הקפאת תשלומי משכנתא-כדאי?

מ גולד

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בעקבות משבר הקורונה הבנקים מאפשרים דחיית תשלומי משכנתא ב-3 חודשים,
מישהו מבין ויודע האם זה כדאי? מה אפשר להפסיד מכך?
בטופס מהבנק נכתב:
אין בדחייה כדי להוות וויתור על התשלומים החודשיים בתקופת הדחייה אלא דחיית תשלומים בלבד. בתום תקופת הדחייה, תשלומי המשכנתא שנדחים,
כולל ריבית והפרשי הצמדה בגין התשלומים הנדחים, ייפרסו על פני יתרת תקופת המשכנתא, כך שהתשלומים החודשיים שלאחר תקופת הדחייה יהיו מוגדלים .

מישהו יודע אולי מה זה אומר? בכמה התשלומים שלאחמ"כ יהיו מוגדלים? ומה הריבית על זה?
נשמח לקבל כל בדל מידע רלונטי,
תודה .

עובדת לפרנסתי

משתמש פעיל
דברתי בדיוק עם אחותי שדחתה משכנתא ב4 חודשים והוסיפו לה עוד 40 שח למשך חודשי המשכנתא הנותרים מה שאומר שיצא ריבית של בערך6.500 שח (נאמר שכול המשכנתא 8000 ויוצא לה להחזיר 14.500)לכול התקופה יחד.מה שכן היא אמרה לי שהבנקאית לקחה לה 300 שח פתיחת תיק/עמלה והבנתי שזה ללא עמלות עקב הקורונה אם מישהו יודע על זה אשמח לשמוע ושתקבל את זה חזרה(אולי עשו עליה קופה היא ממש ירוקה)בהצלחה:)

שמיט

משתמש מקצוען
מישהו יודע אולי מה זה אומר? בכמה התשלומים שלאחמ"כ יהיו מוגדלים? ומה הריבית על זה?
נשמח לקבל כל בדל מידע רלונטי,
תודה .
זה תלוי בבנקים, נראה לי שיש שינוי בצורת הדחיה מבנק לבנק.
אני התקשרתי לבנק, שאלתי את כל השאלות וקיבלתי תשובות להכל.
בעצם תלוי כמה חודשי משכנתא עוד נשארו לכם, לדוגמא אם נשארו לכם רק 12 חודשים ודאי שתרגישו את הפריסה של הדחיה, אם נשארו לכם 25 שנים, ודאי שכמעט לא תרגישו.

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
איך שלא יהיה, דחייה מוחלטת ותשלום בסוף או פריסה לכל אורך התקופה, מדובר בלשלם לפחות כפול ריביות והרבה יותר מכך.
אני כיועץ נדרש לריב עם הבנק על עשירית האחוז לטובת הלקוח, כאן מדובר בכפול, לדוגמא אם אתה משלם 3.5 אחוז ריבית, תשלם על סכום הדחיה לפחות 7 אחוז ואפ' הרבה יותר מכך, קחו זאת בחשבון.
[3 תשלומים של 4,000 = הלוואה של 12,000 ש"ח בריבית גבוהה. אמנם יחסית להלוואות רגילות 7% זה לא יקר אבל לדעתי זה יכול היות כפול 4 ג"כ. תלוי בהרבה משתנים כמו משך תקופה ההלוואה, מסלולי הריבית, כמה זמן נותר לשלם, הצמדה, תוסיפו לכל זה את שפיצר והרי שלך לפניך]....
תעשו חשבון אם משתלם!!!

מעניין, בעוד יד ימין של הבנק מציעה הצעות נדיבות וחברתיות, במקרה יד שמאל מעלה את הריבית באחוז ויותר.
תבינו לבד מה זה אומר...

נערך לאחרונה ב:

cyp

משתמש מקצוען
דברתי בדיוק עם אחותי שדחתה משכנתא ב4 חודשים והוסיפו לה עוד 40 שח למשך חודשי המשכנתא הנותרים מה שאומר שיצא ריבית של בערך6.500 שח (נאמר שכול המשכנתא 8000 ויוצא לה להחזיר 14.500)לכול התקופה יחד.מה שכן היא אמרה לי שהבנקאית לקחה לה 300 שח פתיחת תיק/עמלה והבנתי שזה ללא עמלות עקב הקורונה אם מישהו יודע על זה אשמח לשמוע ושתקבל את זה חזרה(אולי עשו עליה קופה היא ממש ירוקה)בהצלחה:)
כל הלוואה שהיתה לוקחת מהבנק היה יוצא לה ריבית יותר נמוכה..

עובדת לפרנסתי

משתמש פעיל
יכול ליהיות...מה שנעשה כבר..
בכול אופן ראיתי שכתוב שלא תיהיה עמלה חוץ מהריביות זה היה בסדר לקחת לה 300 שח רק בעצם לפתוח את התיק..אשמח לדעת כדי לעדכן רותה אם זה מגיע לה

אבא טוב

משתמש פעיל
לא הבנתי את החשבון איך 3.5% נהיה 7%, אשמח אם תוכל לפרט
3.5

לפי חישוב בשיטת שפיצר, שאת הקרן משלמים בסוף, כך יוצא, ועוד גרוע מכך.
מלבד זאת שהבנק קובע ריבית חדשה על סכום הדחייה...

גם, שאם נשאר עוד הרבה שנים לשלם יוצא שמשלמים הרבה יותר ריבית 3.5% הכוונה שנתי ואם למשל מדובר ל 20 שנה יוצא 70% על כל ההלוואה לא כולל ריבית על ריבית בשיטת שפיצר.

אבל מצד שני אין לך שום הלוואה עם כזו פריסה ארוכה.

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכתב ע"י Mark 1:
לא הבנתי את החשבון איך 3.5% נהיה 7%, אשמח אם תוכל לפרט
נכתב ע"י אבא עשיר:
3.5

לפי חישוב בשיטת שפיצר, שאת הקרן משלמים בסוף, כך יוצא, ועוד גרוע מכך.
מלבד זאת שהבנק קובע ריבית חדשה על סכום הדחייה...

גם, שאם נשאר עוד הרבה שנים לשלם יוצא שמשלמים הרבה יותר ריבית 3.5% הכוונה שנתי ואם למשל מדובר ל 20 שנה יוצא 70% על כל ההלוואה לא כולל ריבית על ריבית בשיטת שפיצר.

אבל מצד שני אין לך שום הלוואה עם כזו פריסה ארוכה.
לא נכון. לצורך העניין כמו שהצגתם תשלמו 140 אחוז ומעלה אין לי כוח להאריך, אולי יש יועצי משכנתאות טובים ממני שידעו להסביר טוב ממני.
בכל מקרה זאת העובדה.

lmaof

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
@אבא טוב אני אינני יועץ משכנתאות
אבל לפי מה שכתוב כאן דבריך אינם נכונים
סכום הדחייה מצטרף לקרן ההלוואה ונפרס ליתרת החודשים וזה בעצם כמו משכנתה רגילה שאתה לוקח ובמשכנתה רגילה החחזרים מכל השנים יחד אינו מגיע ל70% ריבית
זה פחות מ50%
תסביר לי למה כאן זה שונה

אבא טוב

משתמש פעיל
@אבא טוב אני אינני יועץ משכנתאות
אבל לפי מה שכתוב כאן דבריך אינם נכונים
סכום הדחייה מצטרף לקרן ההלוואה ונפרס ליתרת החודשים וזה בעצם כמו משכנתה רגילה שאתה לוקח ובמשכנתה רגילה החחזרים מכל השנים יחד אינו מגיע ל70% ריבית
זה פחות מ50%
תסביר לי למה כאן זה שונה
נכון זה ייצא פחות רציתי לסבר את האוזן שככל שההלוואה פרוסה ליותר שנים הריבית גדלה.
אבל בטוח שזה לא באחוזים מכל ההלוואה בתחילתו, שהרי ככל שמשלמים הקרן מצטמצם ובהתאם הריבית.

ש.ב.

משתמש פעיל
גם בשפיצר שמשלמים יותר ריבית בהתחלה, סכום הריבית הוא תמיד בדיוק לפי סכום ההלוואה שנותרה. רק שהבנק מלווה את הכסף ליותר זמן (ע"י כך שהוא גובה רק חלק קטן מהקרן בהחזר החודשי) ולכן ההחזרים החודשיים מופחתים יחסית לאיך שהם היו אמורים להיות בשיטת החזר של קרן שווה (בתקופת ההתחלה), זו נוסחה גאונית שמצליחה לתמרן שמצד אחד יהיה החזר קבוע ומצד שני ההחזר של הריבית תהיה בדיוק על חלק הקרן שנשאר

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תכלס, יש דרך לדעת כמה כסף זה יעלה?
בבנק לא עונים תשובה חד משמעית. ("זה תלוי בהרבה משתנים")

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני טיפלתי ב5 דחיות של משכנתאות עבור חברים ובני משפחה שלא מחוברים לאינטרנט.
בבנק איגוד, מאפשרים לקחת הלוואה כדי לממן את 3 ההחזרים הקרובים, ואפשר לבחור את אורך ההלוואה, תנאי הריבית זהים לתנאי המשכנתא. זה ההצעה הכי טובה, כי היא מאפשרת לפרוס את ההלוואה/דחיה למינימום זמן, ולחסוך את הריבית המצטברת.
בבנק מזרחי טפחות, אפשר לדלג על 4 חודשי תשלום, והיתרה מצטברת לשאר החודשים, ובאותם תנאים. וזה בעצם כמו לקחת הלוואה לעשרות שנים, בריבית נמוכה. זה עדיין יוצא יקר מאוד למי שיש לו עוד הרבה חודשים לשלם כי הריבית מצטברת, למרות שהיא נמוכה מאוד. אבל אם מדובר באדם שנמצא כל הזמן בחובות ובמינוס בריבית גבוהה מהמשכנתא, זה עדיין מומלץ ועדיף. כי זאת הלוואה הכי זולה כי היא בתנאי המשכנתא.
בבנק לאומי כמו מזרחי טפחות, אבל רק 3 חודשים.

כדי לדעת את עלות ההלוואה, צריך לדעת באיזה ריבית המשכנתא. היא שונה מאדם לאדם והיא גם יכולה להשתנות בהמשך. ולכן אין לזה תשובה ברורה. אבל אם יודעים את אורך ההלוואה, ואת אחוז הריבית, אפשר להעריך בקירוב טוב מאוד את העלות בעזרת מחשבוני המשכנתא הנפוצים.

חחח

משתמש סופר מקצוען
מעניין, בעוד יד ימין של הבנק מציעה הצעות נדיבות וחברתיות, במקרה יד שמאל מעלה את הריבית באחוז ויותר.
תבינו לבד מה זה אומר...
זה לא מגיע מהבנק הוא ממש לא רוצה לעשות את זה ובימים כתיקונם כשמגישים כזאת בקשה הם ממש לא ממהרים לאשר את זה . כרגע בנק ישראל מכריח את הבנקים להציע את זה לכל הלקוחות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה