הרחבת בניה, לעצמאי הצריך להגיש שומת מס

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אשמח אם מישהו יכול לעזור לי
אחד העובד כעצמאי, הצריך להגיש שומת מס, וכרגע הוא רוצה להרחיב את דירתו, אך הוא מפחד שזה יבלוט בשומת מס, שדירתו הורחבה.
מה עליו לעשות:
1. לקחת משכנתא, הוא חייב להצהיר לבנק על משכורות שחורות, שאת זה הוא לא יוכל להצהיר בשומת מס כמובן.
2. לבנות ללא משכנתא (ע"י גמחים ועוד), השאלה אולי זה יבלוט מהיכן היה לו הכסף.
3. אולי לעשות חוזה אצל עו"ד עם שכן, שהוא כביכול מוכר לו חלק מדירתו, והשכן בונה. ואם אפשרות זו ריאלית (ואין אפשרות אחרת) האם עדיף שזה ירשם ב'הערת אזהרה' או שאולי עדיף שלא
בקיצור למי שיש מידע או עזרה, אשמח מאד
תודה רבה

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אשמח אם מישהו יוכל לעזור

A052

משתמש סופר מקצוען
מה כוונתכם במילים שומת מס?
הצהרת הון?
ראשונה, שניה, שמינית?

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תודה על התגובה
איני מבין בדיוק, אבל אחת לכמה שנים עצמאי צריך לתת לרשות המיסים הצהרה על כל רווחיו, ושם גם מופיעים כל נכסיו, כולל גודל דירתו, על טופס זה כוונתי.
מדובר בפעם השניה, הוא כבר נתן פעם אחת, וצריך לתת פעם שניה

A052

משתמש סופר מקצוען
הצהרת הון כדאי להתייעץ עם יועץ מס או רו"ח ע"מ אכן לא להסתבך. כי צריך גם לבדוק מה הצהרתם בפעם הראשונה [שבה כדאי להצהיר על כמה שיותר כסף כדי לא להסתבך כמו שעכשיו אתם שואלים].

לגבי שאר השאלות, בגדול לא מומלץ להתנהל בשחור.
כסף שחור שווה פחות מכסף לבן.
לא כ"כ מבין מה שייך משכורות שחורות? מלגות? זה לא שחור. וכל הכנסה למשכנתא חייבת להכנס לחשבון ולכן זה לבן לחלוטין.
בכל מקרה כדאי שתתיעצו עם איש מקצוע.
בהצלחה.

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אשמח לקבל מידע על איש מקצוע בתחום זה, שיוכל לייעץ לי
כמובן שעדיף חינם, אך גם בתשלום סמלי
תודה

A052

משתמש סופר מקצוען
אחרי שתכתבו יועץ משכנתאות טוב / רופא שיניים / אינסטלטור / מנתח מח שעובדים בחינם, אני משער שיכתבו לך גם על רו"ח שעובד בחינם...

אני לא רו"ח ולא מנתח מח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה