השקעות השקעה עם תשואה של 7%

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
פעם @אהבת עולם העלתה קישור בנושא
השתכנעתי מהמאמר
שאכן ההגיון הבריא אומר שאין עניין במנוטרלת מט"ח וזה סתם עולה כסף.
הבעייה שבמבחן המציאות המנוטרלות מט"ח מניבות יותר.
מה עושים ?
מה אפשר לעשות שמבחן המציאות שכתבתם מתייחס לתקופה שבה שער הדולר ירד ולא הפוך??

מבחן מציאות עושים על פני תקופה של עשרות שנים, ולא על פני תקופה של שנה או שתיים.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
הבעייה שבמבחן המציאות המנוטרלות מט"ח מניבות יותר.
מה עושים ?
אם קונים דברים לפי מה שהיה עד כה, אז מומלץ לקנות טסלה...

קרנות מנוטרלות מט"ח זה קרן + הימור על שער הדולר שקל לטובת הדולר.
לטווח ארוך של 20 שנה מה יעלה יותר? אין לי מושג, אבל ככל שזה נראה, אין סיבה שהדולר או השקל יזנק לאורך זמן בצורה קיצונית ולא יהיה איזון .
אם אתם מאמינים בזה, שווה לקנות אופציה של שורט על הדולר.

[מזכירה שפעם זה היה הדיון על קרנות אלטשולר , במבחן המציאות הן עשו יותר, מענין איפה הן היום , ואיפה בעוד 10 שנים.]

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
איש יקר העונה לשם ס. י.
שלא יכול לכתוב כאן
כתב לי שאני יעלה את דברי 'אדם שלו'.

הכפית היא כסף, כמו דולר או שקל או יורו או רובל.
כל אלו לא באמת קיימים. אתה תקוע במחשבה של איך לכופף את המטבע לרצונך, אבל הוא לא קיים.
המטבע הוא רק אמצעי מדידה מופשט. כשאני שואל אותך מה השווי של 10 קילו תפוחי אדמה, אתה יכול לענות בשקלים, או בדולרים, או ברובל, או בביטקוין, או בגרמים של זהב, או בזרעים של פרח לוע הארי, או במספר דקות העבודה שלה - כל אלו ואינספור אחרים הם דרכים לגיטימיות לאמוד ערך, כולם מונפצים ושרירותיים באותה מידה - הערך הוא ה-10 קילו תפוחי האדמה, המספר 20 שקל או 5 דולר או 5 שקי זרעים הם מדדים.
המספר 3330 דולר למדד סנופי, הוא לא הערך של המניות במדד. הערך שלהם הוא המניות. המספר הזה הוא סתם מדד בסרגל מדידה שרירותי. בארהב משתמשים בסרגל שנקרא דולר אבל ברוסיה מפרסמים את הערך של סנופי עם סרגל מדידה שנקרא רובל וביפן מפרסמים את הערך של סנופי בסרגל שנקרא ין. אלו מספרים שונים בסרגלים שונים. אין אחד שנותן תשובה נכונה והשאר טועים, הם כולם שגויים כי הם כולם סתם דרכים למדוד ערך.
כשאתה רוצה להחזיק במניות אתה צריך פשוט לקנות את הנכס הזה - מניות, ואתה תקבל את הערך שלהן. את הערך הזה תמדוד איך שאתה רוצה בדולר או רובל או שקל, אבל זה לא ישנה את הערך.
אבל אז אתה בא ואומר, לא אני לא רוצה רק להחזיק את הנכס של המניות, אני רוצה גם בנוסף להרוויח/להפסיד כסף כאשר היחס בין הרובל לשקל משתנה. סליחה בעצם כאשר היחס בין הפאונד לשקל משתנה. סליחה בעצם כאשר היחס בין הדולר לשקל משתנה. למה בעצם בחרת להמר גם על היחס של דולר-שקל דווקא ולא רובל-שקל? הרי הערך של מדד סנופי נמדד בשלל מטבעות, עשרות מהן.

ננסה משהו אחר, ואולי זה גם יגרום לך להבין:
שלמה מחזיק את כל הונו על פני אדמות בקרן VT שמחזיקה את כל מניות העולם. הוא מרגיש בטוח בהחלטתו כי הוא מחזיק שבריר מהרווחים של כל חברה בעולם. אין לו אגורה נוספת לזכותו ואין לו עבודה ויש לו אישה ו-5 ילדים לדאוג להם. שלמה גם אוהב לעשות את כל המעקב הוצאות והכנסות שלו בשקלים אז הוא יודע כמה הוא מוציא בשקלים וכל פעם ש VT מחלק לו דיבידנד הוא מתעד כמה זה שווה בשקלים (שלמה גם לא צריך לעבוד קשה כי גליון נתונים של גוגל עושה את זה אוטומטית בשבילו).
ארצי נמצא באותו מצב בדיוק, רק שארצי חושב שבגלל שהוא חי בארץ ומחזיק שבריר אחוז מכל מניה בעולם כולו, אז הוא גם מסיבה לא ברורה כלשהי לנקוט בעמדה על העתיד של צמד מטבעות שרירותי, והוא בוחר בצמד שקל-דולר, ובפרט הוא בוחר להורות לשולחן מסחר פורקס שלו לפתוח פוזיציה של שורט על דולר ולונג על שקל. ״כמה שואל הבנק? 5 אלף? 10 אלף? כמה גדול אתה רוצה שההימור יהיה?״ ארצי חושב..... ושואל ״מה שווי התיק מניות העולמי שלי?״ בודק הבנקאי ועונה ״20 מיליון שח״. אז ארצי אומר מבלי למצמץ ״אני רוצה שתשים 20 מיליון שורט על הדולר ו-20 מיליון לונג על השקל״. הבנקאי במבט המום ״אתה בטוח?״. ״כן. ככה קראתי בבלוג ברשת. אני בטוח״.
עוברות להן כמה שנים והכל הולך טוב לארצי ושלמה.
עד שיום אחד ממשלת ימין/שמאל קיצונית עולה לשלטון, החרדים/ערבים נהיים רוב דמוקרטי בכנסת, השכנים מצפון/דרום/מזרח/טווח_טילים פותחים במלחמת חורמה על ישראל, חרם בינלאומי חסר תקדים מרסק את תעשיית ההיטק וכל החברות הבינלאומיות בורחות מכאן מרצון או בעל כורחן.
האינפלציה מזנקת, ערך השקל נשחק לשבריר אבק מערכו המקורי, ישראל חווה את קריסת המטבע כמו בשנות ה-80 מחדש (יענו זה קרה כבר אם לא ידעת).
מה קרה לשלמה וארצי?
ערך המניות ב VT בקושי זז, כלכלת ישראל היא רק משהו כמו 0.4% מכלכלת העולם לכן כל שינוי בערך נבלע ברעש של מה אמר אלון מאסק על דגם 12 XS של טסלה.
כיוון שהשקל ירד בערכו כמעט לאפס, ההוצאה החודשית של שלמה זינקה מ-20,000 לחודש (יש לו 5 ילדים זה ממש סבבה לחמישה ילדים) ל-2,000,000 בחודש בגלל האינפלציה, אבל בגיליון גוגל הוא רואה שהדיבידנד שהוא מקבל מVT נותן לו עכשיו 6,000,000 ברבעון במקום ה-60,000 שזה היה פעם, אז שלמה קצת מודאג מהמצב בארץ אבל כלכלית שום דבר לא השתנה אצלו ואם הוא לא מרגיש בטוח בטחונית הוא תמיד יכול להגר למדינה עם פחות טילים שנופלים מהשמיים.
ואצל ארצי? ארצי באותו מצב, אבל לארצי יש בעיה...... הוא מתקשר לבנק ושואל ״תגיד..... מה שלום התיק שלי?המיליונים בסדר?״. הבנקאי עונה ״איזה תיק? איזה מיליונים?״. ארצי נלחץ. ״מה זאת אומרת? יש לי מיליונים ב VT שזה כל במניות העולם וקראתי הבוקר שאחרי הדברים של אלון מאסק מדד המניות העולמי שבר שיא חדש״. הבנקאי עונה ״זה נכון מאד, אבל זוכר איך ביקשת ממני גם להמר שהשקל ילך ויתחזק כנגד מטבע שרירותי כלשהו, תן לי לבדוק איזה.......... בודק......... עדיין בודק....... דולר, שהשקל יתחזק והדולר יחלש. אז שמע הדולר לא השתנה בערכו אז ההימור עליו לא הוסיף לך ערך, אבל בגלל שהשקל בעצם שווה היום כמעט כלום, אז ההימור שלך יצא בהפסד גדול. גדול מאד אפילו״. ארצי מזיע אבל לא דואג כי הוא יודע שיש לו המון VT ״בכלל שכחתי שהימרתי על השקל, זה היה עוד בתקופה שחשבתי שאני מבין משהו בפורקס, אבל לא יכול להיות שאיבדתי את הכל הרי יש לי מיליונים ב VT״ הבנקאי לא יודע איך לבשר לו את הבשורה אבל זה מה יש ״אתה ביקשת ממני בזמנו, שגודל ההימור יהיה זהה לגודל תיק המניות כולו. לכן ההפסד שלך הוא כגודל התיק ומה שנשאר לך מספיק רק לכסות את דמי הניהול של החשבון לחודשים הקרובים. שאגב אנחנו מעלים אותם כי אתה כבר לא לקוח חשוב״.
ארצי המום. ארצי לא יודע איך זה קרה לו.
אבל אתם יודעים ילדים מה קרה לו נכון?
״הוא היה סוחר פורקס?״. נכון מאד. ארצי היה סוחר פורקס. אל תהיו סוחרי פורקס ילדים.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מה אפשר לעשות שמבחן המציאות שכתבתם מתייחס לתקופה שבה שער הדולר ירד ולא הפוך??
בעשורים האחרונים האינפלציה בארצות הברית גבוהה מהאינפלציה בישראל
בעוד שבנק ישראל הוריד את הריבת ל0.1 כד לייצר אינפלציה שלא תהיה דיפלציה
בארצות הברית מטריד אותם האינפלציה. (שם תחזיות האינפלציה עומדות גם על 4%!)
מבחן מציאות עושים על פני תקופה של עשרות שנים, ולא על פני תקופה של שנה או שתיים.
אני לא מוצא נתונים של תעודות סל ישנות.
כי היום הם כבר לא נסחרות.
בכל אופן בכל הקרנות סל המנוטרלות מט"ח עוקפות את שאינם מנוטרלות בצורה משמעותית.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L

על פני כמה זמן ?
בזמן האחרון זה הגיוני. לא בגלל ביצועי הקרנות אלא בגלל השורט על הדולר והלונג על השקל שהצליחו.
באמת הדולר עלה והשקל ירד. אם אתה מאמין שזה מה שיקרה לתמיד והדולר יעלה עוד ועוד - זה בהחלט שווה.
אם יקרה הפוך , התעודות המנוטרלות יפסידו בגדול.

נערך לאחרונה ב:

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

תבדוק לפי תאריכים
ואז תשווה את אותם תאריכים לשערי הדולר שקל
וגם צריך לוודאות שאכן מדובר באותה מדיניות השקעה, אחרת אתה משווה נקטרינה לבלרינה

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
הנה לצורך ההשוואה קרנות שקיימות יותר מ5 שנים
ואפילו של אותה חברה - מגדל
5117965 מגודרת
5117478 לא מגודרת
מלמעלה נראה שהלא מגודרת הרוויחה יותר, אבל לא התעמקתי

מנורה מבטחים 5122627 ו 5121959

אבי2021

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד @אהבת עולם @ארי בכרמים

מתעניין
רוצה לחסוך כל חודש 1000 ש"ח למשך כ20 שנה מנייתי.

מה הם האפשרויות? איזה מכשיר הצטרך לקנות?(קופ"ג להשקעה או קופת חיסכון) איזה דמי ניהול אני יכול לצפות?
כמובן בs&p 500 וכו

תודה רבה.

נערך לאחרונה ב:

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מה הם האפשרויות? איזה מכשיר הצטרך לקנות?(קופ"ג להשקעה או קופת חיסכון) איזה דמי ניהול אני יכול לצפות?
כמובן בs&p 500 וכו
איזו כשרות אתה רוצה והאם, זה משפיע מאוד על השאלה.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
גלאט הון מפרסמים רשימה של קרנות מאושרות על ידיהן, הזולה על S&P500 כמדומני היא 0.25 דמי ניהול, עיין בקובץ המצורף
לגבי קופות גמל הן יותר יקרות בוודאות, כמה, אני לא יודע לומר. תוכל לשאול את @מקצועי בלבד .
למרות זאת יש לקופות גמל גם מעלות מסויימות, תסתכל בתגובה כאן

קבצים מצורפים

• גלאט הון - עדכון 3 טבת תשפב (2).pdf
    KB 418 · צפיות: 20

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
מתעניין
רוצה לחסוך כל חודש 1000 ש"ח למשך כ20 שנה מנייתי.

כמובן בs&p 500 וכו
האפשרות הזולה ביותר: חשבון השקעות .
אבל בשביל זה צריך נטו של 20K ש"ח
ולכן , אם החסכון של 1000 שח בחודש יציב, אפשר לחשוב על הלוואה קטנה של 20K (נניח מקרן הוכשטיין) ולהתחיל להשקיע ובחודשים הראשונים להחזיר את ההלוואה.
הקרנות של בלאקרוק מאושרות לפי מדיניות העדה ותשואה כהלכה.
דמי הניהול - 0.1% בערך , תלוי בסכום שנחסך.

אפשרות יותר יקרה - קופ"ג להשקעה, דמי ניהול 0.5% , בכל פרמטר יותר זול חשבון השקעות.

אבי2021

משתמש מקצוען
האפשרות הזולה ביותר: חשבון השקעות .
אבל בשביל זה צריך נטו של 20K ש"ח
ולכן , אם החסכון של 1000 שח בחודש יציב, אפשר לחשוב על הלוואה קטנה של 20K (נניח מקרן הוכשטיין) ולהתחיל להשקיע ובחודשים הראשונים להחזיר את ההלוואה.
הקרנות של בלאקרוק מאושרות לפי מדיניות העדה ותשואה כהלכה.
דמי הניהול - 0.1% בערך , תלוי בסכום שנחסך.

אפשרות יותר יקרה - קופ"ג להשקעה, דמי ניהול 0.5% , בכל פרמטר יותר זול חשבון השקעות.
תודה על המענה.

רק שאלה.
1. חשבון השקעה האם יש שם גם סוג של מחקה s&p 500 או שקונים סוגי ניירות?
2. האם אפשרי לעשות בחשבון השקעה הו"ק שירד מהחשבון אוטומטי?
3. האם יש דחיית מס כמו בקופ"ג להשקעה?

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
1. חשבון השקעה האם יש שם גם סוג של מחקה s&p 500 או שקונים סוגי ניירות?
בחשבון בבית השקעות אפשר לקנות ניירות של קרנות המחקות את המדד המדובר
לא, אבל אם אתה קונה ניירות של קרנות זרות (כמו השקליות של בלאקרוק), הדמי ניהול שלהם ממש נמוכים כך שאין צורך לעבור באופן נורמלי

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
חשבון השקעה האם יש שם גם סוג של מחקה s&p 500 או שקונים סוגי ניירות?
ניירות שמחקות מדד S&P אם אתה רוצה אותו.
2. האם אפשרי לעשות בחשבון השקעה הו"ק שירד מהחשבון אוטומטי?
לא, מה ששווה בדרך כלל זו קניה פעם בחצי שנה / רבע שנה, לפי הסכום שנצבר בינתיים

כן. ברגע שלא מוכרים לא משלמים מס.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בחשבון בבית השקעות אפשר לקנות ניירות של קרנות המחקות את המדד המדובר

לא, אבל אם אתה קונה ניירות של קרנות זרות (כמו השקליות של בלאקרוק), הדמי ניהול שלהם ממש נמוכים כך שאין צורך לעבור באופן נורמלי
כן, יש דחיית מס אם לא מוכרים . התכוונת שיש מיסוי במכירה.:)

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית

אבי2021

משתמש מקצוען
לא, מה ששווה בדרך כלל זו קניה פעם בחצי שנה / רבע שנה, לפי הסכום שנצבר בינתיים
אם כן, יש כאן יתרון (גדול) לטובת קופ"ג להשקעה ע"פ חשבון בית השקעות, במושג של שגר ושכח מקימים הרשאה לקופ"ג x וזהו, אז למה כאן (בפרוג) במיינסטרים של המבינים יש טיפה'לה אי נחת מהקופ"ג, ואחרים עוד כותבים עליו מוצר גרוע?
מה עוד שרוב אנשים (בעיני) לא יתמידו פעם בכמה חודשים לקנות שוב נייר ערך בכסף שהצטבר, ובינתיים הכסף ששמים בקופ"ג שיורד אוטומטי יכול לעבוד עבורם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם כן, יש כאן יתרון (גדול) לטובת קופ"ג להשקעה ע"פ חשבון בית השקעות, במושג של שגר ושכח מקימים הרשאה לקופ"ג x וזהו, אז למה כאן (בפרוג) במיינסטרים של המבינים יש טיפה'לה אי נחת מהקופ"ג, ואחרים עוד כותבים עליו מוצר גרוע?
מה עוד שרוב אנשים (בעיני) לא יתמידו פעם בכמה חודשים לקנות שוב נייר ערך בכסף שהצטבר, ובינתיים הכסף ששמים בקופ"ג שיורד אוטומטי יכול לעבוד עבורם.
אכן זה באמת מעלה גדולה שיש לקופת גמל להשקעה.
ורק שיהיה ברור, אני דווקא חושבת שיש לקופת גמל להשקעה מעלות רבות, על פני אפשרויות אחרות, וכל משקיע צריך תמיד לדעת לבחור את מה שהכי מתאים לו.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה