דרוש מידע השפיעו על מגזין חדש שייצא לאור בקרוב!

ששון בן שמחה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אני מניחה שאת מבינה שלהסביר כל צעד לכל הורה זה מסובך. כן, כי לכל הורה לא ברור משהו אחר, אז המוסד בסופו של דבר יאלץ להעסיק דובר במשרד מלאה כדי להסביר את ההחלטות החינוכיות שלו.

לדעתי הבעיה היא לא המוסד, אלא ההורים ששולחים את הילדים למוסד חינוכי שהם לא סומכים עליו, אבל עדיין נרשמים בגלל השם שלו או המחויבות הקהילתית. עצם הצעד הזה משדר לילדים כבר מההתחלה את הספקות שמטילים ההורים במחנכים, ואני לא יודעת עד כמה זה חינוכי.
נושא חשוב לקבוע לו מקום לעצמו, תידיינו בחוץ ותחזרו עם המסקנא.

הגשש

משתמש מקצוען
ה"י רח"ל, תזכירו לי מחר בתחנון לעשות על זה תשובה...

אגב, זה יותר בכיוון תורני וערכי ופחות חדשותי, כך שהעורכים לא מגיעים מרקע עיתונאי.
זה מתכון בטוח לכישלון וסליחה על הפסימיות. עיתון צריך להיות ערוך ע"י עיתונאי. נקודה. עלון תורני יכול להיות ערוך בידי עורכים תורניים (וגם זה בחסד, אם רוצים שלעלון יהיה תפוצה רצינית צריך שלעורך יהיה חוש עיתונאי).
כל ניסיון לקחת סנדלר מומחה או חייט עילית ולהפכם לשפים שמלהטטים במטבח נדון לכישלון.

ששון בן שמחה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
חוש עיתונאי
לעורכים וודאי שיש חוש 'עיתונאי' אם תקרא לזה כך, אבל לא בכיוון של חדשות וכאלה, כך שלהתפלא איך רוצים לפתוח מגזין אם לא מכירים את 'משפחה' זה בהחלט לא במקום. אם הייתם יודעים באיזה אתגרים של יח"צ מתמודדים העורכים התורניים ובהצלחה (אפי' שלא קראו 'משפחה'), הייתם מדברים אחרת.

חוץ מזה הזו גישה מוטעית ומופרכת מיסודה, מגזין לא בנוי מחומר של 'עיתונאים' אלא מחומר בריא של 'כותבים', ובזה סמוך על הלומדים ות"ח שהם מומחים בזה ושמים 'בכיס הקטן' את כל פורום הכותבים שלכם גם יחד. למה? כי הם פשוט מתעסקים עם טקסטים קשים ומסובכים ועם משחקי לשון והגדרה הרבה יותר מכל כותב אחר.

נערך לאחרונה ב:

ששון בן שמחה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
הבהרה: בדברי לעיל לא נתכוונתי ח"ו לזלזל באף אדם ובייחוד לא בחברי פורום 'הכותבים' היקרים שעבודותיהם מהוות לי השראה לעיתים רבות, לא באתי אלא להוציא מלב אלו החושבים את העורכים התורניים כאילו קטני כתיבה הם בייחס ל'עיתונאים' המכובדים...

BRAVERMAN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
כתבות ממש מוצלחות, כמו מחקר מאד מיוחד על נושא חדשני ומענין.. (מידע חדש, כמו בזמן לדוג' אבל שיותר מתאים לנשים)
סקרים ברמה (לא סתם סקר בפרוג שאני כבר ראיתי שמעתי עליו דיון כאן שבוע, או חמש נשים שכבר רואינו מאות פעמים בכל העיתונים..)
גם אני בעד מתכונים יותר יישומיים..

בקיצור כל מה שיהיה ברמה גבוהה, מענין, מחדש (באופן יחסי), ובהצלחה!

ששון בן שמחה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
כתבות ממש מוצלחות, כמו מחקר מאד מיוחד על נושא חדשני ומענין.. (מידע חדש, כמו בזמן לדוג' אבל שיותר מתאים לנשים)
סקרים ברמה (לא סתם סקר בפרוג שאני כבר ראיתי שמעתי עליו דיון כאן שבוע, או חמש נשים שכבר רואינו מאות פעמים בכל העיתונים..)
רעיונות מעניינים, אשמח אם תביאו דוגמאות ממוקדות כדי שנבין יותר טוב.

הגשש

משתמש מקצוען
לעורכים וודאי שיש חוש 'עיתונאי' אם תקרא לזה כך, אבל לא בכיוון של חדשות וכאלה, כך שלהתפלא איך רוצים לפתוח מגזין אם לא מכירים את 'משפחה' זה בהחלט לא במקום. אם הייתם יודעים באיזה אתגרים של יח"צ מתמודדים העורכים התורניים ובהצלחה (אפי' שלא קראו 'משפחה'), הייתם מדברים אחרת.

חוץ מזה הזו גישה מוטעית ומופרכת מיסודה, מגזין לא בנוי מחומר של 'עיתונאים' אלא מחומר בריא של 'כותבים', ובזה סמוך על הלומדים ות"ח שהם מומחים בזה ושמים 'בכיס הקטן' את כל פורום הכותבים שלכם גם יחד. למה? כי הם פשוט מתעסקים עם טקסטים קשים ומסובכים ועם משחקי לשון והגדרה הרבה יותר מכל כותב אחר.
הבהרה: בדברי לעיל לא נתכוונתי ח"ו לזלזל באף אדם ובייחוד לא בחברי פורום 'הכותבים' היקרים שעבודותיהם מהוות לי השראה לעיתים רבות, לא באתי אלא להוציא מלב אלו החושבים את העורכים התורניים כאילו קטני כתיבה הם בייחס ל'עיתונאים' המכובדים...
אתה מצחיק אותי בדבריך שלוש פעמים. אחת, אין לי מושג מהיכן שלפת את ההגדרה 'קטני כתיבה' בהקשר לעורכים תורניים, אני מעולם לא זלזלתי בקצה ציפורן של עורך תורני שעושה עבודת קודש קשה עם "טקסטים קשים ומסובכים ועם משחקי לשון".
שתים, בכל שבת אני פוגש בבית הכנסת עלונים תורניים ש"ערוכים" בידי עורכים תורניים וניתן לומר שהם עושים את כל הטעויות האפשריות והופכים את הטקסט לכבד, משעמם ומרדים.
שלוש, נכון שמגזין לא בנוי מחומר של 'עיתונאים' אלא מחומר בריא של 'כותבים', אבל כל חומר בריא של כותבים שלא יעבור עריכה עיתונאית שתהפוך אותו לקלילה לקריאה יכול להישאר טמון עמוק בבית המדרש. עריכה תורנית כבודה במקומה מונח אולם מקומה היא בבית המדרש בלבד, למגזין עיתונאי דרוש סוג עריכה שונה ולא מתאים לו עריכה תורנית (אא"כ הוא מגזין תורני שמיועד לקריאה בבית המדרש ולא חוצה לו).

ומילה אחת לגבי עיתון משפחה, מדובר בעיתון שמוכר כמות מטורפת בכל שבוע חוץ ממספר מנויים ענק שאין לאף עיתון במגזר החרדי (שאיננו מפלגתי). אתה יכול לנסות להוציא אלף מגזינים בלי להכיר את העיתון הזה, אבל אם אתה שואף להצליח בהוצאת מגזין חדש אתה מוזמן ללמוד מעיתון משפחה איך עושים זאת בהצלחה כבר שלושים שנה. אפילו עיתון בקהילה שמנסה שוב ושוב לחקות את משפחה לא מצליח למכור חצי ממנו בכמות.

ששון בן שמחה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אני אומר לך למה כתבתי כך, משום שלענ"ד הדלה, וכזו היא, רבים הם העיתונאים המוכשרים העושים חייל בעבודתם שלא עברו כלל הכשרה בנושא, ובכל זאת הם פופולארים ביותר, זה לך האות שאין זה תלוי אלא בנסיונו במשיכה בעט הסופרים, ואה"נ הרבה 'עורכים תורניים' אין להם ניסיון בזה, מכיון שנסיונם התחיל ונסתיים בהוצאת 'עלון' או בשכתוב ספר, לא לעורך כזה נתכוונתי, אלא לכאלה שעיקר עריכתם התורנים היא בהוצאה והפצה לעם ולכל דכפין, וככאלה מתמודדים עם עם ענייני יח"צ יום יום, ומנוסים במלאכת הכתיבה, והתעסקותם עם "טקסטים קשים וכו'" אינה במסגרת הוצאת איזה ספר בדווקא, אלא בתוך לימודם המעמיק במעמקי ש"ס ופוסקים.

אלא שאה"נ הערתך מ'משפחה' הערה נכונה היא, שמכל מלמדי השכלתי, ואם יש לך תובנות בעניין נשמח לשמוע.

כמו"כ צודקים דבריכם בעניין קלילות הלשון שיש הלוקים בזה בחסר (אולם רבים הם המצליחים להסיר מכשול זה, ולעיתים יראה בעיניים 'מקצועיות' צל הרים כהרים, כטקסטים מפרכים וכדו' על אף שבאמת איננו כך).

מלפפון

משתמש סופר מקצוען

סתם ככה, צריך לעבור הגהה רצינית.
למשל בתגובה שלכם יש מלא פיסוקים, וזה מעולה,
אבל הרבה פעמים מגיע פסיק במקום נקודה.
קראתי את מה שכתבתם בנשימה עצורה:), ואחכ חזרתי לקרוא בשנית..

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
ולשאלתך-
מה שהכי יריץ את המגזין אלו סיפורים בהמשכים.
אנשים מתחברים להמשכים, מחכים להם, חושבים עליהם, ודנים אודותם.
סיפורים בהמשכים הם אלו שמחזיקים את העיתון,
בנוסף לכתבות היסטוריות מעניינות, כתבות היסטריות (על כל מיני תחקירים שמעניינים את הציבור), ואם כבר, אני הייתי מוסיפה מדור תגובות מאת הקוראים, ונותנת לקוראים מעצבנים להגיב שם.
זה יכול להוסיף צבע וענין.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
גם אם זה מגזין חודשי?
זה מה שגורם לקוראים לחכות לעיתון.
אמנם ציפיה של חודש היא ארוכה, אבל אם אין ברירה, כותבים, ושהקוראים יחיו במתח.
מה נראה לכם מעניין את הציבור?
אי מקומות במעונות בועדת קבלה שבוררת ילדים.
גנים ללא משטחי משחק נורמליים, ו30 ילדים שנמצאים בחדרי כיתות קטנים לכמותם.
עיתוני חג עם פרסומות יתר
רופאים שמוכרים כל מיני משחות טבעיות שאנשים אומרים שמועיל, ויש חשש שהם מכילות קורטיזונים או לא יודעת מה.
איך לטפל בכויות בטיפול קונבנציונאלי
לאן הכסף של תקציב תרבות תורנית של עירית --- הולך?
כמה כסף מושקע בעירית ירושלים לחרדים, וכמה לחילונים?

תבדקו כאן באשכולות בפרוג על מה מתרעמים.

אולי מעניין אותך גם...