מידע שימושי הרכבת הקלה בירושלים ???

האיש המוצלח

משתמש פעיל
שלום לכולם , לאחרונה פורסם שהרכבת הקלה בירושלים עוברת לידי זכיין אחר,
כמעט כל מי שנסה הי פעם ברכבת, מכיר את ההרגשה הזאת של הלחץ, והבושות במקרה שהכרטיס לא היה תקין או דברים מעין אלו, ואלה הפקחים איננם יודעים דבר או שניים בתורת הליגטימיות ומייד משתוללים ובהרבה מקרים הם מזמינים ניידת משטרה למי שאינו מוכן להזדהות מכיוון שהוא באמת תיקף אך המכשיר לא עבד וכו'
אותם פקחים לא מוכנים לשמוע שום טענה כי הן אינם רואים שום דבר לנגד עיניהם מלבד "לא שלמת-נקנסת"
היו פעמים רבים שראיתי איך אותם פקחים מורידים מהרכבת זקנים וילדים או נשים אם ילדיהם מכיוון ש"הם\היא \הוא לא שילמו"
גם בימים של חום קיצוני וכן בימי החורף הגשומים,
לא שילמת נקנסת והורדת!
כמובן שמדי כמה חודשים "נזכרים" בסיטיפס להתנצל על מקרים מסוימים מאד כי מבחינה תקשורתית זה טוב להם ,
והנה לאחר שנים רבות זכתה חברה TransJerusalem J-Net LTD במכרז וכולנו נשמנו לרווחה , הנה עכשין יגיע הקץ להתעללות חסרת תקדים הזאת של חברת סיטיפס .

אכן כולנו מקווים לטוב אך פה מגיע הבעיה כיוון שחברת TransJerusalem J-Net LTD זכתה ל15 שנה אם אופציה לעוד 10 שנים נוספות, האם משהו יכול להבטיח לנו שאכן החברה הזאת לא תהיה שונה מהחברה האחרונה ??? לא נראה לי כי העובדים נשארים במשרתם ואם לא השתנה כלום אז מה העניין שהוחלף הזוכה ולמה אנו שמחנו כ"כ מהר
נקווה שאכן שמחתנו לא הייתה מוקדמת מדי ולא נצטרך להמתין עוד 25 שנים לראות מי יהיה הזכיין הבא
אשמח לתגובות ממי שיודע דברים בעניין
נסיעה טובה ונעימה...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום לכולם , לאחרונה פורסם שהרכבת הקלה בירושלים עוברת לידי זכיין אחר,
כמעט כל מי שנסה הי פעם ברכבת, מכיר את ההרגשה הזאת של הלחץ, והבושות במקרה שהכרטיס לא היה תקין או דברים מעין אלו, ואלה הפקחים איננם יודעים דבר או שניים בתורת הליגטימיות ומייד משתוללים ובהרבה מקרים הם מזמינים ניידת משטרה למי שאינו מוכן להזדהות מכיוון שהוא באמת תיקף אך המכשיר לא עבד וכו'
אותם פקחים לא מוכנים לשמוע שום טענה כי הן אינם רואים שום דבר לנגד עיניהם מלבד "לא שלמת-נקנסת"
היו פעמים רבים שראיתי איך אותם פקחים מורידים מהרכבת זקנים וילדים או נשים אם ילדיהם מכיוון ש"הם\היא \הוא לא שילמו"
גם בימים של חום קיצוני וכן בימי החורף הגשומים,
לא שילמת נקנסת והורדת!
כמובן שמדי כמה חודשים "נזכרים" בסיטיפס להתנצל על מקרים מסוימים מאד כי מבחינה תקשורתית זה טוב להם ,
והנה לאחר שנים רבות זכתה חברה TransJerusalem J-Net LTD במכרז וכולנו נשמנו לרווחה , הנה עכשין יגיע הקץ להתעללות חסרת תקדים הזאת של חברת סיטיפס .

אכן כולנו מקווים לטוב אך פה מגיע הבעיה כיוון שחברת TransJerusalem J-Net LTD זכתה ל15 שנה אם אופציה לעוד 10 שנים נוספות, האם משהו יכול להבטיח לנו שאכן החברה הזאת לא תהיה שונה מהחברה האחרונה ??? לא נראה לי כי העובדים נשארים במשרתם ואם לא השתנה כלום אז מה העניין שהוחלף הזוכה ולמה אנו שמחנו כ"כ מהר
נקווה שאכן שמחתנו לא הייתה מוקדמת מדי ולא נצטרך להמתין עוד 25 שנים לראות מי יהיה הזכיין הבא
אשמח לתגובות ממי שיודע דברים בעניין
נסיעה טובה ונעימה...
באמת טירוף.
עיצה הזויה אבל עובדת: אם פקח מציק לכם בלי סיבה (תיקפתם וזה לא נקלט בכרטיס, למשל), לפני שזה מתחיל להתפתח - פשוט לקום ולברוח. ראיתי בעיניים שלי שזה פשוט עובד, וחוסך הרבה עוגמת נפש. אסור לפקחים לעצור אתכם או לרדוף אחריכם. אה, וכמובן - לעולם לא לתת את הכרטיס לפקח. אתם לא אמורים לתת לו את הכרטיס, ואם הבאתם - אתם כבני ערובה.

משך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יוצרי ai
מה שנכון נכון!

R DESIGN

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
חד משמעית לא נכון.
התיאור הנ"ל היה רלוונטי ללפני 6-7 שנים שאז באמת הפקחים התנגו כמו בריונים רוסיים (רובם היו רוסים מאיימים... הורידו אנשים ונתנו דו"חות על ימין ועל שמאל)
בשנים האחרונות המצב השתנה לחלוטין.
אני נוסעת ברכבת יומיום לפחות פעמיים ביום (הלוך-חזור לעבודה) ובעיני ראיתי פעמים רבות שפקחים תפסו איש שלא תיקף בתואנות שונות, ופשוט לקחו את הרב קו שלו למכשיר תיקוף ותיקפו... לא נתקלתי אפילו בפעם אחת שנתנו קנס / הורידו מהרכבת.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
חד משמעית לא נכון.
התיאור הנ"ל היה רלוונטי ללפני 6-7 שנים שאז באמת הפקחים התנגו כמו בריונים רוסיים (רובם היו רוסים מאיימים... הורידו אנשים ונתנו דו"חות על ימין ועל שמאל)
אני נוסעת ברכבת יומיום לפחות פעמיים ביום (הלוך-חזור לעבודה) ובעיני ראיתי פעמים רבות שפקחים תפסו איש שלא תיקף בתואנות שונות, ופשוט לקחו את הרב קו שלו למכשיר תיקוף ותיקפו... לא נתקלתי אפילו בפעם אחת שנתנו קנס / הורידו מהרכבת.
לצערי התיאור הנ"ל קורה אך לעיתים רחוקות מאד
גם אני נוסע ברקל"ה לפעמים מספר פעמים ביום,
יש כמה פקחים צדיקים בסדום שאכן לקחו לאנשים כרטיס ותיקפו להם - אבל זה היה במקרים מיוחדים של אנשים מבוגרים/תיירים וכדו',
אני רואה כל הזמן איך מורידים אנשים ולפעמים זה על סתם ממש,
ובכל מקרה, העובדה שאיך שהפקחים עולים נהיה לחץ וכולם - גם אלו שתיקפו (ואני בתוכם) הולכים לבדוק עם "נערווים" אולי זה התפספס ולא רואים שזה תיקף או לא נתפס וכו' או שאולי שכחתי,
תכל'ס - אף פעם לא קרה לי שנתנו לי דו"ח כי תמיד אני מוודא שתיקפתי
אבל רוב אלו שנתפסים זה או "בני דודינו" או אנשים תמימים מחוץ לירושלים או אנשים שבדר"כ נוסעים ברכב פרטי, והם לא יודעים שגם אם קנית כרטיס נייר בתחנה אתה צריך לתקף אותו בתוך הרכבת, ובמו עיניי ראיתי הרבה מקרים כאלו.

ואני יודע שעכשיו יאמרו פה שמצוין, שצריך הרתעה וכו'
אבל מה לעשות שאזרח נורמטיבי שומר חוק שלא תמיד מתמצא, לא אמור לחיות כמו ברוסיה של שנות האימה...
ופעמים רבות זה ברור שהייתה כאן שיכחה או אי ידיעה, למשל מי שיש לו חופשי חודשי או כרטיס נייר
אין לו שום אינטרס לא לתקף את הרב קו ורואים בבירור שזה או מחוסר ידיעה או משיכחה
ומותר להתחשב במיוחד באנשים שאינם מקומיים או באנשים שנראים נורמטיביים...

לגבי החלפת החברה
פעמים רבות גם אם אותם פקחים נשארים
יש "רוח המפקד" ונהלים והנחיות וייתכן שאם זה יישתפר ממילא גם הפקחים יתנהגו אחרת.

יונלה

משתמש מקצוען
הירושלמים התרגלו לנהלי הרכבת הקלה ואינם חוששים יותר לנסוע איתה,
מה שאין כך עם ה"חוצניקים", הם עולים לרכבת בחיל ורעד שמא יקרה משהו לא צפוי, כשרואים פקח הם ממש רועדים.
יחלוף להם מתישהו?

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
בן משפחתי בירר על עבודה כזו. במידה ובמכשיר של המבקר רואים שהאדם לא שילם זה נקלט במערכת ואז המבקר צריך להראות לאחראי שהאדם נקנס. זה עצוב וחבל, אבל הם לא רוצים לקבל על הראש... מה שכן-אתם רואים מבקר ולא הספקתם לשלם-תתקפו...או תרדו, כי אחרי שהוא בודק עם המכשיר זה נקלט:(

• תודה
Reactions: ELO

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חד משמעית לא נכון.
הלואי...
אני בעצמי חוויתי השפלה שלא באשמתי, ורק אני נזכרת בזה עולות לי דמעות...
בן משפחתי בירר על עבודה כזו. במידה ובמכשיר של המבקר רואים שהאדם לא שילם זה נקלט במערכת ואז המבקר צריך להראות לאחראי שהאדם נקנס. זה עצוב וחבל, אבל הם לא רוצים לקבל על הראש... מה שכן-אתם רואים מבקר ולא הספקתם לשלם-תתקפו...או תרדו, כי אחרי שהוא בודק עם המכשיר זה נקלט:(
יש מקרים שהם יכולים להקל ולא עושים זאת ברוב נדיבותם.
דוגמא אישית שלי ממש מהתקופה האחרונה במעבר מאוטובוס שבקשתי מהנהג לתקף פעמיים ולא עשה זאת, לא בדקתי- סמכתי עליו. המשכתי לרכבת ואז לגודל כלימתי גילתי שילד אחד לא משולם הפקחית בקשה ממני לרדת איתה, אישה בהריון חודש תשיעי + 4 ילדים שברוב תמימותה המשיכה עם המעבר של האוטובוס ולא בדקה שאכן הנהג תיקף על שני ילדים.
פשוט בושה!
ולא, זה לא פעם ראשונה שלי ולא שניה שקנסו שלא באשמתי בכלל.

לא מכירה אנשים שלא משלמים בכוונה. רוב המקרים זה באמת שלא בידיעה.

רק לי יש חרדות כל פעם כשפקחים עולים אפילו שתיקפתי?
ואני ירושלמית שנוסעת ברכבת על בסיס יומי.

מה שכן, ראיתי שתיירים לא קונסים.:rolleyes:

נערך לאחרונה ב:

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
המשיכה עם המעבר של האוטובוס ולא בדקה שאכן הנהג תיקף על שני ילדים.
פשוט בושה!
עוד טמטום של הרקל"ה
אי אפשר לשלם על שני ילדים ברכבת
וגם אם שלמת באוטובוס על 2 ברכבת זה קולט רק אחד...

• תודה
Reactions: ELO

רוחי ברג

משתמש פעיל
סליחה?????????????
אתם כולם יהודים שומרי תורה ומצוות שלא אמור להיות אכפת לכם שהפקחים מורידים\משפילים וכו' כי כ ו ל ם משלמים!

סליחה, אבל הזדעזעתי.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
סליחה?????????????
אתם כולם יהודים שומרי תורה ומצוות שלא אמור להיות אכפת לכם שהפקחים מורידים\משפילים וכו' כי כ ו ל ם משלמים!

סליחה, אבל הזדעזעתי.
לא הבנתי על מה הזעזוע...,

אבל מציאות שהירושלמים
אמנם נכון, אבל הרבה מחוץ לירושלים נתקעים עם העניין הזה

אגודה אחת

משתמש פעיל
היה לי מעבר ברב קו, הפקח ירד איתי בתחנה שלי (וכולם הרויחו כי הוא נשאר לשמור אלי ולא תיקף את השאר) כשירדנו התקשר לפקח וויתר לי.
חסדי השם
הכל משמיים!

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שאנשים שומרי תורה ומצוות מפחדים שיתפסו אותם על גזל
אף אחד לא מתכוון לגזול.
זה הכל בגלל באגים במכונות.

והראיה שמראים למפקח את הכרטיס בשיא הביטחון (טוב, כבר לא..:mad:) והוא מודיע חגיגית שהכרטיס לא תוקף.

אם מישהו היה מתכוון לגזול הוא היה יורד מייד כשמבחין במפקח.

רוחי ברג

משתמש פעיל
אני עליתי פעם עם חופשי, בטוחה שתיקפתי, אבל כנראה שלא שמתי לב ולא תיקפתי, או שהמכשיר לא עבד.
ואמרתי זאת לפקחית ששאלה למה לא שילמתי, אמרה לי לתקף והמשיכה הלאה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה