עזרה הרכב הראשון שלי

רוטב שום

משתמש מקצוען
זו בעצם השאלה העיקרית שהטרידה אותי בפתיחת אשכול זה:
לאו דווקא מה כדאי לי לעשות (את זה אני צריך לשקלל בשורה תחתונה) אלא מה אני יכול להפסיד בקניית טרנטה כזו ב3500 ש"ח.
ביטוח לרכב ישן זה אומר 2010 ומטה לנהג חדש ללא עבר ביטוחי יכול להגיע ל- 4,500 ש"ח לשנה
תיקונים כל חודש ובדר"כ כל תיקון עולה כמה מאות/ אלפים ויש הרבה תיקונים ברכבים ישנים
סיכון גבוה לרכב שיתקע באמצע נסיעה ואז גרירה, תיקון
חידוש רשיון עולה בסביבות 1500 ש"ח בתקווה שיעבור טסט בכמה שפחות עלויות
ואתה המפסיד כמעט את כל העלות של האוטו בכמה תמכור אותו אח"כ?

צריך הרבה הרבה מזל בשביל להצליח לקנות רכב במחיר כזה שישרוד שנה ללא תיקונים
אבל לפעמים כדאי להתחיל לנהוג רק בשביל לדעת מה הכי טוב לך

אנחנו החלפנו כמה רכבים עד שהבנו מה הכי טוב ואמין

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
לאו דווקא מה כדאי לי לעשות (את זה אני צריך לשקלל בשורה תחתונה) אלא מה אני יכול להפסיד בקניית טרנטה כזו ב3500 ש"ח.
גם לנו היו כמה שנים כמה רכבים טרנטה (הרבה פעמים הרכב לא יעבור את הטסט הבא, לתשומת ליבך), עד אותה פעם שנסענו באמצע הלילה אחרי חתונה עם ילדים ברכב, ופתאום ללא התראה עף מכסה המנוע על החלון הקדמי... בנס אף אחד לא נפגע! מאז- גמרנו עם זה.

davidnead

משתמש צעיר
D I G I T A L
כעת אני מבין הרבה יותר טוב, תודה לכל המגיבים. אני מניח שכולם בונים (בהיגיון רב) על לא להאמין לכל ההבטחות של המוכרים. לדוגמה, עדכני מיד 2:

1. מיצובישי כריזמה 1999, 300,000 קמ"ש, יד 2 - 2500 ש"ח.
חייבת להימכר!!! אוטומטית. שנת 99'. מכנית מעולה. שמורה! טיפולים בזמן!!! מרווחת ויפהפייה.

2. סוזוקי בלנו 2001, 215,000 קמ"ש, יד 3, - 2300 ש"ח
מצב מכני מעולה!!!! בבירור טלפוני - לא ראה מוסך לפחות שנה, בביקור שבוע שעבר המוסכניק אמר מצב מכני מעולה. טסט בשבועות הקרובים. (יתרון - 2001 בינתיים מספיק טסט פעם בשנה, עד שנה הבאה)

well

משתמש פעיל

לדעתי ההפסד העיקרי הוא לא דוקא בכסף (למרות שגם זה יכול להיות, צריך לקחת בחשבון שכל רכב מהסוג הזה עלול לגמור את חייו בכל רגע נתון בלא הודעה מוקדמת וזה יכול להיות גם יום אחרי שקנו אותו) אלא בעיקר כאב ראש ועול תמידי ממצב הרכב.

קודם כל לקנות רכב זה עצמו כאב ראש לא קטן (בירורים, בדיקה, נסיעה לבדוק כמה רכבים, התמקחות על המחיר, לבדוק שלא עבדו עליך , לפעמים לגלות שהצליחו וכן על זה הדרך...) , לקנות רכב מתוך מטרה שעוד שנה שנתיים תצטרך לעבור את כל התהליך פעם נוספת זה לא דבר מומלץ.

דבר שני, ברכב ישן יש סיכון תמידי לבעיות במהלך הנסיעה, אני לא מדבר על אפשרות שפתאום המנוע מפסיק לעבוד (שזו גם אפשרות) אפילו בעייה זניחה יחסית כמו התחממות מנוע עלולה לגרום לכאב ראש לא קטן (לעצור את הרכב באמצע נסיעה בכביש מהיר תוך כדי דפיקות לב מואצות ופחד שמא המנוע הולך להתפוצץ, להתקשר לגרר, לבלות במוסך כמה שעות, לחשוב כמה זה עולה לי להחליף רדיאטור ואם זה בכלל מוצדק או שמספיק להחליף צינור, ללכת למוסך נוסף לבדוק שהמוסך הקודם לא מנסה למכור לי לוקשים, להוציא את הכסף שתיכננתי בכלל לקנות איתו ארון לחדר ילדים וכו'...).

דבר שלישי, הנסיעה עצמה, הרבה פעמים מגלים שגם רכב עם מצב מכני שנחשב "תקין" לא מהווה חוויה גדולה לנוסעים בו, מספיק שיש רעש מטריד בהפעלת המזגן או איזה חלון שבקושי יורד ועולה או שהטמבון מחליט פתאום להתנתק מהרכב בשביל להפוך את הנסיעה לחוויה לא הכי נעימה.

כל הנ"ל אני כותב מתוך נסיון יחסית עשיר של נהיגה ברכבים ישנים.

ההמלצה שלי , כמו שכבר כתבו לפני, לקנות רכב ב15,000 , לברר טוב טוב שהכל בסדר (הייתי ממליץ לקחת כשיקול מרכזי את מספר הקילומטרים יותר מאשר את שנת הייצור) , ולקוות לשקט יחסי של כמה שנים (כמובן שתמיד צריך סייעתא דשמיא).

בהצלחה!

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
Davidnead!

כשאין לך רכב אתה אומר הלואי שיהיה לי כל דבר שנוסע על ארבע גלגלים, אבל אחרי חודשיים תתרגל ותרגיש פאדיחות לסוע בדבר המרעיש והמצחין הזה.

תפרגן לעצמך משהו שנראה סביר ולא שכל השכונה יודעת כשאתה מתניע. או לא מצליח להתניע...

דורהלה

משתמש פעיל
אני חושב שהתכוונו שהביטוח מתייקר משמעותית בטרנטה של 2000 ש"ח.

הביטוח לא מתייקר ברכב ישן.

במידה ואתה הולך על טרנטה ויש לך רישיון נהיגה על ידני,
קח רק ידני,
פחות דלק והרבה יותר אמין,
בנוסף בסכומים האלה פחות משנה השנה, הק''מ, או הדגם (כן כן, פחות משנה קורולה או בלנו)
מה שהכי קריטי זה איך ואיפה טופל הרכב בחמש השנים האחרונות,
וכמובן לא להאמין לאף מילה של המוכר ללא תיעוד טיפולים בכתב,
רכב שאין לו היסטוריית טיפולים מסודרת אתה צריך להתייחס אליו כרכב שלא טופל,
ואז לא לגעת בו, אפילו עם מקל.

דורהלה

משתמש פעיל
^
זה נדיר אבל יש אנשים שמחזיקים רכבים ישנים ומטפלים בהם כמו שצריך,
אמנם זה לא מוסך היבואן אבל הרכב מטופל, לטווח הארוך זה גם כלכלי יותר.

אנוכי

משתמש מקצוען
משפט אחד שווה אלף מילים :)
היינו בצומת הזאת לא מזמן, קנינו טויוטה קורולה 2001 (לא ממש מתוחזקת, לקחנו לבדיקה אבל לא על הכל עלו) היתה צריכה בדחיפות תיקונים של כ2000 ש"ח (מישהו העביר אותה טסט בקומבינה)
אבל בסוף יצאנו עם 9 אל"ש ורכב פצצה!!

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
מבחינת ביטוח עדיף רכב ישן עם חובה וצד ג', לקרוע את הרכב מכל הכיוונים, וכשתיסעו שנה בלי שום תאונות/ נגיעות/ שיפשופים/ הוא סטה/ הוא בלם/ הוא האט/לא האט תקנו רכב חדש ותשלמו פחות על ביטוח (עבר ביטוחי, נהג ותיק) ובכלל לא על תיקונים

davidnead

משתמש צעיר
D I G I T A L
היינו בצומת הזאת לא מזמן, קנינו טויוטה קורולה 2001 (לא ממש מתוחזקת, לקחנו לבדיקה אבל לא על הכל עלו) היתה צריכה בדחיפות תיקונים של כ2000 ש"ח (מישהו העביר אותה טסט בקומבינה)
אבל בסוף יצאנו עם 9 אל"ש ורכב פצצה!!
טוב, אם מתכוננים ל 9K אז אפשר כבר לחשוב מלכתחילה על כיוון שפוי יותר.

davidnead

משתמש צעיר
D I G I T A L
מבחינת ביטוח עדיף רכב ישן עם חובה וצד ג', לקרוע את הרכב מכל הכיוונים, וכשתיסעו שנה בלי שום תאונות/ נגיעות/ שיפשופים/ הוא סטה/ הוא בלם/ הוא האט/לא האט תקנו רכב חדש ותשלמו פחות על ביטוח (עבר ביטוחי, נהג ותיק) ובכלל לא על תיקונים
סו"ס תגובה שחיכיתי לשמוע :) אקיצור אתה מאשר לי רכב בגרושים ולקרוע אותו עד שמחליפים לחדש? אני רץ.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני חושב שהתכוונו שהביטוח מתייקר משמעותית בטרנטה של 2000 ש"ח.
אני (או בעלי, לא זוכרים איך הגענו אליו) מצאנו סוכן ביטוח שעושה לי מחיר מעולה,
למרות שכולם איימו עליי שרכב 7 יייקר לי את הביטוח,
חברה שבררה אצלי על מחירים, הופתעה מהמחיר הזול לעומת כמה שהיא משלמת על 5.
ויש לנו כולל גרירה ושמשות.

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אין שום בעיה לקנות בהתחלה רכב ב- 4-5-6 אלף.
מה שכן חובה לבדוק אותו טוב טוב לפני כן במוסך אמין, ולבדוק את היסטוריית הרכב
גם מומלץ לבדוק שהקילומטראז' לא גבוהה מידי.
אם נפלת על משהו טוב, הוא לא מרעיש ולא נעליים ויכול להחזיק כמה שנים בכייף, גם בלי טיפולים דרמטיים במוסך. (כאילו שברכבים יקרים אין טיפולים במוסך...)
אחרי שמיצית רכב כזה, אתה יודע כבר ברור יותר לאיזה כיוון רכב להתקדם.
בהצלחה ונסיעה טובה.

davidnead

משתמש צעיר
D I G I T A L
אני דיברתי קיצוני יותר, 2-3-4, כמו הדוגמאות למעלה

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
שיקול נוסף שכמדומני שלא דובר עליו, הוא החיסכון בדלק, הפער עצום לטובת הרכבים החדשים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה