לחשב את התשואות שלו בשקלים (אולי @קול מבשר יקח את היוזמה להראות לנו את תשואות הs&p במחירים שקליים, ובניכוי האינפלציה הישראלית)
נ.ב. הערת אגב שלי היות ובמקומות האלו לא הולכת רוב ההכנסה לדיור כמו אצלנו (דיור לאדם ולילדיו) השיקולים שלנו שונים ואי אפשר לקחת מהם עמדה האם להצמיד את ההשקעה למחירי הדיור

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה