השקעות השקעה עם תשואה של 7%

כאזרח אמריקאי הבנתי שלא שווה לי לשים בגמל להשקעה (כי אחר כך יש לךי עוד 12% מס ועוד 5% ריבית על מיסים שלא שילמתי לממשל האמריקאי )
1)מה הפתרון (קראתי כאן בעבר על ניהול לבדIRA) אשמח לקישור מה זה בדיוק? איך עושים את זה?
2) האם גם בIRA ניתן לקבל הלוואה על הכסף שבקופה (כמו בגמל להשקעה שלדוגמא מיטב דש נותנים 80% הלוואה) או שזה השקעה ישירות בבורסה שאין איזה החברה שעומדת מאחורה בשביל לתת הלוואות?

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני חייבת להתערב בדיון הזה.
אין על מה להתנצל, הדיון אינו על שם מישהו בטאבו, אדרבא ממתינים להתערבויות מחכימות
אבל נמאס לי להתדיין פה בנושא. [אחרי דיונים ארוכים בעבר]
היתרונות שאני זוכר כרגע הם פסיכולוגיים, התנהגותיים, קבלת הלוואות, מיסוי במעברים
אשמח ללינק או הפנייה לאשכול ספציפי. או לשמוע יתרונות נוספים.
יש גם בדמי ניהול זולים יותר.
טוב לשמוע, את יודעת לציין שם של קופה? יעזור לי.
ויש הרבה אנשים וכו'
מסכים לחלוטין, שלעשרות אחוזים וכנראה לרובם, עדיף להשקיע דרך קופת גמל בגלל הסיבות של הטבע האנושי, כמו שכתבתי למעלה.
והכלל הוא, שלכל אחד יש מס' רב של אפשרויות להשקיע, ותמיד כדאי לבדוק ולהתייעץ מהי הדרך הטובה החכמה והזולה ביותר להשקיע במה שרוצים להשקיע.
גזור ושמור

אם היה לי פרימיום הייתי מוסיף בחתימה, אחרי כל הבירור בפורום תלכו ליועץ השקעות בלתי תלוי שיסייע לכם כיצד להשקיע נכון בהתאם לנתונים שלכם. הפורום יכול להועיל לקבלת מידע, אבל ההכרעה צריכה להיות עם אדם מקצועי שאתם פורסים לפניו את התמונה המלאה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כאזרח אמריקאי הבנתי שלא שווה לי לשים בגמל להשקעה (כי אחר כך יש לךי עוד 12% מס ועוד 5% ריבית על מיסים שלא שילמתי לממשל האמריקאי )
1)מה הפתרון (קראתי כאן בעבר על ניהול לבדIRA) אשמח לקישור מה זה בדיוק? איך עושים את זה?
2) האם גם בIRA ניתן לקבל הלוואה על הכסף שבקופה (כמו בגמל להשקעה שלדוגמא מיטב דש נותנים 80% הלוואה) או שזה השקעה ישירות בבורסה שאין איזה החברה שעומדת מאחורה בשביל לתת הלוואות?
אין קשר, גמל להשקעה זהו כסף אישי. IRA זה ניהול של כסף בפנסיה .
@שזמה עשה מחקר על הנושא של אמריקאים

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אבל לעניות דעתי (ושל עוד כמה שסוברים כמוני) יש עדיפות לשים חלק ממהשקעה בקופ"ג מכיון שאנחנו לא יודעים מה יקרה בעולם ב20 שנה הקרובות וייתכן שתיפתחנה אופציות נוספות להשקעה ברחבי העולם שיהיה עדיף להשקיע בהן כשהניוד הוא ללא מס (קופ"ג שמחקה את מדדי המטבעות הוירטואלים למשל)
למה זה משהו שיפתח. כבר עכשיו אפשר להשקיע במטבעות וירטואליים כמה שרוצים.
אם אני מבינה נכון, אתם סוברים שאולי תרצו בסוף להשקיע במשהו אחר.
זה מאד מסוכן להשקיע כשאין תוכנית השקעה מסודרת לטווח ארוך ומשנים דברים לפי מצב השווקים.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אבל תסכימי איתי שכדי שנגיע לרמה הזו אזי דורש הרבה שעות של קריאת חומר וקניית מושגים שונים, בקיצור צריכים לאהוב את זה...
רוב הלמידה היא להבין מהן מניות, מה הפיזור שאני רוצה, ומהי התוכנית שלי לכמה זמן אני משקיעה.
אם לא יודעים את כל זה אי אפשר לבחור קופת גמל. אם יודעים, נשאר לפתוח חשבון ולקבל הדרכה של רבע שעה חד"פ על קניה ראשונה ומכאן חמש דקות ברבעון.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
טעות שלי. בדקתי עכשיו את עמלת המינימום בשקלים והיא 2 ש"ח...
היה זכור לי שבשביל עמלות המרה ומינימום שווה לחכות לרבעון. אבל בקרנות בלאקרוק זה ממש לא שיקול.
אז נשארנו עם שיקול הנוחות.
האם יש אפשרות לבצע הו"ק לקניה חודשית? ואם כן איפה?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
האם יש אפשרות לבצע הו"ק לקניה חודשית? ואם כן איפה?
יש אפשרות העברה לתיק בהו"ק
קנייה אוטומטית, אני לא יודע.
אני מסתדר לבד
כך שלא יצא לי להיתקל בשירות כזה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יש אפשרות העברה לתיק בהו"ק
קנייה אוטומטית, אני לא יודע.
אני מסתדר לבד
כך שלא יצא לי להיתקל בשירות כזה.
אין דבר כזה קניה אוטומטית.
וכידוע הו"ק אפשר לעשות לכל מקום.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לידיעת כל מי שסוחר בקרנות של בלאקרוק, אלטשולר שחם מפסיקה להפיץ אותן,
תודה על העדכון, התפלאתי באמת בימים האחרונים שלא הצלחתי להיכנס לדף שלהן באלטשולר

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
רק לא ברור מה זה אומר לנו
כרגע כלום.
בהמשך יש לקוות שימצא מפיץ חדש (מחפשים כזה)
זה גם אומר שלא היה רווחי לשווק את הקרנות האלו בארץ
יש לקוות שלא תהיה עזיבה של בלאקרוק לבורסה אחרת.
בכל מקרה, זה משפיע לכאורה רק על קניה עתידית גם אם כן.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
השקעה סולידית בשוק ההון

פה ובפורומים אחרים על השקעות דובר רבות על מסלולי מניות חו"ל, וזה באמת רלוונטי לכסף שהולך לשכב הרבה שנים.

אך אם יש לנו סכום שאנחנו רוצים שיהיה זמין בשנים הקרובות או לחילופין כסף ששמנו אותו במדד s&p500 ועוד 15 שנים נתחיל לחשוב על למשוך אותו בקרוב ולא נרצה לגלות ששנה אח"כ הוא בשפל. איזה מסלול סולידי יש למשקיע העצמי בשוק ההון שהוא גם כשר?
@אהבת עולם @מקצועי בלבד @ארי בכרמים

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
השקעה סולידית בשוק ההון

פה ובפורומים אחרים על השקעות דובר רבות על מסלולי מניות חו"ל, וזה באמת רלוונטי לכסף שהולך לשכב הרבה שנים.

אך אם יש לנו סכום שאנחנו רוצים שיהיה זמין בשנים הקרובות או לחילופין כסף ששמנו אותו במדד s&p500 ועוד 15 שנים נתחיל לחשוב על למשוך אותו בקרוב ולא נרצה לגלות ששנה אח"כ הוא בשפל. איזה מסלול סולידי יש למשקיע העצמי בשוק ההון שהוא גם כשר?
@אהבת עולם @מקצועי בלבד @ארי בכרמים
את מדברת על השקעה בקרנות השונות?
בתיק השקעות בניהול עצמאי?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה