הרחוב שלנו זה לא חירייה.

לבן

משתמש סופר מקצוען
בהמשך לאשכול כאן.

אנשים יקרים.

הרחוב שלנו הוא לא חירייה. גם לא בערב פסח.

כן, אני פונה אליכם. אתם שזרקתם שקית מלאה בגדים, מכנסיים דהויות וחצאית קפלים עם כפתורים סגולים באמצע המדרכה, אתם שהפקרתם את העגלה שלכם באמצע הרחוב ועוד הותרתם שלט חביב שהעגלה הפקר, וניתן לכבס אותה (אמיתי). אתם שהורדת ריהוט מהבית במהלך הנקיונות והאמנתם בכל ליבכם שאתם עושים שירות לנצרכים שוודאי ישושו עליו.

הרחוב שלנו הוא לא חירייה. הולכים בו אנשים, יש להם עגלות, יש להם חיים. הם לא נהנים להתקע בערמות פסולת באמצע הרחוב. הם- גם אם הם נצרכים- לא יתחילו לנבור בשקית בגדים שמונחת ברחוב לעייני כל.

עם קצת רצון טוב, יש מקומות איסוף לבגדים, יש את גמ"ח יד ליעד לריהוט. יש מספיק אנשים וקרובי משפחה שלכם שישמחו אם תשלחו להם בגדים במצב טוב וריהוט אנושי.
ואם אתם כבר מורידים רהיטים לפח- אנא השקיעו קצת בפירוקם וב"ווידוא הריגה" סופי. אל תתנו לשידת חדר הילדים שלכם להתגולל במשך שבועיים בחצר המשותפת. זה לא עושה טוב לאף אחד.

בבקשה מכם, שמרו על הרחוב שלנו נקי מפסולת, בשביל כולנו.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מסכימה איתך,
וחולקת עליך באותה נשימה,
להפקיר דברים למטה, ממש לא!
אך יש אפשרות לקחת דברים טובים, איכותיים להניח במקום מסודר עם שלט הפקר,
ולבדוק מה הלאה,
הרבה פעמים המוצר נעלם תוך כמה שעות(בלילה עדיף -בחסות החשיכה אנשים לוקחים יותר)
במידה ולא נלקח המוצר (בתוך לילה נניח)
החזירו הביתה להמשך טיפול
או לחילופין זירקו לפח

זאת הדרך המועדפת בעיני להתפטר מחפצים טובים אך מיותרים,

דרך נוספת, היא לפרסם בפרוג :)

שירה בנט

משתמש צעיר
ואת ארוחת הערב צהרים בוקר שאתם אוכלים בחצר בגינה על המדרכה
בבקשה תאספו שאריות לשקית ולפח,בבקשהההההה!!!!!!

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כמדומני שחירייה כבר לא הר הזבל...
הוא הפך למרכז מבקרים מרתק..
הזבל עובר לדרום.

נתין

משתמש פעיל
אני לא רוצה לזלזל בציבור שלנו אבל אנחנו ציבור איום ונורא בקטע הזה של שמירה על המרחב הציבורי נקי ונעים
אנחנו מטנפים כל פארק ציבורי
ולא מתחשבים בכלל בסביבה (במיוחד מגזרים מסויימים שחושבים שכל העיר שלהם!!!! ולא משנה איזה עיר!!) וגם בונים תוספות דיור בלי שום מחשבה על איך שזה ייראה מהרחוב
ואנחנו הופכים לאט לאט את הרחובות שלנו לסלמאלס
ואני כותב את זה מתוך כאב גדול ומתוך תקווה שכמו שאנחנו הכי טובים באמת ככה זה גם ייראה מבחוץ!!!!!

מקופלת

משתמש מקצוען
לזרוק חפצים שמפריעים לעוברים ושבים זה פשע!!

נכון אנחנו מלכלכים את הפארקים בחטיפים, אבל אין פשוט אין לכלוך של כלבים!!!
וזה לא שהילדים שלנו מלכלכים יותר... תעברו על פארק אחרי שהיתה בו כיתה שלמה חילונית ותעשו השוואות עם הכיתה החרדית שהיתה אתמול. לא שראיתי :), אבל אין מצב שהילד החילוני מגיע עם כל שקית לפח יותר מילד חרדי.
אז למה אנחנו מלכלכים יותר? כי אצלנו כל משפחה מונה 8 ילדים אז ברור שמשפחה חרדית מלכלכת יותר.

לגבי חדרי המדרגות המטונפים וההרוסים- שמתי לב עם הזמן, שכל אלו שנואמים בפאתוס על הכניסות המזוהמות , הדלת השבורה , על הכתם בחניה וכו', הם אלה ששוכחים לנקות את הבית הפרטי שלהם... כמה כוח וזמן אפשר להקדיש לנקיון?
אז הם דואגים לנקיון החצר- ושאף אחד לא יפספס את זה!

לא יודעת איך לאנשים יש זמן להתעסק עם הלכלוך שמחוץ לדלת כל עוד הוא לא מפריע למעבר השוטף.
תתרמו לי אותו, אני עדיין לא סיימתי לנקות את ביתי הפרטי...

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י נתין;2504542:
אני לא רוצה לזלזל בציבור שלנו אבל אנחנו ציבור איום ונורא בקטע הזה של שמירה על המרחב הציבורי נקי ונעים
ולא מתחשבים בכלל בסביבה (במיוחד מגזרים מסויימים שחושבים שכל העיר שלהם!!!! ולא משנה איזה עיר!!) וגם בונים תוספות דיור בלי שום מחשבה על איך שזה ייראה מהרחוב
ואני כותב את זה מתוך כאב גדול ומתוך תקווה שכמו שאנחנו הכי טובים באמת ככה זה גם ייראה מבחוץ!!!!!

סליחה, אבל זאת השמצה שקרית! אין קשר בין הציבור להתנהגות.
כל אדם מתנהג לפי החינוך שקיבל בביתו.

לפני כשנה היה שדרן מסוים שהשמיץ את הציבור החרדי ברדיו על כך, ואחרי תקופה הראו לו תמונות איך היו נראים הפארקים אחרי יום העצמאות, כשהחילונים חגגו עם המנגלים...

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מקופלת;2504609:
לא יודעת איך לאנשים יש זמן להתעסק עם הלכלוך שמחוץ לדלת כל עוד הוא לא מפריע למעבר השוטף.
תתרמו לי אותו, אני עדיין לא סיימתי לנקות את ביתי הפרטי...

יש הבדל ענק בין לא ללכלך לבין לנקות.

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י נתין;2504542:

אז אתם מוזמנים פה לפח הזבל שליד ביתי, אזור חילוני, כל סביבות הפח מלא דברים, שקיות בגדים(לפעמים אפילו התקמצנו על ה 10 אגורות) רהיטים שבורים וכו',
ותסלחו לי, הדבר הכי מגעיל, אין להם צד שהם צריכים לאסוף את הצואה של הכלבים שלהם, ברחוב חילוני הרבה יותר מגעיל ללכת, ובטח בשעות החשוכות.

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חייקי;2504621:
יש הבדל ענק בין לא ללכלך לבין לנקות.

ברור, לא התכוונתי שזה בסדר ללכלך. (ולא רואה צורך להדגיש שלילדים שלי אני מרשה ללכלך, ואם התלכלכך פעם, אז יצאתי לנקות)
אני מדברת על אלו שהלכלוך מציק להם בחוץ יותר מאשר בבית משום מה.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מקופלת;2504637:
ברור, לא התכוונתי שזה בסדר ללכלך. (ולא רואה צורך להדגיש שלילדים שלי אני מרשה ללכלך, ואם התלכלכך פעם, אז יצאתי לנקות)
אני מדברת על אלו שהלכלוך מציק להם בחוץ יותר מאשר בבית משום מה.

אני לא חושבת שזו בושה להגיד שאני שומרת על הנקיון ברחוב יותר מאשר בבית. בבית זה עניין שלי אם הוא נקי ומקסימום כשמתלכלך יודעת שאנקה בערב. אבל ברחוב? ללכלך שטח ציבורי ששיך לכולם? ללכלך חצר ששיכת לכל השכנים? באיזו רשות?

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לבן;2504648:
אני לא חושבת שזו בושה להגיד שאני שומרת על הנקיון ברחוב יותר מאשר בבית. בבית זה עניין שלי אם הוא נקי ומקסימום כשמתלכלך יודעת שאנקה בערב. אבל ברחוב? ללכלך שטח ציבורי ששיך לכולם? ללכלך חצר ששיכת לכל השכנים? באיזו רשות?

ואני חושבת שזה לא בושה להגיד שברחוב אני שומרת על הנקיון פחות מאשר בבית.
המרחב הציבורי לא דורש נקיון מסיבי כמו בבית, אם נשפכה לי חבילת במבה ברחוב אני יאסוף אותה אבל לא יטאטא.
הענין הוא השמירה על המרחב הציבורי ברמה שלו.

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לבן;2504648:

אסביר שוב.
את שומרת שאת וילדייך לא ילכלכו. בסדר.
אבל להתעסק כל הזמן עם השקית במבה של השכנים מקומה שלישית?

ואני מדברת בעיקר מהכרות של כמה כאלו-
אחת שגעלת לחתל את הילדים שלה, ולכן היא מחכה שבעלה יחזור ויחתל...
פסח הן עושות אצל ההורים, כי אין להן כח לנקות...
ועוד פנינים בסגנון.
אבל הן לא מסוגלות לראות את הכניסות המלוכלכות והבנינים העקומים של ב"ב. כ"כ דוחה! :eek:

אז הן לא מבינות איך אני גרה בב"ב
ואני לא מבינה איך הן חיות בבתים שלהן.

אז כנראה שהן חיות ברחוב.:(
ואני- בבית. הנקי בד"כ :)

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י נני5;2504616:
סליחה, אבל זאת השמצה שקרית! אין קשר בין הציבור להתנהגות.
כל אדם מתנהג לפי החינוך שקיבל בביתו.

לפני כשנה היה שדרן מסוים שהשמיץ את הציבור החרדי ברדיו על כך, ואחרי תקופה הראו לו תמונות איך היו נראים הפארקים אחרי יום העצמאות, כשהחילונים חגגו עם המנגלים...

גם אני לא אסכים לשמוע חילוני שיאשים את כל החרדים, אבל מותר לנו לפשפש במעשינו.

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י נתין;2504677:
גם אני לא אסכים לשמוע חילוני שיאשים את כל החרדים, אבל מותר לנו לפשפש במעשינו.

הענין הוא שזה לא ענין מגזרי.
ועל ההכללה בא הכתוב למחות.

נתין

משתמש פעיל
עברתי השבוע בבית שמש, כפי הנראה - אם בכל עיר העירייה אוספת זבל, כנראה שם העיריה מפזרת אותו, זה חילול ה' נורא.
מותר לנו לדפוק על החזה של עצמינו לפני שאנחנו הופכים את כל השדרנים לאנטישמים.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מקובל להוציא חפצי הפקר לפני פסח ולהניח ליד הפחים.
המקובלות הזו רווחת גם במקומות חרדים, אבל בעיקר אצל חילונים.
אנשים עושים את זה מתוך רצון טוב, כדי שלפחות מישהו אחר יהנה.
ופעם מצאתי רולרס בליידס הפקר באיזה רחוב, טיפה שבור, אבל הילדים שלי שמחו להתגלגל איתו בחוץ.

ויש הבדל בין מי שמלכלך למי שמניח חפצים ליד הפח.
בין מי שמזמין פיצה על הספסל הציבורי ומשאיר את הקופסא,
לבין המזמין ומשליך את הקרטון לפח.
מסכימה איתך שצריך להתחשב במראה של הרחוב,
אבל התאור שלך על העגלה עם השלט הפקר, (כשיש כאלו שמשוועים לעגלה יד שניה)! גרם לי פחות להזדהות עם הנאמר קודם לכן.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
..

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מלפפון;2504689:
מקובל להוציא חפצי הפקר לפני פסח ולהניח ליד הפחים.
המקובלות הזו רווחת גם במקומות חרדים, אבל בעיקר אצל חילונים.
אנשים עושים את זה מתוך רצון טוב, כדי שלפחות מישהו אחר יהנה.
ופעם מצאתי רולרס בליידס הפקר באיזה רחוב, טיפה שבור, אבל הילדים שלי שמחו להתגלגל איתו בחוץ.

ויש הבדל בין מי שמלכלך למי שמניח חפצים ליד הפח.
בין מי שמזמין פיצה על הספסל הציבורי ומשאיר את הקופסא,
לבין המזמין ומשליך את הקרטון לפח.
מסכימה איתך שצריך להתחשב במראה של הרחוב,
אבל התאור שלך על העגלה עם השלט הפקר, (כשיש כאלו שמשוועים לעגלה יד שניה)! גרם לי פחות להזדהות עם הנאמר קודם לכן.

איזה כיף שיש כאן קופרייטריות שכותבות יפה, את מה שניסיתי לומר :)

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י נתין;2504688:
עברתי השבוע בבית שמש, כפי הנראה - אם בכל עיר העירייה אוספת זבל, כנראה שם העיריה מפזרת אותו, זה חילול ה' נורא.
מותר לנו לדפוק על החזה של עצמינו לפני שאנחנו הופכים את כל השדרנים לאנטישמים.

אני גרה בבית שמש, אני רואה עיר נקיה, יפה, ירוקה,
איפה מצאתם את כל הזבל הזה?

(ואני נזכרת בשכן שהתלונן לבעלי שהוא 'מכער' את הרחוב, למה? כי האוטו שלנו ישן ומכוער ואפילו יש עליו כמה דפיקות, אולי לכזה לכלוך אתם מתכוונים?)

עריכה- עכשיו בעלי אמר לי שבתחילת השבוע היה כאן שביתה או משהו,
אולי לזה היתה הכוונה,
וסתם כך אני חושבת שללכלך על הציבור שלנו פה, זה חילול ה' יותר גדול

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה