דרוש מידע השפעת בסכנת הכחדה

• פותח הנושא א א
  • פורסם בתאריך

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אולי כרופא הוא יודע על קורונה את מה שאנחנו מעדיפים לא לדעת....
אבל אוקיי, מי שזה לא מתיאם לו יכול להחליף רופא.
שלא יבוא לעבודה.
בעבודה הזו נפגשים עם חולים ומטפלים בהם.
זו בדיוק ההגדרה של העבודה הזו.
אי אפשר להגיד לאנשים 'תבואו אלי לטיפול רק אם אתם בריאים'.... זה בדיחה.

זה כמו שאזמין אלי הבייתה מישהו לתקן לי את הביוב, והוא יתחיל לצרוח עלי שיש לו ריח לא נעים באף...
זו העבודה הזו!!

מרחבית

משתמש מקצוען
מותר להבין שיש זמנים רגילים, ויש זמנים מיוחדים.
בזמנים מיוחדים, הכל שונה מהרגיל, וצריכים לנסות למצוא איזונים שונים מכל זמן אחר, בכל התחומים.
בשעה שיש מגיפה שקוטלת חיים מהמוני בני אדם ברחבי העולם, בשעה שבישראל יש כרגע כ 1,700 מאושפזים בגלל קורונה בבתי חולים, מתוכם יותר מ 1,000 חולים קשה, ויום יום עשרות נפטרים, יש כללים אחרים, ויש צורך למצוא איזונים שונים מהרגיל.

חד משמעית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מעשה שלא היה כך היה:
אחד הביא את הבן שלו למעון עם חום
שאלו אותו:
- איך אתה מביא אותו - אולי זה קורונה?
- אנחנו מכחישי קורונה
- ואם זה לא קורונה אלא וירוס אחר אפשר להביא עם חום?
-לא, בדקנו, זה קורונה!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
הבן שלי כל הלילה התלונן על כאב אוזניים, בבוקר עלה לו החום.
נגיעה באוזן מקפיצה אותו לאוויר.
נכנסתי היום לרופא.

"דוקטור, כאב לו האוזן בלילה ועכשיו יש לו חום"
- מה? הבאת אותו עם חום? אסור, הוא חייב בדיקת קורונה..
"סליחה?! יש לו כנראה דלקת אוזנ----"
- 'תוציא אותו מכאן' שאג עלי, 'מכין לך הפניה לבדיקת קורונה במערכת'.
"אבל דוקטור, הוא סובל--"
- מכין לך גם אנטיביוטיקה לאוזן, אתה לא חייב לעשות את הבדיקת קורונה רק אם אתה רוצה. רק תוציא אותו מכאן.
"אנטיביוטיקה בלי שבדקת אותו?"
- זה בסדר, אתה הרי אומר שכואב לו, לא?
- מוכן לך במערכת, יום טוב, ממליץ כן לעשות את בדיקת הקורונה, אבל אתה לא חייב, גם אנטיביוטיקה לא חייב, תעשה מה שאתה חושב.

טרי מהיום.
שלא יבוא לעבודה.

זה כמו שאזמין אלי הבייתה מישהו לתקן לי את הביוב, והוא יתחיל לצרוח עלי שיש לו ריח לא נעים באף...
זו העבודה הזו!!

לא יאומן איזה חוצפה של הפציינט,
יש נוהל של קופת חולים ומשרד הבריאות, יש הצהרת בריאות בכניסה למרפאה שאסור להכנס עם חום.
בא בן אדם חצוף (ושקרן) ונכנס עם ילד עם חום, ועוד יש לו תלונות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא יאומן איזה חוצפה של הפציינט,
יש נוהל של קופת חולים ומשרד הבריאות, יש הצהרת בריאות בכניסה למרפאה שאסור להכנס עם חום.
בא בן אדם חצוף (ושקרן) ונכנס עם ילד עם חום, ועוד יש לו תלונות.
רוצה לעשות לזה לייק, אבל הניסוח חריף מדי.

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
יש נהלים.
לילדים שלי היה חום כמה פעמים בתקופה האחרונה.
מבצעים בדיקת קורונה על הבוקר למחרת. בלי הקריסה שיש בשבועיים האחרונים מקבלים תוצאה שלילית עוד באותו היום. למחרת אם עדיין יש חום, הולכים לרופא.
לא מצליחה להבין איך אנשים נכנסים בצעד שאנן עם ילד עם חום לקופ"ח, כשעל הדלת כתוב באותיות מאירות עיניים לא לעשות את זה.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
יש נהלים.
לילדים שלי היה חום כמה פעמים בתקופה האחרונה.
מבצעים בדיקת קורונה על הבוקר למחרת. בלי הקריסה שיש בשבועיים האחרונים מקבלים תוצאה שלילית עוד באותו היום. למחרת אם עדיין יש חום, הולכים לרופא.
זה גם נגד הנוהל של משרד הבריאות
תוצאה שלילית לא פוטר מבידוד
צריך בידוד עד 24 שעות מחלוף התסמינים

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שלא יבוא לעבודה.
אם הוא יפגש עם חולי קורונה. זה בדיוק מה שהוא יעשה. לא יבוא לעבודה.
ואם רופאים לא היו נזהרים מלהדבק בקורונה. אז כולם היו נשארים בבית.
זה מחלה מדבקת ורופא אחראי לא רוצה להדבק בה. מסיבותיו האישיות אבל גם משיקולי מערכת. לא טוב למערכת להדביק את הרופאים שלה. ולהשאר בעלדיהם.

אגב במרפאה שלנו הרופאה יורדת לאויר הפתוח, בנו שם אוהל והיא בודקת שם אחרי שהיא קבלה את הפרטים בטלפון ומחליטה שהיא רוצה לבדוק (ואם תשאלו אותי זה מצב שיכול להווצר רק כשיש אמון, במקומות שכל אחד עושה מה שהוא רוצה ופתח אידיאולוגיה שלמה סביב הקורונה ואיך צריך להתיחס אליה רופאים מן הסתם יעדיפו לא להאמין לאף אחד ולהשאר במרפאה המוגנת)

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
עוד יש לו תלונות
לא זכרתי שהתלוננתי.
אז רצתי לקרוא שוב.
גיליתי שאכן צדקתי.

כשם שסופו של המשפט נעוץ ברצון הלב, כך כנראה גם תחילתו.
כנראה אתה מרגיש חייב לי ממתישהו.

נערך לאחרונה ב:

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
זה גם נגד הנוהל של משרד הבריאות
תוצאה שלילית לא פוטר מבידוד
צריך בידוד עד 24 שעות מחלוף התסמינים
משך הבידוד
ניתן לצאת מבידוד עם קבלת תוצאת בדיקה שלילית לקורונה, אלא אם נדרשים לבידוד מסיבה אחרת.

שוש1

משתמש צעיר
שלא יבוא לעבודה.

זו העבודה הזו!!

יש הוראות מפורשות שבכניסה למרפאה צריך ליידע שיש חום והילד מופנה לחדר צדדי ונבדק שם עם מיגון מלא.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
היי
לכל התלהמים כאן.
אני לא מעודד לבוא בכוונה ולא לציית להוראות של משרד הבריאות (חצופים ככל שיהיו בהחלטותיהם לגבי החרדים)
אם יש כזה נוהל, אז זה מה שצריך לבצע.
אני זועק מרה על עצם החלטה על נוהל דרקוני ומחמיר כל כך, כאילו רק ילד ללא מחלות אמור להכנס לרופא.
אז לא!
הרופא הוא זה שאמור להגיד לי ממה אני סובל, אני לא יודע לאבחן לבד ובשביל זה הוא רופא.

ובככלל, אולי שיהיה אסור להכנס לסופר בלי בדיקת קורונה שלילית.??.??? כולנו חיים בסיכונים, כי אלו הם החיים תחת הקורונה. ואין עילה להפלות את הרופאים ואולי להיפך.
אם כולם עוטים מסכות בחדר מאוורר, הרופא יכול לערוך איבחון בזמן סביר ולא אמורה להתרחש הדבקה, רק במקרים קיצוניים במיוחד. אז הרופא צריך להתנהג בצורה סבירה, דמו לא סמוק יותר מכל עובד ציבורי אחר שנותן שירות.

@שימיגם שתדע שרופא מקבל יותר מ100 שח לכל פציינט,אני לא זוכר את הסכום המדוייק, אני חושב שזה הרבה כסף בשביל להסכים לעבוד עם סיכונים)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
היי
לכל התלהמים כאן.
אני לא מעודד לבוא בכוונה ולא לציית להוראות של משרד הבריאות (חצופים ככל שיהיו בהחלטותיהם לגבי החרדים)
אם יש כזה נוהל, אז זה מה שצריך לבצע.
אני זועק מרה על עצם החלטה על נוהל דרקוני ומחמיר כל כך, כאילו רק ילד ללא מחלות אמור להכנס לרופא.
אז לא!
הרופא הוא זה שאמור להגיד לי ממה אני סובל, אני לא יודע לאבחן לבד ובשביל זה הוא רופא.

ובככלל, אולי שיהיה אסור להכנס לסופר בלי בדיקת קורונה שלילית.??.??? כולנו חיים בסיכונים, כי אלו הם החיים תחת הקורונה. ואין עילה להפלות את הרופאים ואולי להיפך.
אם כולם עוטים מסכות בחדר מאוורר, הרופא יכול לערוך איבחון בזמן סביר ולא אמורה להתרחש הדבקה, רק במקרים קיצוניים במיוחד. אז הרופא צריך להתנהג בצורה סבירה, דמו לא סמוק יותר מכל עובד ציבורי אחר שנותן שירות.

@שימיגם שתדע שרופא מקבל יותר מ100 שח לכל פציינט,אני לא זוכר את הסכום המדוייק, אני חושב שזה הרבה כסף בשביל להסכים לעבוד עם סיכונים)
אני חושבת ש @nori ו @שוש1 הציגו נהלים סבירים והגיוניים מאד שמאזנים בין הצדדים.
והסיכון הוא לא רק לרופא, אלא לכל הפציינטים הבאים בתור.
מישהו מוכן שמרפאות הילדים תהפוכנה למדגרות קורונה?
אני באופן אישי מוכנה לשלם מחיר של אי נוחות בשביל שזה לא יקרה.

מרחבית

משתמש מקצוען
אסור להיכנס לסופר ולאף מקום אחר עם חום.
ואף ילד קטן לא עוטה מסכה. גם אם הוא עם חום וחולה.
והאבחון של הרופא כולל לדוגמא שהילד מולו יגיד אה גדול, ישר מול הפנים של הרופא, וכדו'.
והרופא אמור לדעתכם לפגוש יום יום עשר, עשרים, שלושים חולים כאלה, כמו במצב רגיל.

ודאי שצריכים פיתרונות מאוזנים, כדי שלא יישארו אנשים וילדים ללא טיפול חיוני. ויש פתרונות כאלה.
אך להשוות עם סופר, ולומר שרופא שלא בודק אדם עם חום ללא בדיקת קורונה שלילית - דמו כביכול סמוק יותר, זו פשוט השוואה לא נכונה ולא הוגנת.
הסיכון של רופא הוא הרבה הרבה יותר גדול.
וגם של שאר הממתינים.

נערך לאחרונה ב:

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
(ו @שימיגם שתדע שרופא מקבל יותר מ100 שח לכל פציינט,אני לא זוכר את הסכום המדוייק, אני חושב שזה הרבה כסף בשביל להסכים לעבוד עם סיכונים)
ועכשיו הם מרוויחים את אותו סכום בלי שאנשים יושבים להם מול הפרצוף, ונכנסים עם עגלת תאומים ועוד ארבע ילדים עצבניים שכבר נמאס להם לשחק בשני הספרונים המסמורטטים שמשמשים בתורנות את ממתיני החורף שבחוץ.
מעבר לזה,
בעבר היינו צריכים בדיקת קורונה לכל המשפחה.
הרופא המסור (הוא באמת מסור ומקצועי ברמות!! לא בצחוק) התעקש לא להעלות את ההפניות דרך בקשה מהאתר,
אלא ביקש שנוציא לכל אחד מס' זמני, נדבר איתו בטלפון והוא יוציא את ההפניות.
למה? כי מספר זמני זה כמו להעביר כרטיס.
אז תחשבו כמה הם עושים רק מלהפנות לבדיקות קורונה.
מפרגנת לו מכל הלב. שיירבו כמותו בישראל במקצועיות ובמסירות.
אבל בואו נהיה מודעים.
אמר מי שאמר: אם רוצים מוצאים דרך.
אולי זה המקום להשתמש בבדיקות המהירות? לאיפה הן נעלמו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה