דרוש מידע השוכר לא עוזב את הדירה, מה עושים?

זעירא

משתמש פעיל
כן, קשה לי עם אותם שאוספים כסף ואומרים שלמעלה משנה הם לא שילמו לבעל הדירה.
אני מרחם עליהם ועל המשכיר שלהם, אבל אני מתפלא איך אדם לא מתבייש לדפוק בבית הכנסת ולספר לכולם שהוא גונב כבר כמה חודשים... אף אחד לא היה מודיע ברבים שבצר לו הוא התחיל לפרוץ לבתים ולרוקן אותם...
שלא נתנסה, ואכן צריך לדון כל אדם לכף זכות!

זעירא

משתמש פעיל
תודה לכל המסייעים.
איננו רוצים ח"ו לפעול בעוצה, רק לנסות דרך שכנוע.
בינתיים פנינו אנו למתווכים, ובתפילה לישועת ד'.
כשלי קרה כזה דבר... התייעצתי עם רב שאמר לי שאנחנו אנשים מכובדים עם תרבות תורנית וכו' אנחנו צריכים לייקר את זה ולהעריך את זה ולא להרגיש דפוקים כי אנחנו אנשי תרבות ועדינים, שלא יודעים לדפוק מכות ולאיים עם עבריינים וכו' ולכן אני צריך לנהוג כבן אדם מכובד שלא מתלכלכך בביבים ובשפה של עולם תחתון... ולפנות לבי"ד ולבית משפט זה הדרך האיטלגנטית של אדם מכובד להתמודד עם גנב כזה. וזה מה שעשיתי.
(למעשה בסופו של דבר התקשרתי והצגתי את עצמי כדובר מטעם בית המשפט והצעתי שיעזבו מייד ובתמורה "התובע" יסגור את התביעה... וזה עבד...)

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
אנחנו עכשיו עומדים להשכיר דירה,
מה אפשר באמת לעשות מראש לפני שחותמים חוזה,
מלבד ברור על המשכיר?

מלכה בול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אם אני משאיר את החשמל על שמי מלכתחילה (למרות הסיכון, [הרי אם הוא לא ישלם את החשמל הוא גם לא ישלם את השכירות])
האם אני יכול כן לנתק את החשמל??
לא, בכל מקרה אסור לנתק לדייר את החשמל. מה שכן, אם הוא לא העביר על שמו, אתה יכול לשלם את החוב (שהוא צבר...) עד כה, ולבקש מחברת חשמל שידרשו להעביר על שמו, ואם הוא לא מעביר על שמו ומתעלם מהם, אז הם מעצמם מנתקים עד שיסדיר את העניין.

מלכה בול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מלבד ברור על המשכיר?
לבקש חתימה של שני ערבים בנוסף על צ'ק ביטחון (מה שפחות מצוי בציבור החרדי, אבל מקובל מאוד אצל החילונים), ואז לפחות יש לך איום שתפנה לערבים שישלמו.

זעירא

משתמש פעיל
לבקש חתימה של שני ערבים בנוסף על צ'ק ביטחון (מה שפחות מצוי בציבור החרדי, אבל מקובל מאוד אצל החילונים), ואז לפחות יש לך איום שתפנה לערבים שישלמו.
בפריפריה זה לא מאד מקובל אצל החילונים... אבל אפשר להתעקש...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מלבד ברור על המשכיר?

לשאול את המשכיר הקודם שלו.

( - - - נכתב בעקבות עלילה שלמה שלא כאן המקום לפרטה, רק את משפט הסיום: חברה טובה שלי אומרת: 'אוי, הם? הרי הם היו שוכרים שלנו, והשם ישמור מה עברנו איתם').

זעירא

משתמש פעיל
טעות מקלדת, עומדים להשכיר, צריכים לברר על השוכר,
אם לא הייתי רואה, לא הייתי חושבת שיכולה לצאת לי טעות כזו,
כנראה לכל אחד יכול לצאת
בטח... קורה לכולם!
הכי חשוב (וקל... כשזה לפני...) זה להמנע משוכר לא טוב.. מאד מקובל לשאול מה הוא/היא עובדים וכמה ההכנסה החודשית, ולבקש תלושי משכורת של החודשים האחרונים, יש היום אפשרות ברשת לקבל את כל הלשון הרע על הבנאדם... (לא זוכר כרגע איפה) זה עולה כסף אבל שווה...
כמו"כ אפשר לבקש צ'ק מערב (לדוגמא על סך 10000 ש"ח) שגם את הצ'ק הזה צריך לבדוק אם זה אמין...
אם השוכר מעוניין לשלם במזומן זה חשוד מאד מאד!!! (אפשר שיפקיד מזומן רק אם יש צ'קים אמינים)
ולהתפלל הרבה... (גם על המחשב...;))

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אצל חילונים הרבה פחות מקובל ערבים (יש הרבה פחות פראיירים לענין)
אבל כן מקובל לשים בבנק סכום של 3-6 חודשי שכירות כערבות, ואז הכסף הזה בטוח.
בשונה מכל הצ'קים שבמקרים כאלו שווים לפח, או בעצם שווים להוצל"פ.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לשאול את המשכיר הקודם שלו.
ולקוות שמספר הטלפון שקיבלת הוא לא של חבר שמוכן לשקר למענו,
האופציה האחרת היא ברורים כמו בשידוכים ..
אגב, גם אנשים הוגנים שתמיד שילמו יכולים לפשוט רגל /להיקלע לקשיים / למות
אבל זה מונע בטח 80% מהבעיות.

שם בדוי

משתמש פעיל
גם כשכותבים בחוזה, אין למשפט הזה שום תוקף, כי בכל מקרה חל חוק הגנת הדייר (ככה נאמר לנו מפי עו"ד, כשאנחנו נתקענו עם שוכרים שלא רצו לשלם, וגם לא לעזוב).

אגב, כשיש שוכרים בעייתיים, דבר ראשון צריך לוודא שהם העבירו על שמם את כל החשבונות בארנונה, חשמל וכו. כי אם זה נשאר על שמו של בעל הדירה, גם כשהם יעזבו בסופו של דבר, כל החובות ישארו על שמו של בעל הדירה, וכל הנ"ל ידעו להגיע לבעל הדירה, גם כשהוא גר במקום אחר, ואם הוא לא ישלם את החוב של השוכרים, יעקלו לו חשבונות.

זה לא מועיל במקרה שנגמר החוזה, שאז אוטומטית כל החשבונות עוברים על בעל הדירה.
ולא רק שהוא לא מקבל שכירות, הוא עוד צריך לשלם חשבונות מים וחשמל בלי אפשרות לנתק!!
מנסיון מר!!

זעירא

משתמש פעיל
זה לא מועיל במקרה שנגמר החוזה, שאז אוטומטית כל החשבונות עוברים על בעל הדירה.
ולא רק שהוא לא מקבל שכירות, הוא עוד צריך לשלם חשבונות מים וחשמל בלי אפשרות לנתק!!
מנסיון מר!!
איך עובר אוטומטית? מה חברת חשמל מעודכנת שנגמר החוזה? לא הגיוני...

שם בדוי

משתמש פעיל
כך היה אצלינו בקריות, כשהשוכרת העבירה על שמה, היא היתה צריכה להציג חוזה. והחשבון עבר על שמה עד לתאריך המצוין בחוזה.
אולי זה משתנה בין הערים

עכשיו אני חושבת לעצמי שאולי זה לא אוטומטית, והיא בעצמה דאגה לעדכן שנגמר לה החוזה???
יש כזו אפשרות ?

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איך בדיוק???
עזבתי לפני חודש דירה שגרתי בה בשכירות והחשבונות עדיין על שמי, כי בעל הדירה צריך להעביר אותם בחזרה על שמו. כך אמרו לי בחברת החשמל.
יש טפסים שצריך למלא
את צריכה לחתום עליהם כדייר יוצא
ובעל הבית או השוכר החדש חותם כדייר נכנס
עולה 8 שקל להעביר בעלים בחברת חשמל
אותו דבר בהגיחון- רק בחינם

קבצים מצורפים

• מים.pdf
    KB 114.9 · צפיות: 139
  • טופס החלפת מחזיקים חברת חשמל.pdf
    KB 115.3 · צפיות: 52

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איך בדיוק???
עזבתי לפני חודש דירה שגרתי בה בשכירות והחשבונות עדיין על שמי, כי בעל הדירה צריך להעביר אותם בחזרה על שמו. כך אמרו לי בחברת החשמל.
ומה בדיוק איכפת לך שזה על שמך, אם עזבת את הדירה?
חברת החשמל נוקטת בעוד אמצעים מלבד ניתוק החשמל לדירה?
מקסימום שומרים חוזה והוכחות קבילות על תאריך עזיבת הדירה

רפ

משתמש סופר מקצוען
ומה בדיוק איכפת לך שזה על שמך, אם עזבת את הדירה?
חברת החשמל נוקטת בעוד אמצעים מלבד ניתוק החשמל לדירה?
מקסימום שומרים חוזה והוכחות קבילות על תאריך עזיבת הדירה
אני באמת לא יודעת. אולי עיקול של חשבון בנק? אולי אפילו הוצאה לפועל?
וגם אם זה לא מגיע לדברים כאלו, לא נחמד שיש חשבון חשמל שרשום על שמי בעוד שהוא לא באמת שייך לי.
צריך סדר בחיים.

אולי מעניין אותך גם...