השקעות השקעה בשוק ההון ללא סכום ראשוני

לילה לבן

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד , @ארי בכרמים , @אהבת עולם, @Tweenset ושאר המומחים של הפורום,
קראתי במשך שעות רבות בהנאה רבה את מאמריכם, תגובותיכם, ושאר ההודעות ונראה לי שקיבלתי מושגים בגדול על כל נושא שוק ההון,
אין מילים להודות על ההשקעה הרבה (בפרט ל @מקצועי בלבד על המאמרים שבעזרתם נכנסתי לעניינים)
רק רגע לפני הקפיצה למים הייתי שמחה לוודא שאני עושה נכון, וכן לעזור לאנשים נוספים כמוני שיקראו זאת בהמשך.
המטרה - לעשות השתדלות להגיע עם סכום נאה שיעזור לי לקראת תקופת החתונה של ילדיי (כרגע אני אם לתינוקת אחת ומקווה להתרחב בעז"ה)
האמצעי - אין לי כרגע הון עצמי אלא רק אפשרות לחסוך כל חודש כמה מאות שקלים ובעוד כ 9 שנים להעלות את גובה הסכום ע"י סיום תשלומי המשכנתא והפניית הכספים לקופות החיסכון הקיימות.
אם הבנתי נכון כמעט כל נהרות הדיו שנשפכו כאן אינם נוגעים לי כיוון שאין אפשרות לפתוח תיק השקעות בבתי השקעות ללא סכום ראשוני משמעותי (עשרות אלפי ש"ח), ואם עד כאן אני צודקת הרי שנשארתי עם 2 אופציות (אני לא מביאה בחשבון הפקדה לפק"מ שהיא בעלת תשואה נמוכה למיטב הבנתי)
1. ניהול תיק השקעות בבנק - אולי בהתחשב בכך שסכום ההפקדה נמוך יחסית זה כבר לא משתלם בניכוי דמי ניהול / עמלות קצת גבוהות
2. קופת גמל להשקעה - גם בזה ישנו חיסרון שאני לא יכולה להחליט בעצמי על הרכב התיק אלא לפי הקופות הקיימות (והכשרות)
אני נוטה לבחור בקופת גמל להשקעה ובזו של הלמן אלדובי במסלול מחקה מדד S&P 500 שבהתחשב בתקופת ההשקעה הארוכה המתוכננת הייתה נראית לי בעלת התשואה הגבוהה ביותר
אשמח לדעתכם המחכימה האם הבנתי / החלטתי נכונה (לא מבקשת ייעוץ, לא מבקשת המלצה, יודעת שאין לכם רישיון ייעוץ ;))
ושוב תודה על כל ההשקעה בפורום שלא על מנת לקבל פרס

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד , @ארי בכרמים , @אהבת עולם, @Tweenset ושאר המומחים של הפורום,
קראתי במשך שעות רבות בהנאה רבה את מאמריכם, תגובותיכם, ושאר ההודעות ונראה לי שקיבלתי מושגים בגדול על כל נושא שוק ההון,
אין מילים להודות על ההשקעה הרבה (בפרט ל @מקצועי בלבד על המאמרים שבעזרתם נכנסתי לעניינים)
רק רגע לפני הקפיצה למים הייתי שמחה לוודא שאני עושה נכון, וכן לעזור לאנשים נוספים כמוני שיקראו זאת בהמשך.
המטרה - לעשות השתדלות להגיע עם סכום נאה שיעזור לי לקראת תקופת החתונה של ילדיי (כרגע אני אם לתינוקת אחת ומקווה להתרחב בעז"ה)
האמצעי - אין לי כרגע הון עצמי אלא רק אפשרות לחסוך כל חודש כמה מאות שקלים ובעוד כ 9 שנים להעלות את גובה הסכום ע"י סיום תשלומי המשכנתא והפניית הכספים לקופות החיסכון הקיימות.
אם הבנתי נכון כמעט כל נהרות הדיו שנשפכו כאן אינם נוגעים לי כיוון שאין אפשרות לפתוח תיק השקעות בבתי השקעות ללא סכום ראשוני משמעותי (עשרות אלפי ש"ח), ואם עד כאן אני צודקת הרי שנשארתי עם 2 אופציות (אני לא מביאה בחשבון הפקדה לפק"מ שהיא בעלת תשואה נמוכה למיטב הבנתי)
1. ניהול תיק השקעות בבנק - אולי בהתחשב בכך שסכום ההפקדה נמוך יחסית זה כבר לא משתלם בניכוי דמי ניהול / עמלות קצת גבוהות
2. קופת גמל להשקעה - גם בזה ישנו חיסרון שאני לא יכולה להחליט בעצמי על הרכב התיק אלא לפי הקופות הקיימות (והכשרות)
אני נוטה לבחור בקופת גמל להשקעה ובזו של הלמן אלדובי במסלול מחקה מדד S&P 500 שבהתחשב בתקופת ההשקעה הארוכה המתוכננת הייתה נראית לי בעלת התשואה הגבוהה ביותר
אשמח לדעתכם המחכימה האם הבנתי / החלטתי נכונה (לא מבקשת ייעוץ, לא מבקשת המלצה, יודעת שאין לכם רישיון ייעוץ ;))
ושוב תודה על כל ההשקעה בפורום שלא על מנת לקבל פרס
קופת גמל של הלמן אלדובי זה רעיון טוב.
כשיצטבר לך יותר כסף אולי כדאי לפזר יותר.
נקודה חשובה:
אם את מתחילה בהשקעה בקופת גמל לא תרצי אף פעם לפדות את הקופה ולהעביר לתיק השקעות, כי תשלמי מס.
אבל אם תתחילי בבנק תוכלי להעביר את הניירות לבית השקעות בלי למכור אותם ולא יהיה אירוע מס.
העיקר להתפלל.
בהצלחה !

יהודי רגיל

משתמש פעיל
יש בתי השקעות שאפשר להתחיל גם עם 2000 ש"ח
השאלה האם שווה להתקשקש על כזה סכום לחסוך קצת בעמלות לעומת הבנק

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
העמלות המרכזיות בבנק זה לפי אחוזים, ולכן זה לא משנה באיזה סכום מדובר, זה תמיד באופן יחסי.
ודווקא בסכומים קטנים [עד כ 50,000 ש"ח] יוצא יותר זול לנהל זאת בבנק. [כמובן שכדאי להתמקח על העלויות] ואח"כ שזה נהיה תיק יותר גדול מעבירים את המניות עצמם לבית השקעות.

ואני לא באה לומר מה עדיף, כי זה מאד משתנה בין אדם לאדם, רק הבהרתי את הנקודה הזאת.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בסכומים קטנים אפשר רק מדד S&P
אבל בעתיד כשהסכומים גדלים יש שסבורים שכדאי לפזר יותר.
לכאורה הקופה של אינפיניטי שקיבלה כשרות עם יותר פיזור.
תבדקי איפה דמי ניהול יותר זולים.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
קחו בחשבון שהלמן נמכרה למיטב דש והפניקס (קרנות פנסיה במיטב, קרנות השתלמות וגמל בפניקס)
לכאורה אין לדעת מה יהיו התנאים לאחר המעבר, אם רוצים את התנאים של הלמן כדאי להזדרז לפני שיבוצע המעבר.
כמו''כ יש לשים לב אם מיטב דש ימשיכו את אותה מדיניות השקעה והמדדים לא יפגעו. במידה וכן למצוא אלטרנטיבה אחרת .
לא אומרת שזה חייב להיות, רק להיות עם יד על הדופק.

נערך לאחרונה ב:

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@אניס כתבת משהו על עמלות נמוכות בספונסר בנק איגוד.
זה יכול לעזור גם למי שאין לה הון התחלתי ?

לילה לבן

משתמש מקצוען
קופת גמל של הלמן אלדובי זה רעיון טוב.
יש בתי השקעות שאפשר להתחיל גם עם 2000 ש"ח
יוצא יותר זול לנהל זאת בבנק.
תבדקי איפה דמי ניהול יותר זולים.
רק להיות עם יד על הדופק.
תודה לכולם, נקבל החלטה ובעז"ה נצליח.

Without meaning

משתמש מקצוען
העמלות המרכזיות בבנק זה לפי אחוזים, ולכן זה לא משנה באיזה סכום מדובר, זה תמיד באופן יחסי.
ודווקא בסכומים קטנים [עד כ 50,000 ש"ח] יוצא יותר זול לנהל זאת בבנק. [כמובן שכדאי להתמקח על העלויות] ואח"כ שזה נהיה תיק יותר גדול מעבירים את המניות עצמם לבית השקעות.

ואני לא באה לומר מה עדיף, כי זה מאד משתנה בין אדם לאדם, רק הבהרתי את הנקודה הזאת.
@מקצועי בלבד גם אני רוצהלהצטרף לרשימת המודים,
האשכולות השונים נותנים לי מידע שמזמן רציתי להוסיף לארסנל האינטלגנציה שלי....
ועכשיו לשאלה-
אני מחפשת חומר ברור(למתחילים ובורים :rolleyes: ) על שוק ההון,
שמתי לעצמי מטרה ללמוד טוב את החומר (עדין לא ברור לי אם בשביל להפוך אותי לחכמה יותר או לעשירה יותר....)
כל הגיגולים שלי הפילו אותי על נתיב....
יש לך אולי שמות של ספרים/אתרים מומלצים?
ועוד יותר טוב- אולי יש לך איזה פי די אפים מסודרים ונחמדים?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד גם אני רוצהלהצטרף לרשימת המודים,
האשכולות השונים נותנים לי מידע שמזמן רציתי להוסיף לארסנל האינטלגנציה שלי....
ועכשיו לשאלה-
שמתי לעצמי מטרה ללמוד טוב את החומר (עדין לא ברור לי אם בשביל להפוך אותי לחכמה יותר או לעשירה יותר....)
ועוד יותר טוב- אולי יש לך איזה פי די אפים מסודרים ונחמדים?
אין לי כרגע לאן להפנות אותך.
בכל מקרה יש פה בפורום הרבה מאד מידע.
את המאמרים שלי בנושא קראת?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בכל מקרה יש פה בפורום הרבה מאד מידע.
את המאמרים של מקצועי בלבד מומלץ לקרוא יותר מפעם אחת.
ואח"כ יש אשכול חדש שפתחתי לצורך זה.

Without meaning

משתמש מקצוען
את המאמרים של מקצועי בלבד מומלץ לקרוא יותר מפעם אחת.
ואח"כ יש אשכול חדש שפתחתי לצורך זה.
וואו תודה!!!!!!!!!!!!!!!!!!
עכשיו אני קולטת שיש מאמרים שפספתי
למעשה פספסתי את כל הדברים החשובים לי-המאמר הראשון שנותן מושגים למתחילים
תודה תודה תודה
@מקצועי בלבד חוזרת בי-לא קראתי הכל

אניס

משתמש פעיל
בשביל להבין את התמונה הגדולה צריך לקרוא הרבה מאמרים ומכותבים שונים. בכל אתר כלכלי יש מדורי הדרכה וגם מקריאה עקבית של חדשות שוק ההון אפשר ללמוד הרבה!
והכי חשוב להתנסות! כדאי להתחיל עם חשבון וירטואלי, רק חשוב לזכור שבמציאות יש עמלות קנייה ומכירה ודמי ניהול ובסוף 25% מס רווח הון! (אני ממליץ על חשבון וירטואלי של אינווסטינג - יש שם אפשרות לחשב עמלות)
וכמובן שבסוף אין תחליף להתנסות בפועל, אפשר בסכום קטן, כי רק ככה אפשר להרגיש באמת את השוק. ויותר חשוב, רק ככה אפשר להכיר את החוסן האישי שלנו, אם הוא מתאים ללחצים של שוק ההון.
אלא אם כן השתכנעת שעדיף השקעה פסיבית, (ואני מקווה בהחלט שהשתכנעת...) שאז אפשר יותר להסתמך על ידע ופחות צריך ניסיון.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

Without meaning

משתמש מקצוען
בשביל להבין את התמונה הגדולה צריך לקרוא הרבה מאמרים ומכותבים שונים. בכל אתר כלכלי יש מדורי הדרכה וגם מקריאה עקבית של חדשות שוק ההון אפשר ללמוד הרבה!
והכי חשוב להתנסות! כדאי להתחיל עם חשבון וירטואלי, רק חשוב לזכור שבמציאות יש עמלות קנייה ומכירה ודמי ניהול ובסוף 25% מס רווח הון! (אני ממליץ על חשבון וירטואלי של אינווסטינג - יש שם אפשרות לחשב עמלות)
וכמובן שבסוף אין תחליף להתנסות בפועל, אפשר בסכום קטן, כי רק ככה אפשר להרגיש באמת את השוק. ויותר חשוב, רק ככה אפשר להכיר את החוסן האישי שלנו, אם הוא מתאים ללחצים של שוק ההון.
אלא אם כן השתכנעת שעדיף השקעה פסיבית, (ואני מקווה בהחלט שהשתכנעת...) שאז אפשר יותר להסתמך על ידע ופחות צריך ניסיון.
אני כרגע בקטע של העמקת ידע בלבד,
אם כי- מבט שלילי על כל הנושא של השקעות על צורותיו השונות צרוב לי ב DNA (חינוך מילדות מה שנקרא....)
כך שאם אבחר להשקיע זה יהיה בצורה הסולידית ביותר(כלומר השקעה פסיבית עם המינימום האפשרי לסיכונים)

שמש מרפא

משתמש צעיר
למי שיש אזרחות ארה"ב, אפשר לפתוח חשבון ב-0 עמלות (היום ברוב החברות הגדולות אין עמלות).
אמנם זה מומלץ בעיקר למי שיש לו הכנסות בדולרים.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה