הרחבה על עמודי פלדה

שמיט

משתמש מקצוען
בכדי לבצע הרחבת חדר בקומה א', יציאה בערך 3 מטר מהבנין ברוחב 3 מטר, המהנדס הציע לבנות על 2 עמודי פלדה בקצה ההרחבה, ואת ההרחבה עצמה לתלות בפס פלדה שיתלה על קיר הבית המקורי.

מישהו יכול לומר לי אם זה משהו תקין לגמרי, לכתחילה שבלכתחילה?

אני הופתעתי מכזה רעיון.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
בכדי לבצע הרחבת חדר בקומה א', יציאה בערך 3 מטר מהבנין ברוחב 3 מטר, המהנדס הציע לבנות על 2 עמודי פלדה בקצה ההרחבה, ואת ההרחבה עצמה לתלות בפס פלדה שיתלה על קיר הבית המקורי.

מישהו יכול לומר לי אם זה משהו תקין לגמרי, לכתחילה שבלכתחילה?

אני הופתעתי מכזה רעיון.
אם הוא מהנדס עם רשיון, ומוכן לחתום על כאלה תוכניות, מה לך להכניס ראשך בעניין הזה?

חיים הכהן

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
לא רואה שום בעיה ברעיון הזה
אשמח גם לתת לך הצעת מחיר
חיים 0504136636

ציבימור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אנחנו רגילים לבניה רגילה של בטון וברזל.
אבל עמודי פלדה חזקים בהרבה.

RHS של 10 על 10 ס"מ יכול להחזיק לפעמים כמו עמוד בטון של 60 על 40.

אני אישית ללקוחות שלי ממליצה על עמודי פלדה הם קלילים בגודלם וחזקים מאוד מבחינת עומסים. ומבקשת מהמהנדסים לעבור לRHS.

כמובן שאת הגודל והמיקום יקבע אך ורק מהנדס מורשה!

styehoshua

משתמש מקצוען
כשהייתי קטנה...
הסתכלנו על מערבל בטון וכו'
אבא שלי הסביר לי שבשביל שבניין יהיה חזק צריך את האבן והברזל שהאבן מתפורר בשבירה והברזל מתכווץ - מתקפל.
אם משלבים אותם בצורה נכונה אחד מחזיק את השני:)
קניתי את התאוריה עד היום הזה.
משהו השתנה?

נ.ב.
לא אבא שלי ולא אני לא מתעסקים בבניה אדריכלות עיצוב שיפוץ קבלנות וכד'

מרים פינקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
זה הגיוני. למה לא? קונסטרוקציית פלדה, כשהיא נבנית נכון ועפ"י מהנדס היא מאד חזקה. יתרון משמעותי: הבני המהירה בהרבה.
לשם השוואה: מרפסת תלויה זה עד 2 מ' כשהיא מחוברת לבניין מצד אחד. בשביל 3 מ' צריך יותר תמיכה.
רק תבדקי באזור שבו את גרה שאין עם זה בעיה ברישוי. עדיף לבדוק לפני הביצוע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה